Strona 5 z 37 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 555

Wątek: Forge - Splitter oraz inne opcje DV , BOV

  1. #61

    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Skąd
    Mazowieckie
    Pojemność
    brak
    Posty
    149
    Kurde panowie przeczytałem już chyba wszystko na temat splittera, BOV-a i DV na tym forum aż mi głowa spuchła i jak widzę zdania są trochę podzielone. Oczywiście w grą wchodzi tylko porządny sprzęt Forge i tutaj ukłon z mojej strony do dudi403, napisz mi na pw kiedy będziesz robił wysyłkę i ile w Anglii kosztuję splitter i DV, bo do BOV-a raczej nie podejdę skoro istnieje większe prawdopodobieństwo na utratę mocy.

    I mam jeszcze pytanie do panów, którzy posiadają już w swoich rakietach splittera czy odczuliście jakiś spadek mocy czy wręcz przeciwnie TT-tki stały się żywsze

    Nie ukrywam, że niezłe wrażenie robi Splitter ze swoim gwizdem i fajnie by było trochę ludzi postraszyć, ale jeśli ma to byś kosztem mocy to nie wiem czy warto, choć pewnie ten mój oryginalny DV więcej powietrza do atmosfery w tym momencie ulatnia .

    Wiem, że trochę temat odświeżam, ale może z upływem czasu ktoś zdanie zmienił i chce się podzielić

  2. #62

    Dołączył
    Dec 2008
    Płeć
    Skąd
    Gloucester
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    blue
    Posty
    121
    paczka powinna isc w tym tyg. ale niestety w Forgu nie ma ani jednego splittera wiec musze czekac az zostana wyprodukowane komponenty i zawory beda zlozone
    Dam Ci znac na PW. jak bede wiedzial cos blizej

  3. #63
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no ja tez pytałem kolegów na ten temat.....i z tego co wywnioskowałem to warto kupic ale jesli chce się miec 100% mocy to musi pracowac jako dv....z hybryda juz chyba jest gorzej...."jak chce się polancowac to ustawic jako blow off i bedzie sapał" ale niestety kosztem mocy.....wiec troche mnie to niekreci dla ciekawego efektu dźwiekowego....raczej wole powiekszac stadko owieczek aniezeli zmniejszac kosztem dźwieku......co niezmienia faktu ze i tak kiedys bedzie trzeba wywalic seryjna DV i pewnie zakupic splitter i ustawić jako dv

  4. #64

    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Skąd
    Mazowieckie
    Pojemność
    brak
    Posty
    149
    Nie no tak z tego, co się dowiedziałem to jak masz szczelny układ to EPC nie widzi różnicy i się mocy nie traci problem pojawia się, gdy jest nieszczelność wtedy komputer wszystkiego nie ogarnia i się poddaje . Ale w przypadku splittera jak nie chcesz syczeć to można go ustawić w pełni na DV. Tylko mam pytanie jest tam jakaś regulacja zamknięcia zaworu czy po prostu zaślepia się otwór. Pytam, ponieważ jak by była regulacja to można by go jakoś optymalnie ustawić.

    Dopiero się wgryzam w temat i jeśli się mylę to proszę o poprawę
    nie jeździmy szybko tylko wolno latamy

  5. #65
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    z tego co sie orientuje to jest....a jak jest nieszczelny układ to tak czy siak tracimy na mocy....ale z tego co wywnioskowałem nawet przy ustawieniu na hybryde ze np 30% upuszcza 70 spowrotem do obiegu bedzie ciut gorzej.....a moze sie myle....chciałbym...bo zazdroszcze innym autom ze mogą sobie posapać

  6. #66

    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Skąd
    Mazowieckie
    Pojemność
    brak
    Posty
    149
    no tak jak masz jakieś duże ubytki to się na mocy traci ale EPC adaptuje się do jakieś granicy i radzi sobie z drobną nieszczelnością nie powodując utraty mocy, zabawa z szukaniem zaczyna się gdy masz jakąś nieszczelność do tego dorzucisz splittera i problem się pojawia bo komputer tego nie ogarnia.

    No, ale jak już pisałem nie jestem ekspertem i mój tok myślenia może daleko odbiegać od prawdy
    nie jeździmy szybko tylko wolno latamy

  7. #67
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    nieszczelności czesto generuje układ pcv o którym było pisane.......mam chec to wywalic....ale szczerze to troche pogmatwane....i niewiem czy sam to ogarne....chyba ze ktos dokładnie opisze który otwór z czym połaczy....noi trzeba zakupic catch tanka czy jak to sie zwie......no i chetnie bym tez wywalił łacznienie odpowietrzebia skrzyni korbowej która idzie do filtra....tylko poprowadził na zewnatrz i załozył filterek....bo tam filozofii niema tylko trzeba wiedziec który waż z czym połaczyc...ale jak zakupie filtr i bede robił dolot to moze napisze do kogos kto juz ma to za soba w ramach małego instruktazu....a co do splittera to tez bym go sobie zakupił...polatał na hybrydzie....a jak cos to zawsze mozna zrobic dv

  8. #68

    Dołączył
    Dec 2008
    Płeć
    Skąd
    Gloucester
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    blue
    Posty
    121
    zrobienie z hybrydy dv w splitterze trwa 30 sek. ( nie trzeba go nawet wymontowywac) czyli mozna na czerwonym swietle wyskoczyc i zrobic swap'a
    Jesli chodzi o jego regulacje to NIE reguluje sie proporcji uwalniania powietrza do atmosfery i ukladu . Proporcja jest ZAWSZE taka sama .
    W Splitter'ze reguluje sie naprezenie sprezyny w zaleznosci od wielkosci cisnienia doladowania ( to to samo co wymiana sprezyny lub urzycie podkladek w FMDV007P

    pozdr

  9. #69
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    dudi403,
    W Splitter'ze reguluje sie naprezenie sprezyny w zaleznosci od wielkosci cisnienia doladowania ( to to samo co wymiana sprezyny lub urzycie podkladek w FMDV007P

    I tu bym z tobą polemizował ponieważ im mocniej go skrecasz tym mniej go słychać
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #70

    Dołączył
    Dec 2008
    Płeć
    Skąd
    Gloucester
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    blue
    Posty
    121
    z skrec go na maxa to nic nie uslyszysz... tloczek zamknie wszystko :P

    Jesli proporcje byłyby zmienne to w pewnym momencie dzieki kreceniu hybryda stala by sie bov'em i komp mógłby zacząć szaleć . Wszystkie starania Forge o zdalezienie najlepszej opcji zaworu atmosferycznego ległyby w gruzach

    [ Dodano: 12 Maj 2009, 20:27 ]
    swoja droga to jest jak z wódką ... " im więcej pije , tym mniej pije " hehehehe ( joke )

  11. #71
    Awatar Maru
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    536
    ja juz kiedys sie tym interesowalem. teraz robie sobie remoncik w silniczku wiec jak wszystko bedize pieknie to z checia zakupie ten splitter.

    ja juz ten caly temat pare razy czytalem, wiec wybaczcie mi chec uproszczenia sobie zycia przez zadanie pytanie:

    bov - moze byc utrata mocy ... odpada

    dv - nie ma utray mocy ale nie syczy ?

    splitter- moze byc utrata mocy ale wystarczy sobie przelaczyc na tryb dv i wszystko jest ok ?

    masz dudi te splittery juz ?jaki koszt?
    Gdy tankujesz z myślą o najbliższym czwartku bądź niedzieli to wiedź, że szatan się tobą interesuje

  12. #72

    Dołączył
    Dec 2008
    Płeć
    Skąd
    Gloucester
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    blue
    Posty
    121
    hej
    tak Foge juz ma splitey ale tylko sebrne.Paczke do PL wysylam juto jesli macie jakies specjalene zamowienia to piszcie.
    Cena 569zl mozna znalesc na stronie sklepu www.shtuning.pl

    Pozdrawiam

  13. #73
    MateoMax
    Gość
    fajne wszystko tu piszecie a jedno pytanie tylko nie krzyczcie

    jakie jest różnica pomiędzy

    RS valve
    FMDVRSA

    a

    Splitter FMDVSPLTR


    ??? dzięki

  14. #74

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    Toruń
    Posty
    6
    Cytat Zamieszczone przez MateoMax
    fajne wszystko tu piszecie a jedno pytanie tylko nie krzyczcie

    jakie jest różnica pomiędzy

    RS valve
    FMDVRSA

    a

    Splitter FMDVSPLTR


    ??? dzięki
    FMDVRSA

    Atmosferyczny ( BOV) zawór Typu RS został specjalnie zaprojektowany do zapewnienia ekstremalnego przepływu masy powietrza. Pozwala mu na to jego niesamowita średnica, która wynosi 2" ( 50mm). Stosuje się go m.in. w przypadkach gdzie zamontowana jest turbosprężarka o dużej wydajności.
    Zawór ten posiada także szeroki zakres regulacji w zależności od ciśnienia doładowania wytworzonego przez turbosprężarkę, więc nie potrzebuje wymiany sprężyny.
    Przedział pracy zaworu wynosi od 0.5-2.3 BAR (5-34 PSI)
    Budowany jest ze średnicą króćca wejściowego 25mm lub 34 mm.

    Dedykowany jest dla EVO 4/5/6/7/8/9/10
    Może być zastosowany w m.in. samochodach tj. Fiat Uno i Punto.

  15. #75

    Dołączył
    Dec 2008
    Płeć
    Skąd
    Gloucester
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    blue
    Posty
    121
    Ponadto Splittera w pojazdach grupy VAG montuje sie jako hybryde i to powoduje, ze "krzak" sie nie wyswietla i przeplywka nie strzeli

    FMDVRSA jest typowym BOVem , a tego nie wszystkie 1.8T toleruja.
    Owszem ...mozna go przerobic na zawor recyrkulacyjny ale to nie takie proste i szybkie jak w Splitterze.
    Trzeba najpierw kupic nowy tloczek ( RSA jest BOVem dwutloczkowym) i krociec , bo "trabke" trzeba wykrecic .

    Alternatywa jest BIG SPLITTER
    http://www.forgemotorsport.co.uk/con...oduct=FMBSPLTR

Podobne wątki

  1. Forge 007P DV vs. Forge Splitter Combination DV/BOV
    Przez Bartosz w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 20:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •