Strona 23 z 32 PierwszyPierwszy ... 132122232425 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 331 do 345 z 477

Wątek: Diagnozowanie sprzęgła haldex

  1. #331
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    Przeczytałem cały temat i potrzebuję upewnić się w diagnozie oraz podjąć decyzje o zakupie i naprawie.

    Objawy: W TT po wymianie oleju i filtra w Haldexie (ironia losu) zaczęły się wibracje na aucie odczuwalne z tylnych kół przy manewrach parkingowych. Przy normalnej prędkości objawów brak. Przy minimalnie zaciągniętym ręcznym (kontrolka na zegarach jest) objawy występują. Zmieniłem opony letnie na zimowe i zrobiłem geometrię, objawy dalej występują.

    Na VAGu wyszedł błąd 00526 - Brake Light Switch-F (światła stop działają OK), akumulator sprawdzony 14,4V.

    Po wyjęciu bezpiecznika 31 objawy NIE występują, TT skręca lekko, zwinnie i w ogóle szatan, mieli kołami czyli napęd został rozłączony. Po wpięciu bezpieczniku tylne koła dalej trą.

    Zakładam, że to sterownik do wymiany, z dyskusji wynika, że tylko nowy wchodzi w grę bo używka może zaraz znowu paść a nie kosztuje "100 zł". Może ktoś miał podobny problem i pytanie - gdzie kupić? gdzie w Warszawie zrobić u kogoś kto umie a nie będzie się uczył?

  2. #332
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Jeżeli masz ten błąd: 00526 - Brake Light Switch-F to wymień czujnik (kilka minut pracy), po czym sprawdź czy coś się zmieniło.


    Sterowniki - tak, tylko używka wchodzi w grę. Chyba że zjechała Ci się zębatka trzpienia sterowania ciśnieniem i silnik krokowy nie jest w stanie jego regulować.

  3. #333
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Jeżeli masz ten błąd: 00526 - Brake Light Switch-F to wymień czujnik (kilka minut pracy), po czym sprawdź czy coś się zmieniło.
    Sterowniki - tak, tylko używka wchodzi w grę. Chyba że zjechała Ci się zębatka trzpienia sterowania ciśnieniem i silnik krokowy nie jest w stanie jego regulować.
    Nowy czujnik zakupiony (zielony) i wymieniony. Błędy skasowane, outpust test haldexa zrobiony, było słychać pompkę (taki szum) na precharge pump ON i na OFF wyłącza się. Przeparkowanie co prawda 50 m bezobjawowo, skanowanie i 0 błędów. Dzisiaj rano okazuje się, że problem pozostaje aktualny, może jest mniej odczuwalne ale to subiektywne , załamka .

    co dalej?
    Ostatnio edytowane przez Kwariat ; 29-03-2017 o 07:06

  4. #334

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    140
    Rocznik
    2013
    Kolor
    srebrny
    Posty
    4
    Witam. Jestem po przeczytaniu wszystkich postow w w/w temacie, i nie doszukalem sie podobnego przypadku jaki wystepuje u mnie. Haldex dziala tylko 15-20 sek po uruchomieniu silnika. Po tym czasie dziala juz tylko przod. Nie mam zielonego pojecia co jeszcze moze byc?
    Jedyny blad to NAPIECIE ZASILANIA - DOLNA GRANICA PRZEKROCZONA LAMP OFF.
    Innych bledow brak. Wszystkie sterowniki - bledow brak.

    Macie jakies sugestie???

  5. #335
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    I to masz w ecu haldexa?

  6. #336

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    140
    Rocznik
    2013
    Kolor
    srebrny
    Posty
    4
    Tak. Jedyny blad.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Nie wiem czy zdjecie bedzie czytelne:


  7. #337
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Zdjęcie nie jest widoczne.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  8. #338

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    140
    Rocznik
    2013
    Kolor
    srebrny
    Posty
    4
    Moze teraz:
    https://naforum.zapodaj.net/223e79fae9d1.jpg.html

    Moze ktos pomoze???

  9. #339
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    A sprawdzales napiecie na kostkach? Nad dyfrem, ecu, pompa.

  10. #340

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    140
    Rocznik
    2013
    Kolor
    srebrny
    Posty
    4
    Napiecie na wejsciu do haldexa jest 11,8V. Po przekreceniu stacyjki bez pracy silnika. Zdjalem wtyczke do pompy z haldexa i jeden pin mial zielonkawy nalot. Wyczyscilem i nasmarowalem.
    Zaraz zobacze czy trzyma czy odpuszcza po 15-20sek.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Bez zmian.

  11. #341
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    Cytat Zamieszczone przez Kwariat Zobacz posta
    Przeczytałem cały temat i potrzebuję upewnić się w diagnozie oraz podjąć decyzje o zakupie i naprawie.
    Objawy: W TT po wymianie oleju i filtra w Haldexie (ironia losu) zaczęły się wibracje na aucie odczuwalne z tylnych kół przy manewrach parkingowych. Przy normalnej prędkości objawów brak. Przy minimalnie zaciągniętym ręcznym (kontrolka na zegarach jest) objawy występują. Zmieniłem opony letnie na zimowe i zrobiłem geometrię, objawy dalej występują.
    Po wyjęciu bezpiecznika 31 objawy NIE występują, TT skręca lekko, zwinnie i w ogóle szatan, mieli kołami czyli napęd został rozłączony. Po wpięciu bezpieczniku tylne koła dalej trą.
    UPDATE:
    dziś testowałem na podnośniku,
    - na włączonym silniku, 1 bieg wszystkie 4 koła kręcą
    - po zaciągnięciu ręcznego tylne nieruchomo, przód kręci

    dla przypomnienia błędów brak, Output test haldex uruchamia i wyłącza pompkę, po wyjęciu bezpiecznika 31 napędu z tyłu nie ma i problem znika, przy zaciągniętym minimalnie ręcznym przy skręconych kołach problem jest.

    czy można na klimatroniku monitorować haldex?
    Ostatnio edytowane przez Kwariat ; 05-04-2017 o 09:40

  12. #342

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    3City
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    53
    Cytat Zamieszczone przez pat1441 Zobacz posta
    Panowie podepnę się pod temat. Myślałem że wiem już bardzo dużo o haldexie a tutaj taki zonk w ABS/EDS wywala mi taki oto błąd:
    01324 - Control Module for All Wheel Drive (J492):
    49-00 - No Communications
    Nie łączy się VAG z 22 AWD. Napęd spina normalnie i pracuje też normalnie. Oprócz tego błędu w ABS/EDS i tego że rzeczywiście VAG nie łączy się z AWD to żadnych innych zmian nie ma. Wszystko działa poprawnie. Na zegarach też nic się nie pali.
    Ktoś miał styczność z czymś takim?
    Dodam jeszcze że bezpieczniki sprawdzone, wtyczka z tego co sprawdzałem ok. Auto bez ESP jeżeli ma to znaczenie.
    Błąd w ABS/EDS wraca za każdym razem jak próbuję go skasować.
    Informacja dla potomnych, część wtyczki gdzie trzymają się piny po prostu w jakiś dziwny sposób się rozdwoiła i 2 piny odpowiedzialne za komunikację ze ECU nie były połączone, cała reszta stykała a dwa ostatnie nie dlatego działy się takie cuda.
    To tak tylko w ramach wyjaśnienia sytuacji ew. ktoś kiedyś może mieć podobny problem to żeby wiedział co sprawdzać po kolei zanim kupi kolejne dwa nowe haldexy ;p

  13. #343
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    Cytat Zamieszczone przez Kwariat Zobacz posta
    UPDATE:
    dziś testowałem na podnośniku,
    - na włączonym silniku, 1 bieg wszystkie 4 koła kręcą
    - po zaciągnięciu ręcznego tylne nieruchomo, przód kręci

    dla przypomnienia błędów brak, Output test haldex uruchamia i wyłącza pompkę, po wyjęciu bezpiecznika 31 napędu z tyłu nie ma i problem znika, przy zaciągniętym minimalnie ręcznym przy skręconych kołach problem jest.

    czy można na klimatroniku monitorować haldex?
    Okazało się, że przyczyną problemu była wymiana oleju w haldexie, olej wymieniony jeszcze raz, dzięki pomocy hubi_pl (ogromne dzięki!) wraz z wyczyszczeniem magnesu udało się rozwiązać problem. Poprawa nie była odczuwalna od razu, ale po przejechaniu kilkudziesięciu km najwyraźniej olej rozprowadził się prawidłowo i TT jest znowu 100% zdrowa

  14. #344
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Dobrze że pomogło.

    Ten przykład pokazuje jak ważna jest wymiana oleju, miejmy nadzieje że nic nie powróci. Wymieniliśmy również olej w dyfrze - tak wygląda pełny serwis Haldexa, pamiętając że filtr był wymieniany 1000km wcześniej, ale przez ten czas Haldex był odłączony.

    PS. Wymieniać olej bez czyszczenia magnesu to bezsens (chyba że niedawno czyściliście) - pamiętajcie o tym.

  15. #345
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Cytat Zamieszczone przez Kwariat Zobacz posta
    Okazało się, że przyczyną problemu była wymiana oleju w haldexie, olej wymieniony jeszcze raz, dzięki pomocy hubi_pl (ogromne dzięki!) wraz z wyczyszczeniem magnesu udało się rozwiązać problem. Poprawa nie była odczuwalna od razu, ale po przejechaniu kilkudziesięciu km najwyraźniej olej rozprowadził się prawidłowo i TT jest znowu 100% zdrowa
    Fajnie , że rozwiązałeś problem. Ale czytam, że dopiero co wymieniłeś olej w haldexie? co było powodem? zły olej? źle go zalałeś? Sam go wymieniałeś czy w jakimś warsztacie?

    Pytam, bo operacja dość prosta, nie raz opisywana na forum, a jak widać coś poszło nie tak. No chyba, że wymieniał Ci "pseudofachowiec" i w zasadzie Ci nie wymienił(miałem kiedyś taki przypadek).

Podobne wątki

  1. diagnoza sprzęgła
    Przez unia92 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-04-2015, 10:36
  2. Odpowietrzanie sprzegła
    Przez blein w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 03:55
  3. Projekt sprzęgła
    Przez mentis w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-03-2012, 13:08
  4. Wymiana sprzęgła
    Przez tomi w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-04-2011, 07:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •