Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: nieczo, TT 2000r. 225km

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    4

    nieczo, TT 2000r. 225km

    Witam.
    Oto moja furka. Pokazuje ją dopiero teraz gdyż wcześniej kwalifikowała się żeby jej nie pokazywać. Dwa dni temu odnowiłem lakier i teraz wygląda git. I tu od razu chciałbym rozpocząć temat (dla chętnych), jak samemu wykonać taką renowację lakieru. Dodam że nie jestem lakiernikiem itd, więc nie miałem wcześniej do czynienia z takimi rzeczami. Wiedzę nabyłem czytając inne fora oraz oglądając filmiki instruktażowe.
    Lakier czarny metalik, matowy, z dużą ilością rys kolistych oraz większych zarysować. Ogólnie lakier jak w większości aut jeżdżących po naszych drogach. Do pracy użyte zostały:
    1.Polerka mechaniczna z tarczą polerską (taka z allegro za 109zł). Tu dodam że tarcza polerska została zakupiona inna niż ta która byłą w kpl. Otóż fabrycznie z polerką dodają takie futerko które jest mocno inwazyjne na lakier. Ja zakupiłem w markecie taką tarczę polerską (gąbkę) do polerowania. Ważne aby polerka miała regulowane obroty ponieważ prace wykonuje się z prędkością obrotową 600obr/min.
    2.Kosmetyki firmy "Meguiars", myślę że to najlepsza firma na świecie robiąca tego typu rzeczy do aut. Oto co ja zakupiłem i do czego służy dany produkt:
    a)szampon Gold Class - jest to specjalny szampon do mycia mający formułę która nie usunie wosku z naszej fury po jednym umyciu
    b)glinka - jest to taka plastelina którą po umyciu auta na mokro usuwa się typowe zabrudzenia z karoserii. Glinką przywracamy lustrzany stan lakieru(w dotyku). Wynalazek się świetny. Tym czymś usuwa się wszelkie naloty niemożliwe do usunięcia inną chemią.
    c) Po ściągnięciu całego syfu z lakieru użyłem takiej pasty lekko ściernej Ultimate Compound, tę czynność robiłem polerką mechaniczną. Środkiem tym ściągamy utlenioną warstwę lakieru oraz wygładzamy ryski
    d) Następnie powierzchnię wygładzamy środkiem SwirlX. Niweluje on mniejsze ryski, zarysowania koliste po polerowaniu wcześniejszym i tzw hologramy. Tę czynność robiłem ręcznie chociaż można użyć do tego także polerki z delikatniejszą tarczą polerską której ja nie miałem.
    e) Po tym jak już lakierek jest śliczny zabieramy się za efekt końcowy. Do tego użyłem czystej politury Deep Crystal 2. Nakładamy to ręcznie i polerujemy także ręcznie po wyschnięciu. Środek ten to taka odżywka dla lakieru i dodatkowo nadaję głębi koloru oraz nadaje tzw "wet look". Najlepiej położyć to dwa razy.
    d) na końcu położyłem 2 razy wosk Mirror Glaze #16, ten wosk to poprostu wypas na maxa a efekt końcowy po nim powala na kolana. Czas pracy kilkanaście godzin.

    Dodam że wszystkie środki super się polerują, bez smug itd.Do tych środków które nakłada się ręcznie stosuje się specjalne delikatne aplikatory które nie porysują nam za chwilę na nowo lakieru!!! Do polerowania ręcznego używa się szmatek mikrofibr!!!! Potem już do mycia auta używamy specjalnej rękawicy z mikrofibry ponieważ zwykłe gąbki mają w sobie ziarenka piasku po kilku umyciach co spowoduje że lakier znów się będzie rysował jak to było dotychczas.
    Dołączam tu kilka fotek przed i po, temat warty poświęconego czasu.

    P1010763.JPG | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl
    P1010765.JPG | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl
    P1010777.JPG | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl
    P1010778.JPG | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl
    P1010779.JPG | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl
    P1010781.JPG | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl
    P1010783.JPG | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl
    P1010786.JPG | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...686b9bc9f.html

    Jeśli są jakieś pytania to walcie. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie
    Ostatnio edytowane przez nieczo ; 27-11-2010 o 10:18

  2. #2
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Zgadza sie. Również uzywam srodków Meguiars:
    - quik clay + glinka
    - ultimate compound
    - deep crystal polish step 2
    - nxt generation tex wax.

    Efekty sa na prawdę sietne. Na TT jeszcze nie używałem, ale efekt końcowy na e46 i crx po prostu miazdzy cyce.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  3. #3
    Awatar Kuxik
    Dołączył
    Nov 2007
    Płeć
    Skąd
    Gdansk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarnuch
    Posty
    342
    Swieci sie jak miliony monet mogles jeszcze zrobic zdjęcie pokazowe 50/50 przed i po - przedzielone taśmą. Z chęcią bym oblookał na żywo wiec moze sie ustawimy na jakis spocik w Gdansku Michal na pewno tez by wpadł, zreszta on jest chyba co drugi czwartek na spotach audi. Ty nie masz przypadkiem w lampy wsadzonych diod?
    Ostatnio edytowane przez Kuxik ; 27-11-2010 o 18:24
    Tatusiu! Tatusiu! Czy ten samochodzik jest chory??!
    Nie Synku... to Diesel...

  4. #4
    Awatar Tunio
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Wawa/Karczew
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    295
    nieczo Musiałeś się nieźle napocić, ale efekt super.

  5. #5

    Dołączył
    May 2007
    Płeć
    Skąd
    Otwock/Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    270
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    612
    Świeci się jak psu jajca - naprawdę robi wrażenie.

  6. #6
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    efekt godny podziwu - wiec podziwiamy
    jak masz jakies ujecie calego auta przed polerka i po to dodaj porownanie wyjdzie zapewne piorunujace

  7. #7
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Gratuluje uzyskanego efektu , lakier prezentuje się świetnie .
    Nic nie wygląda lepiej jak zadbany czarny




    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #8
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Witam
    Ja tez jestem fanem tej firmy a do kompletu uzywam jeszcze Guys, przywitanie wyglada jak reklama, ale moze to tylko moje odczucie
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #9

    Dołączył
    May 2007
    Płeć
    Skąd
    Otwock/Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    270
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    612
    A jakie w sumie koszty wyszły?

  10. #10

    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    4
    Siemanko,
    Tak Kuxik trzeba gdzieś się spotkać. Nie mam diód w lampach. Co do kosztów to za pakiet tych kosmetyków zapłaciłem 400zł. Trochę dużo ale zapewniam że za uzyskany efekt to mało. No i starczają one na obrobienie kilku aut, a wosk na mnóstwo woskowań. Ponoć w USA są one 50% tańsze niż w Polsce także można stamtąd kombinować. W najbliższym czasie będę robił inne auto także dodam jak wychodzi po przedzieleniu taśmą. ZUCZEK no moze wyglada to jak reklama ale tylko chciałem się podzielić jak zrobić renowację lakieru żeby innym oszczędzić wiele dni kopania w necie.

  11. #11
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Widziałem ceny tych produktów w USA i przebitka jest trzykrotna, np za kokpit u na trzeba dac 50zł w usa to kilka dolców ale czego sie nie zrobi dla swojego ukochanego auta
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #12
    Awatar Artix
    Dołączył
    Apr 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    czarny
    Posty
    148
    Efekt piekny, fajna instrukcja.

    Prosba do Admina:
    Mozna to jakos przeniesc lub zrobic linka z "Zrob to sam"? Jak bede szukal na wiosne tego posta za chiny ludowe tego nie znajde.


    Druga opcja jest taka, ze kolega nieczo zrobi sam tam wpis, byc moze cos przy okazji dopisze np.
    - jaka dokladnie tarcze kupic do polerki,
    - ile kazdy z etapow Ci czasu zajal, zeby nie uziemic sie z pucowaniem auta na caly tydzien
    - jaka maszynke do polerki kupic (sa 110W za 80 PLN i Skill 1400 W za 450 PLN),a moze zwykla wiertarka wystarczy
    Obiecuje, ze na wiosne przetestuje Twoja instrukcje na poczatek na sluzbowce mytej na myjniach automatycznych. Lakier myty szczotami wyglada po 3 latach jakby auto mialo 20. Myjac tak dalej (ale szkoda mi czasu na darmochód) za chwile bede mial "trendy mat".

    Nieczo ! Wykonales kawal dobrek roboty, przejdz do historii tego forum i zrob fajnego posta w odpowiedznim dziale. Ja osobisicie bede wdzieczny.
    Ostatnio edytowane przez Artix ; 03-12-2010 o 09:27
    Pozdro Artix

  13. #13

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Tak też jestem za tym by to zrobić linka. Z opisem na co dany środek jest. Najlepiej w dziale dla VIPa, serwisanta,i jeszcze kogoś.

  14. #14
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. m1rek - TT 1.8T quattro 225KM 2000r.
    Przez m1rek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 23-08-2017, 20:10
  2. MK1 [8N] Sprzedam Audi TT 1.8t 225KM quattro 2000r.
    Przez skatejol92 w dziale Sprzedam - samochód
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-08-2017, 23:44
  3. PietruchM TT 2000r. 225KM
    Przez PietruchM w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 20-06-2014, 21:52
  4. Ubezpieczenie Audi TT MK 1 Quattro 225KM 2000r
    Przez jarex w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-11-2013, 13:33
  5. Logi 225KM Quattro 2000r - ocenicie?
    Przez d_matys w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-11-2010, 08:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •