Strona 27 z 71 PierwszyPierwszy ... 17252627282937 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 391 do 405 z 1052

Wątek: Pawel-2005 ,w końcu opiszę swoje auto:)...no i się zaczęło...

  1. #391
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    17748 to nieprawidłowa relacja między czujnikiem obrotów silnika a czujnikiem położenia wałków .
    Przyczyną może być :
    - nieprawidłowa instalacja paska rozrządu
    - nieprawidłowa instalacja łańcuszka rozrządu
    - niesprawny czujnik położenia wałków
    - niesprawny czujnik obrotów silnika

    Dodatkową sugerowaną przyczyną jest nieprawidłowa płytka z okienkami dla czujnika Hala
    Przykładowo a AEB jest ona inna niż w naszych autach ..


    Posprawdzaj to jak najszybciej i jak nie musisz to nie jeźdź furką








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #392
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    heh panowie no generalnie ogarnąłem temat...lenistwo wygrało i dobrze bo wczoraj wieczorem myślę ech padł czujnik na wałku rozrządu podmieniłem na drugi czujnik z głowicy AEB i pochodziło z minutę bez błędu ale potem wywaliło krzaka gdy się przejechałem i znowu skakanie afr dławienie auta, czyli by to potwierdzało że jednak zostały już tylko wałki bo dziwne że inny czujnik także by padł po minucie:P ale dzisiaj wstaje zimno na dworzu (bym musiał robić bajzel z auta na podwórku ;/) wiec polecialem do sklepu i kupiłem zamiennik za 89zł (ori bosch 220) ale pomyślałem że nie wiem na 100% czy to jest to wiec nie bede kupował ori za 220 bo się okaże że zostaną mi 3 sztuki:P no i o 16 odebrałem czesc poleciałem założyłem i hula)))))))

    więc nie wiem co to za fatum czuwa nad tym autem bo zawsze coś dziwnego się dzieje w dziwnych momentach i padł ten czujnik, podmieniłem na drugi a ten padł po 1-2 min ale myślę że ten trzeci nowy troszkę pohula więc wszystko już wróciło do normy

    plus tego całego zamieszania że odnalazłem złodziejkę która mi wcześniej zginęła i nie bedę musiał cudować jak koła odkręcić :P
    odnośnie puszki wydechu to może coś nagram ale dźwięk mi się podoba, jedynie końcówki zamiast 115mm średnicy mają zaledwie 70mm, kolega się śmiał że teraz wyglądają jak 2 "siusiaki" ale ja tam nie wiem jest inaczej i bardziej nawiązuje do znaczka 1.6;P w ssg mówili że mam tak pojeździć a jak stwierdzę że mi się nie podobają to mi wspawają większe ale to jest sprawa marginalna bo to tylko kosmetyka którą zawsze można poprawić ))

  3. #393
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Ja bym wstawil wieksze, bo pewnie wygladaja komicznie, jak nie brzydko

  4. #394
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No cieszę że kupiłeś ten czujnik tym bardziej że sam Cię namawiałem na zakup nowego . Dobrze że jeszcze pogoda przyczyniła się do tego że jednak kupiłeś

    Moim zdaniem taka średnica końcówek będzie kuć w oczy , 115 z kolei też za duże . Najlepszym kompromisem bedzie 4 cale czyli ok.100 mm Podjedz niech Ci zrobią większe .
    Tyle że niech wyjmą to teraz z auta do spawania






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #395
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    jutro cyknę foto albo i nagram jakiś filmik jak jakość będzie ok, odnośnie końcówek napisałem do nich i ciekawe co mi napiszą (bo wiadomo że umowa przyjedź zmienimy a potem może być co innego jak się faktycznie przyjedzie ale myślę że to profi firma)

    a odnośnie spawania to wszystko było poza autem jedynie flansza od vbandu po stronie auta była na aucie spawana:P

  6. #396
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Najważniejsze, że wszystko ok. Teraz tylko strojenie i zobaczymy co w sobie skrywa za moc ta bestia co do złodziejki to jak kupiłem auto poprzedni właściciel mi jej nie zostawił. Znajomy mechanik wziął największy młot jaki miał, klucz nasadowy i mów do mnie: odwróć się i nie patrz na to 3 klucze zużył ale odkręciliśmy koła.
    I don't have dreams, I have goals.

  7. #397
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    niestety panowie przez 10km było ok a teraz jest dalej do dupy...
    wyskoczył mi także sporadyczny błąd przepływki ale to olałem bo pomyślałem że moze była odpinana albo nie wiem zfiksowała od duzego przepływu ale teraz się okazało że także przepływka jest zdechnięta więc jestem już na 90% pewien że to po ich spawaniu cos się skrzaczyło bo dzieją się po prostu jaja a przed spawaniem było wszystko idealnie i zero błędów i troszkę za dużo zbiegów okoliczności że z autem zero problemów a teraz nagle dzieją się jakieś cuda;/ ale opisze to w dziala vag com

  8. #398
    Awatar B_R_N
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    82
    może spawali bez ściągniętych klem z akumulatora
    BTW - w czwartek jest umówiony u mechanika na odkręcenie zerwanej śrubki - będzie spawana, mam coraz większe obawy czy to robić patrząc na problemy Pawła ...

  9. #399
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    rozmawiałem z Patrykiem i stwierdziliśmy że to może być przyczyna że komp jest stary wałki i napinacz pod vvt ktorego w aucie niema dlatego temat błędu na razie olejemy i gdy będzie nowy komp na strojeniu będziemy się martwić:P odnośnie przepływki no cóż padła i tutaj niema co polemizować :P i może jakoś szybko bedę mial new na gwarancji:P

    więc wziąłem się za układ paliwowy bo trzeba dorobić obudowę na boscha i już mocowanie pompy prawie skończone tylko gwinty M4 trzeba porobić bo gwintownik mi wcieło :P potem dospawać czworościenny profil i zamknąć z drugiej strony płytką o grubości 1cm aby można tam było podorabiać wejścia:
    Zdjęcie0106.jpg
    sposób zamocowania i jednocześnie uszczelnienia chyba jest w miarę jasny jedynie jeszcze dojdą gwinty na kwadratowej płytce z dziurą aby można dociskać pierścień ściskając oringi
    długość zbiorniczka w środku będzie 20-22cm a bok będzie miał 8cm czyli pojemność w środku wyjdzie deko ponad litr

  10. #400
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Tak się teraz zastanawiam, co jest z tymi przepływkami, czyżby jednak sprawa stożka?
    Jak odbierałeś Auto z SSG to kodowałeś radio?? Bo jeżeli nie to istnieje prawdopodobieństwo że zapomnieli o klemach
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #401
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    nie radia nic nietykałem...ja mam je tak zrobione ze po odpinani klem itp nic się z nim nie dzieje, a klemy przypinali przy mnie bo jak odbierałem auto to jeszcze było na podnośniku ale to że były zdięte przy kliencie nie znaczy że komuś się nie zapomniało podczas spawania;/ no nie wiem ale pytanie czy na przepływce od BAM zamiast mojej z APX będzie to jakoś chodzić po ludzku? (bez przepływki jest mało paliwa) bo przepływkę od BAM mogę mieć od razu a potrzebna jest żeby się wybrać w trasę do Comsport (tam i tak będzie założona od rs4) czy jednak musi być od APX bo różnice w nich są za duże?

  12. #402
    Awatar Ramzees
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Gliwice/Zabrze
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Silver
    Posty
    127
    Pawel jak bedziesz dorabiac dekielek na cewki to chetnie bym sie tez pisal na takiego .. zawsze mialem w hondzie taki to teraz tak ebz niego jakos tak dziwnie :P...

    Co do awari przeplywki moim zdaniem jest tak ze ktos zapomnial odpiac kleme i zostala dopiero odpieta jak sie ktos przyjrzal, bo skoro bylo wszystko ok a po odejsciu od nich nie to.... zapewne myk z zapinaniem klem przy kliencie bym specjalnie zeby pokazac ze byly zdjete no ale to tylko przypuszczenia prawdy sie nie dowiemy ;/

  13. #403
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Możesz śmiało wkładać od Bama
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #404
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    może post nie wiele wnosi do wątku ale generalnie chciałem podziękować firmie :
    Vagtech - części Audi Seat Skoda Volkswagen
    za nadesłanie mi własnej prywatnej przepływki z półki w ekspresowym tempie , fotka przepływka 3 cale BAM vs 3.5 cala od rs4:
    Zdjęcie0112.jpg
    wysyłając moją stara czekałbym na reklamacje 2 tygodnie i auto było by unieruchomione bo bez przepływki teraz nie bardzo jeździ a dzięki firmie vagtech dostałem od razu nówkę zaplombowaną (która tak na prawdę to potrzebna mi jest by jechać na strojenie i od razu będzie na sprzedanie z nową 2 letnią gwarancją)z półki i auto może znowu śmigać a moją sobie teraz na spokojnie odsyłam i nie muszę się stresować że będzie to długo trwać reklamacja więc polecam śmiało firmę bo bardzo mi poszli na ugodę ułatwiając życie
    jak by ktoś był chętny na ta nową przepływkę to piszcie na pw

  15. #405
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    A kiedy to strojenie Paweł , z tego co pamiętam to już na dniach ??






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 495
    Ostatni post / autor: 21-08-2021, 15:03
  2. Pawel-2005 Sprzedaż garażowych części do 1.8t audi TT itp
    Przez Pawel-2005 w dziale Ogłoszenia komercyjne
    Odpowiedzi: 284
    Ostatni post / autor: 26-07-2021, 13:45
  3. TT turbo-kompresor vs tt r30T czyli Żuczek vs Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-07-2016, 17:18
  4. seat leon 1.8t gtx3076 500+ reanimacja by Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 03-12-2013, 02:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •