Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Wątek: akumulator - wymiana

  1. #1

    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    siewierz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    silver
    Posty
    17

    akumulator - wymiana

    Tak się składa że dzisiaj wymieniałem padnięty akumulator w moim tt i postanowiłem podzielić się doświadczeniem z kolegami:

    1.Wybór nowego - chyba najlepiej ustalić parametry po numerze vin w ASO i na tej podstawie dobrać odpowiedni produkt
    Należy szczegółowo sprawdzać, według jakiej normy jest mierzony prąd rozruchowy, bowiem w oznaczeniach najczęściej funkcjonują normy zakładowe (ZN), normy niemieckie (DIN) i amerykańskie (SAE). Zakładają one różne warunki pomiaru. I tak np. dla akumulatora o pojemnosci 55 Ah – prąd rozruchowy według DIN wynosi 266A, a według normy SAE aż 423A.

    W moim przypadku serwis podał 61Ah 330A co daje według normy SAE 528A
    Wybrałem Boscha Silver 60Ah o prądzie rozruchowym 540A za 229zł oczywiści zakup przez internet

    2.Wymiana
    Sama wymiana nie jest prosta jeżeli nie posiadamy odpowiednio długiej przedłużki do klucza nasadowego lub fajki w rozmiarze 13.Jest bardzo mało miejsca i zwykłym kluczem 13 nie można odkręcić tej jednej śruby która trzyma akumulator w obudowie.
    Tak więc warto sobie zorganizować taki klucz bo później trzeba ostro kombinować ,a tak sama wymiana to 20minut.

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    skoro już wrzucasz wątek o aku to fajnie jak byś podał te różne warunki pomiaru bo DIN to z tego co pamietam przy jakiś minusowych temp a SAE to chyba 20 stopni na plus czy w zimę nie wiadomo 55ah spokojnie wystaczy jeśli chodzi o pojemność, a na lato to nawet i 16 ah daje rade

  3. #3

    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    siewierz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    silver
    Posty
    17
    Nie bardzo się na tym znam ale według mnie SAE,ICE,EN,DIN to tylko oznaczenia zakładowe
    (SAE- amerykańska, ICE- włoska, EN- europejska, DIN- niemiecka),
    Zakładają one różne warunki pomiaru. I tak np. dla akumulatora o pojemności 55 Ah - prąd rozruchowy według DIN wynosi 266A, a według normy SAE aż 423A, gdzie mówimy cały czas o tym samym akumulatorze.Przelicznik z normy DIN na SAE wynosi 1,6 Czyli prąd rozruchowy według DIN 266A po przeliczeniu na SAE wynosi 425A w zaokrągleniu.

  4. #4
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Ostatnio usałem się do garazu aby pomacać TT i okazało się że roczny Silverek 60Ah i 540a nadaje się do śmietnika, auto nie bylo odpalane jakieś 45dni ale padl do zera, nawet dioda sie nie swieciła i nie chce się juz naladować, może trafilem bubel a może w TT alarm i np Gaugery, pożera sporo prądu, bo często sie slyszy że aku w TT po krótkim czasie nie używania padają
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #5
    Awatar BYLO
    Dołączył
    Sep 2009
    Płeć
    Skąd
    Mrągowo
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    84
    MESSALL, szkoda że tak późno piszesz o tej wymianie, gdyż bez tego długiego nasadowego klucza zacząłem kombinować i ułamałem to plastykowe ucho od obudowy akumulatora. Ja mam 60 Ah i 700 A.
    Pozdrawiam.

  6. #6
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    fajnie, ze sie ten temat urodzil, mialem podobna przygode jak zuczek i zostanawialem sie, czy dopiac pytania do watku o aku, czy dac cos nowego,
    po tym jak snieg zszedl do zera u mnie w miescie, odwiedzilem garaz, aby lekko rozruszac TT, a tu niespodzianka - do samochodu sie dostalem, ale juz odpalic nie dalo rady,
    dzwonie do mechanika (jak to ja panika...;D), pyta czy mam ogrzewany garaz, mowie nie murowany, ale bez ogrzewania, ile stal pyta, jakis miesiac mowie odp w sluchawce "i ty sie dziwisz ze padl aku? "
    glupia sprawa w sumie, mam sie przyzwyczaic i w trakcie zimowania zawsze zaczynac od zespawania z 2gim autem ? czy wyciagnac aku z samochodu na okres zimy ?
    niby glupie pytanie, ale wscieklem sie bo po odpaleniu data wyzerowana i po slynnej "antence" ani sladu specjalnie zrobilem 100km za miastem, zeby odzyskac sygnal na zegarze z godzina i data i **** blada
    a propos glupich pytan, moze ktos wrzucic zdjecie dla laika, jak po zdjeciu pierwszego plastiku nad aku zdjac to 'pokrywe na zawiasie' ? cos mi stawia opor i nie moge dobrac sie do golego aku, w instrukcji nie pisza jak to ogarnac, a w sieci zdjec nie znalazlem :/

    pozdr

  7. #7
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Ruchoma osłona nad aku jest na zatrzaskach na wcisk. Ta osłona co ma taką prowadnice z lewej to od spodu jest trzymana przez sam aku bo zachodzi pod niego. Żeby ją wyjąć musisisz przesunąć trochę aku w prawą stronę(jak stoisz przodem do zderzaka) i to wszystko. Osłona za aku między filtrem powietrza jest trzymana przez wspólną śrubę przechodząca przez mocowanie obudowy filtra. Antenką się nie martw u mnie się pojawiła po miesiącu czasu od demontowania zegarów. Ustaw zegar a zobaczysz, że za jakiś czas będziesz ją mieć
    pozdrawiam

  8. #8
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    dzieki obadam temat przy wizycie w garazu, a zegar poki co specjalnie ustawilem z bledem o 10 minut, zeby obadac, czy czas sie sam poprawi, bo znajac siebie teraz bym czesciej patrzyl na zegar w oczekiwaniu na antenke niz na droge, a to troche jednak niebezpieczne... ;>

  9. #9

    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    siewierz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    silver
    Posty
    17
    Ja też tak mam że co jakiś czas muszę iść do garażu aby pomacać i zobaczyć moją TT)(Dobrze że moja żona tego nie widzi) ) Co do trwałości aku to podobno należy go ładować co trzy tygodnie jeżeli auto stoi w garażu bez ruchu.Ewentualnie można wyciągnąć akumulator na okres zimy do jakiegoś cieplejszego pomieszczenia gdy garaż jest nieogrzewany.(Ładować znaczy odpalać silnik na jakieś 10-15minut)

  10. #10
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez messall Zobacz posta
    (Ładować znaczy odpalać silnik na jakieś 10-15minut)
    sprawa dosc patowa, gdyz nie powinno sie z kolei odpalac samochodu i trzymac go na jalowym tylko by doladowac aku - w praktyce niszczy to samochod
    takze albo odpalamy co te 2-3 tyg i smigamy w snieg na te 15 min, albo nie ruszamy samochodu w garazu i siada nam aku...
    chyba jego wyjecie na zime zdaje sie najrozsadniejsze ?

  11. #11

    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    LUBLIN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    21
    A ja jak wymienialem to miałem przedluzke ale jak odkrecilem srube to końcówka spadla mi na sam dół i żeby ja wyciągnąć to musiałem podnieść samochód odkręcić prawie całą ta plastikową obudowę od spodu i grzebać ręką aż po lokiec. Z 15 minut zrobiło sie prawie godzina .

  12. #12
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Nie no, jak zostawiacie samochód na kilka miesięcy bez ruchu z włączonym alarmem, to ogrzewany garaż czy nie, to akumulator może nie wytrzymać.
    Najlepiej wyciągnąć go z samochodu i zostawić w ciepłym garażu czy domu.
    Swoją drogą, to i opony się niszczą jak tak stoi bez ruchu.
    Pewnie jeszcze by się coś znalazło
    Te cuda co sypią na drogach chyba są bezpieczniejsze, niż porzucać tak samochód na tyle czasu. Nie ma co, trzeba jeździć.

    Zuczek, bosch chyba daje gwarancji ze 3 lata, może spróbuj powalczyć jak masz jeszcze paragon

  13. #13
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Oddałem do reklamacji, ale wiesz jak jest, zaraz coś wymyślą ze moja wina, zobaczymy, widzę ze problem pozerania prądu w TT jest dość znany brakuje tego układu który to odcina wszystkie sterowniki np jak w Passacie lub Skodzie po 2005r, wiem teraz że następnym razem na taki dłuższy postój zabiorę aku do domu niech w nim sobie śpi he he
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #14

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Nie wiem w jakim temacie napisać więc tu zamieszczę.
    Sprawdziłem dziś bezpieczniki nad akumulatorem i akumulator. Co się okazało bezpieczniki czarne z przepalenia ;/ aż obudowa co się w nie wkłada przytlona jest :/ aku do wymiany i bezpieczniki.

  15. #15

    Dołączył
    Jul 2016
    Płeć
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1
    Czy po wymianie akumulatora trzeba wpisywać kody lub jechać do serwisu z audi tyt 8n.

Podobne wątki

  1. Akumulator do TT.
    Przez singl0r w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-03-2024, 14:44
  2. Akumulator TT 8N
    Przez motoluka w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-03-2014, 17:04
  3. Akumulator
    Przez BYLO w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-02-2014, 15:03
  4. Akumulator
    Przez lelu666 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 09-11-2011, 11:33
  5. akumulator
    Przez kamil pasik w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-09-2010, 23:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •