Strona 38 z 71 PierwszyPierwszy ... 28363738394048 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 556 do 570 z 1052

Wątek: Pawel-2005 ,w końcu opiszę swoje auto:)...no i się zaczęło...

  1. #556
    Awatar wottka
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    750
    hehe śliczna pokrywa.....ale moje cieszenie chyba ma ukryte dno

  2. #557
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    czym polerowałes ta pokrywe ?

  3. #558
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Powód zmiany pokrywy to są cewki od 2.0 tfsi , nie chciałem mieć kwadratowych dziur które były w poprzedniej pokrywie;/ Wygładziłem ją zeszlifowując wszystko co niepotrzebne a także dorobiłem nową obudowę na kable od cewek aby nie były na wierzchu gotując się od ciepła
    Co do pokrywy. Jak to jest z nimi, pasuja od wszystkich silnikow czy jakies trzeba omijac? Tez bym se taka strzelil, moze wyjdzie.

  4. #559
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    pasują praktycznie jak leci, nawet od wolnossacego 1.8 zakładają a mają łatwiejsze kształty do wypolerowania:P

  5. #560
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Pokrywy rzeczywiście pasują ale cewki od 2.0TFSI będą wchodzić w pokrywę tylko na pierwszy pierścień podczas gdy powinny na 3 .. Ciekawi mnie jaki patent wymyślisz zamiast adapterów lub może po prostu będą wciskane na pierwszy pierścień i tyle









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #561
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    cyknę fotkę przed założeniem ale plan już mam i myślę że zadziała

  7. #562
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    czym polerowales pokrywe ?

  8. #563
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    http://www.klubtt.pl/nasze-auta/7138...czae-o-14.html
    post nr 203
    chociaż ja mam jeszcze dużo porobionych dupereli aby w każdy zakamarek dojść bo właśnie w tym tki efekt i niestety najwięcej pracy;/
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 21-06-2012 o 11:03

  9. #564
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Pokrywy rzeczywiście pasują ale cewki od 2.0TFSI będą wchodzić w pokrywę tylko na pierwszy pierścień podczas gdy powinny na 3 .. Ciekawi mnie jaki patent wymyślisz zamiast adapterów lub może po prostu będą wciskane na pierwszy pierścień i tyle
    Jak bede mial adaptery to nie ma problemu ?

  10. #565
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no po to są adaptery aby cewki od 2.0 pasowały jedynie jak pokrywa na kwadratowe dziury( jak ta moja pierwsza) to wypadało by takie też kupić adaptery (estetyka) a jeżeli pokrywa ma takie dziury jak ta obecna którą chce założyć to kupić adaptery kształtem dopasowane do takiej pokrywy. Można tez kupić obojętnie jakie adaptery i bedą pasować ale skoro kupować jakiekolwiek to pytanie nasuwa się po co je w ogóle kupować skoro i tak estetycznie będzie;/
    Ja po prostu kupiłem pokrywę z małymi dziurkami gdzie po włożeniu cewki nie będzie widać dziury A to żeby ona ciasno wchodziła i się nie bujała to jest pikuś bo mam na to patent

  11. #566
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Ok, wszystko jasne Chcialem sie tylko upewnic. Ja rowniez dzis kupilem taka pokrywe, bo mi sie kwadratowe nie widza. Teraz tylko polerka zostaje, mam nadzieje ze podolam A poza tym to pewnie zajmie mi to troche, a autem chce w miedzy czasie jezdzic. Wiec na spokojnie polerownie, a pozniej zamiana.

  12. #567

    Dołączył
    Apr 2003
    Płeć
    Skąd
    France Avignon
    Pojemność
    1.8T
    KM
    380
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebny
    Posty
    466
    Super Pawel! Gratulacje ze tak posunyles twoj projet. przeprzytalem od poczatku tema:. Piekny TT.

    Pamietam jeszcze jak sie scigalismy w grupie noca po warszawie

    Szkoda ze narazie jestem tak daleko Warszawy...
    911 Kiler

  13. #568
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hehe no wracaj szybko, w końcu przejażdżka Twoją tt w dużej mierze zainspirowała mnie żeby włożyć big turbo.
    Fajnie by było jeszcze kiedyś powtórzyć tego spota w silniejszym gronie

  14. #569
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Znalazłem chwilę czasu żeby ogarnąć małe poprawki w aucie. Zebrałem także pomocników bez których bym nie dał rady:

    Kolega ma tam jakiś Mini rezerwat z dziką oswojoną zwierzyną także TT miała duże zainteresowanie wśród koziołków, oswojonych bocinanów, pawi , i jakiś innych kuraków. W deszcz to czułem się jak w arce noego bo wokół TT kręciło się pełno zwierzyny.
    Poprawki kolektora poszły gładko, bandaż zrzuciłem amortyzator założony. Nie cyknąłem fotki jak jest umieszczony bo aparat mi padł ale przy najbliższej okazji na pewno wrzucę fotkę jak to wszystko działa. Efekt jest Jest taki że po odpięciu vbandu przy sprężarce całość mogła sobie latać do przodu i do tyłu ze 4cm w jedną i drugą praktycznie bez oporu. W trakcie przyspieszania i zmian biegów cała bezwładność układu wydechowego przenosiła się na sprężarkę i kolektor nie ułatwiając mu życia. Teraz po wykonaniu patentu z hydraulika i usztywnieniu jednego wieszaka ruchy wydechu są bardzo minimalne. Oczywiście powoli wyciągając można go sobie przesuwać( gdy się będzie nagrzewał i wydłużał nic nie będzie prężyć) ale przy gwałtownych ruchach wszystko się blokuje. Wieszak tak scisnąłem na 2 cybanty żeby dp deczko wspierało w osi pionowej sprężarkę także myślę że teraz kolektor będzie miał łatwiejsze życie.
    Przy okazji tych prac założyłem nową pokrywę która lepiej pasuje pod cewki od 2.0tfsi a także dodatkowa blaszka zakrywa cały bajzel z kablami:

    sorki za kiepską jakość fotek ale jak motorek umyję to cyknę aparatem
    Mojej TT stuknęło już 12 latek a więc w środku były jakieś ślady użytkowania. Najbardziej wkurzała mnie wytarta kierownica, porwana gumka od lewarka, wytarta skóra na gałce zmiany biegów, podrapane rączki od drzwi i rączka od hamulca ręcznego, dlatego postanowiłem to odnowić:

    Znowu kiepska jakość fotki ale za jakiś czas cyknę lepszą. Kierownica obszyta z super skóry w firmie B.M Customs, według mnie fajnie wyszło i ogólnie jestem zadowolony. Mieszek lewarka razem pokrowcem na gałkę kupiłem za nie dużą monetę a towar jest na prawdę bardzo dobrze poszyty i oryginalnej prawdziwej skóry. Wszystko pasuje i według mnie dużo lepiej wygląda niż oryginalna guma a w dodatku kosztuje grosz w porównaniu do oryginału. Jednak mam pewien Fetysz i firma B.M Customs będzie mi wykonywać identyczny jak ten tylko z takiej samej skóry jak na kierownicy a ten co jest na foto będzie na sprzedanie (jedynie 15zł a na prawdę dobrze wydana kasa). Rączki od drzwi i uchwyt hamulca ręcznego obkleiłem folią 3M i także jestem bardzo zadowolony bo na żywo bardzo mi się podoba w dodatku wygląda jak nowe. Dzięki tym paru prostym zabiegom TT w środku odmłodniała o dobre kilka lat co mnie bardzo cieszy bo jak teraz wsiadam do TT to wygląda dużo ładniej i świeżej niż ojca a3 z 2008 roku i aż przyjemniej się jeździ
    Niebawem wrzucę dobrej jakości fotki
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 21-07-2012 o 11:06

  15. #570
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    O, nie spodziewałem się, że obklejenie ręcznego może dać taki efekt. Nieźle to wygląda.

    Co do tych amortyzatorów, to silnik jest tak usztywniony, że nie wykonuje żadnych ruchów? Podczas przyśpieszania czy hamowania silnikiem chyba trochę skacze, a jak założyłeś takie amortyzatorki, to mogą uniemożliwić przesuwanie się wydechu w szybkim czasie, przez co obciążenie na kolektorze może tylko wpłynąć niekorzystnie. Chociaż ja tam się nie znam :P W którym miejscu je założyłeś? Przed złączką czy za?

    He he, dobrze, że koziołki nie użyły rogów
    Ostatnio edytowane przez Darson ; 21-07-2012 o 11:29

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 495
    Ostatni post / autor: 21-08-2021, 15:03
  2. Pawel-2005 Sprzedaż garażowych części do 1.8t audi TT itp
    Przez Pawel-2005 w dziale Ogłoszenia komercyjne
    Odpowiedzi: 284
    Ostatni post / autor: 26-07-2021, 13:45
  3. TT turbo-kompresor vs tt r30T czyli Żuczek vs Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-07-2016, 17:18
  4. seat leon 1.8t gtx3076 500+ reanimacja by Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 03-12-2013, 02:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •