Strona 12 z 71 PierwszyPierwszy ... 210111213142262 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 166 do 180 z 1052

Wątek: Pawel-2005 ,w końcu opiszę swoje auto:)...no i się zaczęło...

  1. #166
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No to w sumie dobrze ... Jak by Ci wpadły w ''ręce'' jakieś fotki ich roboty to przyślij mi na PW , tak z ciekawości bym zobaczył jakiś ich kolektor







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #167
    Awatar Tunio
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Wawa/Karczew
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    295
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    tak ale plany się zmieniły i auto pojedzie do przemo-car na lawecie i tam się zajmą wszystkim
    ale dp pewnie sami pospawamy:P
    Przemo-Car w Wiązownej?

  3. #168
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no ...a co jakaś opinia? zła lub dobra?

  4. #169
    Awatar Tunio
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Wawa/Karczew
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    295
    Znajomy robił u niego fmic i wszystko było wykonane precyzyjnie dokładnie i estetycznie więc raczej wszystko na "+". Pamiętam, że to był jedyny mechanik w okolicy który podjął się składania S3 po rozsypaniu silnika:d

  5. #170
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hmm no niestety ostatnio z tymi postępami było kiepsko bo powodem była mocno zaległa paczka z zabawkami:
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    40 zaworków supertecha( 20 dla kolegi bawoła który się nie poddaje po wybuchnięciu motoru mam nadzieję że 3 razy sztuka i będzie już oki)
    komplet sprężynek wydechowych dolotowych podkładki talerzyki i pół księżyce ...czekałem na to o 2 tyg za długo a jak przysłali to się rozpędzili i mam 16 sprężynek za dużo czyli cały komplet sprężynek na zawory wydechowe bo idą po 2 na zawór ( do sprzedania oczywiście )
    od razu głowica zawieziona na krasnobrodzką i teraz już wsio części od silnika ma być i jedziemy ostro z tematem w poniedziałek gdyż do środy wszystko ma być złożone i motor na miejscu aby autko jechało na kolektor bo już za długo to wszystko trwa:P
    ale w tym czasie nie próżnowałem i robiłem dużo kosmetyki a także zegary są już na właściwym miejscu:
    ‪4x auto gauge in my Audi TT‬‏ - YouTube
    bardzo mnie to cieszy bo wcześniej wizualnie wyglądało troszkę lipa bo ten niebieski afr nijak pasował do słupka , w nocy troszkę raził a teraz jasna obwódka wygląda jak by oryginalnie miała być do wenta a reszta szarości idealnie pasuje do słupka i jest jak dla mnie teraz lux oczywiście zamykanie i otwieranie nawiewu działa jak poprzednio jedynie tylko kierownice strumienia zrobiły wylot no ale cóż:P no więc teraz wszystko czeka do poniedziałku bo głowica zatrzymała wszystkie prace:P
    w międzyczasie doszedł rozrządzik przepływka rs4(jest wieeeelka) sonda egt od bama itp więc komplet gratów już jest poza pewnymi szczegółami ale o nich potem

  6. #171
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No i pięknie
    Co z tym kolektorem dolotowym , bo trochę nieprecyzyjnie napisałeś ?







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #172
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    dolotowy to SEM na big port ...przepustnica już wiadomo a kolektor ma być 1 lub 2 sierpień...i to nie wysyłką tylko w plecaczku ma przylecieć więc myślę że z cłem nie będzie kłopotu

  8. #173
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No ja to dokładnie wiem jaki ma być tylko nie zrozumiałem czy masz i czy będzie na czas





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #174
    Awatar Tunio
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Wawa/Karczew
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    295
    Składaj składaj Paweł bo już nie mogę się doczekać :d Chyba podjade do Przemka jak będzie ten kolektor spawał żeby oblukać jak to wszystko wygląda po złożeniu

  10. #175
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Tak zrób jakieś foty szpiegowskie , ja też się nie mogę doczekać i martwie się jak o swoje







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #176
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hehe miło że się martwicie(ja też się martwię chociaż przyznam że jak składamy to jestem coraz spokojniejszy bo kładziemy bardzo duży nacisk na dokładność i żeby nie popełnić błedu bo nie stać mnie na składanie drugiego takiego motoru) ...ale u przemka auto nie będzie finalnie złożone...tam tylko kolektor wydechowy i być może dp...a resztą z powrotem będziemy składać na pradze

  12. #177
    Awatar Tunio
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Wawa/Karczew
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    295
    Ooo na Pradze? A ja myślałem że składasz auto gdzieś w rodzinnych stronach

  13. #178
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    pół na pól...samo składanie auta na pradze...ale dużo elementów ogarniam sobie w domu w swoim "warsztacie" bo do pewnych prac mam sporo większe zaplecze w postaci narzędzi niż u kolegi dlatego troszkę dłubie w wawie i troszkę w domu

    ---------- Post dodany 07-27-2011 o 21:09 ---------- Poprzedni post 07-21-2011 z 21:48 ----------

    hmm no więc moja kilkudniowa nieobecność na forum to nie libacja alkoholowa tylko ciężka praca nad autkiem
    więc na początek odebrałem głowicę z krasnobrodzkiej:
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    wszystko bardzo oki jedynie po myjce ultradźwiękowej alu podśniedziało i się nie błyszczało ale gładkie pozostało:P tam mnie wystraszyli że zostanienie starych śrub na podpory wału to strzał w kolanko i jestem bogaty że stać mnie na drugi silnik;/ koszt 35zł kupiłem przytknąłem gwinty nowej do starej i stara śruba była dłuższa o pół skoku gwintu czyli 0.62mm!!!! więc koniecznie dajemy nowe śruby tak jak podaje manual!!! więc po ponownym ściagnieciu misy i pompy dół poskładaliśmy...

    głowica zrobiona uszczelki są więc wzieliśmy się za liczenie, kolega był dobrze nastawiony dopóki nie przyszło do roboty i niestety zaczał się troszkę motać a podobno robił to już nie raz.. generalnie cały dzień w plecy ale moim sposobem udało się policzyć z dokładnością do 0.2ml(2 pomiary na 2 cylindrach) objętości i stopień sprężania wyszedł nam 8.86 i po telefonie do Patryka od Compsport powiedział żeby tak zostawić i nie planować na 9.0 więc cieńsza uszczelka cometic + planowanie bloku i głowicy dało zejście nam z 8.5 na 8.86 co Patryk uznał że jest ok
    więc następny dzień prac to:
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    głowica poskładana na wszystkich nowych częściach poza wałkami rozrządu....i doszło troszkę osprzętu:
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    potem sprzęgiełko z kołem itp(całość wyważona) i oczywiście non stop lookanie w manuala co jakim momentem doręcać:
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    skrzynia była cała czarna i po dużej ilości chemi zrobiła się szara ale niestety bez druciaka i wiertarki się nie obyło ,malowanie rurek rozrusznika itp , całośc już spięta :
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    niestety wszystko się przedłużało a ja do środy musiałem wszystko złożyć więc wtorek godzina 23 fajrant ale dzisiaj silnik już w aucie:
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    izolacja termiczna na turbo była zrobiona wcześniej ale teraz widać ją na fotkach(jeszcze na górze nieskończona ale to potem)
    niestety(a może i stety) kolega się rozmyślił odnośnie początkowej wizji poheftowania kolektora i dp a potem oddania magikowi do spawania i wciskał mi żeliwny więc troszkę się wkurzyłem i umówiłem się z firmą przemocar i dzisiaj auto pojechało z turbinką i innymi zabawkami na spawanie kolektora dp i chyba rury aż do puszki bo nie bedę się prosił żeby ktoś z łaski mi posmarkał a Oni to chętnie zrobią i chyba profi(widziałem Ich prace to jest profi) więc po paru dniach zostanie zrobienie tipa orurowania od turba do fmica od fmica do przepustnicy linie olejowe wydumać i wodne troszkę wtyczek itp zalewać silnik olejem i wodą i docierać...więc mam nadzieję że już wszystko idzie z górki
    ten silnik można by jeszcze bardziej dopieścić i przyznam żebym robił to wszystko u siebie w domu to na 100% było by jeszcze bardziej pedantycznej ale wożenie wszystkiego w 2 strony jest mocno czasochłonne i musi już zostać tak jak jest:P ale mam nadzieję że nie straszy....a więc cdn
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 27-07-2011 o 23:08

  14. #179
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Myślę że nie masz co żałować odnośnie kosmetyki ,wszystko wygląda bardzo dobrze i jak byś nie zrobił to zawsze może być jeszcze lepiej i jeszcze dokładniej . Poza tym jak wszystko będzie już zamontowane to wiele części jest niewidocznych lub widocznych bardzo słabo

    Generalnie w żeliwnym kolektorze nie ma nic złego jeśli jest to dobrze zaprojektowany kolektor .
    Jest ich niewiele ale są , nie wiem jaki Ci kolega proponował więc trudno mi sie odnośnie tego wypowiedzieć ....

    Te śruby o których piszesz powinny się naciągać przy dokręcaniu zapewniając w ten sposób mocne trzymanie , ja już kupiłem szpilki ARP ale seryjne są dobre tyle że muszą być nowe co już zresztą wiesz .
    Dobrze że się z nimi zgadałeś bo ja myślałem że się zastanawiasz czy dać APR czy seryjne nowe ( a nie używki )

    Cieszę się ze już widać duży postęp i motor jest już w TT , fakt że pracy jeszcze sporo ale chyba już idzie z górki








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #180
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hmm no mój poprzedni silnik(i zresztą wszystko w tej zabawce) który składałem wyglądał tak:
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    dlatego tutaj aż tak mnie wygląd silnika nie powala pomimo że wszyscy z sąsiednich warsztatów twierdzili że im się bardzo podoba:P
    i przyznam szczerze że najchętniej w TT też bym tak złożył jak w motorze ale tak na prawdę jak poskładam wszystkie plastiki i przykryję to wszystko innymi zabawkami to uważam że nie powinno być wiele gorzej:P chociaż w tym wypadku na 1 miejscu jest bezawaryjność i moc ale na estetykę też kładę nacisk:P
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 28-07-2011 o 07:00

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 495
    Ostatni post / autor: 21-08-2021, 15:03
  2. Pawel-2005 Sprzedaż garażowych części do 1.8t audi TT itp
    Przez Pawel-2005 w dziale Ogłoszenia komercyjne
    Odpowiedzi: 284
    Ostatni post / autor: 26-07-2021, 13:45
  3. TT turbo-kompresor vs tt r30T czyli Żuczek vs Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-07-2016, 17:18
  4. seat leon 1.8t gtx3076 500+ reanimacja by Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 03-12-2013, 02:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •