Strona 27 z 37 PierwszyPierwszy ... 172526272829 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 391 do 405 z 555

Wątek: Forge - Splitter oraz inne opcje DV , BOV

  1. #391
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Wycieczki wycieczkami, ale to Ty wyskakujesz z "poziomami"


    Wracajac do tematu mowisz ze praktukujesz, obserwujesz ... Spoko, splittera tez mialem, ale szybko sie go pozbylem po zrobieniu wydechu, ktory go zagluszal. Ale pomysl chwile, jesli powietrze idzie tam gdzie ma nie isc to, chyba nie pomagasz silnikowi. A ze roznice w mocy, a raczej lagu beda male to tak tego nie czuc. Ale pisac ze nie ma wad jest czysta glupota.

    Tak na koniec, zeby pomoc :
    "Tak jak już parę razy napisałem , zawór ten jest świetnym kompromisem ( miedzy DV a BOV) a nie najlepszym możliwym zaworem z technicznego punktu widzenia .."

  2. #392
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Znowu czytasz i nie rozumiesz, przecież Artur napisał wcześniej że nigdy nie praktykował Splittera, być może w niektórych sprawach jest bardziej konserwatywny, co nie znaczy że we wszystkim i w 100% musimy się ze sobą zgadzać, faktycznie jeżeli z góry założymy że nie potrzebujemy pssyt. nie jest nam on potrzebny,no a co w przypadku jak zacznie?? , gdyby nie był hybrydą faktycznie nie był by w 100% bez wad. w momencie kiedy możemy go używać jako zwykłego D.V mając łatwą regulację sprężynki, a nie musimy jej wymieniać lub kombinować podkładkami, jest on dla mnie bez wad, hmm znowu się powtarzam, kiedy zaś najdzie nas ochota na zabawę z psyyt odkręcamy i syczymy, zwykły zawór nie posiada takiej opcji.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #393

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Jak Messik kupi lepszy i tańszy to go opisze. Coś czuję że to nie nastąpi nigdy.

  4. #394
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    Jak Messik kupi lepszy i tańszy to go opisze. Coś czuję że to nie nastąpi nigdy.
    Co mam kupic tanszego i lepszego? Jestem przeciwny tym wynalazkom i tyle.

    "Znowu czytasz i nie rozumiesz, przecież Artur napisał wcześniej że nigdy nie praktykował Splittera" spoko, nie napisalem ze bylo inaczej, tylko zebys powiedzial Arturowi ze teoretuzuje, bo przez 27 stron tego nie zrobiles, ciekawe dlaczego.

    Konczac definitywnie temat. Splittera sie kupuje zeby robil psss a nie po to zeby zmienic go zaraz w dv! A jesli go uzywamy w ten sposob to w jakims (malym) stopniu nie pomagamy silnikowi, ty chyba przyznasz? Od poczatku o to mi chodzilo.

    Moje pierwsze pytanie bylo skierowane do Pawla2005, jakie to sa te inne plusy pomijajac walory dzwiekowe. I nadal nie uzyskalem odpowidzi, wiec jesli Ty masz go to napisz jakie one sa. Oczywiscie nie porownuj mi do ori dv tylko do tego od forga. I to ze ma mozliwosc zmiany z dv na splitter tez nie jest jakis plusem bo to zalicza sie do "psss"
    Ostatnio edytowane przez Messik ; 11-01-2012 o 22:31

  5. #395
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Panowie ... Serce mi krwawi jak czytam takie spory .

    Myślę że nie ma się o co spierać , co dla jednego jest wadą dla innego może być zaletą .
    Sam wiele razy polecałem ten zawór ludziom którzy chcą bardziej słyszeć prace zaworu i inne efekty dźwiękowe związane z turbodoładowanym silnikiem . Nie jest to jakiś bubel czy też nie polecany gadget .

    Kwestia upuszczania części powietrza do atmosfery dla mnie jest pewnego rodzaju wadą nie mniej jednak skoro ta ilość jest taka że nie widać efektów ubocznych to dla kogoś innego nie musi to być wadą .
    Wyrażamy po prostu swoje osobiste opinie i nie zawsze każdy ma taką samą
    Wszystkie konieczne informacje do wyrobienia własnej opinii są już w tym wątku , bardzo proszę nie spierajmy się już o to czyja opinia jest właściwsza


    Messik - pozwoliłem sobie delikatnie wyedytować Twój post ( 391 )







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #396
    Awatar oliv
    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Skąd
    Celestynów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    srebrny
    Posty
    26

    Zawór upustowy Dv

    Witam i pozdrawiam wszystkich. mam pytanie czy zamiast seryjnego Dv będzie mi pasował ten
    Zawór upustowy DV 34mm Evo / subaru nie Forge turbo?/

  7. #397

    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Internet
    Pojemność
    brak
    KM
    xxx
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    xxx
    Posty
    167
    Hej, to pytanie chyba TU powinno być http://www.klubtt.pl/tuning-i-gadaze...je-dv-bov.html
    Są kobiety pistolety!

    - NIE dyskutuję z idiotą! Sprowadzi mnie do swojego poziomu, a tam pokona doświadczeniem.

  8. #398
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez oliv Zobacz posta
    Witam i pozdrawiam wszystkich. mam pytanie czy zamiast seryjnego Dv będzie mi pasował ten
    Zawór upustowy DV 34mm Evo / subaru nie Forge turbo?/
    Link nie działa ale już po opisie widać że nie taki zawór będzie Ci potrzebny .
    Na upartego jakoś by zamontował z silikonami do redukcji średnic ale wtedy z kolei powiększy się ''ogólny'' rozmiar zaworu i pojawią się kolejne schody przy instalacji .

    Do TT potrzebujesz zaworu z wyjściem i wejściem o średnicy 25 mm .
    Kupuj więc Forge 007 lub nowszy i ulepszony zawór Forge 008




    Cytat Zamieszczone przez violinka Zobacz posta
    Hej, to pytanie chyba TU powinno być http://www.klubtt.pl/tuning-i-gadaze...je-dv-bov.html
    Koleżanka ma rację , już przeniosłem i na przyszłość zwracaj proszę uwagę na fakt że większość podstawowych tematów była już omawiana na forum i wystarczy napisać w istniejącym temacie .







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #399
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    po machnieciu calego watku mam kilka pytan
    jako, ze interesuje mnie wylacznie dv to:
    a/ czy dv bosch ze sklepu to to samo co ori dv z aso ?
    b/ czym (poza cena) rozni sie forge 007p od 007pa ?
    c/ czym (poza cena) rozni sie forge 007 od 008 - wiem, ze 008 lest nowszy, wiec marketingowo lepszy, ale na czym polega roznica ?

    "Love Them BOTH" - M.

  10. #400
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Jeśli chodzi o seryjne DV to najlepszym DV jest zawór z końcówką numeru 710N. Z tego co pamiętam on chyba nie jest z TT...

  11. #401
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    jest też i z TT
    MARUDA

  12. #402

  13. #403
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Używałem ''Synchronic BOV '' ( oczywiście w trybie recyrkulacji ) z tej firmy i sprawował się bardzo dobrze .
    Ten DV to ich najnowszy produkt ale patrząc na zasadę działania można przypuszczać że jest to bardzo dobry patent .


    Jeśli chodzi o seryjny DV to faktycznie 710N jest najmocniejszą wersją i jest on montowany seryjnie między innymi w TT225 .
    Nie mniej jednak słyszałem że w ASO dostępne są już tylko te ''N''
    Nie sądzę też aby była jakaś różnica między oryginalnym Boschem z końcówką ''N'' a tym z ASO





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #404
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
    a/ czy dv bosch ze sklepu to to samo co ori dv z aso ?
    b/ czym (poza cena) rozni sie forge 007p od 007pa ?
    c/ czym (poza cena) rozni sie forge 007 od 008 - wiem, ze 008 lest nowszy, wiec marketingowo lepszy, ale na czym polega roznica ?
    jako ze czytalem dalej sam sobi odpowiem na pyt. ;]

    a/ tak, i jak mowili koledzy najlepszy dv bosch to na dzis 710N, czyli:
    Bosch 0 280 142 114
    VW/Audi 06A 145 710N


    b/ 007p od 007pa rozni sie wylacznie miejscem, w ktorym znajduje sie wejscie na wezyk:
    wersja PA z boku:


    wersja P z gory:



    c/
    roznica polega na kosmetycznych zmianach konstrukcyjnych (np. zmniejszenie gornej komory w stosunku do 007), ktore maja przelozyc sie na szybsze dzialanie zaworka
    oficjalne info od forge:
    "the volume inside the top of the valve has been reduced from the OEM Bosch valve and the 007, and also the cross-sectional area of the top of the piston has been increased so the movement of the piston is quicker as the car goes from boost to vacuum."




    "Love Them BOTH" - M.

  15. #405
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Malutkie pytanko dla pewnosci. Okazalo sie , ze w szweden nie moge miec BOV na przegladzie , zeby go przerobic na DV to tylko odkrecamy ta ''trabke'' i zamiast jej wkrecamy zaslepke ?


    pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Forge 007P DV vs. Forge Splitter Combination DV/BOV
    Przez Bartosz w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 20:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •