Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 36

Wątek: Jednak nie kupię audi TT RS...

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa, Kraków
    Pojemność
    2.5T
    KM
    485
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Biały ibis
    Posty
    120

    Jednak nie kupię audi TT RS...

    Rozstaję się ze swoją starą tetką... Byłem prawie zdecydowany na zakup tt rs... ale ostatecznie wybrałem... i tutaj Was proszę o opinię - jeszcze mogę zmienić zdanie...

    Mercedesa ML AMG 6.3 - rocznik 2008, przebieg ok. 50kkm, stan idealny, bogate wyposażenie... kolor czarny

    Co zdecydowało:

    - możliwość odliczenia vatu. Auto kosztuje ok. 300kpln brutto (podobnie jak nowy rs w polskim salonie z pełną opcją) ... ale mnie będzie kosztować 22% taniej...

    - jest to auto 4-5 osobowe w pełnym znaczeniu tego słowa: Niby do tt też można wpakować 4 osoby, ale sami wiecie że na tylnej kanapie dla dorosłej osoby to jest tragedia...

    - moc i osiągi... nie mam dokładnych danych, ale z tego co widzę to nie są gorsze od rsa... tak że Michale szykuj się na pojedynek ... a jak będzie mało mocy to widzę że brabus może wycisnąć z tego mla prawie 650KM

    - jest to samochód uniwersalny: zarówno na lato jak i na zimę... niestety rs do jazdy w zimie się raczej nie nadaje...

    Co Wy na to?

  2. #2
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    O lol, porównujesz malutki samochodzik do takiego wielkiego kloca
    Wszystko zależy czy potrzebujesz taki duży samochód czy mały wystarczy.
    TT można jeździć w zimie, nie widzę żadnych przeszkód //...no, poza głębokim śniegiem

    Moje zdanie jest takie, że nowy to nowy. Wiesz jak go użytkujesz od początku i pewnie dłużej posłuży niż używany.

    Poza tym nawet jak będziesz miał w mercedesie i 700 KM, to jest to ciężki samochód, ma wysokie opony i miękkie zawieszenie. Jak poszaleć to już raczej nie takim.

  3. #3

    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa, Kraków
    Pojemność
    2.5T
    KM
    485
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Biały ibis
    Posty
    120
    O lol, porównujesz malutki samochodzik do takiego wielkiego kloca
    Wielkość nie ma znaczenia... jak to mawiają niektórzy

    Wszystko zależy czy potrzebujesz taki duży samochód czy mały wystarczy.
    Teoretycznie mały by wystarczył, ale jak to ktoś kiedyś napisał że np. takta tetka prz mustangu to niepozornie wygląda... więc może być duży...

    TT można jeździć w zimie, nie widzę żadnych przeszkód //...no, poza głębokim śniegiem
    Ale ja piszę o TT RS

    Moje zdanie jest takie, że nowy to nowy. Wiesz jak go użytkujesz od początku i pewnie dłużej posłuży niż używany.
    Z tym się zgadzam w 100% i trochę się tego obawiam, ale nowy ML AMG w takiej konfiguracji to koszt ok. 500-600kpln, a ja mam egzemplarz za 300KPLN co jeździł tylko po niemczech, 1 właściciel, wszelkie atesty (dekra, etc.) i kupuję przez dużą, sprawdzoną firmę... ale zgadzam się że nowy to nowy...

    Poza tym nawet jak będziesz miał w mercedesie i 700 KM, to jest to ciężki samochód, ma wysokie opony i miękkie zawieszenie. Jak poszaleć to już raczej nie takim.
    Mnie głównie zależy na wyglądzie (IMO zarówno tt jak i Ml są piękne na swój sposób), osiągach (porównywalne, ale nie mam potrzeby szaleństw), dźwięku (tutaj zdecydowanie ML górą), komforcie (tutaj też ML górą), cenie (i tutaj ML górą...)

  4. #4

    Dołączył
    May 2007
    Płeć
    Skąd
    Otwock/Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    270
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    612
    Nie ma zupelnie co porownywac, to 2 zupelnie rozne segmenty. Daj nam pytanie tt rs czy merc sl to wtedy cos powiemy :P

  5. #5

    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    2.0T
    KM
    170
    Rocznik
    2007
    Kolor
    BLACK
    Posty
    134
    A ja mam tańszą opcję i też odliczysz 22 % VAT-u i też auto duże coupe : Mercedes CLS Designo Piękny (1327866489) - Aukcje internetowe Allegro
    W razie puytań proszę o kontakt

  6. #6

    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa, Kraków
    Pojemność
    2.5T
    KM
    485
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Biały ibis
    Posty
    120
    No to jednak nie kupiłem tego MLa i teraz znowu na tapecie jest RS ze skrzynią S-tronic... co o tym myślicie? Ponoć 4.3s. do 100. Zastanawia mnie tylko czy jak się zdecyduję na tuning powiedzmy w MTM czy Avusie to stracę gwarancję? No i czy RS może być samochodem całorocznym?

  7. #7
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    4.3 do setki to raczej pobożne życzenie Audi uważam że parametry jakie podaję ta firma są mocno naciągane
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #8

    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa, Kraków
    Pojemność
    2.5T
    KM
    485
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Biały ibis
    Posty
    120
    no ale zwykły RS ma 4.6 czy 4.7 do 100 to dlaczego nie chce Ci się wierzyć żeby z S-troniciem miał 4.3 ?

  9. #9
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Z autopsji, ten ktorym jechałem nie miał mniej niz 5sek, Rs jest fajne i naprawde wymiata ale 4sekundowe auto to to nie jest
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #10

    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa, Kraków
    Pojemność
    2.5T
    KM
    485
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Biały ibis
    Posty
    120
    Ej no chyba jesteś trochę stronniczy... jak zrobię z tych 4.3 tak pod 3.5-3.4 po tuningu w avusie lub mtm to też napiszesz że to nie auto 3 sekundowe... proszę jakieś konkrety bo wezwę Michał i Artura na pomoc

  11. #11
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jeastem jak najbardziej obiektywny, wzywaj michała jest po modach i niech pomierzy moze teraz złamie 5sec
    Tu jest TT po modach na 370hp i550nm czy tam jest mniej niz 4 watpie
    http://www.youtube.com/watch?v=cONJ68tlhG8
    tu masz serie
    http://www.youtube.com/watch?v=YhNZumfG-Ns&NR=1
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 15-12-2010 o 21:35
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #12

    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa, Kraków
    Pojemność
    2.5T
    KM
    485
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Biały ibis
    Posty
    120
    No nie wiem, Michał pisał gdzieś w stopce że ma 4.1s. po modach to ja sam nie wiem... ale jakby nie było RS z s-tronikiem jest na pewno szybszy niż bez, a jak 'dorzucę' jeszcze 120 kucy to już chyba tylko zostanie mi się mierzyć z samochodami klasy lambo, gt-r, etc...

  13. #13
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    jak to czytam to śmiać mi się chce...ja myślę że seria ma 4.667 do setki a po modach będzie miała 4.472s do setki...podniecają kogoś te cyferki? bo mnie nie według danych katalogowych nowe tt 3.2 ma 5.9s do setki i co dostało w dupę ode mnie i to nawet nie mało więc ja mam 5.5? aż tak dobrze to raczej nie jest poza tym czy tylko do setki się ścigacie? bo mnie by bardziej interesowało 0-200 i tam pewnie bardziej widać efekt tych modów..elastyczność auta itp a i tak wolałbym kupić auto które ma 0.5 s wiecej do paki ale bardziej rozwojowy silnik niż ten szybszy ale z którym nie bardzo da się coś zrobić lub jedynie mając walizę kasy...
    uważam tak jak żuczek rs fajny ładny szybki starty robi fajne ale można by mu troszkę dołożyć tych NM i KM i nie warto operować tymi danymi katalogowymi bo nie jeździmy danymi katalogowymi i wykresami..to chyba tyle w temacie

  14. #14
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Zgadzam się , setka pojawia się tak szybko że ta sekunda w tą czy tamtą stronę nie ma wielkiego znaczenia .
    Prawdziwą frajdą z posiadania mocnego auta jest jego zachowanie i przyśpieszanie powyżej tych 100
    Jak to fajnie jechać sobie 200 , mocno przyśpieszyć i czuć jak jeszcze wgniata w fotel podczas gdy ''normalne'' auta tylko mogą się powoli rozpędzać dalej










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #15

    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa, Kraków
    Pojemność
    2.5T
    KM
    485
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Biały ibis
    Posty
    120
    Ale w takim razie to jak uważacie że lepiej kupić zwykłą tt i ją tunningować bo możliwości są większe niż RSa czy jak bo już nie wiem...

Podobne wątki

  1. Kupie Audi TT mk1 225 KM
    Przez JackHarrer w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-06-2017, 23:08
  2. Kupię Audi TT 8N :)
    Przez Gracjan89 w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-05-2014, 11:29
  3. Miltek, a może jednak nie...
    Przez Batonx w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-02-2011, 19:57
  4. Niby trywialna rzecz a jednak...
    Przez Luksus w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-03-2009, 01:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •