Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: mapy mocy ?

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Olsztyn
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    98

    mapy mocy ?

    Witam mam pytanie da rade wgrac przykladowo dwie nowe mapy silnika zeby bylo mozna sobie zmieniac samemu ? np. jedna slabsza (140-150km) seria 180km no i mocniejsza 220 km? da rade taki zabieg przeprowadzic moze tez byc bez seri 180 tylko te dwa mocny i slaby ? slyszal ktos o takim czyms ?

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    dodatkowy sterownik itp..na seryjnym kompie bez niczego dodatkowego nie da sie:P

  3. #3

    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Olsztyn
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    98
    no dobra ale istnieje taka mozliwosc :P zeby dwie mapy wgrac jedna na 140-150 km a drugo mocniejsza 220 km ? ktora firma by takie cos zrobila ? vtech ?

  4. #4
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Da się bez dodatkowego sterownika Myślałem o tym kiedyś, ale to jest bez sensu.... Nie chcesz korzystać z mocy, nie cisniesz do oporu, przeciez pedeła przyspieszenia jest potencjomwtrem i nie dział w trybie 0-1
    Są 2 opcje:
    1. O ile dobrze pamiętam, nie potrzeba dodatkowego sterownika. Rozbierasz ECU. Wlutowujesz podstawkę z której odchodzą kebleki poza po ECU, do kolejnych 2 podstawek z wsadem A i B. Pozostaje dołożyć pstryczka przełączającego mapy.
    2. Stroisz auto na MBC na wyższe prametry. W razie potrzeby skręcasz śrubke....
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Da się na seryjnym ECU zrobić nawet kilka programów i przełączać przyciskami od Crusie Control ( jeśli jest w aucie ) lub innym przełącznikiem dorobionym w tym celu .

    Jedynie starsze ECU mogą mieć problem z przyjęciem więcej niż 2 programów ze względu na mniejszą pojemność .

    Jednak bezsensem jest robienie programów na mniejszą moc . Tak jak kolega napisał , wystarczy jeździć delikatniej




    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #6

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Czyli jak pojadę na program to mogę poprosić o zostawienie oryginalnego i o przełącznik do poprawionego pod mody?

    Albo inaczej. Na zimę mod oszczędnościowy "ECO MOD", a na wakacje hardore "ogień" mod.

  7. #7
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Za dodatkowa opłata mysle że nie bedzie żadnego problemu. Tylko, że nadal nie rozumiem po co?? Przecież to samo osiągniesz odpowiednio używając głowy i prawej nogi
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    To że się da nie oznacza że każdy to potrafi zrobić .
    Program i tak musi być zmieniony i seryjny nie może zostać ale w jego miejsce mogą przyjśc 2 programy , czyli z parametrami takimi ja seria i do tego program wzmocniony .

    Tyle że po co zostawiać serię




    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Sam będę sobie robić program kupuje narzędzia i do dzieła.

  10. #10
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ja rozumiem że ktoś chce mieć 2 programy gdzie na codzień ma 300km a na street 500, auto z taką mocą jest nerwowe i męczące do jazdy na codzień, ale to czy masz 180 czy 220km to i tak jest mało...więc jak dla mnie bezsens...od tego jak chcesz jechać to masz pedał gazu ja chwilowo wypiąłem mbc i diodę dla testów z bow ale czuję się z tym masakrycznie bo turbo nie wstaje i auto nie jedzie.. teraz nawet nie bardzo sapie bo boost idzie tak ślamazarnie że muszę chyba wyjac podkładki i dodatkowy zawór bo test i tak nic nie da;/

  11. #11

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Paweł poczekajmy jak 400km będzie mało Tobie i samochód nie będzie już jechać.

  12. #12
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Można by się było pokusić o takie coś
    Boost Controller Gizzmo MS-IBC
    lecz tak jak koledzy piszą, ma to sens w np bardzo mocnej ośce, gdzie turbo szybko wstaje a chcemy nią pojezdzić w zime, albo pożyczamy auto żonie, dziewczynie, ustawiamy 0.8bara i wtedy jesteśmy spokojni że ogarnie 250hp jadąc po bulki
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #13
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Moja wife by sie wsciekła jak bym jaj na garrettcie obciął boosta
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  14. #14
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hehe tylko pozazdrościć że kobieta wspiera a nie ciągle mówi że kase wywalasz na głupoty

    a odnośnie moich 400km heh najpierw muszę zrobić 3xx żeby myśleć o dalszej drodze, już nie teoretyzuje tylko zbieram informacje kasę i graty przyjdzie odpowiedni czas podejmę decyzję i bedę walczył ale to nie temat o tym wiec koniec OT

    odnośnie wydawania kasy na to żeby mieć 2 mapy lepiej zainwestować te środki żeby coś ulepszyć i żeby było ich więcej..ja bym tak zrobił
    a swoją droga to wypiąłem mbc i diodę żeby sprawdzić czy będzie krzaczyć blow off, czyli auto zkastrowane do tych 240km i 300nm co kiedyś było, generalnie wrażenie jest takie że auto nic nie jedzie turbo nie wstaje i nawet blow off nie sapie bo na miescie przekroczyć 0.5 bar wcale nie jest łatwo...jak dla mnie tragiczne jest takie coś w aucie i szczerze już mam dość takiego jeżdżenia (nie chce mi się już testować czy bedą krzaki z powodu blow off bo widzę że i tak ich nie będzie)
    więc dioda niebawem z powrotem wraca i mbc , to potwierdza to że jak będziesz miał 2 mapy na np 180km i 220 to i tak będziesz jeździł tylko na tej agresywniejszej, czasem mi się zdaża jeździć autem NA 1.6 lpg gdzie kiedyś było 90km i jakoś nie przeszkadza mi to ale jak u mnie jest mniej NM i mniej KM to przeszkadza mi to bardzo więc jak dla mnie na tym etapie co jesteś jest to kiepski pomysł
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 10-12-2010 o 23:39

Podobne wątki

  1. mapy europy do rnse
    Przez rademenes w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 11-05-2017, 20:14
  2. Gdzie zaktualizowac mapy navi oprocz ASO?!
    Przez TT wroc w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-11-2012, 13:15
  3. Mapy 2011/2012 do Audi Navigation Plus
    Przez Mari w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 20:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •