Pokaż wyniki od 1 do 15 z 1052

Wątek: Pawel-2005 ,w końcu opiszę swoje auto:)...no i się zaczęło...

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hmm no we wtorek wszystko już totalnie było rozłożone...
    jak się okazuje wszystko rozebrane w porę i po odkręceniu misy ujrzałem dziwny widok;/ pompa oleju ma taki zawór przelewowy gdy ciśnienie oleju jest zbyt wysokie to olej odpycha kulkę który może się wydostac taką dziurą. Kulka jest dopychana sprężynką która się opiera na takiej zaślepce wielkości monety 1gr i jest to wszystko zapunktowane lecz ta zaślepka wystrzeliła i uderzyła w plastikową osłonę wału zatrzymując się na niej i tak sobie wisząc, szkoda że nie cyknąłem fotki ale ta zaślepka była dopychana do plastiku jedynie miękką sprężynką więc ja nie wiem jakim cudem to nie wypadło bo wystarczyło dac pstryczka zaślepka by wypadła sprężynka też razem z kulka co by spowodowało brak smarowania silnika!!!

    fotka ze strony tomsona ale widać na niej pompę oleju sprężynkę przez otwór , zaślepkę i plastik o który się oparło to wszystko:
    http://galerie.tomson.com.pl/Seat-Le...4x4_GT28RS_035
    widać to wszystko po prawej stronie i myślę że teraz Ci co nie rozbierali swojego silnika( a zapewne to znakomita większość ) już teraz wiedzą co miałem na myśli że jakim cudem to nie wypadło:P

    dalej to chyba nie będę opisywał co by było jak by to wypadło więc z kolegą stwierdziliśmy po prostu "ale jaja" bo nie wiem ile tak jeździłem ale w silniku jest mgła olejowa zawirowania powietrza więc ja nie wiem jakim cudem to nie wypadło, ale pompa już rozmontowana sprawdzona poskładana na gotowo i oczywiście bardzo mocno zapunktowana aby ta zaślepka nie miała prawa wypaźc;/

    ogólnie to silnik rozebrany w drobny mak i totalna zmiana planów:/
    Zdjęcia-0708_1.jpg
    ogólnie początkowo byłem bardzo zadowolony bo na gładziach widac rysy po honowaniu tylko a paru punktach delikatne ślady zużycia a reszta jak nowa , tłoki noszą niby bardzo delikatne ślady zużycia ale jakoś są luźne w bloku, i na pewno luz pomiędzy tłokiem a cylindrem na pewno nie jest ta dyszka czy 0.15mm i luz ręką jest wyraźnie wyczuwalny więc mnie to zdziwiło że każda częśc z osobna wygląda bardzo ok lecz luz jest taki sobie;/ luz na zamku pierścienia to 0.5 czyli w hu....mierzyłem tylko jednym pierścieniem jeden cylinder w kilku miejscach ale decyzja była prosta...średnica 81.5 i kute tłoki czyli szlif teraz już wiem czemu wszyscy zmieniają na kute tłoki pomimo że nie jest to konieczne , założenie tych nowych pierścieni pewnie by załatwiło sprawę ale stwierdziłem że wywalam tyle kasy na dłubanie że nie będę zostawiał części co do której mam wątpliwości więc kit, robimy nowy silnik
    odnośnie wału bardzo ładny pomierzony i nie jest beczkowaty i mikrometr pokazał wszędzie identycznie i wszędzie średnice są zachowane więc tutaj jest ok , pójdą te panewki które kupiłem z usa a główne pomimo że wyglądają idealnie to też jednak damy nowe (jak nowe to nowe)
    odnośnie głowicy...wyglądała bardzo dobrze lecz po zalaniu waszką komór okazało się że trzeba by dotrzec przynajmniej 2 zawory(pewnie więcej) bo na 2 komorach troszkę pociekło po długim okresie moczenia głowicy...oczywiście bym docierał wszystkie lecz to robota do której nie będę miał motywacji bo myśl że potem robic za rok znowu demolkę z nową głowicą na szerokich kanałach i znowu nowa uszczeka rozrząd itp więc decyzja podjęta że wyciągam z piwnicy moją głowicę na stage 3 i robimy wszystko od razu...kasowo będzie mocno bolało chociaż założyłem sobie dodatkowe wydatki typu tłoki itp ale głowicy nie planowałem...no cóż mocno się sprężę to jakoś dam radę ale warto poczekac na graty i kasę i miec już to z bańki
    plany się zmieniły odnośnie strojenia i osprzętu ale to później
    w między czasie planowałem sobie zabezpieczyc progi i błotniki więc powykręcane wsio jest:
    Zdjęcia-0709.jpg
    i progi:
    Zdjęcia-0710.jpg
    więc wrócilem do domu zabierając sobie progi błotniki blok do obskrobania i malowania a także pokrywę zaworów do polerowania
    pracę się przedłużą bo na tłoki bedę czekał około tygodnia na komplet zaworów sprężynek itp około 3 tyg potem wyważanie wału szlif bloku i obróbka głowicy więc zejdzie się niestety zejdzie ale mam nadzieję że warto poczekac i miec od razu gotowe auto niż tak w 60%
    w pierwszy i drugi dzień tempo było lux ale wczoraj tak mnie głowa bolała że praktycznie nic nie zrobione a dziś tylko pare godz dłubane i powrót do domu:P ale u siebie dalej bedę tworzył
    jedynie rozjechała mi się wizja zrobienia instalacji pompy bosch 044 ale to założe wątek osobno i licze na waszą pomoc bo czyjs opis wydaje mi się bezsensu i że to może nie działac;/
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 11-08-2011 o 11:18

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 495
    Ostatni post / autor: 21-08-2021, 15:03
  2. Pawel-2005 Sprzedaż garażowych części do 1.8t audi TT itp
    Przez Pawel-2005 w dziale Ogłoszenia komercyjne
    Odpowiedzi: 284
    Ostatni post / autor: 26-07-2021, 13:45
  3. TT turbo-kompresor vs tt r30T czyli Żuczek vs Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-07-2016, 17:18
  4. seat leon 1.8t gtx3076 500+ reanimacja by Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 03-12-2013, 02:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •