Strona 32 z 32 PierwszyPierwszy ... 22303132
Pokaż wyniki od 466 do 477 z 477

Wątek: Diagnozowanie sprzęgła haldex

  1. #466

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    167
    Korekta do posta wyżej.

    Okazuje się, że TT z 1999 roku nie ma bezpiecznika odpowiedzialnego za HALDEX. W pozycji 31 jest miejsce tylko na bezpiecznik 20 A odpowiadający za automatyczną skrzynię biegów. Ja mam manualną więc to miejsce od zawsze było puste.

    Wychodzi na to, że padł u mnie sterownik HALDEX lub/i pompa oleju, ale to zdiagnozuję dopiero jak wejdę pod samochód.

  2. #467

    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    AvusSilver
    Posty
    10
    Mam problem z haldexem. Na luźnym gruncie po gwałtownym ruszeniu mam wrażenia jakby nie działał. Ciągnie tylko przód i włącza się kontrolka zerwania trakcji. Podobnie jest w warunkach drogowych. Podniosłem TT na podnośniku i równo przebiera wszystkimi czterema kołami czyli następuje włączenie sprzęgła.

    Jaki może być powód takiego stanu? Haldex się wyślizgał czy za słabe ciśnienie oleju? Można jakoś zdiagnozować siłę przekazywaną na tylną oś ze sprzęgła haldex?

    Ma ktoś jakiegoś dobrego mechanika w Krakowie, okolicach, który mógłby się zająć tematem?
    Ostatnio edytowane przez David77 ; 14-10-2021 o 20:34

  3. #468
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Cytat Zamieszczone przez David77 Zobacz posta
    Mam problem z haldexem. Na luźnym gruncie po gwałtownym ruszeniu mam wrażenia jakby nie działał. Ciągnie tylko przód i włącza się kontrolka zerwania trakcji. Podobnie jest w warunkach drogowych. Podniosłem TT na podnośniku i równo przebiera wszystkimi czterema kołami czyli następuje włączenie sprzęgła.

    Jaki może być powód takiego stanu? Haldex się wyślizgał czy za słabe ciśnienie oleju? Można jakoś zdiagnozować siłę przekazywaną na tylną oś ze sprzęgła haldex?

    Ma ktoś jakiegoś dobrego mechanika w Krakowie, okolicach, który mógłby się zająć tematem?
    Powodów może być kilka, np:
    - brak wystarczającej ilości oleju, przez co nie wytwarza się odpowiednie ciśnienie,
    - stary olej i brudny filter, przez co blokuje przepływy,
    - padająca pompka haldexu, nie wytwarza odpowiedniego ciśnienia.

    Przede wszystkim warto podłączyć pod vaga, sprawdzić czy są jakieś błędy i zrobić output test, aby sprawdzić, czy pompka się załącza. Druga kwestia, kiedy był serwis haldexa, czyli wymiana oleju i filtra, ewentualnie czyszczenie magnesu z syfu, który się tam zgromadził.

    Co do testów, to najlepsze są na piaszczystej drodze. Jak pod takim obciążeniem tył się nie dołącza, to szukanie przyczyny. Haldex w MKI jest ciężki do diagnozy, nie zawsze wywala błędami.

    Dodatkowo możesz poszukać na forum, jest temat jak przetestować pompkę haldexa.

    A z tego co kojarzę, to polecamy warsztat w Krakowie, to Quattro Service.
    __________________________
    Pozdrawiam

  4. #469

    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    AvusSilver
    Posty
    10
    Z tym problem że haldex jest po dwóch sesjach serwisowych (serwis właściwy i poprawki) i niestety jego działanie pozostawia sporo do życzenia. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł na serwis w Krakowie oprócz QS?

  5. #470
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    A co miałeś robione w tych 2 serwisach?
    Ja też tylko QS znam, ale ja nie z krk

  6. #471

    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    AvusSilver
    Posty
    10
    Naprawę i poprawkę bo zgłosiłem po pierwszej naprawie że haldex nie działa jak powinien i przecieka. Obydwie były w tym samym serwisie. Po drugiej dalej jest słabo a gość twierdzi że haldex działa. Działa tak jak napisałem na podnośniku a na podłożu już nie.

  7. #472
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Serio…
    Pytam co robiłeś a Ty piszesz naprawę i poprawkę…no ok


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #473

    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    brak
    Posty
    21
    Cytat Zamieszczone przez David77 Zobacz posta
    Naprawę i poprawkę bo zgłosiłem po pierwszej naprawie że haldex nie działa jak powinien i przecieka. Obydwie były w tym samym serwisie. Po drugiej dalej jest słabo a gość twierdzi że haldex działa. Działa tak jak napisałem na podnośniku a na podłożu już nie.
    Po opisie wygląda na uwalony sterownik. U mnie też tak na pół gwizdka zasprzęglał.

  9. #474

    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    AvusSilver
    Posty
    10
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Serio…
    Pytam co robiłeś a Ty piszesz naprawę i poprawkę…no ok


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Niestety nie wiem co było robione bo mechanik mi nie powiedział. Przed serwisem haldex był cały czas spięty po serwisie już nie jest spięty cały czas ale też nie za dobrze działa.

  10. #475

    Dołączył
    Nov 2021
    Płeć
    Skąd
    jaslo
    Pojemność
    brak
    KM
    100
    Rocznik
    2000
    Kolor
    CZARNY
    Posty
    2
    witam nie posiadam tt lecz skode octavie 1 4x4 i mam problem z haldexem. Ogólnie napęd działa tylko od czasu do czasu świeci kontrolka abs i po przekręceniu zapłonu słychać tykanie z haldexu które nie ustępuje po odpaleniu silnika(sprawdzone stetoskopem).Błędy jakie sprawdziłem to:65535,1312,1314,1316 oraz błąd czujnika abs 290 lecz po sprawdzniu na wszystkich kołach pokazuje jednakową prędkość. W grupie 125 pokazuje cały czas 1,0 1,0.w grupie 001 nie wykrywa ręcznego na zegarach kontrolka po zaciągnięciu świeci.W grupie 002 pokazuje 0,70v.bezpieczniki sprawdziłem i obecnie jeżdzę z wyjętym nr31.olej i filtr zamówiłem i w tygodniu zmienię. Nie mam objawu blokowania kół przy skręcaniu jak u niektórych. Co jeszcze mogę sprawdzić i co może być uszkodzone?
    Ostatnio edytowane przez gucio3241 ; 07-11-2021 o 20:03

  11. #476

    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    brak
    Posty
    21
    Cytat Zamieszczone przez gucio3241 Zobacz posta
    65535
    To jest Twój główny problem. Sterownik do wymiany. Chyba że jakiś magik Ci go przywróci do życia (wgra wsad).

  12. #477

    Dołączył
    Nov 2021
    Płeć
    Skąd
    jaslo
    Pojemność
    brak
    KM
    100
    Rocznik
    2000
    Kolor
    CZARNY
    Posty
    2
    ma ktoś może do sprzedania sprawny sterownik haldex o numerze 02d 900 554 b ? i jeszcze takie pytanie czy musi być konkretnie ten numer czy może być inny bo podpinałem ostatnio na szrocie 2 kompletne dyfry z heldexem i żaden mi się nie połączył z vcds w grupie 22 AWD ?potrzebuje ten sterownik do skody octavi 1
    Ostatnio edytowane przez gucio3241 ; 08-12-2021 o 13:44

Podobne wątki

  1. diagnoza sprzęgła
    Przez unia92 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-04-2015, 10:36
  2. Odpowietrzanie sprzegła
    Przez blein w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 03:55
  3. Projekt sprzęgła
    Przez mentis w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-03-2012, 13:08
  4. Wymiana sprzęgła
    Przez tomi w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-04-2011, 07:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •