Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 21

Wątek: logi seat 1.8t program by unitronic

  1. #1
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782

    logi seat 1.8t program by unitronic

    kolega kupuje seata leona (ten który po Modlinie zrobił sieczkę ze swojego leona arl) i zrobili mu logi, program podobno robiony przez Mr poniedziałek
    http://img163.imageshack.us/img163/7079/79272094.jpg
    http://img217.imageshack.us/img217/3075/83619725.jpg
    http://img510.imageshack.us/img510/5053/64549135.jpg
    no ja już swoje zdanie im wyraziłem ale dla potwierdzenia czekam na wasze opinie
    turbo podobno 40 tys temu wymieniane i 1 sonda tez, na 2 są 2 krzaki bo nie ma kata( ona monitoruje prace kata i czy możliwe żeby jej błedy robiły takie zamieszanie )
    ponadto zegar doładowania wpięty jest pod regulator i nie wiem czy to nie to robi ten bajzel, świece też wieki nie wymieniane, czekam na Wasze opinie

  2. #2
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    "Usterka" drugiej sondy nie wpływa na prace silnika. Powoduje tylko zapisanie blędu w sterowniku i zaświecenie kontrolki - choć też nie zawsze. Skoro nie ma kata, trzeba ją wyłączyć, lub zastosować tulejkę dystansową.
    Turbo mogłoby lepiej wstawać - pokusiłbym się o poszukanie drobnych nieszczelności. Cisnienie zadane trzyma, choć mapa powinna więcej żądać w górnych obrotach. Poza tym logi niepełne - brakuje jeszcze około 500obr i grupy 118 - pozwoli to ocenić czy mapa wynika ze stanu turbo, czy z widzi mi się strojącego.
    Wskaźnik boost jak najbardziej moze byc podpięty pod regulator, nie ma to znaczenia, oby było szczelnie.
    Zapłony kiepskie, być może świeczki o których piszesz.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no ja słyszałem że boostu nie powinno się podpinać pod paracę regulatora napięcia bo może prowadzić do zakłuceń..odnośnie nieszczelności to pisałem , a boost na górze jest bardzo niski i być może tak spada przez te zapłony, no chyba że program tak napisany;/ bo widać nawet po przepływce jak spada

  4. #4
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Pod jaki regulator??? Ja pisze o regulatorze cisnienia paliwa pod który powszechnie podpina się wskaźnik boost.
    Nie pisałes nic o nieszczelnościach, albo niedoczytałem.
    Pokaz grupe 118 to zobaczymy co z turbo sie dzieje, bo zaplonów za taki stan rzeczy bym nie osądzał.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no to nie ja logi robiłem...nawet mnie przy tym nie było...no o nieszczelnościach pisałem koledze, no ale zapłony bez powodu tak nie cofa, chyba że taki program jest zrobiony więc nie wiem...

  6. #6
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jakiś taki z dupy ten temat, ktoś od kogoś gdzieś ponoć
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #7
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    kolega chce kupić auto..zrobił logi i mi podesłał...tyle w temacie

  8. #8

    Dołączył
    May 2007
    Płeć
    Skąd
    Otwock/Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    270
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    612
    Unitronic mnie zjechal to poszukam na sile dziury w calym ;] gdzies, od kogos, ponoc ... tak to wyglada z boku patrzac

  9. #9
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ja pitole, o co wam chodzi? to nie moje auto nie dla mnie więc mi to wisi , poniedziałek stroił 2 lata temu i właściciel gdzieś ma wykres na 205 km , 2 lata temu było może i ok ale teraz według mnie nie jest, przyczyna może być banalna...obiecałem że wrzucę logi na forum żeby ktoś potwierdził moje zdanie a wy mi tu z poniedziałkiem...


    Cezary czy widzisz że ja gdzieś robię pojazd na poniedziałka? chyba nie tylko po prostu kolega chciał porady i tyle , a jak ktoś niema nic mądrego do napisania ani jakieś porady to lepiej niech nic nie pisze, odnośnie logów to wiem że są nie pełne że tylko do 6 tys ale to nie ja robiłem więc nie mam na to wpływu..podałem im kanały jakie mają sprawdzić lecz i tak wszystkiego nie zbadali więc jest to co jest, błedów podobno 0 tylko z 2 sondy ale bo z braku kata

  10. #10

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Ja bym na jego miejscu po pierwsze obowiązkowo nowe świece. Potem sprawdził wszystkie przewody oraz odłączył MBC czy co on tam ma.

  11. #11
    Awatar Stian91
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    WCI
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Silver
    Posty
    75
    siema, to ja kupiłem tego leona ;] nie ma tragedii ale są wyczuwalne wady;] Paweł zadeklarował pomoc ;] pozdrawiam ;]
    P.S. ja robiłem logi. o kanale 118 zapomnieliśmy. do 6 tys gdyż zapomniałem ze trzeba do max. logi robilem wlasciwie 2raz. wiec wybaczcie ;] niebawem zrobimy nowe i pełne. pozdro

  12. #12
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no mam pewne pytanie motor tego leona to AUQ a więc pare osób taki ma, auto ma wydech bez kata , 2 sonda pozostała i wali błedy , z tego co mi wiadomo niema ona żadnego wpływu na pracę silnika i monitoruje jedynie działanie kata i jak go nie ma to daje po oczach na wyświetlaczu...
    drugie pytanie czy ten motor miał cewki przykrecane na śrubki? takie jak w 225? bo jas nigdy nie widzialem a pewien syn znanego tunera kazał wymienić pompe paliwa wszystkie cewki na takie jak są w 225 bo te w aucie niby sa nie oryginalne( całe czarne i na wcisk) i stwierdził że auto ma problemy z powodu 2 sondy...to możliwe? błedy jakie aktualnie są wrzuce jutro jak kolega zrobi ponownego skana ale zaciekawiło mnie to co dziś usłyszałem ....i dlatego pytam

  13. #13
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    AUQ ma cewki na wcisk, w starszych 225 sa na śrubki, ale w BAM jest chyba na wcisk, druga sonda nijak sie ma do pracy silnika, jeżeli to syn tunera, którego ojciec mi taką wyprogramował to niech powie staremu że zjebał sprawę he he
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #14
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    heh no dokładnie o to mi chodziło czyli krótko mówiąc przyjechał chłopak(mój kolega)ten mu nagadał głupot i skasował go na 80zł...no i przyokazji stwierdził że na clubtt piszą szczyle i żeby ich nie słuchac odnośnie wywalania n249 i n112 bo tego nie poleca(lepiej zostawić cały ten syf w opłakanym stanie usyfiony w oleju i podziurawiony:P )...no chłopak jak zwykle błysnął ale to nie temat o tym...jutro kolega zeskanuje błedy to je wkleje bo może uda się znaleźć przyczynę dziwnego zachowania auta bo ten dzisiejszy wyjazd kolegi do "specjalisty" można pominąć bo gostek chyba niema o niczym pojęcia bo nagadał samych bzdur i wszystkich nas nazwał szczylami:P

  15. #15
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Nie ładnie podchodzić tak do przyszłych klientów. Niestety ludzie sobie poczytają, to nawet jak będzie najlepszy i wyzywał od szczyli, to może tylko stracić klientów. Nie znam człowieka i zakładu, ale z tych wszystkich opowieści czytanych w różnych miejscach każdy wnioski sobie wyciągnie. Klienta mają głęboko w czterech literach. Tak ciężko mieć choć trochę kultury i obycia, eh.

    Poza tym takie wypowiedzi odnośnie usuwania n-ek, to można prowadzić sobie na forum i niech spróbuje udowodnić, że faktycznie ma rację
    Jak już ludzie, którzy z tego żyją mówią takie głupoty do swoich klientów, to normalnie brak słów.

Podobne wątki

  1. Seat Leon 1.8t 4 LOGI
    Przez tivee w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 14-04-2015, 10:27
  2. UNITRONIC
    Przez Pawel w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 17-07-2010, 13:33
  3. Unitronic Dyno Day 22.08.2009
    Przez Lukione w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 21-08-2009, 19:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •