Strona 1 z 71 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 1052

Wątek: Pawel-2005 ,w końcu opiszę swoje auto:)...no i się zaczęło...

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782

    Pawel-2005 ,w końcu opiszę swoje auto:)...no i się zaczęło...

    no już jakiś czas temu miałem opisać swoje auto ale długo się zbierałem żeby opisać ten wątek( marzy mi się żeby zrealizować swój plan na temat na prawdę szybkiego ładnego i kompleksowo tuningowego audi TT ) no oczywiście w moim przypadku nie mogłem wszystkiego zrobić od razu ze wzgledu na $ i robiąc to powoli samemu daje większą satysfakcje no wiec:
    wnętrze:
    -rozpórka
    http://www.klubtt.pl/warsztat-zralb-...m-kosztem.html
    -podłokietnik taki jak z tt shop
    -poprawa takich detali jak gałka zmiany biegów ładniejsze śrubki i takie pierdoły
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    zegary w słupku
    boost afr i temp oleju( troszkę kiepsko kolorystycznie ale w środek dojdzie egt a w went afr i będzie miodzio)
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    wszystkie żarówki w środku pozmieniane na białe LED smd (niby miało być proste ale trzeba było pokąbinować żeby działało)

    to co na zewnątrz
    koła 19cali szer 8.5 et 35 ,plaster miodu i dokładka r32( przerobiona jej powłoka )
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    w związku z ostatnimi wydarzeniami(troszkę zawadziłem o zaspę w trakcie zabaw na śniegu i połamałem zderzak) z przodu będzie oryginalny zderzak z tt 3.2 (oczekuję na przesyłkę) lecz zakładam na wiosnę żeby w zimę się wyszaleć nie obawiając że go połamię na zaspie
    diody LED oświetlające tablice i postojówki
    jak dla mnie to już maks bo można robić wizualnie z tym autem(ewentualnie przyciemnić szyby ale to czasem może narobić problemów)

    zawieszenie
    seryjne amorki(94% i 80 z czymś sprawności a więc bardzo ok) nad czymś lepszym się zastanawiam ale to ewentualnie kiedyś jak powstaną drogi haha
    do kół są zamocowane dystanse zmieniajace zostaw śrub z 5x100 na 5x112 o szerokości 16.2 i 20mm ( sam projektowałem w autocad ) i działają rewelacyjnie pomimo że wiele osób mówiło że sa za cienkie stal 40hm i na to ocynk
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    z przodu jest zamontowany zestaw "gumek"
    Zestaw poliuretanowy zawieszenia przód (duża tuleja) 15-23
    pozmieniane wszystkie sworznie , końcówki drążków i drążki także na takie firmy jak trw lemforder ( a więc mam nadzieję że na jakiś dłuższy czas będzie spokój )

    heble
    nowe tarcze ate power disc, nowe klocki ate na przód i tył, przewody w stalowym oplocie i płyn hamulcowy blueracing..na razie w zupełności wystarcza

    redukcja wagi
    no więc wylot zrobiła tylna kanapa na rzecz wyżej opisanej rozpórki , brak zapasu i wszystkich pierdół, brak żeliwnego obciążnika i jego mocowań za belką, wydech około 10kg lżejszy akumulator lżejszy 10kg , usunięte wszystkie zagracacze w silniku tupu n249 n112 pompa sai combi valve , pozbycie się układu pcv na rzecz catch tank itp usunięto część plastików pod maską także jak liczyłem to uzbierało się już około 70kg ( a więc całkiem sporo )

    to co wpływa na moc silnika
    a więc wydech by el-tec( kupa kasy ) 3 cale potem 2.5 sama rura aż do niedużej centralnej puchy z dwoma końcówkami
    tip i wszystkie gumy(poza jedną ale to z powodu big turbo) zmienione na silicony forga samco itp
    dolot to stożek itg z obudową własnego projektu i doprowadzeniem zimnego powietrza rurą fi 90
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    układ od turbo do kolektora jest w większości "customowy" (fajnie brzmi ) i zostały jedynie te elementy których nie ma sensu robić bo i tak zrobią wylot przy big turbo
    fmic to dedykowany kit forge ( tez kupa kasy ) dalej mojego projektu elementy aż do samego kolektora( przy okazji przeniesiony splitter na zimną część )
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    programu na k04 nie ma i nie będzie
    zamiast tego jest drut program z diodą ( dzięki arrtur za info jak to ogarnąć ) i mbc forge, dzięki kontroli doładowania i ilości paliwa mogłem sobie bezpiecznie podnieść doładowanie bez ryzyka że mi tłoki popłyną
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    moc jaką przewiduję to jest na pewno 240 ze sporym + (240km jest na fabrycznym doładowaniu sterowanym n75) a ile dokładnie jest nie wiem ale chyba nie jest źle skoro auta po programie zostawały w tyle, w dodatku na mbc boost wchodzi dużo bardziej agresywniej niż na serii a czy jest 270 czy może 280( wątpliwe ) to aż tak się nie emocjonuję bo i tak zamiast 2xx z przodu ma być 3xx a po zrobieniu wszystkiego marzy mi się 4xx

    modyfikacji niby jest sporo lecz są one bardziej kosmetyczne i takie drobne lecz dały znaczące efekty w porównaniu do całkiem seryjnego auta poprawa czasu 0-130 względem mojej serii to około 2s( musze odkopać stary filmik ale tak coś wyjdzie jak nie wiecej) więc uważam że jest to bardzo sporo jak na takie duperele które wykonałem
    filmik jak auto teraz jedzie
    audi TT przyspieszenie 0-190 - YouTube

    i po jeszcze większym odchudzeniu:

    http://www.youtube.com/watch?v=Q-m4y...eature=related

    odnośnie planów...no heh pewnie jak większość z Was wie to big turbo nie innaczej lecz konkretów jeszcze nie znam i jestem w fazie układania sobie tego wszystkiego w głowie..ale nie tylko układam w głowie bo już części za około 7tys zakupiłem więc uważam że projekt dalej aktywnie brnie do przodu i mam nadzieję że spełni moje oczekiwania tak jak wszystko to co do tej pory robiłem w tym aucie
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 29-11-2011 o 13:05

  2. #2

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Woooo Hoooooo nice car
    teraz tylko od gapić parę patentów

  3. #3

    Dołączył
    May 2007
    Płeć
    Skąd
    Otwock/Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    270
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    612
    Ta rozporka biorac pod uwage koszty jakie poniosles i ile kosztuje oryginal jest bardzo wporzo

  4. #4
    Awatar Dominik
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    230
    Rocznik
    2015
    Kolor
    szary
    Posty
    662
    Piękna Fajnie że tak dbasz o swoją TeTunie

  5. #5
    Awatar Arti
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Pojemność
    brak
    Rocznik
    1900
    Kolor
    brak
    Posty
    57
    Jestem ciekaw nowego zderzaka

  6. #6
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Pomimo modów, prawie jak seria Czekamy na cos meskiego....
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  7. #7
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Prawie , robi czasem dużą różnicę
    Spoko furka Paweł , powodzenia w dalszych modach ...





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #8

    Dołączył
    Sep 2009
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    159
    Gratulacje Paweł, wszystko razem fajnie chodzi, jest sie czym cieszyć

  9. #9
    Awatar VanWave
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    459
    Szacunek.Piękne autko. Dalszych sukcesów

  10. #10
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    dzisiaj znalazłem troszkę czasu i postanowiłem zdrutować mój zderzak( spory kawałek odpadł) no i na szybkiego posłużyły do tego oczywiście trytytki , małe dziurki w połamanych elementach i ze 20 trytytek( połamany cały dół, wyglądało to tragicznie i każdy się gapił ) i oto efekt:
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    na 1 rzut oka nie widać a jak się przypatrzy to wygląda jak by chirurg zderzak pozszywał hehe, zachwycony jak mi to świetnie wyszło bo się porządnie trzyma i aż tak nie szpeci jak wcześniej( bo postanowiłem że zimę tak przejeżdżę bo kto wie co się stanie jak się będzie dalej trenować jazdy na śniegu ) i w miedzy czasie przyszedł gościu ze zderzaczkiem...ach no 1000zł z przesyłką ale calutki ładniutki tylko do malowania i będzie och ach oczywiście nie obyło się bez przymiarki:
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    no brakuje 3 dolnych kratek ale mam całą zimę więc jak z ac w końcu mi przeleją to zakupie ( w aso powiedzieli mi po 90zł od bocznych o 105 za środkowa wiec całkiem ok a nie jak kiedyś mnie straszyli ) i na wiosnę będzie lalka
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 24-12-2010 o 15:46

  11. #11
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jedną z nielicznych zalet w srebrnej TT jest właśnie ten zderzak i plaster miodu pod wydechem, czekamy na męskie konie, powodzonka w modach
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #12
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no żeby nie było że tylko dużo pisze o swoim projekcie a nic się nie posuwam do przodu to wrzucam fotkę bo doszło mi kolejnych pare pierdułek czyli fotka tego co już zgromadziłem do tej pory:
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    poza tym mam jeszcze zawór hks(chwilowo pożyczyłem koledze od leona żeby się troszkę pocieszył i potestował) , głowicę AEB z dużymi kanałami ale to na stage 2
    no i oczekuję na paczkę od Arttura z bardziej konkretnymi gratami także sukcesywnie dorzucam nowe pierdołki do mojego ulubionego kartonika

  13. #13
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Ja wiem, ze cieszy kazdy drobiazg, ale prócz sprzęgła to same eksploatacyjne części. Dobre i tyle, ale zapodaj cos konkretnego
    Ostatnio edytowane przez wowo ; 31-01-2011 o 12:12
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  14. #14
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hehe wiedziałem że tak mniej wiecej w tym stylu napiszesz...no więc poza sprzęgłem zamachem i kompem od BAM mam jeszcze kute korby mocniejsze panewki śruby arp wtryskiwacze 630ccm no i bosch 044 inline ale to narazie jest u Arttura albo już zostało wysłane do mnie

  15. #15
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    hehe po prostu to przyszło mi do głowy jak zobaczyłem fotke. Uszczelki, szklanki i inne duperele... Fakt, że z tego tez sie uzbiera pare złotych, ale zeby zaraz zaliczać to do modów :/
    Teraz z biegiem czasu nie poleciłbym wtrysków 630 :/ i zastosowałbym inne rozwiązanie.
    Ostatnio edytowane przez wowo ; 31-01-2011 o 18:47
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 495
    Ostatni post / autor: 21-08-2021, 15:03
  2. Pawel-2005 Sprzedaż garażowych części do 1.8t audi TT itp
    Przez Pawel-2005 w dziale Ogłoszenia komercyjne
    Odpowiedzi: 284
    Ostatni post / autor: 26-07-2021, 13:45
  3. TT turbo-kompresor vs tt r30T czyli Żuczek vs Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-07-2016, 17:18
  4. seat leon 1.8t gtx3076 500+ reanimacja by Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 03-12-2013, 02:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •