Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 105 z 106

Wątek: Wkładki łapy silnika

  1. #91
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Zawsze poliuretanom trzeba dać trochę czasu na ułożenie . Przeważnie jest to ok 800 km i po tym czasie powinieneś widzieć znaczącą poprawę . Poza tym jak temperatury są poniżej zera to ten materiał jest trochę twardszy .

    Jak przykręciłeś takim momentem jak napisane to jest dobrze ale jeśli te drgania są naprawdę duże to warto by się jeszcze upewnić czy wkładki nie za zamontowane w odwrotny sposób .
    Da się je zamienić miejscami i skręcić łapę , nie twierdzę że tak zrobiłeś ale skoro o tym rozmawiamy to warto wspomnieć i o takiej możliwości






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #92
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ja osobiście wolę łapy swojej produkcji ale w razie czego można w poliuretanie zrobić małe dziurki jeśli jest za twardo :P
    Nie wiem jaki jest żółty ale te czerwone są bardzo twarde i jeśli żółty jest sztywniejszy ( a tak niby powinno być ) to może być dramat.
    Warto także posmarować tym ustrojstwem co dodają w miejscach kontaktu poliuretanu z łapą

  3. #93
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Paweł rozmawiałem z facetem z powerflex i niby żółte są mniej twarde to teraz już nie wiem mówił ze są do jazdy miejskiej i nie powinno być żadnego dyskomfortu poza tym mówił jeszcze to co Artur ze muszą się przez jakiś czas ułożyć
    Using Tapatalk

  4. #94
    Awatar Lupin
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Kato
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    green
    Posty
    158
    Ja też mam zamontowane powerflex, ale jak rozmawiałem z obsluga sklepu to powiedzieli, że mieksze o twardość 65 w skali Shore'a sa koloru czerwonego, takie zamontowałem z momentem jak na obrazku wyżej, i nie mam zadnych wibracji.

  5. #95

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    powerflex.pl

    Czerwony - 55 SHA, Żółty - 70 SHA, Fioletowy - 80 SHA i Czarny 95 SHA

    czerwona do diesela, zołta do benzyny - tak napisali na powerflex.co.uk

    strongflex

    • Kolor CZERWONY - twardość ok 80 ShA
    • Kolor ŻÓŁTY - twardość ok 90 ShA


    ja mam czerwone ze strongflexa, i jakos tragicznie nie jest
    Ostatnio edytowane przez Grabarz ; 12-01-2015 o 12:11

  6. #96
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    z tego co ja mogę dodać to jakoś to zależy od auta.
    Ja w TT mam silnik zrobiony na beton. Na dole czerwone ze strongflex ale zalane po swojemu dodatkowo i jeszcze usztywniona tulejka przy skrzyni.
    Jedna łapa testowa którą dostałem za free ze strong flex ( gdy była tylko na dole i ta to komfort był mizerny). Ale po dodaniu bardzo sztywnej łapy od strony rozrządu kofmort się mocno poprawił. Zrobiłem na maxa sztywną jaką umiałem i wibracji praktycznie nie czuć. Ja nigdy nie widziałem aby ten silnik drgnał a jednak drgań silnika w TT nic nie czuje.

    W a3 mam wszystkie łapy zalane swoim specyfikiem i czuję jakieś drgania ale nie na aucie tylko ,że schowek trzeszczy jak jest zimno;/ Taki setup jeździ w takim leonie i nawet nie wiadomo ,że są sztywne łapy bo nic nie czuć. Wiele TT ma podobnie i tak samo nic. Kiedyś taki sam setup wrzuciłem do pewnej a3 ( która mnie zainspirowała do mojego dupowozu ) i też plastiki latały.

    Dlatego muszę stwierdzić ,że każde auto przyjmuje to inaczej ale z tego co widzę plastiki w TT mniej trzeszczą niż w a3/s3

  7. #97

    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Tuchola
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    266
    U mnie też są zamontowane powerflex żółte i nie miałem żadnych wibracji po pierwszym montażu.Może faktycznie źle zamontowałeś lub nie dałeś tego smaru.

    Pozdrawiam

  8. #98
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Ppowiem szczerze ze nie dalem tego smaru. Czy to moglo by byc przyczyna ?tak czy owak jutro rozkrece raz jeszcze i nasmaruje
    Using Tapatalk

  9. #99
    Awatar Nelson
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    96
    Cytat Zamieszczone przez wiewioraandrzej Zobacz posta
    Ppowiem szczerze ze nie dalem tego smaru. Czy to moglo by byc przyczyna ?tak czy owak jutro rozkrece raz jeszcze i nasmaruje
    A jak myślisz po co go dodają? Z pewnością nie do tego, abyś posmarował sobie nim kanapkę

  10. #100
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Głównym przeznaczeniem tego smaru jest zapobieganie skrzypieniu w przypadku aplikacji gdzie może takowe występować a dodatkowo zabezpiecza powierzchnie styku poliuretanu z metalem
    Moim zdaniem nie będzie to mieć wpływu na drgania ale mocno polecam posmarowanie mając na uwadze długoterminową eksploatację










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #101
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    A wiec odkrecilem posmarowalem i również były wibracje ale po zamontowaniu poduszki górnej od skrzyni która zakupiłem od Pawla-2005 zero drgań i wibracji myślę sobie ze może te górne poduszki nie podolaly tej wkładce z powerflexu
    Using Tapatalk

  12. #102
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Cytat Zamieszczone przez wiewioraandrzej Zobacz posta
    A wiec odkrecilem posmarowalem i również były wibracje ale po zamontowaniu poduszki górnej od skrzyni która zakupiłem od Pawla-2005 zero drgań i wibracji myślę sobie ze może te górne poduszki nie podolaly tej wkładce z powerflexu
    U mnie było bardzo podobnie, obydwie górne poduchy wymieniłem na te od Pawła i jest OK/

  13. #103
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Bardzo polecam tę poduchy od Pawła jest niesamowita różnica między tym co było
    Using Tapatalk

  14. #104
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez wiewioraandrzej Zobacz posta
    Bardzo polecam tę poduchy od Pawła jest niesamowita różnica między tym co było
    cieszę się ,że pomogło bo zadaniem tego ustrojstwa jest usztywnienie a także jedną z właściwości tego jest tłumienie drgań.
    Ja u siebie kiedyś w TT miałem jedna z poliuretanu na dole. Było ok potem dołożyłem drugą z poli bo dostałem za free na przeróbkę . Pomimo przeróbek były drgania to wrzuciłem 3 swoją home made i drgania ustały
    Teraz już w ogóle mam mega sztywno bo pod maską jest ciasno i niema prawa nic się ruszać i jest ok także według mnie warto nie mówiąc już o poprawie zmiany biegów ( warto linki zsynchronizować )

  15. #105
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Tak jeśli chodzi o zmianę biegów to teraz jest perfekcyjnie mało tego uporalem się dzięki temu z problemem który trapił mnie od zakupu auta i sobie go odpuściłlem otóż skrzypienie podczas dohamowania po zamontowaniu tych poduszek nastała cisza, także dzięki temu pozbyłem się wszystkich stukow pukow , nie mówiąc już o komforcie który się poprawił
    Using Tapatalk

Podobne wątki

  1. łapy silnika
    Przez kristohuliciu01 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-05-2017, 12:12
  2. Biała TeTi kuta na cztery łapy :P
    Przez Emilio w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-07-2016, 11:43
  3. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-10-2012, 12:34
  4. Kod silnika 8N
    Przez jasiel w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-02-2011, 10:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •