Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 34

Wątek: Impregnacja podwozia.....czy w audi TT to jest konieczne?

  1. #16
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    heh nie mowie ze specjalnie bede po to auto podnosił. Jest inna robotka, a na to zerknę przy okazji.
    Z tym bovem to kombinuj, może Ci się uda. Największym chyba problemem jest zasys lewego powietrza.

    Mamut -> nic nie punktowałem i nie pryskałem, oprócz tego jednego przypadku o którym wspomniałem.
    Ostatnio edytowane przez wowo ; 22-11-2010 o 13:29
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  2. #17
    Awatar Nelson
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    96
    Kiedyś robiłem takie zabieg w Oplu Omedze, niestety w Oplach taki zabieg jest konieczny. Przed impregnacją podwozie należy dokładnie umyć, wysuszyć oraz wyczyścić z ewentualnej rdzy. Uważam, że w Audi jest to jedynie zabieg dla "sumienia"

  3. #18
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Zaraz po kupnie zabezpieczyłem spód, chociaż chyba jest fabrycznie już zabezpieczony.
    Jeżdżę w zimie TT, a patrząc na to co oni u nas sypią i w jakich ilościach, wolałem spać spokojnie

    Zrobiłem podobnie ze starym sprowadzonym oplem zaraz po kupnie. Po kilku latach porównywałem podwozie z podobnym autem (od nowości w Polsce) 10 lat młodszym bez zabezpieczenia. Mój wyglądał jak nowy, a drugi normalnie rozpacz, cały w rdzy.

  4. #19
    Awatar Mamut
    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    Barsinghausen
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    35
    Zaraz po kupnie zabezpieczyłem spód, chociaż chyba jest fabrycznie już zabezpieczony.
    Jeżdżę w zimie TT, a patrząc na to co oni u nas sypią i w jakich ilościach, wolałem spać spokojnie
    Ja właśnie szczególnie jeżdżę zimą również... i zastanawiam się nad takim zabiegiem, chociaż rzeczywiście w TT musi być fabrycznie dobrze zabezpieczony spód naszego auta...

    Zastanawiam się tylko jak to będzie wyglądało, jak się zabezpieczy auto, takim czarnym środkiem....

    Przed impregnacją podwozie należy dokładnie umyć, wysuszyć oraz wyczyścić z ewentualnej rdzy
    - tak jak napisał Nelson - też tak słyszałem

  5. #20
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    opel to opel, audi to audi - ja wlasnie opla konserwowalem, gdy pytalem o tt - zabezpieczanie opla to koniecznosc inaczej skonczy sie z dziurami jak the flinstones i mozna zmieniac samochod, bo mimo sprawnego silnika buda rozpadnie sie od spodu na 2 mniejsze... ;>
    TT samo z siebie brac rdzy nie powinno, ale trzeba pamietac, ze otarc mechanicznych sie nie przeskoczy - jak ktos zbieral krawezniki, czy inne progi, ktore podrapaly nasze autko, punktowa konserwacja jak najbardziej wskazana, wiec branie samochodu na podnosnik, czy kanal moze byc pomocne... :]

  6. #21
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    TT jest fabrycznie powleczone od spodu specjalną masą , można jedynie raz na jakiś czas sprawdzić spód i uzupełnić ewentualne ubytki powstałe w skutek spotkania z małymi kamieniami np .




    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #22

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Karaiby
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    33
    Hej czy ktoś z was ściągał kiedyś progi w TT? planuje zrobić sobie ten próg w nadkolu o którym była mowa w tym temacie i jak by dało rade bezproblemowa zdjąć próg to bym zrobił elegancko.

  8. #23
    Awatar d_matys
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Augustów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    825
    Cytat Zamieszczone przez Rafal_1986_ Zobacz posta
    Hej czy ktoś z was ściągał kiedyś progi w TT? planuje zrobić sobie ten próg w nadkolu o którym była mowa w tym temacie i jak by dało rade bezproblemowa zdjąć próg to bym zrobił elegancko.
    Musisz zdjąć tą czarną nakładkę z progu z napisem TT. Pod nią masz kilka śrub . Jeszcze chyba cztery masz pod nadkolami z przodu i z tyłu. To wszystko . Próg powinien zejść.

  9. #24
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274

    "Love Them BOTH" - M.

  10. #25

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Karaiby
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    33
    Dzięki dokładnie o coś takie mi chodziło

  11. #26
    Awatar Gak
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Białe Q
    Posty
    129

    Impregnacja podwozia.....czy w audi TT to jest konieczne?

    Ostatnio jak moje TT bylo na podnosniku obejrzalem sobie co tam jest od spodu... No i troche sie zmartwilem. Z tylu jest duzo rudych elementow. Whacze (najprawdopodobniej - czarne elementy ) sa mocno przerdzewiale na krawedziach, do tego wszystkie sruby i nakretki ktore je mocuja. Czesc stalowa "dupy" tez zaczyna sie rudzic, szczegolnie na zgrzewach i to nawet tam gdzie lakierowane. Czyzby inzynierowie audi robiac pol nadwozia z aluminium zapomnieli ocynkowac to co stalowe? Dodatkowo sa 2-3 pecherze na misce olejowej... Rzeczy nie do pomyslenia w moim o 2 lata starszym Civicu

    Czy robil ktos konserwacje podwozia w mk2? Jak to zostawie to mi za 2 lata kola odpadna w nast tygodniu bede robil serwis wiec postaram sie cyknac fote.

  12. #27
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    tez na wahaczach mam slady rudej i w innych miejscach jakies punktowe slady korozji ale do gnicia to jeszcze daleko. Kiedys mnie chceli naciagnac w warsztacie na usluge konserwacji za ok 800zl ale podziekowalem. Tu kilka postów wyzej ktos pisze ze auta typu TT nie ma co konserwowac...

    Ja sprawe olałem bo do staniu podwozia typu TICO czy Corsy to jeszcze z 10lat brakuje a jakismis punktowymi plamami nie ma co sie przejmowac i mozna to ewentualnie samemu miejscowo zabezpieczyć.

    Każdy robi jak chce. Ja tam nic nie ruszam a a na pewnio nie bede płacił za taką usułge 800zł bo za tyle to ja sobie kupie chinski kompresor z pistoletem i kilka ładnych litrów dobrego "baranka" a w warsztacie to mogą fuszere odwalić na pokaz bo tak sie w 95% warsztatów robi ze wszystkimi naprawami.
    Jak widzą dobre auto to od razu 100 rzeczy jest do zrobienia przy okazji,ceny brutto stają sie cenami netto, a ja tylko łożysko chciałem wymienić i to jeszcze ze swoim przyjechałem które sam kupiłem za 109zł podczas gdy panowie mechanicy chceli za tańsze słabsze 300 lub 400 za jakieś lepsze...


    Przepraszam.Rozpisałem sie ale strasznie nie lubie mechaników,moze dlatego ze ok 90% nie powinno się oznaczać mianem takowego. Smutne ,ale prawdziwe.
    Cel jest tylko jeden - najlepiej grające TT na świecie!

  13. #28
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    a w MK 1 nie do pomyślenia.Znając życie w MK 2 przyda się konserwacja

  14. #29
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    Jak kolega wyzej pisal..
    Opel to Opel, a Audi to juz nie to Audi..

    Zreszta, nie tylko Audi z kazdym rokiem oszczedza na materialach, zabezpieczeniach..

    MK1 tojest pancer-wozidlo)

    =========
    Vorspung durch Technik

  15. #30

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    dabrowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    black
    Posty
    70
    tyle sie nagadaliscie o tym ze tt jest cudownie zabezpieczone bla bla i co? g....wno.

    2002 rok produkcji, jestem trzecim wlascicielem, auto podobno bylo dbane a pod tylnym nadkolem taka niespodzianka.

    takze jak widac na ruda nie ma rady i niewazne czy to audi czy opel.

    u mnie juz niestety tylko wstawka pomoze. jestem ciekaw czy ktos tez mial taki problem jak ja. ale podejrzewam ze tak tylko nikt nie sciaga tylnych nadkoli.


    Nazwa:  253724866_2046789785486096_6145212247687635803_n.jpg
Wyświetleń: 215
Rozmiar:  485.4 KB

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    z drugiej strony tez juz zaczelo

    Nazwa:  248347399_583937596152874_8801024945981305562_n.jpg
Wyświetleń: 217
Rozmiar:  135.3 KB

Podobne wątki

  1. Konserwacja podwozia (warunki domowe)
    Przez Tusjan w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-03-2017, 07:34
  2. Kupie pokrywe podwozia przednią audi TT
    Przez rachomir w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-07-2016, 09:50
  3. MK2 [8J] Szukam zdjęć podwozia Audi TT 8J 2.0 T
    Przez thefirm w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-05-2015, 18:53
  4. Osłonę silnika (od strony podwozia)
    Przez KrzysiekA w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-05-2015, 12:20
  5. Podstawowe i konieczne wymiany w TT
    Przez BarTTek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-01-2009, 23:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •