Strona 30 z 71 PierwszyPierwszy ... 20282930313240 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 436 do 450 z 1052

Wątek: Pawel-2005 ,w końcu opiszę swoje auto:)...no i się zaczęło...

  1. #436
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    leon miał wycięty prawie cały zderzak...ponadto w leonie też jest problem z chińcem...Przemek juz w planach ma zmiane :P fakt że liczyłem że mój jest lepszy i poradzi sobie z większym zasłonieciem ale jednak nie i czuje że bez dziurawienia się nie obejdzie lipa bo nie chciałem nic cudować poza tym nie mam pomysłu jak to ładnie zrobić bo wszystkie opcje są szpetne

  2. #437
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    A jak było u Artura, w sumie nie stroił auta tylko gotowca wgrał, ale nie narzekał na temp w dolocie mając taki sam wlot jak w serii
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #438
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    A jednak Paweł skromny byles odpowiadajac na pytania, ze liczysz na moc ok 420KM, z tego co wnioskuje to jednak blizej pod 500 sie szykujesz.
    Mimo komplikacji gratki i trzymam kciuki i czekam z niecierpliwością na finalny wynik

  4. #439
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Moim zdaniem jest kilka przyczyn tego że nie wyszło tyle co oczekiwałeś .

    Zacznijmy od wałków .
    Przy takim niskim doładowaniu wałki sobie po prostu '' śpią '' jeszcze i jeśli ma to jeździć na 1,3 bara to lepiej będzie wrzucić seryjne
    Wałki są zaprojektowane aby silnik mógł oddychać w górnym zakresie obrotów na wyższym doładowaniu , przy przepływie jaki daje 1,3 bara nie wykorzystujesz potencjału jaki w nich drzemie .

    Dodatkowo jeśli było strojone w ten sposób żeby nic nie cofało zapłonu do odcinki to faktycznie dojść powyżej 450KM będzie duży problem .
    Spokojnie można tak ustawić żeby cofało te 6 stopni i wszystko będzie dobrze . Fizyki i zasady działania silników turbodoładowanych nie da się oszukać choćby najlepszymi chęciami .

    Musisz więc zdecydować czy bierzesz udział w konkursie tunerów '' kto zrobi więcej na niższym doładowaniu '' czy wypadasz z zabawy i ładujesz tak żeby turbina była '' szczęśliwa '' i moc taka na jaką pozwala potencjał turbiny .

    Nie chodzi mi też żeby ładować ponad 2 bary ale 1,7 - 1,8 to naprawdę nie jest kosmos dla tych silników

    Co do VVT to spoko patent tyle że ta turbina dość szybko powinna wstawać i nie będzie źle bez użycia VVT .
    Zresztą jak na razie możemy teoretyzować bo sam zobaczysz jak to jeździ jak już odbierzesz auto .


    Jeśli chodzi o FMIC to znacie dobrze moje zdanie więc nie ma sensu żebym się powtarzał









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #440
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    po odbiorze auta zrobie prosty test...gdy sie deko ociepli zwale zderzak porobie logi i porównam z logami gdy zderzak jest na miejscu...jeśli różnica będzie bardzo mała to fmic uszcześliwi kogoś kto będzie budował auto z maks 400km :P
    jezeli się okaże że różnica w temp jest bardzo duża to znaczy że niestety fmic trzeba odsłonić poprzez cięcie zderzaka czego chciałem bardzo uniknąć ale jak mus to mus bo wtedy nawet i lepszy 3x droższy cooler niezałatwi sprawę bedąc zasłonięty:P
    ponadto nie ukrywam że bardzo chciałem uruchomić te zmienne fazy i nie wiem czy nie bedę sprzedawał tych wałków pomimo że generują fajne moce bo Pat ma mi pokazać wykresy z vvt i bez vvt co mnie ma przekonać do tego żeby vvt zostało:P

  6. #441
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    VVT da Ci ''tylko'' wcześniejsze pojawienie się momentu od dołu i w średnim zakresie obrotów , nie zmieni za bardzo ogólnego wyniku i mocy na górze .
    Oczywiście rób jak masz ochotę to mieć , nie mniej jednak chodziło mi o fakt że może Ci się to wydać mniej istotne jak przejedziesz się autem i zobaczysz jak chodzi

    Odpowiednio wydajny FMIC poradzi sobie nawet częściowo zasłonięty . Oczywiście na każdym intercoolerze będą lepsze efekty przy całkowitym odsłonięciu co do tego nie ma wątpliwości .








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #442
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    temat fmica można tutaj pominąć bo zrobię testy sprawdzę i będzie konkretnie wiadomo czy jest do dupy czy tylko zasłonięty i będzie to konkretny wynik niepodważalny:P

    odnośnie boostu to powiedz mi jaki jest sens podnoszenia boostu gdy na 0.75 masz 330km(może nawet i ciut więcej by wyszło bo wtryski zostały zamknięte) na 1 barze masz 37x km na 1.15bar 397km na 1.25bar 425km a na 1.35bar 430 czy jakoś tak bo dojdzie do tego że podniesiemy 0.2 bara dojdzie nam 10km ,przestawi zapłony o kilka stopni i pojawi się prawie 1000 egt...Patryk nie chciał zakończyć testów na śmiesznym poziomie 1.3 bar ale po co dalej podnosić boost skoro nie daje to prawie żadnego efektu?

    niech wypowie się Zuczek że auto Mu jedzie tak samo na 1.4 bara jak na 1.7 ...
    jutro bedą jeszcze testy z lepszym paliwem i tabletkami ale to raczej nie da zamierzonego efektu i ja się już pogodziłem że na razie tyle musi zostać :P bo dla 10 czy 15km nie bede sobie utrudniał życia z schellem v power racing :P
    także na jakiś mam nadzieję krótki czas tyle będzie musiało zostać bo przynajmniej temp w dolocie jest do poprawy:/
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 25-01-2012 o 21:55

  8. #443
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Zwiększenie mocy uzyskuje się dzięki wzrostowi ciśnienia na cylindrach w czym właśnie pomaga doładowanie , kwestia tylko żeby dało się do tego doładowania dopasować resztę parametrów .

    Nie wiem czemu tak się działo u Ciebie bo nie byłem przy strojeniu i nie wiem co dokładnie i dla czego się działo
    Tak czy inaczej projekt nie jest zakończony i pewnie coś wymyślicie .

    Mówiąc szczerze to i tak wynik jest bardzo dobry jak na takie doładowanie i myślę że duży banan na twarzy się pojawi jak zaczniesz śmigać autem






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #444
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Szczerze powiem, to marzył bym że by u mnie rosła moc w takich proporcjach do doładowania 01bara 20hp, przy 1.7Bara powinienem mieć ze 350hp no ale niestety tak nie jest, rób ostrzejsze mapy podnoś doładowanie 1.5Bar i jakieś 6 na zapłonach powinno dać 450hp na razie, polatasz na tym, a w czasie pomyślisz co zrobić że by wydobyć 100% możliwości
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #445
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    odnośnie planów co dalej z tym zrobić to na pewno będę poprawiał chłodzenie dolotu bo to na 100% nie podołało:P
    zapewne będę chciał uruchomić te vvt co pewnie bedzie musiało się wiązać ze zmianą wałków ale to bedą jeszcze testy :P
    wrzucam wykres który w sumie nie jest zły aczkolwiek będziemy walczyć za jakiś czas aby było lepiej




    ale to na pewno jeszcze nie koniec, wykres na 1.25 bar
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 02-02-2012 o 19:04

  11. #446
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    dawaj film... zobaczymy co to potrafi.
    MARUDA

  12. #447
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ogólnie posprzątałem sobie temat bo skoro wątek gdzie miała być kontynuacja rozmów wyleciał to postanowiłem usunąć ten bajzel i całe te zamieszanie które wprowadzili nowi userzy

    podsumowując wykres jest taki jaki jest bo na strojeniu nie doszliśmy do planowanego doładowania :/ powodem nie były to stuki w silniku bo nawet na 1.35bar zapłon nie był przestawiony nawet o 1 stopień także blokadą dalszego podnoszenia boostu w silniku nie są stuki w silniku tylko inna przyczyna którą za jakiś czas na pewno sprawdzę. Niestety teraz jest sezon zimowy mróz i nie bardzo mi się chce coś tam podmieniać i sprawdzać bo nie mam cieplutkiego grzanego garażu ale gdy się ociepli zapewne podmienię i pojadę na ciąg dalszy strojenia Patryk nie sprawdził mi tego od razu bo i tak auto długo tam stało kombinował czemu rozrząd "przestawiony" i zanim doszliśmy że to wina wałków które nie pasują pod vvt ( a niby miały ) to troszkę się zeszło dlatego postanowiliśmy że odbiorę furmankę i gdy znajdę czas miejsce i pewną część w dobrym stanie to sam ją podmienię i pojadę na korektę wykluczając winowajcę takiego wyniku

    odnośnie fmica teraz niema tragedii ale na wiosnę przed korektą bedę planował zmienić na coś wydajniejszego i nawet już wiem co jak i za ile
    tak jak napisałem pewnie i tak nakręcę jakiś filmik on board bo niby czemu miałbym tego nie zrobić:P myślę że auto będzie trochę szybsze niż do tej pory i ciekawi mnie o ile
    a międzyczasie też ma dojść mi kolejna "zabawka" którą pewnie też dopiero założe jak się zrobi cieplej ale niech już czeka i cieszy oczko
    auta jeszcze nie odebrałem bo troszkę mam mało czasu dużo pracy nagle ale pewnie w przeciągu krótkiego czasu odbiorę i dam znać jakie są moje odczucia

    odnośnie postów ("dobrych rad") pisanych przez naszych gości typu że muszę złożyć motor od nowa bo walnąłem się przy liczeniu stopnia sprężania itp. to bedę kasował bo zaśmiecają temat nie wnosząc nic nowego wartościowego do dyskusji...
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 02-02-2012 o 19:49

  13. #448
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    bedę kasował bo zaśmiecają temat nie wnosząc nic nowego wartościowego do dyskusji...
    jestes w pewnym sensie sedzia w swojej sprawie Niech sobie pisza co chca, byle nikogo nie obrazali. Wolnosc slowa gora Po poludniu ze zdumieniem czytalem dzisiejszy temat, ktory zostal usuniety. To apel do wszystkich - na TT swiat sie nie konczy! Wiecej luzu! To ma byc dobra zabawa a nie spinanie sie, rywalizacja i negatywne emocje. Do wszystkiego trzeba podejsc z dystansem

  14. #449
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no ja nie usuwałem...założyłem po to aby całe te spinanie przenieść gdzie indziej a w momencie gdy tamten temat wyleciał to stwierdziłem że te posty z tego wątku wyrzucę bo po co zaśmiecać wątek kolejnymi stronami postów które zostały jakby bez odpowiedzi;/

  15. #450
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Też nie usuwałem, aby nikt nie oskarżał nas o to że jest to forum wzajemnej adoracji dupolizania, że jakaś elita itp. z chęcią wysłucham również i tych krytycznych uwag, o ile rozmowa nie wejdzie na poziom cwaniaczków z pod baru Arizona w pobliskiej wsi.

    Tak jak gadaliśmy przez tel. problem leży po stronie wałków, wrzucisz ADR z VVT i będzie wynik, a zamiast napinać się po prostu skilujesz kilka hiper mocnych fur z północnego zachodu i tyle w temacie.
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 495
    Ostatni post / autor: 21-08-2021, 15:03
  2. Pawel-2005 Sprzedaż garażowych części do 1.8t audi TT itp
    Przez Pawel-2005 w dziale Ogłoszenia komercyjne
    Odpowiedzi: 284
    Ostatni post / autor: 26-07-2021, 13:45
  3. TT turbo-kompresor vs tt r30T czyli Żuczek vs Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-07-2016, 17:18
  4. seat leon 1.8t gtx3076 500+ reanimacja by Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 03-12-2013, 02:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •