Strona 65 z 71 PierwszyPierwszy ... 15556364656667 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 961 do 975 z 1052

Wątek: Pawel-2005 ,w końcu opiszę swoje auto:)...no i się zaczęło...

  1. #961
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Wygląda jak nówka sztuka
    Trzymam kciuki i czekam na kolejną foto relację.








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #962
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    W tt powoli coś się dzieje. Postępy są powolne bo i czasu mało. Komora jest gotowa na silnik:
    20180721_120319.jpg
    Na szczęście słupek wreszcie cały gotowy pachnący
    20180808_232400.jpg
    Mam jeszcze kilka zaległych tematów i jak je ukończę to liczę, że prace nad moim autem przyspieszą

  3. #963

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Jak u jubilera
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  4. #964
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Może choć trochę zrozumiesz co to brak czasu, choć Ty masz TT w ''robocie'' i zawsze możesz coś z doskoku podziałać
    Widzę że pozostajesz wierny polerce, będzie fajne nawiązanie do poprzedniego setupu Czerwony kabel to pewnie dla akumulatora ?
    Oklejenie komory spoko i dobrze że tyle zabezpieczyłeś jedynie co to przy takiej powierzchni bardziej polecałbym płachty z tego samego materiału niż taśmę ale wydaje mi się że i tak powinno być OK .

    Jaka finalnie specyfikacja silnika/głowicy ? Jedyne co wiem to jakie są korby..










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #965
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Ori wygluszenie zostalo. Kiedys bylo troszke podmeczone dlatego na to poszla blaszka alu. Chyba 0.5mm grubosci i nic nie wazy. Widac komore na poprzedniej stronie przed oklejaniem
    Co do słupka to jest troszkę fantów
    - kuty wał z r32
    -panewki aso r36
    -ori pompa oleju po pewnym modzie
    -arp w korbach i podporach walu
    -caly uklad korbowy wywazony a kolo pasowe fluidampr
    -korby prism pogrubione , najmocniejsze dostepne sworznie i tłoki Je z nadwymiarem (pojemnosc 3.3 litra)
    -nowy rozrząd aso
    -głowa to obróbka cnc wszystkich kanałow + komory spalania w NG w De
    -wieksze gniazda wydechowe robione w powyzszej firmie
    -zawory ferrea +1mm wydech a dolot pomierzony oszlifowany i dotarty
    -sprezynki talerzyki supertech
    -walki schrick troche ostrzejsze niż stage 1
    -czapa tez skrecona na arp a reszta albo nowa albo doczyszczone do białego.
    Troszkę fantów poszlo bo pisze tutaj jedynie o samym słupku bez osprzętu

    A czerwony kabel do audio bo jest jakies tam poprawione. Oczywiscie budowane pod katem jak najmniejszej wagi
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 12-08-2018 o 08:25

  6. #966
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Grubo, naprawdę grubo Widzę że sporo gratów z wysokiej półki poszło ale jak celujesz w spore moce to nie ma innego wyjścia
    Jeśli nie masz nic przeciwko to pociągnę Cię trochę za język
    Pompa, o jaką modyfikację chodzi ?
    Wałki, jaki numer wałków ?
    Tłoki, jaki będzie finalnie stopień sprężania silnika ?

    Faktycznie, zapomniałem o audio ...
    Planujesz przeniesienie akumulatora do bagażnika na tym nowym setupie ?







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #967
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Testowałem ten maly aku na angliku. 10 rozruchow i nawet nie zajaknal dlatego aku zostaje z przodu bo kable tez waza i robia straty.
    Co do stopnia sprezania to tloki sa na 8.5 ale po obrobce cnc komor i planowaniach wyjdzie pomiedzy 8.2-8.3. Mialem mierzyć ale skoro taki wychodzi to nie kabinowalem.
    Co do numerow walkow to zobacze czy na opakowaniu cos jest. Na walkach bylo ale sa juz pod pokrywą

  8. #968
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Spoko, działaj spokojnie a ja czekam na kolejne foty z postępów







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #969
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Układ napędowy w postaci skrzyni jest gotowy do zalania olejem i połączenia z silnikiem:
    20180918_150909.jpg
    20180920_222054.jpg
    Niby tylko skrzynia biegów ale w tym wypadku to aż skrzynia biegów. Dużo zabawy było z poprawnym dopasowaniem pancerza do mojej skrzyni. Potem odlewnictwo z płynnym metalem. Wszystkie gwinty przerobione na stalowe itp. Jak ktos nie czytał poprzednich stron to bebechy są inne i od 3 biegu tryby są na kłach dzięki czemu mam możliwość wbijania biegów bez sprzęgła jak w rajdówkach. Zrobione w niej zostało wszystko co się da ( moja wiedza + kilku tunerów z pl i nawet z de). Mam nadzieję że wytrzyma to co będzie generował silnik. Ale jak patrze co robią mocne vr6T z tymi "pancernymi" skrzyniami to wiem że pomimo tych modów będę musiał mocno o nią dbać...
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 23-09-2018 o 08:15

  10. #970
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Widzę że poszedłeś po bandzie z ta skrzynią bez kompromisów i szukania drogi na skróty, nie ukrywam że podoba mi się takie podejście
    Kilka pytań technicznych
    Jakim metalem / stopem to zalewałeś ?
    Jakie masz teraz przełożenia na poszczególnych biegach ?
    Fajnie by było jak byś podał pełną specyfikację co poszło do tej skrzyni.






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #971
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Pancerz byl pod skrzynię z korpusem 02m a moja skrzynia jest 02qm i lozysko na wale sprzeglowym jest inne. Pancerz byl rozfrezowywany;
    20180830_210039.jpg
    Potem okolo 15h dopasowywania polegajacym na mazaniu skrzyni albo gesta farba albo gestym smarem i miejsca styku oszlifowywane aby jak najbardziej dolegał.
    Początkowo pasowalo to tak:
    20180826_165657.jpg
    Ale po tym mozolnym dopasowywaniu pancerz osiadl na tym domku pomiedzy skrzynią a łapą.
    Gdy już aluminium pasowało dosyć dokladnie poszedl metal w plynie wurtha aby dekielek idealnie dolegal do skrzyni;
    20180909_212639.jpg
    Przed ostatecznym zalozenien jeszcze te mini ubytki zostaly wypelnione i gniazdo nad gumowym dekielkiem zfrezowwne by nie prezylo na gumowy dekielek.
    Pancerz zostal przykrecony do przerobionego "domku" ktory zostal odpowiednio przygotowany. Na dole pancerza sa podciagi ktore wykonalem z kwasowki.
    Tak w skrocie to:
    -Silnik z jednej i drugiej strony bedzie wisial na 3x M12x1.5 a nie tylko 2x i w dodatku wszędzie sa ponad 3cm helicoil. Domek tak samo przykrecony do skrzyni na dlugie 3x m10 heilcoil. Pancerz tez zostal przykrecony srubami gdzie gwinty sa heilcoil
    -Pancerz przekładni kątowej usztywniajacy jej obudowę + dodatkowo maksymalnie dlugie sruby ktore ja lepiej skrecaja
    -podpora wałka sprzęgłowego , dodatkowa podpora walka sprzęglowego w wale korbowym ( tak jak ma dsg)
    W Środku skrzyni
    -wypelnienie pustego walka sprzęglowego
    -wzmocnienie nitow wybierakow/zaspawanie do pretow + wzmocnieni3 felernego wybieraka 3 /4 biegu aby nie pękał
    -doqbox od 3 biegu na kłach czyli 1 i 2 bieg sa seryjne synchronizatory i zębatki ( dzięki temu auto powinno mieć względny komfort a na 1 i 2 biegu i tak nie będzie trakcji)
    -szpera przedniego mechanizmu roznicowego razem ze srubami arp. Takze powinna wplynac na poprawę żywotności skrzyni z racji iż moment na przednie pólosie będzie się równomierniej rozkładać
    Przełożenie główne jest z diesla 4motion dzięki czemu wszystkie biegi są wydluzone o 7 czy 8 % co da mi efekt przy odcince na 7500 że auto na 2 biegu będzie spokojnie przekraczać 100 na 4 biegu 200 a na 6 sporo powyżej 300
    Takie miałem w tt i na mój gust są one idealne bo nie spowalniają one dużo auta a jednak znacząco wydłużają prędkości na poszczególnych biegach. Dzięki tej optymalizacji czasy 0-100 100-200 i 200-300 będą tylko z jedną teoretycznie bardzo szybką zmiana biegu( będę używał sprzęgła ale dzięki kłom biegi powinny wchodzić jak w masło bez żadnego oporu)
    Sprzęgło jest dwutarczowe sachs RCS200 wersja street( jedna tarcza 4 lopatkowy spiek druga organik)
    Polosie na razie seryjne
    Mocowania gorne i dolne bardzo mocno przerobione według mojej koncepcji. Pomimo prawie betonowych łap liczę jednak, że komfort przenoszenia wibracji silnika nie będzie gorszy jak do tej pory

    Mam nadzieję że te wszystkie modyfikacje sprawią że to będzie żyło bo naoglądałem się już wiele zmielonych skrzyń rozerwanych i pękniętych korpusow . Najtaniej jest wyciagac wnioski z czyis awarii. Dlatego do skrzyni wleciało wszystko co się da aby uniknac takiej demolki.
    Pomimo tego mam złożoną zapasową skrzynię też zmodyfikowaną ktora pozwala na bezpieczną ekspoatację setupu na 650-700nm czyli w razie awarii szybko podmieniam skrzynię cieszę się autem z mniejszą mocą a na spokojnie myślę co poszło nie tak i bez pospiechu naprawiam uszkodzoną skrzynię
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 24-09-2018 o 08:43

  12. #972
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Nie mogę powiedzieć nic więcej jak tylko ... "Jak ja Ci KU#V@ zazdroszczę że masz miejsce i możliwości grzebania samemu przy aucie !!! " to wygląda przefhujokrutnie ! mi już wystarczy samo patrzenie na to z radością czekam dalej na rozwój wydarzeń.

  13. #973
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Jak w temacie się nie działo nic ciekawego i konkretnego to nie pisałem farazonów o zmianach wielokierunkowych i planach planów ale teraz chyba jest już o czym napisać.
    Skrzynia troszkę krażyła w po świecie ale obecnie jest już chyba git:
    20180920_222054.jpg
    Turbo dostalo niby prosta ale czasochlonną "zbroję" ktora ma zabezpieczać termicznie rozgrzane do 950 stopni turbo a przy tym dalej się błyszczec ale nie na czerwono:
    20181207_135801.jpg
    Zostało jeszcze dokupic brakujace srubki i je przyheftowac by sie nie odkrecily

    Kolega robil demolke z czarnej ( bedzie opis w temacie) a ja oddalem sie weekendowemu relaksowi :
    20190216_115536.jpg
    20190216_121846.jpg
    20190216_173835.jpg
    20190217_131338.jpg
    20190217_131356.jpg
    Jak cześć osób wie prace były prowadzone na angliku r32. Orurowanie kolektory itp wszystko jest tylko część w stanie surowym czyli nie wypolerowanym. Wszystko pięknie się zgrało i pasuje jak ulał do mojej budy
    Proszę się nie martwić turbem, będzie takie jak pokrywa a jest tylko na przymiarkę powieszone.
    Niestety jeszcze pare pierdołek dziś przykręcam i koniec czasu wolnego gdyż czarna wzywa i inne projekty. Tak czy siak mogę chyba powiedzieć że moja TT już jest r33T

  14. #974
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Robi ten Twój projekt na mnie duże wrażenie, kibicuje i 3 mam Pozdrawiam.

  15. #975
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Muszę przyznać, że powoli Twoja TT wpada do kategorii aut..."przerażających" I jestem pełen podziwu dla wiedzy, którą dysponujesz. Wiem, że jak tylko Yoda opuści warsztat, to prace nad Twoim monstrum ruszą pełną parą Potem się pościgamy na 1/4 mili z handicapem dla mnie na 300 metrach

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 495
    Ostatni post / autor: 21-08-2021, 15:03
  2. Pawel-2005 Sprzedaż garażowych części do 1.8t audi TT itp
    Przez Pawel-2005 w dziale Ogłoszenia komercyjne
    Odpowiedzi: 284
    Ostatni post / autor: 26-07-2021, 13:45
  3. TT turbo-kompresor vs tt r30T czyli Żuczek vs Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-07-2016, 17:18
  4. seat leon 1.8t gtx3076 500+ reanimacja by Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 03-12-2013, 02:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •