Strona 54 z 71 PierwszyPierwszy ... 444525354555664 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 796 do 810 z 1052

Wątek: Pawel-2005 ,w końcu opiszę swoje auto:)...no i się zaczęło...

  1. #796

    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    287
    To ja wiem. Chodzi mi o to, że samo wyłączenie kompresora nic nie da, bo trzeba go fizycznie wyeliminować z obiegu, żeby nie generował strat w przepływie powietrza. Jak sobie wyobrażasz turbo które ma zasysać powietrze prze "martwy" kompresor? Gdzieś Paweł pisał że będzie bypass, zastanawiam się z czego to będzie zrobione i czym będzie sterowane.

  2. #797
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez wojtek1989 Zobacz posta
    To ja wiem. Chodzi mi o to, że samo wyłączenie kompresora nic nie da, bo trzeba go fizycznie wyeliminować z obiegu, żeby nie generował strat w przepływie powietrza. Jak sobie wyobrażasz turbo które ma zasysać powietrze prze "martwy" kompresor? Gdzieś Paweł pisał że będzie bypass, zastanawiam się z czego to będzie zrobione i czym będzie sterowane.
    Widzę ,że niestety już praktycznie wszystkie fotki wygasły bo były wrzucane z fb i niestety nic nie widać.
    Układ z poprzednim kompresorem działał. Turbo miało dolot 3.5 cala z odpowiednim zaworem. Jest dorzucony dodatkowy komputer, dwie DV i jedną steruje świnka właśnie. Wrzucę jeszcze raz fotki na których coś widać:


    Widać fotki? bo kiedyś nie było ;/
    Także teraz pewnie bedą dwie normalne dv sterowane podciśnieniem a samym sprzęgiełkiem bedę sterował za pomocą ECU mastera 3 który jest w aucie już od jakiegoś czasu.
    Tak jak pisałem doloty wszystko pasuje i musi się zmienić jedynie otoczenie samego kompresora bo obecny jest "trochę" większy :P Tak w skrócie jego długość jest taka jak cały goły blok silnika :P

  3. #798
    Awatar MaTTeusz
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    257
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    1,986
    Paweł nie widać zdjęć :/

  4. #799
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Holy Crap! Niezła instalka pod maską.

  5. #800
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ja nie ogarniam tego forum.....jedni widzą fotki inni nie. Zaczyna być to trochę irytujące...
    fotki wrzucałem z konta gmail czyli z zewnętrznego serwera;/

  6. #801
    Awatar molendez
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    York/Siemianowice Slaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    368
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    ja nie ogarniam tego forum.....jedni widzą fotki inni nie. Zaczyna być to trochę irytujące...
    fotki wrzucałem z konta gmail czyli z zewnętrznego serwera;/
    Ja nie ogarniam tego co ty tam masz pod maską

  7. #802
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    niby nic wielkiego ale auto miało spory przestój z powodu błahej rzeczy jakim jest....audio.
    Zachciało mi się coś zmienić a nadarzyła się pewna okazja aby coś poprawić w tym aucie bez dużych wydatków dlatego skorzystałem. Po tym jak latałem autem Micjed moje audio w TT przestało mi całkowicie grać. Pojawiła się okazja kupienia głośników morel virtus 602. Ręcznie składane , 140W RMS itp ze zwrotnicami i tweeterami dlatego długo się nie wahałem
    Aby to zagrało potrzebne było potrzebne zamocowanie głośnika a nie jak to jest w oryginale w boczku. Zabrałem się za konstruowanie skrzynek i mocowań głośników:


    Materiały lekkie bo ciągle robiąc to miałem w głowie aby nie dociążyć zbytnio auta gdyż odchudzać a potem pakować KG to jest bzdura.
    Na stronę poszły tylko 2 maty które dostałem od Marcina ( dziękuweczka ) i jak wiemy jest to nic w porównaniu gdy miałbym wygłuszyć całe drzwi:

    Wyraźne blacha się usztywniła i daje odgłos jakby było na nich kilo szpachli :P
    Skrzynka została zamknięta dociętym MDF na wymiar z odpowiednimi adapterami pod głośniki:


    Całość szczelnie posklejana aby nie wibrowało i było szczelne. Płyta też częściowo powygłuszana matami na łączeniach ale nie przesadzałem bo każdy przyklejony pasek maty to są gramy których bardzo nie lubię dorzucać ;/
    Boczek wygląda jak seryjny bez najmniejszej ingerencji z zewnątrz ( miało wyglądać jak seria ). Tweetery są w miejscach gdzie były fabryczne tylko kratki zostały mocno podtuningowane aby głośniki były skierowane na mnie i bez takiego zasłonięcia jak jest to w serii.
    Mocne głośniki trzeba było czymś zasilić bo same radio nie jest wstanie bujnąć tych głośników dlatego postawiłem na stary markowy wzmacniacz audison vr209. 2 mocne kanały na przodzie bo tylne głośniki zrobiły wylot Urwałem trochę gram na głośnikach ale wzmak niestety waży więcej lecz przy zakupie sugerowałem się także wagą
    Oczywiście sprawa wizualna gra dla mnie dużą rolę dlatego wzmacniacz został troszkę odnowiony aby pasował do stylistyki wnętrza:



    Radio miałem już kiedyś zmienione dlategło doszło jeszcze trochę kabelków puszczonych 3 tunelami ( zniwelowanie zakłóceń ) i coś sobie to pyka.
    Jak na mnie to jest to wystarczające bo gra na prawdę fajnie ale teraz słuchanie przypadkowych mp3 mija się z celem gdyż różnica pomiędzy dobrym nagraniem audio a mp3 jest kosmiczna i wszystkie kawałki które miałem do tej pory mogę wywalić:P
    Pewnie napisze ktoś ,że przydałby się subufer z porządnym głośnikiem. Pewnie by się i przydał ale u mnie to nie wchodzi w grę z racji wagi bo obecnie dorzuciłem jej na prawdę nie wiele:P Myśle ze jedynie parę kg na wzmacniacz i to tyle :P Bo reszta się skompensowała na to co wywaliłem:P Porządne skrzynki dla głośników dały i tak sporo basu gra to zdecydowanie lepiej niż było wcześniej a też nie była już seria jaka wyjechała z fabryki

    Na bardziej konkretne mody w TT trzeba będzie troszkę poczekać bo jeszcze trochę chce się nią pocieszyć i polatać zanim wezmę się za AMG
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 16-11-2015 o 11:45

  8. #803
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Moje zdanie jest takie, że brakuje Ci niskiego tonu jako wypełnienia całości sceny dźwiękowej, bo średni ton jest mocno słyszalny, a szkoda z niego rezygnować na koszt miernego basu, tak więc pomyśl o tym, nie koniecznie musisz się pchać w wielki ciężkie skrzynie, rynek daje teraz spore możliwości.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #804
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a fotki w ogóle widać?
    Co do basu to trzeba by albo dorzucić drugi wzmacniacz albo kupić 3 kanałowy czyli sporo do przeróbki;/ Jak na moje to niech tak zostanie bo w tym aucie mam inne priorytety niż audio a poprawę odczułem bardzo znaczącą względem tego co było:P

  10. #805
    Awatar Dakatsu
    Dołączył
    Oct 2015
    Płeć
    Skąd
    Toruń
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czar/sreb
    Posty
    37
    fotki widać

  11. #806
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Ja nie widzę.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #807
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    jest już nowy serwer i fotki z postu 802 zostały edytowane czyli powinni je już wszyscy widzieć :P
    W ramach humoru wrzucam foto kolejnej redukcji wagi TT :

    Nie jest to wiele ale głównym celem było ustawienie foteli w innej lepszej pozycji bo siedziało się za wysoko a przy okazji poprawiłem kosmetykę mocowań i urwałem jakieś 450g ( zważyłem bo z kolegami obstawialiśmy ile to będzie ważyć i mniej więcej trafiłem :P )
    Ale centrum dowodzenia z nowej pozycji znacznie lepiej się obserwuje :


    Jakby ktoś chciał auto zobaczyć to także bedę na imprezie:
    https://www.facebook.com/events/111942855827309/
    nie wiem jeszcze czy wytrzymam te wszystkie dni ale czas pokaże...
    Niestety pogoda jest coraz mniej sprzyjająca i po targach powinienem zabrać się za mocowanie nowego kompresora,ale aż nie chce mi się jej rozbierać dlatego cieszę się jazdą bo rzadko mam czas by sobie nią pojeździć
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 16-11-2015 o 12:12

  13. #808
    Awatar Dakatsu
    Dołączył
    Oct 2015
    Płeć
    Skąd
    Toruń
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czar/sreb
    Posty
    37
    hmm.. no -40 stopni to rzeczywiście pogoda mało sprzyjająca btw. świetny projekt

  14. #809
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez Dakatsu Zobacz posta
    hmm.. no -40 stopni to rzeczywiście pogoda mało sprzyjająca btw. świetny projekt
    bardzo drażliwy temat kolega poruszył...zapomnijmy o tym, mam nadzieję ,że 4 lub 5 próba naprawy zegarów w TT wreszcie się powiedzie i zegary zaczną działać tak jak kiedyś zanim ......Bo od jakiegoś czasu naprawa przynosi taki efekt ,że ciągle coś nie działa w nich jak trzeba

  15. #810
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    A ja myślałem że ten atomowy IC tak ci schładza powietrze
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 495
    Ostatni post / autor: 21-08-2021, 15:03
  2. Pawel-2005 Sprzedaż garażowych części do 1.8t audi TT itp
    Przez Pawel-2005 w dziale Ogłoszenia komercyjne
    Odpowiedzi: 284
    Ostatni post / autor: 26-07-2021, 13:45
  3. TT turbo-kompresor vs tt r30T czyli Żuczek vs Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-07-2016, 17:18
  4. seat leon 1.8t gtx3076 500+ reanimacja by Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 03-12-2013, 02:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •