Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 52

Wątek: Alarm sam sie wlacza

  1. #1
    Awatar wychylylybym
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    181

    Alarm sam sie wlacza

    Witam, juz kiedys pisalem na ten temat ale nie uzyskalem odpowiedzi, dzisiaj mam dodatkowa informacje ktora moze pomoc.

    Kiedy samochod stoii i nie jezdze to nic sie nie dzieje, lecz kiedy tylko gdzies pojade i sie silnik nagrzeje to niedlugo po tym jak wysiade (czasami 10 sec czasami minuta a nawet godzina) wlacza sie alarm :/ 1-2 razy z rzedu, potem juz milknie i jet spokoj.
    Dzisiaj przychodzi do mnie kolega i chcemy cos pokombinowac (odlaczyc alarm lub chociaz sama trabke). Samochod jest z 1999r, wie ktos moze gdzie znajduje sie w nim trabka?? lub moze jest podlaczona pod klakson, jesli tak to gdzie jest trabka od klaksonu i jak sie do niej dostac?? gdyz mam zamiar poprostu odlaczyc kabel od alarmu jesli bedzie to mozliwe.

    Z gory dziekuje za pomoc. pozdrawiam

  2. #2

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Ja bym chciał sprawdzić czy mój chodzi bo go nigdy nie słyszałem i nie wiem gdzie jest.

    http://www.wak-tt.com/ttalarm/ttalarm.htm

  3. #3
    Awatar wychylylybym
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    181
    Patrzylem to w bagazniku i to nie jest to, moze w mlodszych modelach. Mi sie wydaje (po osluchu ) ze trabka znajduje sie z przodu z prawej strony ( przed kierownica) czyzbym sie az tak mylil co do miejsca wychodzacego dzwieku??

  4. #4
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Dobrze słyszałeś, bo jest tam klakson, tak mniej więcej jest za kratką od strony kierowcy.

  5. #5

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Ale klakson to to samo co alarm? Ta sama trąbka?

  6. #6

    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Tuchola
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    266
    A czasem nie bawiłeś się tym środkowym przyciskiem pod konsolą pomiędzy otwieraniem bagażnika i korka od paliwa.? S próbuj go nacisnąć i zobacz czy się będzie problem powtarzał.
    A żeby wywołać alarm to wystarczy się zamoknąć w środku i przedtem nacisnąć ten środkowy przycisk i się poruszać troszkę w środku i powinien się włączyć alarm.

  7. #7
    Awatar wychylylybym
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    181
    Wiem ze tam jest przycisk ktory wlacza alarm jak ktos w srodu sie trzesie a ten przycisk juz sprawdzalem, nic z tego :/ a alarm sprawdzalem otwierajac maske i kopiac w opone no i ewidentnie slyszalem to pod maska przed kierownica wiec pewnie jest podlaczaony jednak do klaksonu a nie w tylnym swietle. Dzisiaj jeszcze przyjdzie do mnie kolega i bedziemy kombinowac czy da rade odlaczyc. Teraz nie mam jak powtorzyc testu z guzikiem w srodku bo to pojawia sie tylko jak skads wroce i jest cieply silnik. Ale jesli odlacze alarm od klaksonu to pozostanie problem migajacych swiatel :/ a to juz bardziej skomplikowana sprawa.

  8. #8
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481
    tez miałem takie objawy z alarmem. ale jak wyzej napisano przycisnąłem ten przycisk od alarmu uspokoiło się. Zazwyczaj było to latem... jak zamykałem auto a wewnątrz jakaś mucha latała ......... nie wiem czy się nie mylę ale czy syrena od alarmu nie jest pod autem ? na wysokości tylnej kanapy taka mała czarna puszka 10x10cm

  9. #9
    Awatar wychylylybym
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    181
    no nie wiem, jeszcze i ja ten przycisk obczaje ale watpie zeby to byla jego wina a i ciezko to przetestowac do cholery :/ Ale jesli mam juz go testowac to chocaiz prosze powiedzcie kiedy go nacisnac?? jak bede mial zamiar wychodzic z samochodu, wylacze silnik, zaplon i wtedy? czy jeszcze na wlaczonym zaplonie?? zebym mial pewnosc ze sie cos zmienilo.

  10. #10

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    a ja pewnie alarmu nie mam. Zamykam samochód. Otwieram maskę kopie po kołach i nic.
    Chyba ze trzeba zamknąć samochód a potem pociągnąć za klamkę klapy.

  11. #11
    Awatar wychylylybym
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    181
    nie, wystarczy otworzyc klape, zamknac drzwi, zamknac samochod i kopnac

  12. #12

    Dołączył
    Nov 2007
    Płeć
    Skąd
    Toronto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    183
    Przy otwartej klapie alarm sie nie uzbroi(mowie oczywiscie o fabrycznym).Iceman09 odsun szybe, zamknij drzwi(zamek), odczekaj az lampka przestanie szybko migac i pomachaj reka we wnetrzu pojazdu, ewentualnie otworz drzwi klamka od srodka.Jesli masz alarm fabryczny, to powinienes miec przycisk do wylaczania kontroli wnetrza pojazdu,pomiedzy otwieraniem klapy bagaznika a otwieraniem wlewu paliwa.

  13. #13

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Nie mam przycisku kontroli wnętrza pojazdu. Zostaje tylko otwarcie od środka.

  14. #14
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Cytat Zamieszczone przez RoGaS Zobacz posta
    A czasem nie bawiłeś się tym środkowym przyciskiem pod konsolą pomiędzy otwieraniem bagażnika i korka od paliwa.? S próbuj go nacisnąć i zobacz czy się będzie problem powtarzał.
    A żeby wywołać alarm to wystarczy się zamoknąć w środku i przedtem nacisnąć ten środkowy przycisk i się poruszać troszkę w środku i powinien się włączyć alarm.
    Jak naciśniesz przycisk i się zamkniesz w środku, to wyłączy się kontrola wnętrza, a nie włączy

    Przed wyjściem z samochodu - po naciśnięciu przycisku powinna zapalić się dioda na nim oraz zapalą się diody pod szybami na 3 sek, wychodzimy, zamykamy samochód i wtedy powinna nie działać kontrola wnętrza. Działa to tylko jednorazowo - przy kolejnym otwarciu/zamknięciu kontrola wnętrza będzie już aktywna.

    Nie wszystkie modele mają kontrolę wnętrza.

    Najwyraźniej alarm jest obsługiwany przez klakson. Nie jest zbyt dobry dostęp do niego, raczej trzeba ściągnąć zderzak, albo próbować się dobrać przez odkręcenie kilku śrubek przy nadkolu. Tylko rozłączając te kabelki, możemy rozłączyć również i klakson...nie wiem czy lecą oddzielne do alarmu czy nie. No, trzeba się pobawić
    Jak to nie kontrola wnętrza uruchamia samochód, może uruchamiają go czujniki w drzwiach, bo lubią się psuć, albo maski/bagażnika. W najgorszym wypadku gdzieś masz przetartą wiązkę i po jeździe robi się jakieś zwarcie i go uruchamia.

    Z tego co pamiętam, nie otworzysz klamką wewnątrz samochodu po zamknięciu.

  15. #15

    Dołączył
    Nov 2007
    Płeć
    Skąd
    Toronto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    183
    Cytat Zamieszczone przez Darson Zobacz posta

    Z tego co pamiętam, nie otworzysz klamką wewnątrz samochodu po zamknięciu.
    u mnie sie da na 100% tylko trzeba 2 razy klamke pociagnac

Podobne wątki

  1. ESP - szarpie autem i wlacza sie kontrolka ESP
    Przez stiven w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-06-2017, 21:30
  2. alarm
    Przez paulvanjankes w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-03-2016, 17:57
  3. Fabryczny alarm
    Przez Jaqob w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-12-2011, 19:35
  4. Jak wyłączyć alarm
    Przez Wobbler w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-03-2011, 21:31
  5. Alarm
    Przez thestructor w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-08-2008, 11:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •