Strona 2 z 32 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 477

Wątek: Diagnozowanie sprzęgła haldex

  1. #16
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Messik a sprawdzales jak zalacza ci sie naped na podnosniku wg instrukcji z forum?
    ja mialem podobne objawy jak Ty,
    u mnie wygladalo to tak, ze q sie zalaczalo, ale nie zawsze, a zima to w ogole byly cuda jak dla testu wyjechalem na lod/snieg,
    ale nawet na suchm asfalcie jesienia jak deptalem porafilo zamielic w miejscu - nawet pytalem wtedy na forum, czy to normalne
    wahania byly standardowe sterownik albo pompa - po tescie na podnosniku wyszlo, ze problem jest w pompie, ktora JESZCZE dzialala, ale juz robila psikusy - nie za kazdym razem zalaczala, sterownik wyeliminowano podlaczajac cos w miejsce pompy - i sygnal szedl prawidlowo za kazdym razem, gdy pompa wracala na swoje miejsce nie zawsze zalaczala,
    zapadla decyzja o wymianie pompy - jak sie okazalo sluszna, pompe upolowalem ori w ASO za smieszne pieniadze - obdzwonilem kupe salonow skody (octavia I ma ta sama pompe) i w koncu trafilem na salon, ktory oddal ja mi za pol darmo
    sprawdz pompe i sterownik na podnosniku tak jak opisalem wyzej - nie wymaga to sporo szukania i grzebania

    "Love Them BOTH" - M.

  2. #17
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Panowie u mnie wychodzi że raczej sterownik padl, bo pompa zawsze dziala na tescie i problemow z zalaczaniem nie mam , wrecz przeciwnie , zalacza sie zbyt czesto , na parkingu , przy zawracaniu i szarpie autem. Gdyby ktoś mial sterownik do sprzedania prosze pisac.

  3. #18
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    A gdzie to badales? Chodzi mi o wyeliminowanie pompy? Moze podjade do serwisu powiem zeby poszukali problemu i moze uda im sie zdiagnozowac czy to pompa czy moze sterownik. Smieszne pieniadze, mozna wiedziec jakie to sa?

  4. #19
    Awatar konyx74
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    sreberko
    Posty
    403
    Tak dla porównania,jakie to pieniądze za pompę od skody?

  5. #20
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    za nowa pompe dalem w skodzie (aso jakies na poludniu PL z tego co pamietam) chyba 600 zl - zebysmy sie zrozumieli, nie mowie ze 6 stowek to smieszne pieniadze, chodzilo mi o to, ze kwota smieszna w porownaniu do regularnej ceny salonowej, ktora waha sie z tego co pamietam z okresu poszukiwan jakos miedzy 1600-2000zl,
    to dokladnie ta sama czesc co u nas, ten sam numer z etki, po prostu montowana byla u nas w TT i w skodzie Octavii
    nr czesci: 02d525557 pompka sprzegla haldex,
    w salonach skody tez swoje kosztuje, ja obdzwanialem wtedy wszystkie salony skody i audi w PL jak leci, az zlapalem ta okazje - polecam ta sama technike, jedyne co sie straci to troche czasu

    co do eliminowania pompa/sterownik, robilem to u siebie pod bydgoszcza, ale mysle ze jak podzwonisz po warsztatach kto w ogole ogarnia haldex, to spokojnie to spawdza w ten sam sposob - tylko potrzebny jest podnosnik, na ktorym kola moga pracowac,
    jesli haldex nie bedzie sie prawidlowo zalaczal - to magik musi sprawdzic, czy sterownik prawidlowo podaje sygnal na pompe, jesli tak sterownik ok, pompka nie daje rady, jesli, problem bedzie juz z podawaniem sygnalu na pompe to niestety nadal nie wiesz, czy to "tylko" sterownik, czy tez pompka i pozostaje drobiazgowa diagnostyka pin po pinie, ktora rozpisana jest na forum
    Ostatnio edytowane przez M and V ; 30-10-2011 o 21:56

    "Love Them BOTH" - M.

  6. #21

    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    WAWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    CZARNY
    Posty
    12
    Witam koledzy czy ktoś wie, gdzie w Warszawie można sprawdzić haldex

  7. #22
    Awatar wyjec
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2003
    Kolor
    srebrny
    Posty
    82
    jako, że jestem na etapie wymiany simeringów w haldexie, to znalazłem coś co może się komuś przydać
    http://z2.frix.pl/frix473/7bf8a27a00..._Haldex(1).pdf
    http://www.youtube.com/watch?v=UL4o9Ysz2gw
    Ostatnio edytowane przez wyjec ; 02-02-2012 o 19:49 Powód: jeszcze jeden ciekawy link z haldexem

  8. #23
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    swietny szczegolnie ten pdf
    masz namiar na inne tego typu szkoleniowki? jesli tak wrzucaj koniecznie

    "Love Them BOTH" - M.

  9. #24
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Dzieki za ten plik pdf ,super sprawa.pozdrawiam

  10. #25

    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    brak
    KM
    130
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    5
    Fajnie, że udało się rozwiązać problem. Panowie, u mnie jest problem, którego nie potrafię rozwiązać. Sprawa wygląda następująco. Na zimnym silniku (generalnie po dłuższym postoju), na wstecznym (w ruchu do przodu też), przy skręconych kołach blokowane są tylne koła - do tego stopnia, że opony piszczą - oczywiście staram się nie dopuszczać do takiej sytuacji, bo mogę coś uszkodzić. Problem znika po przejechaniu kilku kilometrów - czyli po lekkim nagrzaniu.
    Przeprowadziłem diagnozę, wszystko jest w porządku, nie ma żadnych błędów.
    Olej wymieniałem niedawno. Ale przyznam się, że wymieniałem go (wraz z filtrem) co 100 tys. km a nie co 30tys. km. Obecnie mam przejechane 305tys km. Wymieniłem więc niedawno.

    Autko fajne, nie chce go sprzedawać, po za tym w takim stanie sprzedawać komuś to też nie w porządku.

    Pomożecie?

  11. #26
    Awatar wyjec
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2003
    Kolor
    srebrny
    Posty
    82
    obawiam się, że jedyną pomoc jaką możemy Ci zasugerować, to wyjąć całość, rozebrać, zdjagnozować, naprawić lub wymienić na używkę. Inaczej stracisz tylko czas łudząć się, że środek wytrzymał na starym oleju 100 tyś koszt w zależności od tego co poszło albo za ile używkę kupisz od 1200 do 2000 i wyżej

  12. #27
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    na 99% mechanika jest sprawna, tylko sterownik Ci padł. Tylko wymiana, niestety nienaprawialny.

  13. #28
    Awatar szweda
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    179
    Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
    na 99% mechanika jest sprawna, tylko sterownik Ci padł. Tylko wymiana, niestety nienaprawialny.
    U mnie jest to samo, ale nie kwestia kilometrów a metrów. Sterownik stary 0 bledów, potem sterownik od Artura 100% sprawny, dokładnie to samo.
    "Kiedyś w przypływie zniechęcenia nad problemami z moim autem retorycznie zapytałem co się jeszcze %#@! może w nim zepsuć, a teteta podjęła wyzwanie"

  14. #29
    Awatar wyjec
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2003
    Kolor
    srebrny
    Posty
    82
    Cytat Zamieszczone przez szweda Zobacz posta
    U mnie jest to samo, ale nie kwestia kilometrów a metrów. Sterownik stary 0 bledów, potem sterownik od Artura 100% sprawny, dokładnie to samo.
    trzeba pamiętać, że haldex to elektronika, prosta elektryka, hydraulika i mechanika. Dużo zmiennych jeśli chodzi o prostą i skuteczna diagnozę Tym bardziej, że obaj nie macie uszkodzonego haldexu, tylko jak na razie jest nie domagający, co jeszcze bardziej utrudnia znalezienie usterki. Wiem bo przez to przechodziłem, ale się udało bez wyjęcia się nie obejdzie A im szybciej to zrobicie tym mniejsze koszty was czekają w przypadku naprawy

  15. #30
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Na haldexie nigdy nie będziesz miał błędu przy tego typu uszkodzeniu sterownika Haldexa

Podobne wątki

  1. diagnoza sprzęgła
    Przez unia92 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-04-2015, 10:36
  2. Odpowietrzanie sprzegła
    Przez blein w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 03:55
  3. Projekt sprzęgła
    Przez mentis w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-03-2012, 13:08
  4. Wymiana sprzęgła
    Przez tomi w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-04-2011, 07:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •