Pokaż wyniki od 1 do 15 z 1052

Wątek: Pawel-2005 ,w końcu opiszę swoje auto:)...no i się zaczęło...

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #24
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Pomiaru 0-100 nie robiłem z uwagi na seryjne tryby 1 i 2 biegu...
    Troszkę obciążałem tą skrzynię na 1 i 2 biegu ale chciałbym poczuć full boost na pierwszych biegach. Nie wiem czy nie wpadna toyo r888 ( byc moze sie z kimś dogadam ze bede mogl przetestować te oponki zanim ostatecznie je kupie) dlatego wypadalo by miec mocne pierwsze biegi. Padła decyzja że trzeba iść dalej i wrzucić mq500 no i jest;
    received_290735352026773.jpeg
    Z jednej strony sie ciesze bo podobno tej skrzyni nikt w pl nie uwalił ale z drugiej strony zmiany biegów nie będą takie jak na doqu;( kolejnym minusem ze na 2 biegu auto nie pojedzie 120 jak teraz tylko 90;(
    Kolejną ciekawostką jest to że ta skrzynia w ogole nie pasuje do mojego silnika nawet jeśli chodzi o karter skrzyni. Lecz szlaki troszke zostały przetarte i jest spora lista rzeczy które trzeba bedzie przerobić ale pewnie znacie kompotowego golfa 4...

    Filmik nagrywany z auta 730km...
    Tam właśnie taka siedzi a lekko nie ma
    Niestety apetyt rośnie w miare jedzenia i ciezko sie powstrzymywać zeby nie przycisnac na 1 i 2 biegu tym bardziej ze trakcja jest. Okazuje sie też ze przez ten wg w efr aby gora ladował jak trzeba to minimalne doladowanie nie jest na poziomie 1.2 na jakim planowalem bezpoecznie sobie jezdzić tylko 1.5 co na codzien w moim przypadku na dluzsza mete bedzie sporo jak na 2 bieg ...
    Od 3 biegu skrzynia przenosiła już full niuton a boost był i po 2b ale chciałbym bezkarnie sobie upalac od pierwszych biegów a nie tylko autostradowo...
    Czas pokaże czy bede zadowolony z tej skrzyni czy bede tesknil za idealnymi przełożeniami i zmiana biegów bez czekania aż synchronizatory wyrownaja predkosci walkow.
    Sa 2 osoby potencjalnie zainteresowane ta moja obecna skrzynia ktore posiadaja auta z mniejszym momentem na kole zamachowym co sie przelozy na brak ryzyka uszkodzenia seryjnych trybow bo o doga i cala wzmocniona reszte sie nie martwie skoro u mnie przeżyło taki niuton . Jest opcja przerobienia tej skrzyni na pełnego doga czyli wzmocnienie
    wszystkich zębów ale jak obecnie komfort jest ok to na pełnym nie będzie już tak kolorowo. Zobaczymy jak sytuacja sie potoczy...
    W dodatku plany sie troszkę pozmieniały ale o tym może napiszę już w tym wątku:
    https://www.klubtt.pl/showthread.php...i+dupow%C3%B3z
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 29-07-2020 o 09:39

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 495
    Ostatni post / autor: 21-08-2021, 15:03
  2. Pawel-2005 Sprzedaż garażowych części do 1.8t audi TT itp
    Przez Pawel-2005 w dziale Ogłoszenia komercyjne
    Odpowiedzi: 284
    Ostatni post / autor: 26-07-2021, 13:45
  3. TT turbo-kompresor vs tt r30T czyli Żuczek vs Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-07-2016, 17:18
  4. seat leon 1.8t gtx3076 500+ reanimacja by Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 03-12-2013, 02:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •