Strona 19 z 32 PierwszyPierwszy ... 9171819202129 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 271 do 285 z 477

Wątek: Diagnozowanie sprzęgła haldex

  1. #271
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    A jak wyjmiesz bezpiecznik? Takie same objawy? Kiedy zmieniales olej w haldexie i dyfrze?

  2. #272
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    kiedy bezpiecznik jest wyjety i naped nie dziala to podczas manewrowania parkingowego przy pelnym skrecie jest cicho i nie ma zadnego huczenia.
    olej w haldexie wymieniany dwa lata temu,auto malo jezdzone przez ten czas.

  3. #273
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    A w dyfrze?

  4. #274
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    W dyferencjale olej tez wymienialem dwa lata temu,jutro sprawdze z ciekawisci stan oleju w haldexie i dyferencjale,bo nie daje mi to spokoju.

  5. #275
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Sprawdź. Takie objawy miało parę osób i wymiana w dyfrze pomogła.

  6. #276

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    RED
    Posty
    9
    Dzis troche podiagnozowalem pod chmurka.
    Na poczatek podnioslem lewa strone samochodu. Okazalo sie, ze po wbiciu jedynki, przy "ruszaniu" i dodawaniu gazu pojawia sie jakis opor (slychac i czuc ze buja samochodem), jak juz sie puscilo sprzeglo i nie dodawalo gazu (czyli minimalne toczenie) - kola normalnie sie krecily. Przy wyciagnietym bezpieczniku krecilo sie tylko przednie kolo, przy wlozonym - oba podniesione kola.
    Nastepnie podnioslem tez druga strone samochodu, tak, ze wszystkie kola byly w gorze. I znowu wbilem jedynke, teraz juz zadnych oporow nie bylo czuc. Przy wyjetym bezpieczniku krecily sie tylko kola przednie, przy wlozonym - wszystkie. Brak reakcji na zaciagniecie recznego.
    Dalej, zrobilem output test, najpierw na zapalonym silniku i z kolami w ruchu - wszystko przeszlo jak powinno, tzn. dla engaged kola sie krecily, a dla disengaged przestawaly. Co ciekawe w stanie disengaged kola sie nie krecily, ale byl problem zeby ruszyc je reka - potrzeba bylo do tego duzo sily (przy wyciagnietym bezpieczniku nie bylo tego problemu, tylne kola dalo sie obracac bez problemu).
    Nastepnie output test na zgaszonym silniku - wszystko OK, slychac cykanie i prace pompki.

    Musialem przerwac diagnostyke, bo mialem cos do zalatwienia, ale nie dawalo mi spokoju to szarpanie przy podniesionej jednej stronie samochodu. Postawilem tym razem dac druga strone do gory (prawa). Efekt taki sam, czuc szarpanie przy rusznaniu (puszczaniu sprzegla), przyspieszaniu, a takze hamowaniu. Ale jak sie juz ruszy i pusci pedal gazu, to kola w gorze sie normalnie kreca. Reczny nie rozpina napedu, tylko wyciagniecie bezpiecznika.
    Postanowilem jeszcze raz zrobic output test, tym razem tylko z dwoma kolami w gorze. Wbilem jedynke, ruszylem, kola sie zaczely krecic (oczywiscie z szarpnieciem). Tym razem jednak w stanie disengaged naped nie zostal rozpiety - w przeciwienstwie do poprzedniego testu. I badz tu madry...

    W pewnym momencie, niepokojacy dzwiek przy ruszaniu (z jedna strona w gorze) skojarzylem z praca pompy absu. Wszedlem vagiem w sterownik abs (co chyba dezaktywuje ten system) i sprobowalem ruszyc jeszcze raz - tym razem nie bylo czuc ani slychac zadnego spinania Nawet reczny zaczal rozpinac naped. Po wyjsciu ze sterownika oczywiscie problem powrocil. Ale naprowadzilo mnie to na pomysl, ze to moze wina ESP, a wlasciwie niedzialajacego czujnika g200.
    Chcialem jeszcze sprawdzic jak auto bedzie sie zachowywalo na drodze, gdy wejde vagem w sterownik abs. Niestety na drodze odczucia byly inne, tzn. na paringu wrazenie spietego napedu, a przy ostrym ruszaniu wrecz przeciwnie, utrata przyczepnosci. Czyli jakby przy rozlaczonym absie, przy duzych skretach kol naped byl spiety, a przy duzym obciazeniu (strzal ze sprzegla) nie trzymal.

    Sory, ze taki dlugi wywod, ale krocej sie nie dalo Moze ktos z Was cos podpowie na podstawie zebranych przeze mnie informacji. Ja pierwsze co bym sprawdzil, to zalozenie sprawnego czujnika g200. Dodatkowo zaobserwowalem, ze przednie prawe kolo ma wieksze opory toczenia od pozostalych - moze trzyma zacisk, trzeba by to tez poprawic.
    Najbardziej zastanawiaja mnie rozne wyniki output testu oraz odmienne zachowanie "w powietrzu" i na drodze podczas sczytywania sterownika abs.

  7. #277
    Awatar wielgi
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    40
    Proszę Was o pomoc w zdiagnozowaniu usterki w moim haldexie.
    Olej i filtr wymieniony miesiąc temu - nie pomogło.

    Problem u mnie jaki występuje to blokowanie/hamowanie tylnych kół przy maksymalnym skręcie kierownicy lub bliskim maksymalnemu - najczęściej przy manewrach parkingowych ale też przy np. zawracaniu.
    Oprócz hamowania występuje też piszczenie dochodzące z tyłu (dźwięk podobny do piszczących hamulców) albo strzela.
    Zaciągnięcie ręcznego na jeden ząbek czy wyłączenie ESP nic nie zmienia.
    Diagnozowałem wg. wskazówek w tym temacie na podnośniku: koła w powietrzu i kręcą się wszystkie. Przy wyciągniętym bezpieczniku kręci się tylko przednia oś czyli nie jest zblokowany na stałe.
    Błędów żadnych od haldexa nie ma zapisanych w pamięci. Przy output-test słychać załączanie się pompki.

    Oleju w dyfrze nie zmieniłem, bo mój mechanik sprawdział i stwierdził, że nie ma ubytku i kolor i lepkość tak jak ma być. Generalnie postawił diagnozę, że cały napęd jest do wymiany i tyle.

    Co robić? Faktycznie szukać całego napędu a może samego haldexa/dyferencjału a może sterownika? Czy zmienić mechanika?

  8. #278
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez wielgi Zobacz posta
    Oleju w dyfrze nie zmieniłem, bo mój mechanik sprawdział i stwierdził, że nie ma ubytku i kolor i lepkość tak jak ma być. Generalnie postawił diagnozę, że cały napęd jest do wymiany i tyle.
    Jak sprawdził lepkość?

  9. #279
    Awatar wielgi
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    40
    Pewnie organoleptycznie - nie pytałem. Wspomniał tylko, że ten co zlał z haldexa to jak woda i ciemny a ten w dyfrze, że jasny i lepki.

  10. #280
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    To **** nie mechanik! Jak można takie farmazony klepać! Nie mówię że to wina oleju w dyfrze, ale nigdy nie sprawdzisz oleju organoleptycznie. Ja w Haldexie 2gen wymieniłem po 30 tysiącach to był przezroczysty i w gęstości identyczny jak ten co wlewałem, ale był zużyty po 30,000km....

    Zmień olej w dyfrze, 1L Motul może być 75w90.

  11. #281
    Awatar wielgi
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    40
    Ok Hubi, dzięki. W takim razie wymienię olej w dyfrze i dam znać.
    Tylko 1L wchodzi? Opakowanie widzę że jest z takim sprytnym korkiem. Dam radę wlać przez niego czy muszę mieć pompkę?

  12. #282
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Pompka 1L wystarczy

  13. #283
    Awatar wielgi
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    40
    Olej w dyfrze wymieniony dziś i poprawy brak - objawy dalej te same. Co dalej?

  14. #284
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Obawiam sie ze sterownik...pompa raczej podaje cisnienie jak zalacza. Bo zalacza tak?

  15. #285
    Awatar wielgi
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    40
    No przy output teście słychać jej pracę. Jeśli pompka sprawna to szukać sterownika? Samo sprzęgło może zostać?

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. diagnoza sprzęgła
    Przez unia92 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-04-2015, 10:36
  2. Odpowietrzanie sprzegła
    Przez blein w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 03:55
  3. Projekt sprzęgła
    Przez mentis w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-03-2012, 13:08
  4. Wymiana sprzęgła
    Przez tomi w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-04-2011, 07:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •