Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 47

Wątek: Relocation Kit for VAG 1.8T 225hp Engines

  1. #16
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Zawór ma upuścić ciśnienie, a czy zrobi to zaraz za sprężarką, czy przed przepustnicą, czy na metrowym odgałęzieniu nie ma większego znaczenia. W każdym centymetrze układu ciśnienie jest przecież takie samo.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  2. #17
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    dokładnie...niema znaczenia czy zaraz za turbo czy przed przepustnica...przepustnica sie zamyka zawór otwiera wiec powietrze które pompuje turbo idzie w zawór ...ogólnie się utarło że daje się jak najbliżej przepustnicy ...a czemu dokładnie to nie wiem...

  3. #18
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Nie tak dokładnie jak piszesz, ale nie ma co roztrząsać tematu na czynniki pierwsze, bo nie o to tu chodzi, zaraz polecimy na 15 stron a i tak wiekszosci to nie zainteresuje
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #19
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    i tak to co my piszemy to większości nie obchodzi bo nie jest to temat stożek o BOV itp modyfikacje,co nie znaczy że możemy porzucić temat ale jestem ciekaw na jakiej podstawie stwierdzasz jaka jest różnica bo ja osobiście jak rozumuję to według mnie nawet i lepiej jest przy przepustnicy bo tam powietrze uchodzi i jest dodatkowy przepływ powietrza przez fmic a więc do kolektora dostanie się świeże powietrze(nie rozgrzane bo powietrze nie sprężone) a więc zimne powietrze przedostaje się przez zawór i w momencie zamknięcia zaworu te zimne powietrze od razu wpada do kolektora no i taki zabieg wymusza przepływ w układzie a gdy zawór jest zaraz za turbo powietrze od zaworu do kolektora się zatrzymuje (powietrze ma bezwładność) i powietrze ucieka na początku a w momencie zamknięcia zaworu całą masę powietrza turbo musi przepchnąć do silnika a to jest pewna bezwładność...pewnie są to niuanse ale jak dla mnie na + jest dać zawór tuż przed przepustnicą a według powszechnej opini też

  5. #20
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    To przecież takie proste jest To ze DV czy BOV powinien być jak najbliżej przepustnicy jest dogmatem nie podlegającym dyskusji

    Ciśnienie za turbiną nie jest takie same jak ciśnienie przed przepustnica , każdy nawet dobry FMIC powoduje pewien spadek ciśnienia .
    Następnym aspektem sprawy jest fakt że dana ilość powietrza lecz o mniejszej temperaturze zajmuje mniejszą objętość .

    Przy odjęciu gazu przepływające pod ciśnieniem powietrze spotyka na swojej drodze '' ścianę '' w postaci zamkniętej przepustnicy . Miło jest jeśli droga ucieczki jest jak najbliżej tej '' ściany '' , dzięki temu też powietrze może przemieszczać się w jedną stronę nie zmieniając ani w małym stopniu i czasie swojego kierunku przepływu .

    DV przed przepustnicą pracuje znacznie szybciej i precyzyjniej właśnie dla tego że ze jest bliżej oraz dla tego że upuszcza powietrze zajmujące mniejszą objętość niż ta sama ilość powietrza zajmowała by zaraz za turbiną .

    Fakt że do układu doładowania przed turbinę wraca zimne powietrze oraz mniejsze stresy termiczne naszego DV to tylko dodatkowe zalety .

    To ze VW/Audi montuje DV tam gdzie montuje jest sprawą ciekawą , zapewne mają swoje powody ale naprawdę uwierzcie że nie mają one wiele wspólnego z chęcią umieszczenia DV w optymalnym miejscu układu doładowania .
    Może gumowa membrana seryjnego DV lepiej pracuje w cieple , może tak jest taniej a na seryjnej turbinie i doładowaniu i tak nie ma to znaczenia wielkiego , itd itp ...






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #21
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Amstardam
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    31
    Witam

    Zdjącie pierwsze.
    Nazwa:  IMG_3083.jpg
Wyświetleń: 123
Rozmiar:  83.9 KB
    Tak więc bok splittera podłączyłem do intake air hose a dół do węża od kolektora ssącego.
    Czy tak jest prawidłowo?

    Zdjęcie drugie.
    Nazwa:  IMG_3091.jpg
Wyświetleń: 116
Rozmiar:  93.6 KB
    Czy ktoś wie co to jest za część i do czego służy prawdopodobnie była kiedyś przykręcona do pokrywy zaworów lecz się złamała.
    Wygląda jak jakiś czujnik tylko czego

    Zdjecie trzecie.
    Nazwa:  IMG_3096.jpg
Wyświetleń: 110
Rozmiar:  84.0 KB
    Gdy wywalałem ten cały osprzęt n249 to właśnie wtedy (prawdopodobnie) został mi taki wężyk i nie zbyt wiem gdzie go podłączyć ;/ i z czego on wychodzi co to za część?

    Bardzo przepraszam że zawracam głowe ale wybieram się do PL na święta i chciałbym tam dojechać
    A możliwe że właśnie przez te usterki tam nie dojade. Wole dmuchać na zimno i podłączyć wszystko poprawnie.
    Tak wiec z góry dziękuję za sugestie.

    Pozdrawiam

  7. #22
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    zciągnij ten wężyk z tej części (combi valve) i to wszystko, po usunięciu n249 i n112 zostanie jeden wolny króciec pod kolektorem który należy zaślepić(idealne miejsce na zegar boost) odnośnie tej małej części to nie wiem co to ale być może jakiś kondensator itp ..to musi zostać raczej na miejscu splitter podłączyłeś poprawnie
    odnośnie miejsca splitterra to zgadzam się w zupełności z Artturem gdż nawet logika mi tak samo tłumaczy co zresztą pisałęm chwilę wyżej...a czemu audi zrobiło innaczej, myślę że marketing miał duże znaczenie i to żeby była jak najmniejsza plątanina pod maską która i tak jest już duża;/

  8. #23
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Amstardam
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    31
    podłączyłem ten splitter i jedyne co zauważyłem to brak efektu pssss ;/ żadne dźwięki się z niego nie wydobywają słyszę tylko dźwięki z puszki tzn z dolotu takie same jak przed zamontowaniem splittera. Martwi mnie także fakt iż turbo pompuje teraz zaledwie 1 bar natomiast przed zamontowaniem splittera było 1.5 bara. Oraz wcześniej wzrost przebiegał płynnie a teraz gdy spoglądam na boost to pompuje tak jak by skokami tzn zacina się czyli dosłownie wygląda to tak: pompuje stop pompuje stop pompuje stop i w końcu dochodzi jedynie do 1 bara ;/ tak klatkami jak sekundnik w zegarku
    Dodam iż ustawiałem go od 16-23 kliknięć i nic
    Dramat jeżeli ktoś ma jakie kolwiek sugestie to bardzo prosze o reakcje. Jutro wieczorem muszę wyjechać do polski a aktualnie mój wyjazd powoli się oddala

    Jeżeli sprawy nie uda się wyjaśnić to tak sobie myślę że można zamienić splittera w dv tylko wkręcę tą zaślepkę może wtedy powróci mi moje pierwotne doładowanie.

    Aha gdybym zamienił splittera w dv to na ile kliknięć muszę go skręcić?

  9. #24
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    tak samo..odnośnie splittera to wyjmij i spradź czy tłoczek się porusza jak go wciskasz...profilaktycznie wpuść na niego po kopelce olejku z obydwu stron i poruszaj w jedną i drugą..podejrzewam że tłoczek się zaciął i jest w pozycji uchylonej..ja na tym zaworze jeżdżę już z półtora roku i nigdy problemów nie miałem, jesli zawór jest szczelny to niema wpływu żadnego na doładowanie.. na 1.5 bar miałem skrecony na 16 20 i 23 klik i zawsze było ok więc przesmaruj zawór a powinno byc ok

  10. #25
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Amstardam
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    31
    zaraz pójdę i jeszcze teraz to zrobię bo czas ucieka
    Pawel-2005 bardzo Ci dziękuję za wszystkie podpowiedzi.
    Napiszę potem czy coś się zmieniło.

  11. #26
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jeżeli to nie pomoże a zawór okaże sie być sprawny, to na pewno sterowanie podciśnieniem należy sprawdzić szczelność tego przewodu, może zsunął się cybant, może jest nie szczelność, jeżeli po zalożeniu starego dv. na którym to spokojnie możesz jechać do kraju będzie ok to znaczy że uszkodzony jest Splitter
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #27
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    chociaż sądząc po dbałości o detale i nowym siliconowym przewodzie z pod kolektora to powinno być ok..ale tak jak zuczek pisał sprawdzić czy wężyk nie zleciał ( według mnie koniecznie dac cybanty) i jesli dalej kibel po przesmarowaniu to zawór do reklamacji

  13. #28

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Pod kolektorem musi być cybant. Przerabiałem to już. Jak go źle założysz TO TEŻ będzie nieszczelność, już to przerabiałem.

  14. #29
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    skoro pod kolektorem to tak samo i na zaworze bo to jeden michał, ja kupiłem takie mini cybanciki do przewodów paliwowych, podszlifowałem tam jest jest wybrzuszenie na śrubkę do ściskania i ładnie się mieści w środku zaworu tak że spokojnie można dokręcić głębiej tam gdzie jeszcze jest metalowy króciec w zaworze

  15. #30
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Równie dobrze i mocno można to ścisnąć trititkami
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


Podobne wątki

  1. Kupie tloki bam / apx s3 tt 225hp
    Przez piotrek316 w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-02-2017, 11:57
  2. Tola [8N APX 225hp] vs Reszta Świata
    Przez dadulek w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-11-2015, 11:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •