Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: wałki od wolnossącego 1.8

  1. #1
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782

    wałki od wolnossącego 1.8

    no tak jak w temacie, macie jakieś sprawdzone porównania czy zastosowanie wałków od wolnossącego 1.8 ( np adr ale czy jakieś inne są ok to nie wiem ) bo ciekawi mnie czy warto
    no bo widzę że mr Motors stosuje ten patent no i u Wowo też tak jest boost 1.15 bar i ciekawy moment co by wskazywało że patent działa i że efektywność napełniania cylindrów jest bardzo ok lecz szkoda że nie wiadomo czy na seryjnych wałkach by wyszło
    oczywiscie ta modyfikacja by wchodziła w grę przy doturbianiu auta
    bo w większości zastosowanie wyczynowych wałków daje taki efekt że auto na wolnych obrotach chodzi jak by chciało a niemogło a podejrzewam że tutaj powinno być wszystko ok
    jakies sugestie? bo ogladam na allegro i chyba znalazłem taki komplecik

  2. #2
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Nie wiem czy na duzo cie sie to zda, moze juz to czytales ale kiedys natrafilem na taki temat, nie ma tam mowy o APX ale niby w AEB dziala
    KLIK
    Ostatnio edytowane przez matikte ; 30-12-2010 o 14:28

  3. #3
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Z tuningowymi walkami bym uważl, jest mało firm ktore potrafią je zrobić dobrze, glownie w jakości, ja myślę że na pewno się poprawi ale kosztem tego gdzie sie pogorszy, bez zmiennych faz nie wysterujesz tak aby w calym zakresie byl odczuwalny przyrost wzgledem serii, biorac pod uwagę jak bardzo kladziesz nacisk na wczesne pojawienie się mocy byl bym ostrożny z takim modem, ale jak chcesz ostro kręcić to może to być nie zbedny mod, ale chyba raczej nie na tych od wolnossaka
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #4
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    zmiana wałków to jest chwila dlatego można by zrobić prosty test z wałkami i bez wałków
    a tak na logikę to wydaje mi się że takie wałki od silnika wolnossąceco moga tylko pomoc..gdyż w momencie gdy turbo nie dmucha to powinny działać ( w końcu są od identycznego sinika tyko że wolnossący ) a w momencie gdy turbo już dmucha no to na średnich obrotach powinno być to samo bo zawór jest na tyle długo otwarty żeby ciśnienie z kolektora zdążyło wpaść do cylindra lecz na wysokich obrotach może być już z tym problem bo zawór jest przez krótszy czas otwarty..ale ciekawi mnie też czy te wałki dają tylko dłuższy skok zaworu czy także czas jego otwarcia jest duższy albo mają inną charakterystykę ( dłużej otwarty i przez dłuższy czas ma wyższy wznios) no głównie mnie interesuje to połączenie z szerokimi kanałami bo jeśli szerokość kanałów zostaje seryjna( szerokie ) średnica zaworów seryjna i takie wałki które były policzone do głowicy z szerokimi kanałami to chyba powinno to wszystko współgrać
    bo wydawanie 2.5 koła na wałki jakoś mnie nie przekonuje bo raz że koszt a podejrzewam że charakterystyka na niskich obrotach się pogorszy...
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 30-12-2010 o 16:04

  5. #5
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Piper robi calą game walkow, poprawiajce w zależności od modelu średni lub wysoki zakres. Koszt to nie 2400zł, a 1600
    Co do walków z wolnossaka, to nie tylko ADR - jest kilka innych tożsamych Z tymi wałkami jednak trzeba uważać, bo nie wszystkie sprzedawane ADR to ADR - numerków na nich niestety nie znajdziesz Poza tym, by nie było latwo w pewnych okresach produkcji były zmiany.
    Ostre w wolnossaka działają na K03S - widziałem wykres przed i po, na wiekszej sprężarce jest lepszy efekt.
    Ostatnio edytowane przez wowo ; 30-12-2010 o 19:17
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  6. #6
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no pewnie zakupię jeśli znajdę coś w dobrym stanie...w razie jak by była kicha to przecież wrócić do poprzednich wałków to chwila

  7. #7
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    nie znowu taka chwila... dodatkowo koszt uszczelek jeśli ma być profi.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Temat z tymi wałkami nie jest do końca jednoznaczny ...
    Z jednej strony widziałem przyrosty po zamontowaniu wałków z N/A z drugiej jednak strony znany w stanach spec od wałków ( i nie tyko ) wymontował wałki prosto z głowicy ADR i po dokładnych pomiarach wyszło że są takie same jak w 1.8T

    Przychylam sie do tego co napisał wowo że były jakieś różnice w wałkach w zależności od rocznika .
    A jeśli tak to w zasadzie jest to loteria





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hmm mam wałki od aeb i pewnie są one takie same jak u mnie..mogę zmierzyć suwmiarka w najszerszym miejscu i poprosić sprzedawcę aby mi zmierzył...na street racing pisali o większym skoku o 1mm a z taką dokładnością to chyba każdy umie się posługiwać suwmiarką wiec mi zmierzy chyba

  10. #10
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Wałki ADR mają ostrzejsze i grubsze krzywki. Wznios jest taki sam, więc nie wiem co tam mierzyc suwmiarką na odległość. Najlepiej położyć 2 wałeczki obok siebie i wtedy coś tam można podumać z mierzeniem.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  11. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no na street racing pisali że inny wznios...a mierzyłeś je jak leżały obok siebie? no bo mogę zmierzyć w takim razie szerokość no bo jakoś muszę zakupić te inne

  12. #12
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Wysokość wałka jest taka sama, tylko chrakterystyka przebiegu krzywki inna Z tym pomiarem szerokości to ciężko zrobić na odległość, bo każde przesuniecie suwmiarki wygeneruje inny pomiar. Swoich nie mierzyłem, bo nie było takiej potrzeby
    Jeśli Ci się nie pali, to bardzo prawdopodobne, że moje bedą wiosną na sprzedaż.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  13. #13
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no to mi się nie pali chętnie je przygarne jak coś...a powiedz co ciekawego wydumałeś? bo widzę że będzie jednak grubo

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-11-2016, 14:32
  2. Wałki rozrządu 1.8 20V ADR
    Przez Garry w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 06-10-2014, 10:52
  3. wałki rozrzadu 1.8T BAM + przestawiacz
    Przez !patryk w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-06-2014, 06:23
  4. Wałki ADR
    Przez Grabarz w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-04-2012, 14:02
  5. Wałki rozrządu ADR/AGN
    Przez Endr3j w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 31-08-2010, 21:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •