Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 36

Wątek: Jaki VAG ?

  1. #1
    Awatar mLody
    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Skąd
    Koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    srebro
    Posty
    176

    Jaki VAG ?

    Chłopaki mam problem, chcę o tym porozmawiać
    Mam windows`a 7, 64 bity i już zgłupiałem.. możecie mi podpowiedzieć który VAG bez problematycznie będzie mi śmigał?
    Chciałbym na tym samym systemie przeskanować Audi A4(B7), będę do tego potrzebował jakiejś innej wersji Vaga?

    Pozdrawiam!

  2. #2
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    na win 7 64bit tylko Vag 704 odpalisz ale do niego potrzebujesz inny kabelek nie taki za 40zl, wiec lepiej zainstalowac win 7 23 bity i cieszyc sie Vagiem za 40zl

  3. #3

    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    6
    Czy kazde audi TT daje nam mozliwosc w pomiary VAG? Czytalem ze obowiazek w europie OBD2 byl od 2000 roku a w polsce 2002 stad moje pytanie numer 1. Pytanie nr dwa: Jak dopasowac wersje VAG do rocznika auta? rodzaju silnika ?

  4. #4

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Tak wszystkie TT maja OBD2 i bajery z Vagiem opisywane na forum bez znaczenia na rocznik.

  5. #5
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134
    roczniki 1996 - 2004 -- Kabel OBD2 KKL czyli zwykły fejs za 40zł do VAG-COM do 409.1/Polski Vag
    roczniki 2005 - 2011 -- Kabel OBD2 HEX + szyna CAN - fejs za 1800zł z wsadami pod konkretna wersje językową VAG-COM /VCDS

  6. #6

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    12
    Ponieważ wątek w miarę świeży i można zapytać o najnowsze informacje, to poradźcie co może kupić laik elektroniczny, żeby móc sobie w prosty sposób podłączyć laptopa do autka i np. na forum zapytać o wyskakujące informacje.
    Na codzień mam pod ręką starego laptopa Panasonic CF18 na Windowsie XP pod ręką i najlepiej , gdyby soft mógł latać na tym sprzęcie. Dobrze by było gdyby też oprogramowanie było np. w polskiej wersji, ale jak się domyślam pewnie szybciej będzie coś anglo lub dojczojęzycznego...
    Jak rozumiem łącza do TT-tek są także od różnych producentów. Liczę ,że ktoś podpowie co można zakupić najsensowniej i bez wtopy. może jakiś link do sprzedawcy- może być na PW, żeby nie było kryptoreklamy.

  7. #7
    Awatar VanWave
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    459
    Kabelek najtańszy. oprogramowanie ściągniesz od Nas z forum w dziale o VAGu. Najlepsze jest po angielsku. Też się dopiero uczę VAGa, ale to super sprawa.

    KB1 KABEL INTERFEJS VAG-COM 409.1 VW SEAT AUDI USB (1370127579) - Aukcje internetowe Allegro taki kabelek da już radę.

    Jeżeli mogę to wkleję opis działań z forum passata. bardzo pomocne zwłaszcza gdy widzisz to pierwszy raz

    Opis działania i funkcje programu VAG - Passat forum

    Do dzieła

  8. #8
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    e tam kryptoreklama, ja tez wybieralem na alle kabelek nie tak dawno temu i po przetrzepaniu wszystkich sprzedajacych polecam:
    VAG409 PL Diagnostyka VAG USB KKL INSTR/GW FV COM (134231951 - Aukcje internetowe Allegro
    jak dodasz koszta wysylki wychodzi najtaniej, do tego bajerek w postaci wydrukowanej ksiazeczki PL z instrukcja i opisem softu dla kompletnego laika, jak sie zaczyna z zerowa wiedza - przydatny bajerek,
    co do sciaganego softu zdecydowanie wersja 3.11 innych nie ma sensu w mk1

  9. #9

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    12
    Dzięki Panowie. Najszbciej skusze się chyba na tę polskojęzyczną uksiążkowioną wersję.
    Zamówię i zobaczymy jakie będa efekty działań. Może od razu podpowiedzcie czego nie robić przy pierwszym użyciu ,żebym sobie np. siedzenia na katapultę nie przeprogramował ??

  10. #10
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    najbezpieczniejsze 2 zasady:
    a/ to nie zmieniac nic czego sie nie zna nie wpisuj nigdzie nowych danych jesli nie wiesz do czego jest dana opcja
    b/ ZAWSZE zapisuj wczesniejsze ustawienia, jesli juz sie wezmiesz za jakiekolwiek zmiany ustawien, jak cos nie pojdzie bedziesz mogl przywrocic fabryczne dane,
    zacznij od zwyklego auto-skanowania bledow - modul skanujacy airbag jest standardowo wylaczony ze skanowania i program sugeruje tak pozostawic, jak nie wywali bledow bawisz sie w inne rzeczy, jak cos wypluje to wyszukaj na forum i w sieci co jest nie tak i bierz sie za naprawe
    dalej mozesz pobawic sie w aktywowanie/dezaktywowanie kilku mini-bajerow kontrola szyb z pilota, auto-zbrojenie centralnego w trakcie jazdy itd itp - jest wszystko na forum
    no i klucz do zabawy, czyli LOGI, o ktorych naczytasz sie wyczerpujaco w 1 i 3 przyklejonym temacie w dziale VAG
    milej zabawy

  11. #11

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    12
    dzięki M and V - zakup poczyniony. Zainstalowane na kompie i teraz czekam na cieplejszą chwilę w garażu , żeby podpiąć się i zobaczyć czy wszystko się zgra.

  12. #12
    Awatar Chrisman
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Wlkp.
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    CondorGrey
    Posty
    114
    witam mam pytanie chcialem zakupic interfejst jakis tanszy ale ktory sie nada do mojego auta?
    najlepiej poprosze o linki, wiem ze moj elektryk prawdopodobnie uzywa taki z obsluga aut do 2005 roku ale mimo wszystko bledy kasuje i moze zmieniac rozne ustawienia, czy moze jest to dedykowany?
    AUDI TT 2.0 TFSI S-line '07

  13. #13
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134
    Jesteś pewien? moze mechanik nie ma VAG-COMa?
    Watpie ze zwykłym VAGiem do 409.1 podepnie twoja TT.
    Ja mam ten kabel:
    Strona firmy ADAKO - oprogramowanie diagnostyczne VCDS®
    No i taki musiałbyś kupic...

  14. #14
    Awatar Chrisman
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Wlkp.
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    CondorGrey
    Posty
    114
    zgadza sie to jest taki kabel i program jaki uzywal to VCDS cena mnie rozbroila, czyli nic z takich tanich jak na allegro sa nawet do 100zl nie zadziala, no to sobie odpuszczam.
    AUDI TT 2.0 TFSI S-line '07

  15. #15
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    BarTTek a co z tym COMMANDEREM? Juz kiedys ten temat poruszalem na forum. Teoetycznie powinien dzialac. Jak to jest?

Podobne wątki

  1. Jaki olej do tt-ki?
    Przez ENZO w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 268
    Ostatni post / autor: 12-07-2023, 17:31
  2. Jaki tip ??
    Przez maehix w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 08:10
  3. Jaki interfejs?
    Przez sparkson w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-05-2009, 19:54
  4. jaki przepływomierz
    Przez kamil pasik w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-01-2009, 22:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •