Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 23 z 23

Wątek: TT jest już w USA, od 34,800.00 $

  1. #16
    witam !!

    Panowie czytam tak te wasze posty i chcialbym podważyć wasze mniemania na temat wartości tych pojazdów sprowadzanych z USA, w Polsce da sie wszystko zalatwić,także opłaty celne nie będą duże ,mam doświadczenie,bo moje TT jest ze Szwajcarii (takie same procedury celne co USA ) ,wystarczy ugadać z rzeczoznawcą i wszystko załatwione ,oczywiście nie za darmo ,za swoje Audi zapłaciłem 2000 zł opłat celnych także zostawmy to bez komentarza ,celnik nie może podważyć opinii rzeczoznawcy .Na zdrowy rozum ,gdyby ci wszyscy ,którzy sprowadzaja auta z USA płacili opłaty od realnej kwoty na fakturze,sprowadzanie aut z USA byłoby w większości mało opłacalne,bo w niektórych przypadkach,to co zostanie dla nas starczyłoby na naprawę.Myślę ,że mój post świadczy o zaradności naszych rodaków ,przynajmniej dobrze ,że umiemy sobie poradzic :P

    pozdrawiam

  2. #17

    Dołączył
    Mar 2007
    Skąd
    Warszawa, BEMOWO
    Posty
    202
    Cytat Zamieszczone przez Mari
    dobra, a jak taka operacja licytacji wyglada? Powiedzmy, ze chce kupic jakies A4. Co nalezy zrobic, by pojawil sie na moim podjezdzie (chodzi mi o sam proces licytacji, kto mi go z USA wysyla itp).
    Licytacja wygląda tak jak każda inna licytacja, np. na eBay.com czy EBAY.PL, Allegro.pl. Z tego co czytałem pare lat temu, ciężko jest wylicytować za dobrą cenę samochód lekko rozbity (bo jest duże zainteresowanie nimi), łatwiej mocno rozbity.

    Oczywiście po samochód trzeba się udać samemu, albo zlecić załatwienie całej sprawy jakiejś firmie (prowizja to jakieś 2000-2500 $). Link do firmy podał milo666, takich firm jest już sporo. Ogłaszają się np. w MOTOEXPRESS i Gieldzie Samochodowej.

    [ Dodano: Sro Kwi 11, 2007 10:01 pm ]
    Cytat Zamieszczone przez blazejTT
    nie nie nie... 13.6 % akcyzy to pulap dotyczacy samochodow o pojemnosci powyzej 2 litrow do 2 litrow podatek akcyzowy jest rowny 3,1% WARTOSCI SAMOCHODU poza tym cale clo vat i akcyza to wartosci ktore sa liczone od WARTOSCI POJAZDU ktora dla naszego dobra nalezy wykazac JAK NAJNIZSZA
    Dobrze ale wartości tej nie bierze się z sufitu, tylko z umowy dilerskiej czy umowy kupna-sprzedaży. W przypadku licytacji, masz pewnie kwotę za jaką wylicytowałeś... A że nie licytujesz tam sam , cena może być podbita wysoko.

    Fajnie by było, jakby każdy sobie wpisywał do dokumentów co chce W Auto Motor i Sport napisali, że urząd celny może zakwestionować podaną wartość samochodu w przypadku aut z poza UNII i wtedy biorą sumę z katalogu EUROTAX, itp.

  3. #18
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    a ja slyszalem, ze aby co kolwiek zalicytowac muszisz miec zalozone u nich konto, tyle ze nie trwa to 5 minut jak na allegro tylko procedura jest bardzo zlozona, by wyeleminowac zartownisiow To nie jest allegro. Tutaj wygrana naprawde wiaze sie z kupnem auta (jest to zawarcie umowy), na allegro jest tak tylko w teorii, w praktyce bywa niestety roznie ...

  4. #19
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Cytat Zamieszczone przez jerzy_dabrowski
    Fajnie by było, jakby każdy sobie wpisywał do dokumentów co chce W Auto Motor i Sport napisali, że urząd celny może zakwestionować podaną wartość samochodu w przypadku aut z poza UNII
    tak samo było z UE,zanim nie wyszło żę akcyza jest nielegalnie pobierana,też mogli kwestionować.Ciekawe kto na umowie miał wpisane np. 20 tyś euro.

  5. #20

    Dołączył
    Mar 2007
    Płeć
    Skąd
    Krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    159
    zgadza sie!! tyle ze rzadko ktory rzeczoznawca sie "podlozy" .. musicie wiedzic ze urzad moze powolac wlasnego rzeczoznawce.... i jesli on mam inna opinie niz ten zamowiony przez nas to jest klopot.. ale jesli celnicy sa w porzadku to nie ma zadnego problemu... moja TT tez jest ze szwajcarii a tak podsumowujac to ze sprowadzaniem aut i cleniem..-jest tak jak ze wszystkim..trzeba wiedziec komu i ile dac :P a tak na marginesie wszystko da sie zanizyc.. nawet umowe dilerska da sie "ulepszyc" a aukcja po zakonczeniu nie jest widoczna juz w internecie-mysle ze nawet najbardziej upartemu celnikowi niebedzie sie chcialo doszukiwac.... <money>
    Masz cos do powiedzenia? na pewno? przemysl to jeszcze raz... a potem napisz!
    ---------------------------
    Nie masz nic do powiedzenia, ale jednak piszesz? KLIKNIJ--> http://twozywo.art.pl/wyraz/spierdalaj.htm

  6. #21
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    blazejTT o tym właśnie mówie ale jerzy_dabrowski za dużo gazet czyta a za mało ma praktyki!Bez urazy ale samochodów nie sprowadza się za pomocą czasopism moto.

  7. #22

    Dołączył
    Mar 2007
    Płeć
    Skąd
    Krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    159
    Cytat Zamieszczone przez ksolk
    jerzy_dabrowski za dużo gazet czyta a za mało ma praktyki!Bez urazy ale samochodów nie sprowadza się za pomocą czasopism moto.
    no przykro mi ,ale taka jest prawda a tak na marginesie to jak chcielibysmy bezgranicznie ufac gazetom to chodzilibysmy wszyscy w zimie w sandalach zadna z gazet nie napisze jakie sa polskie realia dot. clenia samochodow z wiadomych przyczyn
    Masz cos do powiedzenia? na pewno? przemysl to jeszcze raz... a potem napisz!
    ---------------------------
    Nie masz nic do powiedzenia, ale jednak piszesz? KLIKNIJ--> http://twozywo.art.pl/wyraz/spierdalaj.htm

  8. #23

    Dołączył
    Mar 2007
    Skąd
    Warszawa, BEMOWO
    Posty
    202
    Cytat Zamieszczone przez ksolk
    Cytat Zamieszczone przez jerzy_dabrowski
    Fajnie by było, jakby każdy sobie wpisywał do dokumentów co chce W Auto Motor i Sport napisali, że urząd celny może zakwestionować podaną wartość samochodu w przypadku aut z poza UNII
    tak samo było z UE,zanim nie wyszło żę akcyza jest nielegalnie pobierana,też mogli kwestionować.Ciekawe kto na umowie miał wpisane np. 20 tyś euro.
    Zakup z UE to zupełnie co innego niż z poza UE !

    [ Dodano: Pią Kwi 13, 2007 9:15 pm ]
    Cytat Zamieszczone przez Mari
    a ja slyszalem, ze aby co kolwiek zalicytowac muszisz miec zalozone u nich konto, tyle ze nie trwa to 5 minut jak na allegro tylko procedura jest bardzo zlozona, by wyeleminowac zartownisiow To nie jest allegro. Tutaj wygrana naprawde wiaze sie z kupnem auta (jest to zawarcie umowy), na allegro jest tak tylko w teorii, w praktyce bywa niestety roznie ...
    Trzeba wpłacić niewielką sumę (100, 200, 50$) żeby korzystać z licytacji. Ale jak się zwiążesz z jednym domem aukcyjnym który ma kilkadziesiąt tys. aut lub kilkaset tys. to powinno Ci wystarczyć !

    [ Dodano: Pią Kwi 13, 2007 9:17 pm ]
    Cytat Zamieszczone przez ksolk
    blazejTT o tym właśnie mówie ale jerzy_dabrowski za dużo gazet czyta a za mało ma praktyki!Bez urazy ale samochodów nie sprowadza się za pomocą czasopism moto.
    Masz racje! Wiem, że "można się dogadać" z celnikiem, itd. Ale też sceptycznie podchodze do różnych "okazji" i nie wierze w cuda (dopóki nie zobacze).

    Ale musicie mieć racje, że jest to możliwe bo inaczej zakup rzadko by się opłacał z USA. A ciągną tych aut sporo...

Podobne wątki

  1. Jest HIT !!!!
    Przez RoberTT w dziale Rozrywka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-09-2012, 19:43
  2. Co to jest?
    Przez ICE w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 22:52
  3. co to jest ?
    Przez dudi403 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-04-2009, 08:04
  4. Co to jest???
    Przez Bart227 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-06-2008, 05:18
  5. U WAS TE? TO JEST w TT
    Przez franco w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-11-2003, 08:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •