Pokaż wyniki od 1 do 15 z 477

Wątek: Diagnozowanie sprzęgła haldex

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    brak
    KM
    130
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    5
    Fajnie, że udało się rozwiązać problem. Panowie, u mnie jest problem, którego nie potrafię rozwiązać. Sprawa wygląda następująco. Na zimnym silniku (generalnie po dłuższym postoju), na wstecznym (w ruchu do przodu też), przy skręconych kołach blokowane są tylne koła - do tego stopnia, że opony piszczą - oczywiście staram się nie dopuszczać do takiej sytuacji, bo mogę coś uszkodzić. Problem znika po przejechaniu kilku kilometrów - czyli po lekkim nagrzaniu.
    Przeprowadziłem diagnozę, wszystko jest w porządku, nie ma żadnych błędów.
    Olej wymieniałem niedawno. Ale przyznam się, że wymieniałem go (wraz z filtrem) co 100 tys. km a nie co 30tys. km. Obecnie mam przejechane 305tys km. Wymieniłem więc niedawno.

    Autko fajne, nie chce go sprzedawać, po za tym w takim stanie sprzedawać komuś to też nie w porządku.

    Pomożecie?

  2. #2
    Awatar wyjec
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2003
    Kolor
    srebrny
    Posty
    82
    obawiam się, że jedyną pomoc jaką możemy Ci zasugerować, to wyjąć całość, rozebrać, zdjagnozować, naprawić lub wymienić na używkę. Inaczej stracisz tylko czas łudząć się, że środek wytrzymał na starym oleju 100 tyś koszt w zależności od tego co poszło albo za ile używkę kupisz od 1200 do 2000 i wyżej

  3. #3
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    na 99% mechanika jest sprawna, tylko sterownik Ci padł. Tylko wymiana, niestety nienaprawialny.

  4. #4
    Awatar szweda
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    179
    Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
    na 99% mechanika jest sprawna, tylko sterownik Ci padł. Tylko wymiana, niestety nienaprawialny.
    U mnie jest to samo, ale nie kwestia kilometrów a metrów. Sterownik stary 0 bledów, potem sterownik od Artura 100% sprawny, dokładnie to samo.
    "Kiedyś w przypływie zniechęcenia nad problemami z moim autem retorycznie zapytałem co się jeszcze %#@! może w nim zepsuć, a teteta podjęła wyzwanie"

  5. #5
    Awatar wyjec
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2003
    Kolor
    srebrny
    Posty
    82
    Cytat Zamieszczone przez szweda Zobacz posta
    U mnie jest to samo, ale nie kwestia kilometrów a metrów. Sterownik stary 0 bledów, potem sterownik od Artura 100% sprawny, dokładnie to samo.
    trzeba pamiętać, że haldex to elektronika, prosta elektryka, hydraulika i mechanika. Dużo zmiennych jeśli chodzi o prostą i skuteczna diagnozę Tym bardziej, że obaj nie macie uszkodzonego haldexu, tylko jak na razie jest nie domagający, co jeszcze bardziej utrudnia znalezienie usterki. Wiem bo przez to przechodziłem, ale się udało bez wyjęcia się nie obejdzie A im szybciej to zrobicie tym mniejsze koszty was czekają w przypadku naprawy

Podobne wątki

  1. diagnoza sprzęgła
    Przez unia92 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-04-2015, 10:36
  2. Odpowietrzanie sprzegła
    Przez blein w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 03:55
  3. Projekt sprzęgła
    Przez mentis w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-03-2012, 13:08
  4. Wymiana sprzęgła
    Przez tomi w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-04-2011, 07:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •