Strona 38 z 42 PierwszyPierwszy ... 283637383940 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 556 do 570 z 627

Wątek: TT które należy omijać szerokim łukiem !!

  1. #556
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Jakbym mial czas to bym go obejrzal, raport rzeczoznawcy jest b dokladny i sadze ze jakbysmy mieli go do kazdego auta na olx to nic bysmy nie kupili


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #557
    Awatar vandallo87
    Dołączył
    Oct 2018
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czysty
    Posty
    67
    Tym razem ja dorzucę do wątku, niepomny porad na forum postanowiłem rzucić trochę grosza i sprawdzić auto z ogłoszenia z Siemienia, którego właściciel deklarował 115 tyś. przebiegu. Brzmiało niewiarygodnie, jak na model za 16 koła i raport nie zawiódł. Poniżej link do aukcji i link do wspomnianego raportu. Nie sądziłem, że będzie AŻ tak źle.

    https://sprzedajemy.pl/audi-tt-1-8-t...a9f-nr57163651

    https://www.motocontroler.com/raport...5aMTEwMTgwMzE=

    Miłej lektury, mam nadzieję, że dzięki mnie ktoś oszczędzi czas. Dorzuciłbym VIN, ale rejestracje każdy może obadać na fotach.
    Ostatnio edytowane przez vandallo87 ; 10-10-2018 o 21:20

  3. #558

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    121
    VIN w fotach z raportu też się znajdzie

  4. #559
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Cytat Zamieszczone przez vandallo87 Zobacz posta
    Tym razem ja dorzucę do wątku, niepomny porad na forum postanowiłem rzucić trochę grosza i sprawdzić auto z ogłoszenia z Siemienia, którego właściciel deklarował 115 tyś. przebiegu. Brzmiało niewiarygodnie, jak na model za 16 koła i raport nie zawiódł. Poniżej link do aukcji i link do wspomnianego raportu. Nie sądziłem, że będzie AŻ tak źle.

    https://sprzedajemy.pl/audi-tt-1-8-t...a9f-nr57163651

    https://www.motocontroler.com/raport...5aMTEwMTgwMzE=

    Miłej lektury, mam nadzieję, że dzięki mnie ktoś oszczędzi czas. Dorzuciłbym VIN, ale rejestracje każdy może obadać na fotach.
    Super raport, chodź ze zdjęć w ogłoszeniu wynika że zarówno przód jak i tył miał jakieś przygody. Takie ulepy się niestety trafiają i pozostaje się tylko cieszyć z faktu że nie dałeś się zrobić w balona. brawo ty!

  5. #560
    Awatar vandallo87
    Dołączył
    Oct 2018
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czysty
    Posty
    67
    Jako, że moje poszukiwania trwają, podrzucam kolejne znalezisko, tym razem wycieczka ani wynajęcie fachowca nie było konieczne:

    https://www.otomoto.pl/oferta/audi-t...tml#6d60cb4acf

    Aktualna rejestracja pojazdu: KE TT 2, komis w Węgrowie - na moją prośbę Panowie wysłali mi sporo zdjęć, paczka z nimi poniżej - dlaczego omijać? Bardzo dziwna instalacja pod spodem samochodu, kostka z przewodami przechodzi pod misą (dzięki za zwrócenie uwagi _kris), dość zaniedbane wnętrze, wydech po dziwnych przeróbkach, brak materiału na hamulcu ręcznym, sterczącym pod niespotykanym kątem - pomimo, że na fotach z zewnątrz jest nieźle.

    Dla zainteresowanych paczka ze zdjęciami - muszę zaznaczyć, że sprzedający był uczciwy i sam mi je przesłał, kiedy o to poprosiłem.
    https://www36.zippyshare.com/v/iINPBwdU/file.html

    Załącznik 14442
    Ostatnio edytowane przez hubi_pl ; 21-10-2018 o 09:45

  6. #561

    Dołączył
    Oct 2018
    Płeć
    Skąd
    suwalki
    Pojemność
    brak
    KM
    197
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9
    witam to i ja dorzucę coś możne ktoś sobie drogi zaoszczędzi
    https://www.olx.pl/oferta/audi-tt-1-...tml#302f667fd6
    środka nie oglądałem obleciałem miernikiem i odpuściłem na prawym błotniku przy rancie pękająca szpachla powyżej miernik wskazywał 640 mikronów cala była malowana i szpachlowana poza drzwiami pasażera 60 mikronów i jeszcze jednym elementem .reszta od 240 do 480 mikronów element mierzony w jednym miejscu jak coś było nie tak lub w kilku jak się trafiła poprawna wartość

    FireShot Capture 028 - Audi TT 1.8T 181tys przebiegu, bardzo_ - https___www.olx.pl_oferta_audi-t.jpg

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    teraz stoi na BSU 09962
    Ostatnio edytowane przez hubi_pl ; 21-10-2018 o 09:44

  7. #562
    Awatar vandallo87
    Dołączył
    Oct 2018
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czysty
    Posty
    67
    Szukam nadal. Kolejny rodzynek. Jak ktoś chciałby się skusić na 132 tysiące przebiegu z 2003 to jest takie, ekspert wysłany na miejsce przypuszczał, że może być nawet autentyczny, ale..

    https://www.otomoto.pl/oferta/audi-t...tml#bb92e44481

    W skrócie: olej wszędzie cieknie, szpachla lewy, prawy bok i góra auta, ślady korozji, ciężko wbijać biegi. Potencjalna studnia bez dna na gotówkę. Pełen raport poniżej:

    https://www.motocontroler.com/raport...4xNDEwMTEzNTQ=

    TRUZZZ8N141011354

  8. #563
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Cytat Zamieszczone przez vandallo87 Zobacz posta
    Szukam nadal. Kolejny rodzynek. Jak ktoś chciałby się skusić na 132 tysiące przebiegu z 2003 to jest takie, ekspert wysłany na miejsce przypuszczał, że może być nawet autentyczny, ale..

    https://www.otomoto.pl/oferta/audi-t...tml#bb92e44481

    W skrócie: olej wszędzie cieknie, szpachla lewy, prawy bok i góra auta, ślady korozji, ciężko wbijać biegi. Potencjalna studnia bez dna na gotówkę. Pełen raport poniżej:

    https://www.motocontroler.com/raport...4xNDEwMTEzNTQ=

    TRUZZZ8N141011354
    Sam się przyglądałem temu ogłoszeniu przed podjęciem decyzji o wejściu w „Resto-mod by Paweł-2005”. Specyfikacja ok, tylko 200km od domu, niestety kolor nie do końca mój. Tak czy owak, po przeczytaniu raportu mam kilka uwag generalnych co do naszych oczekiwań wobec TTek z rynku (nie znam auta ani właściciela, traktuję je jako przykład):

    Minusy zdiagnozowane:
    1. Malowany. Ale nie wiemy czy po obcierkach czy ciężki dzwon z dachowaniem. Nic nie wiemy o podłużnicach, podłodze bagażnika itp. Szczeliny ok.
    2. Wycieki. Nikt nie jest jasnowidzem, ale czy możliwe, że problem rozwiążą dwie-trzy uszczelki?
    3. Amory pordzewiałe. Komplet 4 x Monroe pewnie ok. 1200 zł + wymiana
    4. Tarcze - element podlegający normalnemu zużyciu
    5. Opony - element podlegający normalnemu zużyciu
    6. Czyszczenie tapicerki, zabawa z fotelem pasażera, detailing – powiedzmy, że 1000 zł
    7. Skrzynia – jeśli nie da się wyregulować to powiedzmy 600 zł + wymiana.

    Najbardziej martwi subiektywnie opisany niedostatek mocy – tu pewnie warto zmierzyć kompresję, sprawdzić turbo, szczelność układu….nie wiem, niech mądrzejsi się wypowiedzą. Jeśli nie kopci to może nie stoimy od razu przed remontem generalnym?

    Zakładając, że nie mówimy o remoncie silnika - reszta kosztów doprowadzenia do ładu obstawiam, że zamknie się w….4000-5000 zł??

    Teraz plusy:
    1. 2003 i 132k (wg diagnosty realny, choć w raporcie jest tu niekonsekwencja) na liczniku – niełatwo znaleźć
    2. Dobre wyposażenie, auto ładne i nie zmęczone estetycznie (poza fotelem kierowcy)
    3. 2 komplety felg (jeden można sprzedać i np. kupić za nie skrzynię) – pierwotnie w ogłoszeniu felgi na aucie miały być za dopłatą, teraz już są w cenie.
    4. LPG – jak ktoś lubi i instalka jest rozsądnej klasy, to zaoszczędzi na tym wydatku.
    5. Sporo rzeczy wymienionych (opieram się na opisie z ogłoszenia i info z raportu o bogatej dokumentacji serwisowej w PL)

    Auto wycenione jest na 20k. Zaczęła się brzydka pogoda, chętnych będzie mniej. Załóżmy, że pójdzie za….powiedzmy, 18 500. Dokładamy 5000 zł. Oj tam, niech będzie 6000 zł razem z pakietem olejowym i niespodziankami (zza klawiatury to mam gest, co? ).

    Dobra, zapłaciliśmy 24 500. Ceny zadbanych 225 ostatnio na forum: 28-33k (przy czym za 33k kolego Nonamed była naprawdę „dopasiona”). Zatem nasze 24 500 to dużo czy mało?

    Wybaczcie poranne rozważania, ale wiele razy przechodziłem przez podobne dylematy. Poszukiwanie Świętego Graala w postaci wypieszczonej, niebitej 225Q z nowymi oponami, amorami, tarczami, klockami, ubezpieczeniem itp. za 15000 zł to oczywiście frajda i nawet ma szanse powodzenia (sam sprzedałem w takim stanie Alfę Gtv 3.0 za śmieszne pieniądze – żałuję jak diabli, ale życie…). Jednak zastanawiam się, czy Hubi_pl nie ma racji pisząc, że gdybyśmy mieli raporty o każdym aucie na Olx, to nic nigdy byśmy nie kupili

    Pozdrowienia i powodzenia w poszukiwaniach dla wszystkim polujących!

  9. #564
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Cytat Zamieszczone przez gozdzik Zobacz posta
    witam to i ja dorzucę coś możne ktoś sobie drogi zaoszczędzi
    https://www.olx.pl/oferta/audi-tt-1-...tml#302f667fd6
    środka nie oglądałem obleciałem miernikiem i odpuściłem na prawym błotniku przy rancie pękająca szpachla powyżej miernik wskazywał 640 mikronów cala była malowana i szpachlowana poza drzwiami pasażera 60 mikronów i jeszcze jednym elementem .reszta od 240 do 480 mikronów element mierzony w jednym miejscu jak coś było nie tak lub w kilku jak się trafiła poprawna wartość
    no i co z tego że była lakierowana ? Ty chcesz ori kolor za 17k kupić ?

  10. #565
    Awatar vandallo87
    Dołączył
    Oct 2018
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czysty
    Posty
    67
    Szczerze, to za 20k oczekuję sprawnego silnika i lakieru do drobnych poprawek, rozumiem element lub dwa po szpachli, bo każdemu się zdarzy obciera, ale nie 3/4 auta. Również wnętrza i drobnych elementów do wymiany lub doinwestowania. Ale nie pierścieni do wyrzucenia, bo w ASO to 4-5k ekstra na wjazd. Naprawdę takie chore mam wymogi?

  11. #566
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Cytat Zamieszczone przez vandallo87 Zobacz posta
    Szczerze, to za 20k oczekuję sprawnego silnika i lakieru do drobnych poprawek, rozumiem element lub dwa po szpachli, bo każdemu się zdarzy obciera, ale nie 3/4 auta. Również wnętrza i drobnych elementów do wymiany lub doinwestowania. Ale nie pierścieni do wyrzucenia, bo w ASO to 4-5k ekstra na wjazd. Naprawdę takie chore mam wymogi? ������
    Naprawdę się nie czepiam (kibicuję Tobie i innym w poszukiwaniach), ale serio pojedziesz z 15-letnim autem do ASO? Znów - nie namawiam na ten konkretny egzemplarz bo go nie znam, ale jeśli Ci się spodobał (a ładnie się prezentuje - jak mówię, sam się zainteresowałem) to rozważyłbym sprawdzenie tego silnika pod kątem remontu. Ale to oczywiście Twoja decyzja.

  12. #567
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Dodam jeszcze że grubość 500 mikronów nie musi oznaczać szpachli bo wystarczy że tam było deko niżej i poszło więcej podkładu akrylowego.

    Sama warstwa: podkład cienko, baza, i z 2-3 warstwy bezbarwnego - to ok 200-250 mikronów nowej warstwy

    Jak masz powłokę 200 mikronów to możliwe że element był delikatnie cieniowany i poszedł na niego bezbarwny, ale też możliwe że poprostu poszedł tylko sam bezbarwny.

    Ogólnie jak masz mały punkt do zrobienia na elemencie to po obrobieniu i bazie położonej punktowo nikt się nie będzie bawił w punktowe położenie bezbarwnego tylko każdy przeleci cały element bezbarwnym - i dobrze, jest co później polerować
    Ostatnio edytowane przez BelfegorTT ; 24-10-2018 o 09:27

  13. #568

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Lubartów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LY7J
    Posty
    180
    A czasami są po prostu 3 warstwy lakieru :P Takie rzeczy ostatnio na Porsche 911 widziałem. Tylny błotnik lakierowany 3 razy na czarno, zero szpachli (zdejmowali lakier do blachy, więc widać).

  14. #569

    Dołączył
    Oct 2018
    Płeć
    Skąd
    suwalki
    Pojemność
    brak
    KM
    197
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9
    szpachla jest na bank bo pęka i widać pod lakierem nierówności.ale skoro uważasz ze dobra oferta bierz, dzieciak ma parcie na sprzedaż urwiesz jeszcze z ceny

  15. #570
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez BelfegorTT Zobacz posta
    no i co z tego że była lakierowana ? Ty chcesz ori kolor za 17k kupić ?
    Można kupić nawet taniej. Oryginalny lakier, najbogatsza wersja wyposażenia, rok 2000 225 KM.
    AUDI nie przestaje się kochać.

Podobne wątki

  1. Firmy ktore omijac z daleka!
    Przez kisseM w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-12-2014, 18:11
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-07-2012, 12:25
  3. To teraz przywitam się jak należy... :P
    Przez Nikoretka w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-08-2009, 08:21
  4. [film] Jak należy myć Audi TT
    Przez sadek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-07-2007, 09:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •