Strona 3 z 32 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 477

Wątek: Diagnozowanie sprzęgła haldex

  1. #31
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jeżeli nie ma błedów, a napęd nie działa poprawnie, to uszkodzenie leży po stronie mechaniki Haldex, trzeba szukać sprawnej używki, przy dobrych wiatrach ok 1tyś zł, tak zrobiliśmy w pewnej TT, też niedomagało, a błędów brak i bangla do dziś, haldex został wyjety z anglika na części, koszt 1tyś.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #32

    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    287
    A tak z ciekawości, wie ktoś może ile w ASO sobie życzą za haldex "goły" ? w sensie, bez sterownika

  3. #33
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    ca 4kzł jesli mnie pamiec nie myli.

    EDYCJA ---------- Post dodany 11:36 15-05-2012 ---------- EDYCJA

    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Jeżeli nie ma błedów, a napęd nie działa poprawnie, to uszkodzenie leży po stronie mechaniki Haldex, trzeba szukać sprawnej używki, przy dobrych wiatrach ok 1tyś zł, tak zrobiliśmy w pewnej TT, też niedomagało, a błędów brak i bangla do dziś, haldex został wyjety z anglika na części, koszt 1tyś.
    niekoniecznie, na sterowniku haldexa może nie być błędu , mechanika może być sprawna , a napęd będzie niedomagał.

  4. #34
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    W ASO mozna kupic nawet same tarcze sprzegla haldex i wszystko z osobna.POZDRAWIAM

  5. #35

    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    lubliniec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2002
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1
    witam czy posiada ktoś program do tego sterownika wywala mi błąd 65535 2 dniowe odłączenie od kostki nie pomogła więc chce od nowa zaprogramować przed rozkręcaniem. gdzie szukać takiego oprogramowania?

  6. #36
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    przeczytaj ten wątek wyciek między haldexem a dyfrem
    Znajdziesz tam tel do gościa który powinien wgrać soft od nowa.
    pozdrawiam

  7. #37
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Witam,
    badanie po łebkach, z braku czasu i przez rękę w gipsie.
    Na vagu jedyny błąd jaki mi wyskakiwał to czujnik stop czy coś w tym stylu, po wykasowaniu nie pojawił się ponownie. Jednak pytanie jakie mam - czy w blokach 4x4 powyżej 002 powinno coś być w VAGu? Bo widzi mi sterownik, widzi dane bloku 001 i 002, a w następnych blokach pojawia się Error. Haldex od kupna auta nie działa. Po wyciągnięciu wtyczki wyleciał z jej wnętrza olej przekładniowy, jedyne wytłumaczenie jakie mam skąd tam się znalazł to, ze ktoś zmieniając olej musiał tam przypadkiem go wlać, bo przewody były suche, uszczelka cała itp. Po wyczyszczeniu styków i wtyczki dalej haldex nie działa, błędów oprócz powyższego nie ma.

  8. #38
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Zobacz ,czy masz sprawna pape,podlacz vaga i zrob test wyjsc,powinienes uslyszec pape.jak jej nie uslyszysz to masz przyczyne.Mysle,ze sterownik masz dobry. Na forum znajdziesz wiele info na temat zepsutego napedu.POZDRAWIAM

  9. #39
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    O którą wtyczkę Ci chodzi tą od pompy blisko sterownika czy tą dalej za dyfrem ?
    Tak jak kolega wyżej napisał , w pierwszej kolejności trzeba się upewnić czy działa silniczek elektryczny pompy .
    Jak by trzeba było to jest na forum opis jak rozebrać tą pompę no i w sumie w pierwszym poście wszystko super opisane jak zabrać się za diagnozę tyle że jakoś cienko to widzę ze złamaną ręką

    Żeby odpowiedzieć na Twoje pytanie odnośnie bloków pomiarowych to musiałbym to zobaczyć osobiście a w tej chwili nie mam możliwości . Może ktoś z kolegów sprawdzi ...








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #40
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    O którą wtyczkę Ci chodzi tą od pompy blisko sterownika czy tą dalej za dyfrem ?
    Tak jak kolega wyżej napisał , w pierwszej kolejności trzeba się upewnić czy działa silniczek elektryczny pompy .
    Jak by trzeba było to jest na forum opis jak rozebrać tą pompę no i w sumie w pierwszym poście wszystko super opisane jak zabrać się za diagnozę tyle że jakoś cienko to widzę ze złamaną ręką

    Żeby odpowiedzieć na Twoje pytanie odnośnie bloków pomiarowych to musiałbym to zobaczyć osobiście a w tej chwili nie mam możliwości . Może ktoś z kolegów sprawdzi ...
    wiem, mam dodaną w ulubionych diagnostykę i jak mi gips zdejmą to chce po kolei wszystko sprawdzić. Wtyczkę odpinałem tą za dyfrem, pod osłonką z blachy z kwasiaka chyba. Nie widziałem innych wtyczek. Co do bloków to moja wiedza kończy się na kasowaniu błędów, ew. sprawdzeniu ich znaczenia w necie, jak wejść w bloki wiem, jednak gorzej jest z interpretacją ich zawartości. Natomiast nigdy nie widziałem wcześniej czerwonych napisów ERROR w blokach, stąd takie pytanie. Jak znajdę chwilę to jeszcze raz podłączę i print screena zrobię.

  11. #41

    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Malbork
    Pojemność
    brak
    KM
    150
    Rocznik
    2001
    Kolor
    black
    Posty
    2
    Podłacze się pod temat. W moim aucie brak jakichkolwiek błędów a mimo to haldex sie nie załącza .Został podmieniony sterownik i zalany nowy olej z filtrem.Podczas testów przy uzyciu vasa pompka się załacza a podczas załaczenia poprzez vasa sprzegła haldexu neped się załacza (sprawdzane z autem z kołami w powietrzu.) -Niestety po zgaszeniu auta ,odłaczeniu vasa i ponownym odpaleniu koła z tyłu sie nie kręca.Jaka podpowiedz??

  12. #42
    Awatar wyjec
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2003
    Kolor
    srebrny
    Posty
    82
    sprawdź na mokrej nawierzchni kręcąc bączki. Wyłącz ESP. Jeżeli ucieka Ci przód, to tył nie łapie. Jeżeli kręcisz równe bączki, to bez problemu masz quatro. Nie ma opcji, żebyś nie wyczuł różnicy, bo jest kolosalna. Druga opcja to sprawdzenie Vagiem podczas ostrego przyspieszania (do zerwania przyczepności). Porównuje się obroty osi tylnej i przedniej w bardzo małej jednostce czasu (np 1/4 s) Niestety ja tego nie potrafię zrobić. Robił to mechanik przy diagnozowaniu mojego haldexa.
    Na podnośniku Vas załącza, bo wymusza to program.
    Przy sprawdzaniu na podnośniku może nie załączyć, bo haldex czyta również dane z czujnika przeciążeniowego, który pokazuje, że z samochodem nic się nie dzieje (jeżeli się mylę to niech mnie ktoś poprawi)
    Reasumując zacznij się martwić jak przy bączkach będzie Ci przód uciekał

  13. #43
    Awatar lechu225
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    15
    Witam,

    Znalazłem taką pompę na Ebay - racze dobra cena w porównaniu do oryginału z ASO motor for haldex pre charge pump gen1 | eBay

    Może komuś się przyda.

  14. #44

    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Podkarpacie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    99
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    2
    Podłącze się pod temat, wywala mi błąd 1324 czy to oznacza tylko że sterownik do wymiany ? wcześniej mi wywalało też błąd czujnika g251, czujnik wymieniony a quattro dalej nie ma ale teraz mam przynajmniej ABS Dodam jeszcze że jak odpalam auto i ruszam to nic się nie świeci, dopiero jak mocniej przycisnę to zapala się kontrola trakcji i nie gaśnie.
    Ostatnio edytowane przez Gracu ; 16-01-2013 o 18:08

  15. #45
    Awatar maciej22.86
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Gniezno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    green
    Posty
    174
    Witam Panowie myśle ze dobrze sie podpiąlem pod temat... Potrzebuje pompke do Haldexa lub namiary gdzie mozna cos zakupić

Podobne wątki

  1. diagnoza sprzęgła
    Przez unia92 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-04-2015, 10:36
  2. Odpowietrzanie sprzegła
    Przez blein w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 03:55
  3. Projekt sprzęgła
    Przez mentis w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-03-2012, 13:08
  4. Wymiana sprzęgła
    Przez tomi w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-04-2011, 07:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •