Strona 16 z 71 PierwszyPierwszy ... 614151617182666 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 226 do 240 z 1052

Wątek: Pawel-2005 ,w końcu opiszę swoje auto:)...no i się zaczęło...

  1. #226
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hehe no spawy widać...ale kurcze przecież niech sobie wystają na zewnątrz (dla mnie szlifowanie na zewnątrz to bzdura bo po co je osłabiać?) one mają nie pęknąć i być szczelne bo to jest ich jedyne zadanie a kolektor i tak będzie owinięty bandażem więc bez obaw

  2. #227
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    No ładnie, coś się wreszcie ruszyło No jak to w końcu zrobili, to będzie już z górki
    Tak się zastanawiałem ostatnio czy do nowego roku się wyrobią, ale teraz widzę, że będzie dobrze.

  3. #228
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Teraz kolektor jest zaprojektowany tak jak powinien
    Jeśli chodzi o spawy to trudno mi na 100% ocenić bo na fotach już jest wyczyszczony kolektor .
    Fakt przyznam że wyglądają inaczej , w większości kolektorów jakie widziałem spaw jest prawie równo ( bez szlifowania ) z powierzchnią rurek i widać charakterystyczną łuskę .
    Skonsultuj jeszcze ta sprawę z doświadczonym spawaczem , poza wszystkim to ma przecierz działać a nie wyglądać

    Jeśli miełbym sie do czegoś przyczepić to w środku łączenie 4 w jeden nie jest ( chyba ) przespawane i wyszlifowane , flansza ( flansze ) jeszcze nie splanowana i może faktycznie jest trochę więcej łączeń ...









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #229
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no bo właśnie tak jak pisałem, flansze bedą planowane i w środku ma być szlifowane łączenie przy flanszy turbo (chociaż według mnie lepiej nasmarkać na to i wyszlifować ale nie bedę im się wtracał jak mają robić :P bo jak coś popęka to ja tego nie bedę przecież poprawiał:P ) jeszcze bedą sondy wspawywane więc to nie jest produkt finalny:P no i zastanawiam się czy ten kąt łączenia się wszystkich 4 kanałów w 1 nie jest zbyt duży bo u innych jeszcze bardziej skierowane było na flansze ale Patryk mi powiedział żeby już nie przesadzać:P więc ważne aby się to wszystko nie rozleciało to będzie dobrze

  5. #230
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No faktycznie pisałeś o tym , nie doczytałem bo głownie patrzyłem na fotki z e-maila








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #231
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Powiem laicko i lamersko cztery rurki i kawałek metalu pospawane ze sobą w dwa miesiące to chyba rekord
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #232
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Pewnie robili jeden dzień, no...ewentualnie dwa, ale zabierali się dwa miesiące. Po kolejnym telefonie pewnie stwierdzili, że jak tak bardzo chce, to mu zrobią

  8. #233
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    nie no łącznej pracy jest 4 dni...bo to już 2 kolektor przecież:P ech no trudno...było minęło niesmak pozostał (chociaż jeszcze nie wiadomo czy się wywiążą z terminu na spawanie dp ale to ja już inaczej to załatwię jak coś:P) ale teraz najważniejsze żeby się nie rozleciał ten kolektor:P

    ---------- Post dodany 09-25-2011 o 14:03 ---------- Poprzedni post 09-21-2011 z 10:15 ----------

    w sumie to nic wielkiego ale chcieliście żebym wrzucał fotki to wrzucam ,dorobiłem adapter pod przepustnicę ..bo były 2 kolektory SEM , jeden z dziurami pod przepustnicę z s4 a drugi niestety pod HEMI a że Patryk stwierdził że sobie poradzę i nie bedę marudził to dostałem ten z dużą dziurą :P troszkę pracy zeszło żeby z pucka alu dorobić coś co bedzie idealnie pasować ,dobrze gwinty porobić i nie na przestrzał aby zmniejszyć ryzyko nieszczelności no musi dobrze wyglądać czyli polerka:

    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    oczywiście otwór jest stożkowy czyli od wyjścia z przepustnicy wszystko się łagodnie rozchodzi do szerokości kolektora bez żadnych schodków i załamań uszczelki także już powycinane:P

    no i heh jeszcze troszkę mnie naszło aby wady odlewnicze usunąć że środka kolektora i puszka od środka została wygładzona z wad odlewniczych hehe ale foty już nie cykałem:P
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 25-09-2011 o 15:05

  9. #234
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Wyszło dobrze i wygląda profi , wreszcie zaczniesz ponowne dłubanie









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #235
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no ja od poniedziałku siedzę i dłubię przy aucie...generalnie kolektor odebrałem...sam kolektor jest ok ale pierwsz rozczarowanie że sondy EGT od BAMa MI NIE WSPAWALI!!!! bo stwierdzili że nie mają takiego ogarniętego tokarza żeby tulejkę dorobić;/ szkoda że w dzień odbioru się o tym dowiedziałem bo przez te półtora miesiąca już dawno bym to załatwił a teraz musze dziurawić ich kolektor i sam to wspawywać więc generalnie pełna profeska ;//////////// także grodź bedę musiał nieco podpukać bo turbo jakoś nie udało im się niżej umieścić bo podobno by się nie dało wywinąć z kolektorem (to czemu inni potrafią????) no i na zakończenie doszła mi mała rysa na fotelu to takie zwieńczenie pracy firmy;/ ech nie chcę się już wypowiadać na ten temat bo może chociaż jedynym plusem całej tej operacji będzie to że kolektor się nie rozleci bo jak popęka to już będzie zupełna masakra;/

    odnośnie prac to idzie wolno i nawet bardzo bo myślałem że to wszystko szybciej pójdzie...bawię się w docinanie rurek itp i pasowanie wszystkiego , nie jest tak źle bo tip wstępnie dopasowany i rurki od turbo do fmic już też podocinane i taśmą połapane fmic już "wie" gdzie ma być i docinanie zderzaka aby wszystko się pomieściło udało się ku mojemu zaskoczeniu:P idzie do przodu ale strasznie dużo czasu to wszystko zabiera , fotek nie mam na razie bo tel mi świruje ale może jutro coś cyknę ale ogólnie to widzę że jeszcze się sporo zejdzie aby to polepić wszystko:P

  11. #236
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Zawsze tak jest, niby mało roboty, niby już koniec, a zawsze najgorsze kwiatki wychodzą pod koniec <ściana> Jak poprowadziłeś rurę turbo-fmic?

  12. #237
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no u mnie spryski ksenonów poszły do kolegi a ta pompka będzie miała inne ciekawsze zadanie:P a rurki bardzo prosto:P od turbo do fmic bedą tylko 2 łączenia spawami ,jedno kolanko na turbo jedno w połowie długości rurki aby mogło to pracować i redukcja przy fmic więc w sumie bardzo prosto i trochę podobnie jak w 225:P

  13. #238
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No to cieszę się że w końcu odebrałeś auto i możesz pchać wszystko do przodu .
    Zrób jutro koniecznie jakieś foty bo ciekawi mnie jak finalnie wyszło umiejscowienie turbiny .








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #239
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    Rozumiem, że spryski od xenonów będą psikać na fmic ??
    MARUDA

  15. #240

    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    z nutelli
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    591
    Paweł, a tak z ciekawości po tych zmianach w ile PS polujesz?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 495
    Ostatni post / autor: 21-08-2021, 15:03
  2. Pawel-2005 Sprzedaż garażowych części do 1.8t audi TT itp
    Przez Pawel-2005 w dziale Ogłoszenia komercyjne
    Odpowiedzi: 284
    Ostatni post / autor: 26-07-2021, 13:45
  3. TT turbo-kompresor vs tt r30T czyli Żuczek vs Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-07-2016, 17:18
  4. seat leon 1.8t gtx3076 500+ reanimacja by Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 03-12-2013, 02:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •