Strona 37 z 37 PierwszyPierwszy ... 27353637
Pokaż wyniki od 541 do 555 z 555

Wątek: Forge - Splitter oraz inne opcje DV , BOV

  1. #541
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Tuningowe zawory dobrej klasy o większym przepływie, stosujemy przy mocno wysilonych modyfikacjach, inaczej to taka sztuka dla sztuki, ale można, jak kto ma $ i chęć, wtedy sięgnął bym jednak po coś markowego typu Tial Hks czy Forge, do turbin typu k-03s k-04 seryjny wystarczy jak najbardziej.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #542
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Dzięki za wyjaśnienie i odp

  3. #543
    Awatar edwardboss
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    bolesławiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    40
    Z racji że mój zawór DV skończył żywot(rok prod 2000) postanowiłem się rozejrzeć za nowym oryginalnym. Wiem że w serwisach można dostać od ręki,ale do najbliższego mam kawał drogi.
    Poszperałem w necie i znalazłem to http://www.getem.pl/towar.2080.zaw%C...6a145710n.html z napisem KAYSER.

    I co brać go , będzie dobry ?

  4. #544

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    dobry będzie, bierz

  5. #545
    Awatar edwardboss
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    bolesławiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    40
    Dzięki , chciałem się upewnić oby nie kupić jakiegoś chłamu no to biere

  6. #546

    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Oc
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarna
    Posty
    8
    Koledzy mam splitter forge i od jakiegoś czasu, raz upuszcza ładnie a raz nic nie słychać jak na ori dv, lub zasyczy ale z lekkim opóźnieniem. Rozebralem go przeskanowałem smarem i jest nadal to samo. Ktoś coś ?

  7. #547
    Awatar TT8N
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    ETM
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    xxx
    Rocznik
    1410
    Kolor
    gunpowder
    Posty
    190
    Jeśli wali z opóźnieniem to ja bym obstawiał, że coś się przycina w nim, sprawdź czy nie puszcza bo pewnie tak bedzie.
    Zamiast bawić się w "psyczki" wrzucaj jakiś dobry dv+ stożek, efekty akustyczne upuszczania powietrza spotęgują się względem ori dv a fura wkońcu Cię polubi bo już nie będziesz jej zamulał splitterem.

  8. #548

    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Oc
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarna
    Posty
    8
    chetnie bym tak zrobil. DV mam ori w domu jak cos ale za cholere nie wiem jaki filtr wrzucic

  9. #549
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    Panowie mam do wymiany DV - kurcze jak zwykle chodzi o kasę - 166 zł oryginał z ASO/ Allegro 62 zł - może ktoś ten zakładał i powie że śmiga na tym lub nie warto? Bo tak mogę kupić nawet 3 szt na kolejne 3 lata a tutaj jednak jednorazowo wydatek większy.
    http://allegro.pl/zawor-dv-obejsciow...026277904.html
    ------
    Pytanie 2.
    Wymieniłem sobie ostatnim razem przewody od podciśnienie z DV do kolektora dolotowego i tam był założony wcześniej przewód o większej średnicy chyba fi8 wew na ten cienkie wyjście z DV. Jak depnę gaz to czuję że zbiera z opóźnieniem czy może być taka sytuacja że ten wężyk jest za cienki i pod wpływem podciśnienia kurczy się? I powinna jednak tam być większa średnica i twardszy przewód? Może po wymianie DV sprawa się poprawi.
    Ostatnio edytowane przez delleto ; 09-11-2017 o 11:00

  10. #550
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Ten wezyk ma za zadanie podnosic membrane w srodku DVki za sprawa podcisnienia czyli jak ODEJMUJESZ gaz. Wtedy dvka zrzuca niewykorzystane cisnienie zeby nie wracalo one na lopatki turbiny. Wiec jak przyspiesza z opoznieniem to nie ma nic wspolnego z tym wezykiem, a raczej np. z samym dv ktory jest nieszczelny.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Na Twoim miejscu kupilbym ori dvke jak cos, bo jesli ta z allegro okaze sie gowniana to stracisz kase i w dalszym ciagu nie bedziesz pewny czy winna jest dvka. Dvki nie zmienia sie raz w roku takze mysle, ze warto zainwestowac w ori.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 09-11-2017 o 13:17

  11. #551
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Ten wezyk ma za zadanie podnosic membrane w srodku DVki za sprawa podcisnienia czyli jak ODEJMUJESZ gaz. Wtedy dvka zrzuca niewykorzystane cisnienie zeby nie wracalo one na lopatki turbiny. Wiec jak przyspiesza z opoznieniem to nie ma nic wspolnego z tym wezykiem, a raczej np. z samym dv ktory jest nieszczelny.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Na Twoim miejscu kupilbym ori dvke jak cos, bo jesli ta z allegro okaze sie gowniana to stracisz kase i w dalszym ciagu nie bedziesz pewny czy winna jest dvka. Dvki nie zmienia sie raz w roku takze mysle, ze warto zainwestowac w ori.
    Wiem że ori to ori - na pewno byłoby lepiej. Wziąłem ten tańszy na próbę - jak się coś będzie krzaczyć to wezmę ori bo mają w serwisie OOOO na półce. Jutro będę miał to w rękach - przelatam na nim troszkę i zobaczymy może czasami warto zaryzykować. Zobaczymy. Później będzie ew. opinia wyrobiona czy warto.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez delleto Zobacz posta
    Wiem że ori to ori - na pewno byłoby lepiej. Wziąłem ten tańszy na próbę - jak się coś będzie krzaczyć to wezmę ori bo mają w serwisie OOOO na półce. Jutro będę miał to w rękach - przelatam na nim troszkę i zobaczymy może czasami warto zaryzykować. Zobaczymy. Później będzie ew. opinia wyrobiona czy warto.
    No i wymieniłem w piątek, polatałem trochę na tym DV z Allegro i powiem Wam że "niunia" jest jakaś ospała. Przy starym oryginalnym wydawała się jakby szybciej przyśpieszała. Zniknął dźwięk takiego upuszczania powietrza lub powietrza odbijanego od łopatek turbiny przy zmianie biegów - ale też brak takiego fajnego przyśpieszenia jak było. Podepne jeszcze vag-a aby zobaczyć błędy bo po wymianie też nie patrzyłem a jak DV był wadliwy to na pewno jakieś błędy są. Czy może mieć DV taki wpływ na przyśpieszenie czy jednak moga być nieszczelności lub cosik innego?

  12. #552
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Tak gowniany dv moze miec taki wplyw gdyz jak jest nieszczelny to polowa doladowania idzie w kosmos, turbo sie pozno budzi i masz efekt ospalego auta. Mowilem Ci wyzej, zebys bral ori dvke bo podroba to strata czasu i dalej nie jestes pewny co jest grane.

    I dvka jest po to zeby doladowane powietrze NIE uderzalo w lopatki turbiny i przy odjeciu gazu podcisnienie otwiera dvke i zrzuca boost do tipa z charakterystycznym sapnieciem. A ze boostu nie masz to i sapniecie pewnie zniknelo.

  13. #553
    Awatar TT8N
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    ETM
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    xxx
    Rocznik
    1410
    Kolor
    gunpowder
    Posty
    190
    Kluczowe elementy silnika nie powinny byc wymieniane na jakieś wątpliwej jakości zamiennikami. Zawór DV nie należy do wybitnie drogich elementów silnika ale jest jednym z tych, które musowo muszą działać tak jak fabryka przykazała. Zaoszczedziłes stówke a będziesz musiał wydac dodatkowe 160 dla mnie nie ma w tym żadnej logiki.

  14. #554
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535
    Cytat Zamieszczone przez miloo666 Zobacz posta
    Zmieniłem oryginalny tytuł w związku z czesto pojawiającymi się w tym wątku innymi niż Splitter rozwiązaniami . Od tej pory w wątku tym dozwolone są dyskusje o wszelkich innych opcjach dotyczących tematu BOV , DV i ich hybryd

    Zainstalowałem BLOW OFF FORGE który zamowilem jakies 3 tyg temu...

    Forge Motorsport | Alloy Fabrication

    Model BOV-a: FMDVSPLTR

    Montarz byl bardzo prosty, po wyregulowaniu zaworu (zgodnie z instrukcją) wszystko działa OK - tak jak producent zapewnial nie bylo zadnego wariowania komputera i zadnych blędów... bylem mile zaskoczony po przejazdzce próbnej zawór w przeciwienstwie do oryginalnego boscha (plastik-dziadostwo) nie przepuszcza powietrza i jest szczelny, dzieki czemu nie ma spadku mocy i petarda pięknie sie kreci do 7 tys obrotów! (potem odcięcie)... Miejsce upustu atmosferycznego mozna zaslepic specjalną zaslepką jak ktos chce miec w 100% zawór recylkujący (ale po co? )


    Zrobilem 400 Km od montazu i dzisiaj rano podpinalismy go jeszcze do komputera diagnostycznego - błędów 0

    Spalanie srednie (tryb mieszany) tez mi spadlo (9,3 dm3/100 Km), dodam jeszcze na koniec ze przeprogramowalismy przeplywomierz pod filtr stozkowy który mam u siebie zamontowany (wlasciwie wszystko co trzeba zostalo poustawiane )... tak ze wszystko jest dopięte na ostatni guzik i calosc ze sobą pięknie współgra teraz jeszcze TT czeka na CHIP ale to po swietach


    Oto zdięcia zamontowanego BOV-a :









    moze nagram jescze filmik zeby mozna bylo posluchac jak to fajnie chodzi....


    POZDRAWIAM WSZYSTKICH I ZYCZE WESOLYCH SWIAT!
    Odgrzewam kotleta bo mam pytanko co do tej regulacji .Możesz mi opisać jak go ustawić żeby wszystko śmigało dzięki

  15. #555

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    300
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    70
    Siema sory że odkopuje po raz kolejny temat ale nigdzie nie znalazłem info jak wygląda montaż splittera Forge na pełnej recyrkulacji (jak zwykłe dv). Oprócz tego że zaślepiam trąbkę to podłączyć tak samo jak klasycznie hybrydę (odwrotnie niż Ori DV)? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Podobne wątki

  1. Forge 007P DV vs. Forge Splitter Combination DV/BOV
    Przez Bartosz w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 20:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •