Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 67

Wątek: Kto może załatwić sportowy filtr powietrza z obudową?

  1. #16
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Będzie modzone będzie. Zastanawiam się nad zestawem z S3, bo nie stać mnie na nową markową sprężarkę, ale zobaczymy jak to będzie. Na 100% wchodzi duży FMIC z przodu, przelotowy wydech z DP3", filtr, no i program Wowo powiedział, że Simota jest ok, więc co powiecie na to? http://allegro.pl/filtr-stozkowy-sim...419673220.html Jak na razie to właśnie tylko Simota robi całe Airbox'y Do tego taka redukcja: http://allegro.pl/lacznik-laczniki-s...406044634.html ?? a i pytanie, czy ten filtr da się myć tak jak K&N? Czy tylko sprężonym powietrzem?
    Ostatnio edytowane przez KubaTT ; 19-01-2011 o 12:00

  2. #17
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No jeżeli juz musisz no to trudno. polecił bym ci filtr o średnicy pod dolot od wersji 225, bo jezeli w przyszlości zrobisz taki swap to nie bedziesz musiał wywalać znowu kasy na redukcję
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #18
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Ten z aukcji ma 77mm, a 225PS ile ma? On jest niby do 300KM. A co myślicie o zmianie przepływki na tą od 225 PS, da to cokolwiek? Oczywiście zostajemy przy modach: FMIC, Filtr, wydech przelotowy, stożek. Jest sens zmieniać przepływkę?
    Ostatnio edytowane przez KubaTT ; 19-01-2011 o 19:28

  4. #19
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    odnośnie turbiny z s3 (bo jest taki kit na allegro) to ja bedę na wakacje sprzedawał cały kit czyli moje k04 linie wszystkie kolektor dp tip(forge za 620zł) pierwsze kolanko od turba i, rurę i wtryski czyli wszystko prócz przepływki , gratis nowa uszczelka pod dp z aso
    przepływki niema sensu zmieniać według mnie no chyba że wieksze turbo chcesz to wtedy tak
    odnośnie filtra nie wiem po co się upierać skoro zrobienie takiej puszki to jest dzień roboty...no ale jak się chce mieć na gotowo ;/
    odnośnie czyszczenia papierowych filtrów to nie można czyścić ich spręzonym powietrzem pod dużym ciśnieniem z bliska, ja kiedyś czyściłęm ale tak z daleka i pod kątem , tak żeby nie uszkodzić wkładu
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 19-01-2011 o 20:29

  5. #20
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Jeśli chce Simote, to bierz to SIMOTA - sklep internetowy filtry tuning z wejciem 89mm i bedziesz miał spory zapas
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  6. #21
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    tak się tylko wtrącę że za 5 stówek to by miał "wyczesany" filtr z najwyższej półki a obudowe by zrobił sobie domowym sposobem i było by na 100% lepiej no ale jak ktoś chce simote to spoczko...ja tylko tak nieoficjalnie się dowiedziałem że ich wkłady w takich puszkach kosztują po 30-40zł no a to chyba wkład robi robote a nie ładna carbonowa puszka no ale spoko każdy robi jak uważa za słuszne

  7. #22
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Wowo, nie zamierzam modować na więcej niż 250KM, więc chyba nie potrzebny mi taki duży filtr. Czy ten który zapodałem wyżej, z tą redukcją nie dadzą rady? No i powiedziałbyś mi, czy te filtry da się myć. Niby na aukcjach pisze, że są wielokrotnego użycia.

  8. #23
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Paweł -> jestes w błedzie i to wielkim ale tak to już jest jak się tylko o czymś słyszy....
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  9. #24
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    wowo To napisz proszę jeśli wiesz jakiej firmy stożki używa Simota bo mi to wygląda na Spector - a który kosztuje 20$ już na półce w sklepie i leży na półce koło filtrów z siatki metalowej





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #25
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    wowo ja jakiś czas temu też szukałem dla siebie marki żeby założyć filtry zaczynałem od suchych Arttur polecił mi AEM no to w tomsonie mieli mi sprowadzić , zadatkowałem stówkę czekałem czekałem czekałem aż po 3 miesiącach dostałem wkur.. że ile można to po jakimś długim czasie oddali mi kase i zaczołem poszukiwania od nowa , na warsztat poszła simota i paru tunerów ( np w kwasmecie ) powiedział żeby właśnie nie zakładać bo jest to lipa i mają tanie wkłady , pare innych osób też to potwierdziło więc dałem sobie spokój , kilka osób poleciło mi itg pomimo że mokry i taki kupiłem jeszcze pipercros czy jak sie to pisze jest podobno wporządku , oczywiście jest jeszcze trochę marek które są ok ale na temat simoty wszyscy mieli takie same zdanie , a trudno żebym tych info nie wiedział jak ze słyszenia bo tak jak Arttur pisał filtr testuje się na własnym silniku po ilus tys i jak się okazuje że jest marny to silnik na tym cierpi więc wole nie testować wszystkich marek na swoim silniku i go zabijac tylko założyć to co jest polecane i sprawdzone że działa więc nie rozumiem tej aluzji że wiem to ze słyszenia a ponadto cena jest taka jaka jest:
    SIMOTA FILTR POWIETRZA STOŻEK DO 240KM RYBNIK NEW (1395459564) - Aukcje internetowe Allegro
    jak by stożki za 50zł były takie rewelacyjne to nikt by nie kupował filtrów po 300-500zł

  11. #26
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Hehehe dobry temat się rozwinął. Zapodajcie mi średnicę małego filterka od SAI ! 9,12,15,18,20 mm??

  12. #27
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no zmierzyłem już specjalnie no mój ma w środku 27 ale to pewnie dlatego że się rozciągnał bo lekko nie wszedł więc mial 25mm i wejdzie tak ciężkawo ale spokojnie dasz radę wcisnąć

  13. #28
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Zanim ucierpi silnik, ucierpi turbo
    Znam osobiście kilka mocnych aut, które upalaja na Simocie kilka ładnych sezonów. Nie dzieje się nic niepokojącego. Choćbyś mial najlepszy filtr, to jesli o niego nie zadbasz bedą kłopoty.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  14. #29
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Dzięki wielkie Paweł za zmierzenie !!

  15. #30
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Trochę od dupy strony zaczynasz ten tuning bo filtr dobrał bym na końcu, w sumie do k-04 to seryjna pucha z wkladem ITG i podciętym dołem Wak-Box, naj taniej, naj pewniej, efekt akustyczny tez bedzie, więc ta simopta to tak bardziej dla lansu, niż tuningu
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Obudowa filtra powietrza do BAM
    Przez Krzysztof_B w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-12-2016, 19:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •