Strona 31 z 71 PierwszyPierwszy ... 21293031323341 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 451 do 465 z 1052

Wątek: Pawel-2005 ,w końcu opiszę swoje auto:)...no i się zaczęło...

  1. #451
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    Paweł możesz odrazu mi na PW wysłać cenę za Twój IC (skoro masz go wymieniać) chętnie kupię z kompletem orurowań (tak, żeby było p&p)
    MARUDA

  2. #452

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    ŁÓDŹ
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    2005
    Kolor
    4.2 V8
    Posty
    372
    no bez grzanego garażu lipa, nie ma co się na siłę śpieszyc... ja wczoraj 2 h w niby grzanym garażu termostat wymieniałem.... udało sie ale plasticzek od bagnetu wskażnika oleju ułamany.... a zmarzłem tak , że nie mogłem telefonu kciukiem odebrać, bo mi stawy zamroziło, hehe... byle do wiosny... pozdr

  3. #453
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hehe spokojnie panowie...na fmic jest już jakby kolejka:P odnośnie orurowania to nawet go nie ruszam jedyne korekty jakie bedą to pewnie zmiana redukcji przy fmic i delikatnie więcej wsunąć rurkę w sylicon bo fmic precision ma wejścia nie na samym dole tylko parę cm od dołu ale 5 min roboty także zmiany obejmą sam intercooler.
    fmic zloguję jak się ociepli bo przy takich temp jak jest teraz to bez sensu:P przynajmniej 5-10 stopni na plusie aby było:P
    ale Limbo jak chcesz to mogę Cię wpisać na listę i Twoje miejsce jest nr 3 heheh ale może osoby nr 1 i 2 się rozmyślą (bo umówiłem się tak że podmienią sobie porobią logi i dopiero zastanowią co i jak ale myślę że w przypadku tych osób będzie super)

  4. #454
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    Napisz mi cene na pw to bede wiedzial czy wpisywac i kiedy przybliżony termin sprzedaży
    MARUDA

  5. #455
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    dzisiaj paczka doszła

    cały pakiet kit pug&play ze śrubami adapterami
    klocki praktycznie new bo wszystko ma nalotu z no niech kolega Jaqob napisze bo ja nie pamiętam:P
    odnośnie fmica to spokojnie...mi się tam nie spieszy bo mam troszkę czasu na to wszystko
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  6. #456
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No i pięknie
    Paweł , to nie ociągaj się z odbiorem auta bo chce Cie już oficjalnie powitać w klubie BT

    Mari- zgadzam się w 100% ..









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #457
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    haha jakie piękne Brembo ja przejechałem na tym hymm ze 2 tys km może zrobiłem. Ładnie wyczyść i przy twoich BBS-ach będzie to pięknie wyglądać i jeszcze lepiej hamować

  8. #458
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    heh no dobra to ja już odebrałem auto, miałem się nie spieszyć ale ojciec mnie namówił żeby z Nim jechać to przy okazji odmulimy i Jego klekota
    wynik wyszedł bardzo pomyślny ojciec ma bana na twarzy cenę dostaliśmy dobrą i przy okazji za free soft skrzyni DSG co też sporo poprawiło zachowanie auta.


    no więc moja furka odebrana wszystko postanowione co dalej i jak robimy. Bo tak jak podejrzewałem i ktoś mi radził te 4x M8 którymi przykręcone jest turbo bedę musiał przerobić na 4 szpilki M10 bo w obecnej sytuacji przy kolektorze jest tak fajnie zaprojektowane że nie mogę dać normalnej nakrętki M8 samoblokującej tylko z jednej strony muszę połowę "mięsa" podszlifować, bo o podkładce sprężystej to już nie wspomnę. Więc turbo się luzuje bo raz że takie turbo na takich małych śrubkach to kiepski pomysł a dwa że nakrętki nie mają pełnej wytrzymałości co przy rozgrzaniu pewnie sprawia że od razu się luzują puchnąc
    ogólnie wracam sobie i dostałem sugestię żeby nie pałować auta bo jak mi wypierdzi uszczelkę do reszty to będzie kicha no ale wiadomo tyle mies bez TT to się nie da. Troszkę pobutowałem i nagle kontrolka stanu cieczy chłodzącej;/ okazało się że zawleczka z szybkozłączki przy chłodnicy jakimś cudem wyparowała i wąż się zsunął(niewiem jakim cudem bo nikt jej nie tykał i przy rozbiórce też nie dotykałem się do niej także to taki durny zbieg okoliczności) . Ale w bagażniku znalazłem mały oring i tak go naciągnąłem że po wsunięciu węża oring dopycha wąż do chłodnicy. Cały zabieg na stacji orlen potem dolanie płynu i już dalej bez przygód prosto do domu

    odczucia auta hmm ogólnie pozytywne ale na dzień dzisiejszy uszczelkę trochę wypierdziało bo oczywiście musiałem sobie użyć LC i FS , i czuć to w kabinie a także turbo niestety gorzej przez to wstaje. Troszkę wymaga przyzwyczajenie zmian biegów bez puszczania gazu bo skoro się przez kilka lat zmienia biegi odruchowo to teraz mimo wszystko często noga sama wraca odpuszczając gaz:P .Także na początku biegi zmieniałem za wcześnie bo przyzwyczajenie z k04 że 6.5 tys to maks a tutaj mamy jeszcze ponad tysiąc dobrego FUN a na zegary nic nie patrzyłem butując bo przy tej mocy i warunkach na drodze bardziej się skupiać musiałem na drodze

    Zaliczyłem już pierwszego killa hehe jadę ze 120 i jakaś bmw 7 podjeżdża mi pod tyłek i mruga więc przyspieszam na 40% a ten dalej siedzi na tyłku aż redukcja do 4 but i auto po chwili dobre 100m za mną a na budziku 2...oczywiście 140 bo to autostrada była potem odpuściłem gościu wyprzedził i gapienie się co tak zmasakrowało jego 750 tkę hihi
    oczywiście powrót do domu i przyszły już wałeczki od razu obejrzałem i są bardzo ładne także APT(to samo co ADR) pod wwt niebawem na próbę wlecą do auta


    ogólnie jak się dobrze zmieni bieg to auto aż szapie w plecy dzięki FS i oczywiście zostawia jakieś tam salwy z wydechu
    LC to jest jak dla mnie konkret bo dodaję gazu na 1-2s i od razu mam boost ponad bar także puszczam sprzęgło i auto od razu wyrywa do przodu(teraz pod kolektorem jest nieszczelność także dół jest nieco gorszy ale to jak przerobię i wszystko będzie szczelne to myślę że będzie wyrywać z butów) ,oczywiście akustyka i salwy z wydechu są także dosyć ostre hehe

    miałem od razu nagrać on board ale nie nagrywałem bo nieszczelność między flanszą a turbem jest dosyć spora i auto jeszcze nie jedzie tak jak powinno ale powiem tyle że boostu dołożone jest deko więcej niż 1.25:P i niuta też więcej niż na wykresie nie bedę już wrzucał wykresu bo i tak częśc osób napisze że jest kiepski , a tym bardziej że auto i tak będzie miało delikatne poprawki mechaniczne i potem korektę strojenia

    odnośnie kosztów to uważam że COMPSPORT mnie bardzo dobrze potraktowało bo nie zdarli ze mnie i w dodatku pożyczono mi troszkę gratów (cewki , regulator 4 barowy) i dopiero jak sobie kupię to potem oddam

    więc ogólnie stage jest jeszcze nie skończony auto niema jakiegoś tam super wyniku na hamowni ma jeszcze trochę chorób wieku dziecięcego a już jedzie dobrze i nawet niema co porównywać do tego co było wcześniej czyli mam potwierdzenie że to co jest u mnie na wykresie to nie jest jakaś bajka jak to nie raz w różnych firmach bywa że wykresy piękne a auto nie jedzie(mówię tutaj ogólnikowo żeby nie było:P) a myślę że po korekcie będzie tylko lepiej
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 08-02-2012 o 16:50

  9. #459
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    no i świetnie progres jest spory i na tym się nie kończy!
    Bardzo ładne zaciski brembo, też zakupiłęm takie ale czarne z napisem RS' oczywiście tej samej firmy


    Btw.: a jak odczucia do TT-RS?

  10. #460
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hmm na pewno jedzie lepiej niż te wszystkie przejażdżki w dzień...ale wtedy w nocy co jechałem na świeżym programie by CS to było dobrze i miałem dużego bana jak jechałem RS ,Twoje auto ma zupełnie inną charakterystykę teraz bo u CIebie auto najpierw jechało a potem jak by puchło a u mnie najpierw nie jedzie a potem wyrywa do odcinki no u siebie miałem jeszcze 100kg na pokładzie (chociaż jak w rs jechałem to też TY byłes :P) a na pusto jeszcze nie jechałem.
    Podsumowując jak Twoja RS była tuż po programie by CS to myślę że troszkę byś mnie skilował niutonem ale coś czuję że jak się wjeżdżę w auto , założę tą twardą poduchę wyreguluję linki od skrzyni i idealnie ogarnę FS i oczywiście poprawię to co trzeba to czuję że będzie chciało to jechać..znaczy mam taką nadzieję bo już jest dobrze

  11. #461
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    Paweł-2005,

    Gratulacje fury, grube i udane mody silnika to to co lubię czytać

    Możesz wyjaśnić co się kryje pod skrótami FS i LC i jak to działa?

  12. #462
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    LC to procedura startu
    a FS to takie coś że jak zmieniasz biegi to boost nie opada tylko jest non stop przepływ (pedał non stop w podłodze dlatego na początku ciężko się przyzwyczaić) opóźnione zapłony czyli spalanie w kolektorze napędzające sprężarkę. Efekt wizualny LC(przy starcie) i FS (zmiana biegów) widać tutaj:
    LC & ANTILAG BY MR motors 2 - YouTube
    myślę że pomimo że u mnie jest tylko 1.8t to efekty są nie gorsze bo auto daje ostre piardy

  13. #463
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    A jest opcja włączania tego czy masz na stałe wgrane??
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #464
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    LC uruchamia się jak dam buta na maksa na postoju a jak chce ruszyć normalnie to jest normalnie
    FS działa tylko wtedy gdy zmieniam bieg chyba powyżej 5.5 albo 5.2 tys i mam pedał więcej niż 99% wciśniety dlatego jak jade normalnie albo tak żwawo ale nie na full gaz to niema zadnych ogni bo niestety nie jest to zdrowe dla motoru dlatego bedę musiał się ograniczać ale niestety to jest jak narkotyk;/

    LC użyłem na razie tylko 3 razy i bedę to używał na specjalne okazje w sumie

  15. #465
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cieszę się że w końcu odebrałeś auto i będziesz mógł dopracować szczegóły
    Oficjalnie witam w klubie Big Turbo

    Jeśli chodzi o przerabianie mocowania turbiny to koniecznie poszukaj czy są dostępne w PL te podkładki o których rozmawialiśmy Naprawdę robią robotę i różnica między zwykłymi to jak noc i dzień ..






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 495
    Ostatni post / autor: 21-08-2021, 15:03
  2. Pawel-2005 Sprzedaż garażowych części do 1.8t audi TT itp
    Przez Pawel-2005 w dziale Ogłoszenia komercyjne
    Odpowiedzi: 284
    Ostatni post / autor: 26-07-2021, 13:45
  3. TT turbo-kompresor vs tt r30T czyli Żuczek vs Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-07-2016, 17:18
  4. seat leon 1.8t gtx3076 500+ reanimacja by Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 03-12-2013, 02:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •