Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Rozerwana rura dolotowa

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebro Q
    Posty
    138

    Rozerwana rura dolotowa

    Panowie;

    Ostatnio jak dałem po garach, to jak w tytule rozerwało mi rurę dolotową do turbo
    Rura ssąca dolotowa FORGE - AUDI TT 1.8T 225KM - Inne akcesoria - Turbo, Kompresory - www.jdl-performance.com coś takiego, tyle że ori.

    bardzo fajny dźwięk towarzyszył podczas jazdy (jak blow off)

    usterka znaleziona, czekam na nową rurę, ale...

    po przejchaniu ok 15km i staniu w korkach przez 30min silnik zaczął przerywać...coś takiego jak wypadanie zapłanów..nie działo się to wcześniej przed urwaniem tej rury. A dopiero po przejchaniu paru km z urwanym przewodem.

    Na vagu nie ma błędów przepływki są dobre wskazania (co też dziwne, bo inne ilości powietrza zasysa chyba), nie ma błędu o wypadającyh zapłonach..

    co Waszym zdaniem może być przyczyną pracy na 2/3cylindrach? dodam, że wcześniej nie działo się tak...
    czy podciśnienie może mieć wpływ?

  2. #2
    Awatar Inko
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Czerwonak
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    96
    Kolor
    granat
    Posty
    26
    jak masz przerwany dolot za przepływką to przepływka pokazuje swoje a auto ma zupełnie inne masy powietrza bo łapie lewe powietrze chyba ze centralnie chodzi Ci na 3 garki to wtedy albo cewka albo czujnik stukowy albo moduł zapłonu jeśli jest

    EDYCJA ---------- Post dodany 13:27 04-10-2012 ---------- EDYCJA

    a poza tym zrób dolot z kwasu i już Ci nic nie pęknie !!!!!!!!!!!!!!!

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    sylikonowe TIP forga do seryjnych turbin bardzo dobrze działają i na pewno też nic nie pęknie

  4. #4
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    jutro będzie 1 sztuka TIPa Properfekt, bo u mnie też pękł i będzie z alu z Properfektu na testy

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez haps Zobacz posta

    po przejchaniu ok 15km i staniu w korkach przez 30min silnik zaczął przerywać...coś takiego jak wypadanie zapłanów..nie działo się to wcześniej przed urwaniem tej rury. A dopiero po przejchaniu paru km z urwanym przewodem.

    Na vagu nie ma błędów przepływki są dobre wskazania (co też dziwne, bo inne ilości powietrza zasysa chyba), nie ma błędu o wypadającyh zapłonach..

    co Waszym zdaniem może być przyczyną pracy na 2/3cylindrach? dodam, że wcześniej nie działo się tak...
    czy podciśnienie może mieć wpływ?
    Prawdopodobnie problem jest właśnie przez tą nieszczelność , ECU ma niezgodności między tym co pokazuje przepływka a tym co co widzi sonda lambda . Oczywiście wtedy jest korekcja ale czasem nie dzieje się to na tyle szybko albo może wychodzić poza zakres możliwej korekty .
    Błędu może nie być ale wyjdzie jak byś tak jeździł dłużej . Z ciekawości możesz sprawdzić korektę w bloku 032 ( uśrednioną ) albo w bloku 001 w czasie rzeczywistym .

    Pewnie problem zniknie po wymianie TIP-a






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #6

    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebro Q
    Posty
    138
    dziękuję Wam za pomoc.

    Przerywana praca silnika i jakby wypadające zapłony były powiązane z podciśnieniem, teraz jest wszystko ok.

    Trafiłem niestety do partacza, który przy wymianie sprzęgła najprawdopodobniej naderwał tą rurę między filtrem a turbem, a po założeniu jej źle podłączył podciśnienia...i tak z jednego warsztatu wylądowałem w kolejnym.. ale teraz mam tt ogarniętą )))

    a żeby było ciekawiej, po wymianie sprzęgła zaczął mi wariować prędkościomierz, cała reszta była ok.. już miałem wysyłać zegary bo to przecież "typowa dla tt usterka" co się okazało, partolątko uszkodziło "zliaczarkę" czy jakiś tam czujnik w okolicy skrzyni biegów i to było powodem moich problemów..ehh trafić do takiego to masakra...

    pozdrawiam ))) w końcu spokojnie można się napić browarka )

Podobne wątki

  1. jaki tip/rura dolotowa do bam ?
    Przez rademenes w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 26-06-2015, 17:59
  2. Kupię rurę dolotową od 225
    Przez Jaqob w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-09-2011, 16:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •