Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 28

Wątek: Kontrola Trakcji - Problemy

  1. #1

    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    siewierz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    silver
    Posty
    17

    Kontrola Trakcji - Problemy

    Witam


    Może ktoś już miał ten problem i może podzielić się doświadczeniem.Co jakiś czas zapala się kontrolka od Kontroli trakcji i w tym momencie system ten nie działa.Pojechałem do Daneckiego w Piekarach Śląskich i po wstępnej diagnozie (sprawdzanie czujnika przyspieszenia poprzecznego oraz samego systemu mechanik z ubolewanie stwierdził że prawdopodobnie czasem nie ma styku gdzieś na kablach i aby to naprawic trzeb rozebrać pół mojej piękności (sprawdzenie okablowania na instalacji).Wszystko fajnie ale chciałbym uniknąć takiej rozbiórki.Może jest jakieś słabe miejsce gdzie prawdopodobnie znajduje się źródło mojego problemu,

  2. #2
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Jakiś czas temu miałem podobny problem, pojawił się nagle. Tylko abs i esp zapalały się po przejechaniu 1 metra i trzeba było vagiem kasować błąd, było ok, ruszyłem i znowu się pojawiał. W vagu pisało o które koło chodzi, zdjąłem koło i dobrałem się do kabelków przy czujniku, wewnątrz dostała się sól czy coś i lekko skorodowały tak, że kabelki rozsypały mi się w palcach. Dolutowałem porządniejszy kabelek od wtyczki, trochę wyżej w wiązce wlutowałem drugi koniec i kilka miesięcy nie mam żadnych problemów.
    Całą instalację sprawdzać, to trochę dużo zachodu, może błąd coś podpowiada? Które koło przerywa czy który czujnik? Najlepiej podaj numer i opis błędu.

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    mechanik naciąga na koszty...instalacja w aucie zazwyczaj się nie sypie bo nie jest narażona na działanie bodźców z zewnatrz tylko najcześciej to co pod autem właśnie sól deszcz itp...niech Ci ktoś przeskanuje vagiem wkleisz błedy i bedziemy myśleć

    a i dodam że ja taki efekt miedzy innymi miałem jak klema była poluzowana:P wiec przyczyna czasem moze byc bardzo banalna a tu gosciu zaraz pół auta niby chce rozbierać kasować na kupe kasy a tak na prawde to ogarnie jeden kabelek na wierzchu i potem opowiada klientowi ile to on się nie napracował

  4. #4

    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    siewierz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    silver
    Posty
    17
    Dzięki Paweł ale vagiem to był skanowany na samym początku i nic ciekawego nie wyszło.Kabelki przy samych kołach też sprawdzone i są ok. Ktoś mi podpowiedział że może to byc efekt złej zbieżności kół a ja mam do wymiany tuleje na wahaczach bo są powybijane i kierownica nawet lekko jest przestawiona więc może to jest przyczyną.Przy okazji czy warto wstawić poliuretanowe tuleje do wahaczy?
    AUDI A3 GOLF LEON TOLEDO TULEJA WAHACZA POLIURETAN (1386578437) - Aukcje - Onet.pl. Aukcje internetowe dla każdego.

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no powiem tak...ja miałem powbybijane śwożnie jeden drażek i jakoś nie mogłem się zebrac żeby to zrobić...troszkę postukiwało aż zaczołem szukać dobrych swozni to zeszło się troszkę i jeździłem , nawet czułem że auto się nie trzymało ale zero błedów, potem wymieniłem właśnie na poliuretany , nowe drazki trw itp , wszystko zmienione w przednim zawiasie na nowe nawet jeśli nie było luzów i z tydzen jeździłęm na nie ustawionej zbierznosci , auto skrecało w prawo ale także zero błedów , na mokrym nawet czułem jak koła traca przyczepność więc było mocno rozregulowane dużo tak nie jeździłem ale nawet nasz spot w modlinie tak zaliczyłem i brak błedów no po ustawieniu oczywiscie tym bardziej wiec jeśli nie masz totalnego sajgonu że każde koło pod innym katem i w innym kierunku tak że się nie da jeździć to nie licz że to zniknie

  6. #6

    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    siewierz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    silver
    Posty
    17
    Zacznę jednak od zbieżności i przy okazji wymienię tuleje na te poliuretanowe jak problem zniknie to dam znać.Facet z Rybnika który handluje tulejami na Allegro ma dwa rodzaje żółte i czerwone (twarde i bardzo twarde) które warto wybrać?

  7. #7
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Jeśli system się wyłącza to na pewno generuje błąd. Wyląda na to, że mechanik nie ogarnia tematu. Podstawa to odczytanie błędów, sprawdzenie komunikacji itd. Jeśli kierownica jest skręcona a koła jadą prosto to na pewno czujnik skrętu wprowadza system w błąd.

  8. #8
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Cytat Zamieszczone przez marini Zobacz posta
    Jeśli system się wyłącza to na pewno generuje błąd. Wyląda na to, że mechanik nie ogarnia tematu. Podstawa to odczytanie błędów, sprawdzenie komunikacji itd. Jeśli kierownica jest skręcona a koła jadą prosto to na pewno czujnik skrętu wprowadza system w błąd.
    marini ma racje, mialem tak po wymianie drazkow i koncowek, kierownica byla skrecona do jazdy na wprost i zaraz po ruszeniu ESP zaczelo dzialac a po chwili kontrolka sie zaswiecila i juz nie zgasla, wyskoczyl jednak blad na Vag-u nie pamietam jaki ale wlasnie jakis czujnik od skretu G?? o ile dobrze pamietam po ustawieniu zbierznosci czyjnik ten kalibruje sie sam i ESP znow dziala

  9. #9
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no to musieliście mieć mocno poprzestawiane te kąty...bo ja miałem tak że można było pare dni jeździć ale na dłuższą mete to nie i żadnych błedów nie było no ale tak czy siak zbieznosc trzeba zrobic wiec warto lepsze "gumki" założyć oczywiście kolor czerwony no chyba że będziesz upalał auto głównie na torze :P

  10. #10
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Jak masz przestawioną kierownicę o 5 st., to pewnie jest błąd 00778, miałem coś takiego jak wyjechałem od mechanika po wymianach zaraz jak kupiłem samochód (jak dobrze pamiętam były wymieniane gumki w wahaczach), kierownicę miałem przesuniętą. Pojechałem na ustawienie geometrii i już było ok. Chyba błąd sam się skasował, chociaż nie jestem pewien.

  11. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no błedy same się nie kasują zawsze pozostaja w pamięci lecz kontrolka sama zniknie

  12. #12
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    No właśnie ten chyba się skasował, albo zmienił się na inny, chwilowy. Mniejsze o to, kolega musi założyć nowe gumki i ustawić geometrię, kierownica musi być prosto

  13. #13
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Darson Zobacz posta
    No właśnie ten chyba się skasował, albo zmienił się na inny, chwilowy. Mniejsze o to, kolega musi założyć nowe gumki i ustawić geometrię, kierownica musi być prosto
    W kierownicy jest taśma ESP z oczkiem zero i jak wyjdzie po za to oczko to wyskakuje błąd , ale to by musialo sie przestawić tak że auto jedzie prosto a kiera jest skręcona jak przy sręcaniu, dzieje sie tak jak przeskoczy na sworzniu kolumny, albo ktoś żle poskłada
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #14
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie wiem co było w aucie skanowane bo zawsze kiedy zaświeci się na dłuższy czas kontrolka to powinien zostać jakiś błąd .
    Numer błędu pozwoliłby na dokładniejszą diagnozę bez gdybania





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #15

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Karaiby
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    33
    Hej właśnie jestem po porządkach w zawieszeniu tzn. regeneracja magłownicy, wymiana sworzni i końcówek. W związku z tym mam pytanie do kolegów z dużą wiedzą o tt, cały czas świeci się ESP i po sprawdzeniu błąd 778 Czujnik skrętu kół - G85, Czujnik kąta sterowania - G85. Kierownice mam lekko skręcona a zbieżności nie ustawiałem więc zakładam że jak ustawie to z tego co wyżej pisało błąd może zniknąć i będzie ok ALE nurtuje mnie jedno jak wyciągnąłem magłownice to bawiłem się kierownicą i kręciłem sobie nią trochę i czy to ma jakiś wpływ i będzie powodowało jakieś problemy(nie znam budowy od środka) czy nie ma znaczenia że obracałem i zawsze będzie ok. Będę wdzięczny za odpowiedz.
    Ostatnio edytowane przez Rafal_1986_ ; 31-05-2012 o 21:45

Podobne wątki

  1. problem z abs i kontrola trakcji
    Przez Badboyboxing w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-09-2016, 16:59
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-01-2016, 23:52
  3. kontrola trakcji caly czas wylaczona
    Przez tivee w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-05-2015, 19:07
  4. kontrola trakcji
    Przez sleza w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 21:23
  5. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-08-2009, 23:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •