Strona 18 z 32 PierwszyPierwszy ... 8161718192028 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 256 do 270 z 477

Wątek: Diagnozowanie sprzęgła haldex

  1. #256
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Slychac cykniecie a czy wyraznie slychac pompke? Blad 01435 i 008 gdzie wyswietlilo?

  2. #257

    Dołączył
    Dec 2014
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    brak
    KM
    150
    Rocznik
    2001
    Kolor
    black
    Posty
    18
    słyszałem tylko cyknięcie output testu pompki nie robiłem (nie zwróciłem uwagi)
    w auto scan skasowałem błąd, następnie 03 abs/brakes i też skasowałem błąd

  3. #258
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    No jak robisz output test to masz kilka krokow i miedzy innymi zalaczasz pompke...

  4. #259

    Dołączył
    Dec 2014
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    brak
    KM
    150
    Rocznik
    2001
    Kolor
    black
    Posty
    18
    Nie wiem czy dobrze rozumuję ale jeżeli napęd mi działa a nie chce rozłączyć po zaciągnięciu ręcznego to na 99% pompka musi działać
    oczywiście jutro wykonam output test
    Ostatnio edytowane przez woj1ek ; 08-01-2016 o 19:19

  5. #260
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Ja też jestem praktycznie pewny ze dziala, ale warto wyeliminowac wszytkie zmienne

  6. #261
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Podczas output testu ważne jest żeby było słychać załączenie zaworku sterującego jak i start pompki. Po zakończeniu testu pompka ma się wyłączyć jeśli się nie wyłączy to jest duże prawdopodobieństwo, że sterownik nie działa jak należy i dlatego nie rozłączą po zaciągnięciu ręcznego. Jeśli ktoś ma insert w haldexie to sprzęgło nie będzie też rozłączało całkowicie. Na youtubie kiedyś wstawiłem haldex output test więc można zobaczyć jak to powinno działać.

  7. #262

    Dołączył
    Dec 2014
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    brak
    KM
    150
    Rocznik
    2001
    Kolor
    black
    Posty
    18
    jak robiłem output test to kończy się na precharge pump off i później są napisy na niebiesko że koniec
    wcześniejszy błąd po wykasowaniu nie powrócił
    w błędach haldexu znalazłem http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/N...OPBHpt~s~Os8gg ,ostatnio był tylko pierwszy wers
    sprawdziłem również kanał na ABS blok pomiarowy 125 widzi wciśnięcie hamulca ręcznego oraz nożnego

  8. #263

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    RED
    Posty
    9
    Moj samochod (S3) czasami dziwnie sie zachowuje, w ostatnich dniach objawy sie nasilily:
    - spiety naped przy manewrach parkingowych, przeskakiwanie kol (wrazenie, ze bardziej przednich niz tylnych), zwlaszcza jak jest mokro;
    - sciaganie, wyrywanie kierownicy na boki przy przejezdzaniu przez fragment o slabszej przyczepnosci, np. laty na asfalcie po deszczu, przymrozone fragmenty; mowie o jezdzie ze stala predkoscia; na suchym nic takiego sie nie dzieje. Najgorzej mialem jadac ostatnio przez czesciowo przymrozona boczna droge, gdzie w koleinach byly na przemian plamy lodu (o srednicy ok. 20-30cm) i suchy asfalt - nie dalo sie jechac szybciej niz 40 km/h, bo wyrywalo mi kierownice z rak i nosilo mi autem na boki (niewazne czy jechalem na biegu, czy nawet na luzie). Kiedys czytalem tu na forum, ze jakis uzytkownik mial podobny objaw i pomogla mu wymiana sterownika haldexa, dlatego pytam w tym temacie.
    I teraz pytanie, co moge posprawdzac?
    Wyciagalem bezpiecznik nr 31 i nie odczulem zadnej zmiany, na parkingu nadal czuc opory i przeskakiwanie kol - czyzby usterka mechaniczna sprzegla?
    Zrobie output test, zeby sprawdzic, czy pompka sie rozlacza, ale przy wyjetym bezpieczniku i tak chyba ona nie dziala?
    Sprawdzalem kiedys kanal chyba 51 w sterowniku haldexa i po wlaczeniu silnika jest od razu HI - czy tak jest ok? On chyba pokazuje czy pompka pompuje, tak? Czy ona powinna pompowac przez caly czas?
    Bledow ze sterownika brak.
    Dodam, ze olej i filtr nie byly raczej zmieniane od jakiegos czasu. Mam zamiar je wymienic, ale jesli haldex jest uszkodzony, to wole wymienic olej w nowym, niz robic to dwa razy. Czy stary olej / niski stan oleju moze powodowac takie objawy?
    Czy tarcze haldexa pracuja na sucho, czy maja kontakt z olejem, ktory jest w sterowniku?

  9. #264
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Hej,

    1 co bym zrobił to włożył bezpiecznik 31 i wtedy zeskanował błędy i zrobil output test zeby zobaczyc czy pompka działa i zawór w sterowniku.

    Co do oleju to dobrze jakbys zmienił jezeli nie wiesz kiedy był zmieniany, w tym przypadku koniecznie czyszczenie magnesu. Stary olej/niski poziom moze powodowac ze haldex bedzie działał niepoprawnie.

    Twoje objawy są dosyć "mocne", przy wyjetym bezpieczniku haldex niepowinien wogole działać.

    Pompka działa cały czas, nie tylko przy załączeniu sprzęgła.

    pzdr
    hubi

  10. #265

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    RED
    Posty
    9
    Bezpiecznik wyjety byl tylko na probe, jednak nic to nie zmienilo.
    Tak jak pisalem, bledow ze sterownika brak - sprawdzalem. Ale mam niesprawny czujnik przeciazen bocznych - ten pod kierownica. Jezdze z ciagle wylaczonym ESP.
    Zrobie dzis output test - ale chcialbym go zrobic w calosci, tzn, nie tylko pompke, ale i zapinanie/rozpinanie napedu. Wystarczy, ze do tego podniose jedna strone auta? WIdze to tak: podnosze bok auta, zapalam silnik, wrzucam 1. bieg; robie output test i patrze czy kreci sie tylko przednie podniesione kolo, czy tylne tez - powinno to chyba tak zadzialac, skoro oba dyfry sa otwarte?

    I powtorze pytanie, czy tarcze haldexa pracuja na sucho, czy na mokro?

    Jaki jest najprostszy sposob, zeby mechanicznie odpiac naped tylu? Wyciaganie calego walu, to sporo roboty (wysiaganie wydechu, itd.). Nie da sie np. tylko odkrecic gdzies paru srub, wyciaganac samego przegubu walu, czy cos podobnego? Chcialbym sie upewnic, ze objawy sa powodowane spietym napedem.
    Ostatnio edytowane przez shogun ; 01-02-2016 o 12:53

  11. #266
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Tarcze sprzęgła pracują na mokro.

    Output test robisz na wyłączonym silniku, bez podnoszenia auta. Musi działać bardzo dobrze pompa wstępnego ciśnienia oleju i być słyszalne załączenie napędu - zawór w sterowniku.

    jak wyciągniesz bezpiecznik Haldexa i podniesiesz auta, 1 bieg i ruszysz to jak zepnie tyl to znaczy ze masz uszkodzony mechanicznie i spiety na stale.

  12. #267

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    RED
    Posty
    9
    Czy jest to ten sam olej ktory sluzy za plyn hydrauliczny?
    Przegladam schematy i dokumentacje haldexa, i dla mnie wynika z niej, ze olej sluzy tylko jako plyn hydrauliczny, ktory jest pompowany przes tlok pompujacy i wywiera nacisk na tlok roboczy (ktory sciska plytki). Nie ma tam na schematach zadnego przejsica oleju do plytek bezposrednio.

    Ale czy output test dla clutch engaged i disengaged bez wlaczania silnika ma jakikolwiek sens? Rozumiem, ze pompke warto tak przetestowac na sucho, bo nawet lepiej slychac czy sie wlacza i wylacza. Ale jak ma wyglada przetestowanie output test dla zalaczania i rozlaczania napedu?
    Ostatnio edytowane przez shogun ; 01-02-2016 o 15:20

  13. #268
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Zrob output test na wyl silniku i daj znac czy slyszysz pompke i zawor w sterowniku.

  14. #269
    Awatar pr2emo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    132
    Tak tylko dopowiem coś odnośnie G202. Z moich doświadczeń wynika, że przy uszkodzonym czujniku G202 nawet przy wyłączonym ESP auto było jak by to powiedzieć "niespokojne" i sprawiało wrażenie niestabilnego nawet na prostej na asfalcie (przynajmniej u mnie tak było). Wymiana czujnika na sprawny rozwiązała wszelkie problemy z niespokojnym zachowaniem auta.
    Ostatnio edytowane przez pr2emo ; 02-02-2016 o 16:56 Powód: literówka

  15. #270
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Witam,podczas pelnego skretu na parkingu na jedynce haldex huczy,az wibracje przechodza na karoserie,podczas przyspieszania i normalnej jazdy nic sie nie dzieje i jest cicho,bledow nie ma.Co moze byc przyczyna?
    -zla geometria zawieszenia,glupieje ESP?
    -po wymianie czujnika ESP pod kierownica nie mial adaptacji i gdy kola skrecone moze za duzo momentu idzie na tyl?
    -za malo oleju badz brudny olej w Haldexie?
    jesli ktos mial taka przypadlosc i ja wyleczyl prosze o wypowiedz.Dzieki

Podobne wątki

  1. diagnoza sprzęgła
    Przez unia92 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-04-2015, 10:36
  2. Odpowietrzanie sprzegła
    Przez blein w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 03:55
  3. Projekt sprzęgła
    Przez mentis w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-03-2012, 13:08
  4. Wymiana sprzęgła
    Przez tomi w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-04-2011, 07:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •