Strona 17 z 71 PierwszyPierwszy ... 715161718192767 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 241 do 255 z 1052

Wątek: Pawel-2005 ,w końcu opiszę swoje auto:)...no i się zaczęło...

  1. #241
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    teraz nie myślę o mocy...mam tyle roboty że szok:P generalnie jest śmiesznie bo co nie składam to nie pasuje:P niby kolektor plug&play ale + uszczelka izolująca ciepło to już brakuje kabelka...zawadza tu o waż tam o plastik itp...wszystko trzeba przerabiać przycinać itp ale efekty powoli są:P miały być fotki więc porównanie nowego kolektora ze starym:
    Zdjęcia-0035.jpg
    od strony przepustnic
    Zdjęcia-0036.jpg
    w sumie na fotkach tego nie widać ale na żywo seryjny od 225 wygląda po prostu śmiesznie, bo szerokość to pół biedy ale grubość jest także o połowę cieńsza więc tak myślę że pojemność seryjnego jest gdzieś ze 2.5-3 razy mniejsza niż tego sem, przepustnice także się sporo różnią:P
    więc połapane wszystko na sztukę aby można było się bawić w docinanie TIP i dalej rurek:
    Zdjęcia-0038.jpg
    fmic już na swoim miejscu, cięcie zderzaka od środka mocowanie na nowo kratki itp ale fmic pięknie się mieści i ładnie prezenci za zderzakiem tylko już nie chciało mi się cykać fotki ze zderzakiem więc jest bez(te zagięcie od strony fmic jeszcze nie przycięte ale to zosawiam na koniec na wszelki wypadek) :
    Zdjęcia-0039.jpg
    no i dalej od fmica do kolektora już, troszkę zawijasów pod lampą których w sumie nie widać ale wszystko ładnie pasuje:

    Zdjęcia-0040.jpg
    na ostatnim foto widać rozmiary suszarki ale niestety ta górna półka co jest na nią będzie musiała zostać deczko podgięta bo teraz jest ryzyko że może dotykać przy strzale ze sprzęgła:P generalnie coś tam widać efekty ale jest masa czasochłonnych przeróbek typu węże od nagrzewnicy bo centralnie w TIP szły węże od serwa itp bo niestety jak na złość nic nie chce pasować ale powoli sobie ze wszystkim radzę no niestety tylko sam bo kolega lepi tam jakieś rupiecie i dlatego tak powoli idzie;/ no i często latam po okolicznych warsztatach w poszukiwaniu narzynek blaszek wężyków itp dlatego tak wolno idzie i w takich chwilach żałuję że nie dłubię u siebie bo ja mam więcej takich dupereli ale powoli efekty zaczyna być widać, no ale tak jak pisałem to przykręcone wszystko tak na sztukę aby powymierzać i wiedzieć jak rurki spawać:P(potem je polerować oczywiście:P) ogólnie może nie jest zbyt pięknie ale na żywo mi się w miarę podoba bo teraz to łapami wszystko ufajdolone tona kurzu ale jak złoże i wszystko wypucuję to chyba maski nie będzie wstyd otworzyć...no i byle to jakoś jeździło:P

  2. #242
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Zdjęcia-0041_1.jpg
    dorzucam jeszcze fotkę bo w jednym poście moge tylko 5:P tutaj widać jaki ten kolektor jest gruby :P

  3. #243
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Ten kolektor to dosłownie locha wygląda zajebiście. Trzymam kciuki za projekt bo zapowiada się bardzo obiecująco
    I don't have dreams, I have goals.

  4. #244
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Widac postepy ale kiedy planujesz zakonczenie modyfikacji ??

  5. #245
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Widać postęp co mnie cieszy Już wygląda ładnie pod maska . Uporałeś sie już z liniami wodnymi i olejowymi do turbo ??







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #246
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Zajebiście to wszystko wygląda! Rób szybciej, bo się niecierpliwię

  7. #247
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    jeszcze nic...tylko sobie w głowie obmyśliłem co i jak...bez dostępu do podnośnika jest lipa dlatego robię na razie to co mogę:P a kiedy ukończenie to się okaże...bo schodzi się dłużej niż planowałem:P

  8. #248
    Awatar Tunio
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Wawa/Karczew
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    295
    Nom fajnie to zaczyna wyglądać oby tak dalej:d A jeśli chodzi o rozmiar kolektora to rzeczywiście MEGA (aż dziwie się jak go tam upchnąłeś)

  9. #249
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hmm więc przez kolejne dni uzbrajałem kolektor w wężyki podciśnienia odpowietrzenie skrzyni korbowej itp...dużo pierdołek i nie cykałem fotek...dzisiaj wykorzystałem ori linię od pompki to turba...i tak ją powyginałem że idealnie pasuje i jest już gotowa do założenia (tylko oczywiście wypolerować trzeba:P) na pozostałe też jest już plan...zająłem się także nieszczesną grodzią :P z pozoru bardzo głupi pomysł ale dał dokładnie taki efekt jak chciałem..do dyspoozycji był taki lewarek:
    http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:A...qIJq9s67H-Zigg
    więc trochę klapa ale udało się go wcisnąć między grodź a silnik...ładnie sobie stał na reduktorze skrzyni więc na to młotek z stożkowym przyciętym końcem i punktowo pompowałem lewarek zagietym kluczem...idealnie się podniosło tam gdzie chciałem lakieru nieponiszczyłem i szyba nie pękła a więc problem uderzającego turbo (tak mi kolektor wyspawali na cóż:P) chyba będzie zażegnany :P fotek nie mam jedynie dp po owinięciu :
    Zdjęcie0056.jpg
    troszkę dużo drutu miejscami ale bandaż się siepie i to takie zabezpieczenie żeby się nie rozlatywał:P

  10. #250
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    A jak giąłeś linie podgrzewałeś czy na zimno bo ja kiedyś podgrzewałem i sie rozszczelniła
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #251
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    giąłem na zimno...ale tak żeby nie pozałamywać i sprawdzałem podciśnieniem:P wygląda że nic się z nią nie stało i wszystko jest ok

  12. #252
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    ................ troszkę dużo drutu miejscami ale bandaż się siepie i to takie zabezpieczenie żeby się nie rozlatywał:P
    No czasami i drut jest potrzebny żeby było dobrze
    A tak na serio to mam nadzieje że nierdzewny bo jak zwykły to poleci prędzej niż myślisz .

    Tak jak już pisałem , cieszę się z postępu . Jest jednak mały niedosyt dla wszystkich kibicujących z powodu braku fotek
    Rozumiem jednak że nie zawsze jest czas na to przy robocie wiec jesteś rozgrzeszony .

    Kiedy przewidujesz pierwsze odpalenie ?








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #253
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no drut jest ocynkowany...zastąpić go cybantami ?
    heh odpalenie...no jeszcze trzeba wałki rozrządu zmienić i te nieszczęsne kółeczko z bolcami...3 linie dorobić dotoczyć tulejkę od egt wspawać i prostą 3 calową rurę od dp do puchy, i generalnie podkładać to wszystko do kupy a więc niema dużo roboty ale ten mój znajomek ma takie chęci do pracy że załamka a w końcu za coś mu zapłaciłem więc te spawalnicze czynności miał mi pomóc i w zmianie wałków bo żeby potem nie było na mnie że niby coś spaprałem:P myślę że w tydzień jest to spokojnie do ogarnięcia ale nie wiem jakoś:P

  14. #254
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Najlepsze do zabezpieczania bandaża są '' trytki '' ze stali nierdzewnej . Małe mocne lekkie i można dać więcej żeby było pewnie .
    Ocynk się rozpadnie właśnie w miejscach gdzie był drut skręcany. Główny powód to częste zmiany temperatury i wilgoć oraz fakt że w miejscach skręcania jest nadszarpnięta warstwa ochronna .

    Wałki krok po kroku z Bentleya i będzie dobrze , te co masz montuje się identycznie jak seryjnie w przeciwienstwie do CatCams



    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #255
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no zauważyłem że są identyk..15 oczek między nacięciami kliny itp wszystko pasuje więc w sumie ciężko spaprać...ale to po weekendzie zaczniemy działać..teraz przywiozłem całą torbę rurek do spawania i inne pierdoły które tam mi się już nie przydadzą a mogę komuś sprzedać

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 495
    Ostatni post / autor: 21-08-2021, 15:03
  2. Pawel-2005 Sprzedaż garażowych części do 1.8t audi TT itp
    Przez Pawel-2005 w dziale Ogłoszenia komercyjne
    Odpowiedzi: 284
    Ostatni post / autor: 26-07-2021, 13:45
  3. TT turbo-kompresor vs tt r30T czyli Żuczek vs Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-07-2016, 17:18
  4. seat leon 1.8t gtx3076 500+ reanimacja by Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 03-12-2013, 02:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •