Strona 1 z 37 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 555

Wątek: Forge - Splitter oraz inne opcje DV , BOV

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    Kraków
    Posty
    133

    Forge - Splitter oraz inne opcje DV , BOV

    Zmieniłem oryginalny tytuł w związku z czesto pojawiającymi się w tym wątku innymi niż Splitter rozwiązaniami . Od tej pory w wątku tym dozwolone są dyskusje o wszelkich innych opcjach dotyczących tematu BOV , DV i ich hybryd

    Zainstalowałem BLOW OFF FORGE który zamowilem jakies 3 tyg temu...

    Forge Motorsport | Alloy Fabrication

    Model BOV-a: FMDVSPLTR

    Montarz byl bardzo prosty, po wyregulowaniu zaworu (zgodnie z instrukcją) wszystko działa OK - tak jak producent zapewnial nie bylo zadnego wariowania komputera i zadnych blędów... bylem mile zaskoczony po przejazdzce próbnej zawór w przeciwienstwie do oryginalnego boscha (plastik-dziadostwo) nie przepuszcza powietrza i jest szczelny, dzieki czemu nie ma spadku mocy i petarda pięknie sie kreci do 7 tys obrotów! (potem odcięcie)... Miejsce upustu atmosferycznego mozna zaslepic specjalną zaslepką jak ktos chce miec w 100% zawór recylkujący (ale po co? )


    Zrobilem 400 Km od montazu i dzisiaj rano podpinalismy go jeszcze do komputera diagnostycznego - błędów 0

    Spalanie srednie (tryb mieszany) tez mi spadlo (9,3 dm3/100 Km), dodam jeszcze na koniec ze przeprogramowalismy przeplywomierz pod filtr stozkowy który mam u siebie zamontowany (wlasciwie wszystko co trzeba zostalo poustawiane )... tak ze wszystko jest dopięte na ostatni guzik i calosc ze sobą pięknie współgra teraz jeszcze TT czeka na CHIP ale to po swietach


    Oto zdięcia zamontowanego BOV-a :









    moze nagram jescze filmik zeby mozna bylo posluchac jak to fajnie chodzi....


    POZDRAWIAM WSZYSTKICH I ZYCZE WESOLYCH SWIAT!
    Ostatnio edytowane przez Arttur ; 23-01-2011 o 21:52 Powód: przekształcenie wątku ;-)

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No powiem Ci ze ciekawie to wyglada .
    Jestem przeciwnikiem zakladania BOV-a do 1.8T ale z tego co widze ten zawor to inna bajka..
    Ciekawi mnie jak wyglada stosunek powietrza upuszczanego do atmosfery do tego ktore wraca w obieg..
    Jak bedziesz mial czas to sprawdz jeszcze jaki jest AFR z tym zaworkiem...

    Pozdraawiam i wesolych swiat wszystkim !!!


    Ps.
    dodam jeszcze na koniec ze przeprogramowalismy przeplywomierz pod filtr
    Powiedz jak to zrobic bo pierwszy raz slysze , moze byc na PW


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3

    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    Kraków
    Posty
    133
    Jezeli chodzi o stosunek upuszcanego powietrza do atmosfery do wracającego w obieg trzeba by bylo napisac do producenta z zapytaniem o to... byc moze odpiszą. Stosunek powietrza do paliwa postaram sie sprawdzic przy najblizszej okazji Co do przeplywomierza to samochod trzeba podpiąć pod komputer i tam w opcjach jakiegos programu diagnostycznego mozna dokonac adaptacji przepływomierza.... (moj mechanik uzywa chyba programu DeltaScan)

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jak bedziesz mial czas to wstaw filmik jak to smiga..

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5

    Dołączył
    Mar 2007
    Płeć
    Skąd
    Krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    159
    Dzis mialem okazje sie przejechac z MILO666 PIEKNIE GWIZDA i SAPIE
    Masz cos do powiedzenia? na pewno? przemysl to jeszcze raz... a potem napisz!
    ---------------------------
    Nie masz nic do powiedzenia, ale jednak piszesz? KLIKNIJ--> http://twozywo.art.pl/wyraz/spierdalaj.htm

  6. #6

    Dołączył
    Dec 2008
    Płeć
    Skąd
    Gloucester
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    blue
    Posty
    121
    wiem , ze juz dawno za pozno na ta odpowiedz, ale gdyby ktos z forumowiczow szukal jakiegos info to stosunek wyglada tak:

    40% powietrza uwalniane jest do atmosfery 60% wraca do obiegu. ( to jest HYBRYDA)

    Proporcja ta pozwala "oszukać" kompa, żeby nie wyrzucał błędów.

    Rozchodzi się tu o pewien DODATKOWY czujnik przepływu masy powietrza (nie przeplywomierz), ktory zamontowany jest w silnikach 1.8T VAG . To jest powod dlaczego silniki te nie moga miec zamontowanego typowego BOV'a lecz HYBRYDE.
    Z tego co wiem to jest jeden silnik 1.8T , ktory moze miec wstawiony BOV i nic zlego sie nie dzieje.
    wyglada to tak


    Jest to silnik o kodzie AGU

    pozdrawiam

  7. #7
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Post prawie z przed roku ale dzieki za info o Splitterze

    Teraz wyjasnij prosze jaki to '' DODATKOWY czujnik przepływu masy powietrza (nie przeplywomierz) '' jest w silnikach 1.8T
    Znam prawie na pamiec te silniki i nigdy o niczym takim nie slyszalem , moze naucze sie czegos nowego

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #8

    Dołączył
    Dec 2008
    Płeć
    Skąd
    Gloucester
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    blue
    Posty
    121
    hej
    w sumie to mala gafe syrzelilem :P chodzilo mi o dodatkowy czujnik , ktory mierzy cisnienie . Silniki z kodem AGU go nie posiadaja.

  9. #9
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    100
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    525
    O jakim dodatkowym czujniku mowa ? Jakas jego nazwa ? Numer czesci albo przynajmniej gdzie sie znajduje jezeli wogole jest bo cos mi sie wydaje ze ta roznica lezy w innych czesciach

  10. #10

    Dołączył
    Dec 2008
    Płeć
    Skąd
    Gloucester
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    blue
    Posty
    121
    ogolnie mechanikiem niestety nie jestem , pisze to co wiem od ludzi, kupujacych u mnie towar.
    Mysle, ze Artur bedzie wiedzial cos wiecej

  11. #11
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    100
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    525
    Mysle ze gdyby arttur wiedzial to bym nam napisal, a jezeli chodzi o znajomosc tego silnika to ja tez go znam bardzoooo dobrze jezdze tetetkami od okolo 7-8 lat wiec zdazylem juz poznac to auto i silnik ale nie znam zadnego czujnika ktory po za maf i map sensorem i n75 ma jakies znaczenie jezeli chodzi o boost w aucie dlatego jezeli mnie zaskoczysz czyms nowym to sie naucze od ciebie ale mysle ze takowego nie ma a jezeli chodzi o AGU to owszem ten silnik jest chyba najstarszy jezeli chodzi o konstrukcje albo jednym z najstraszych i zarazem prostym w konstrukcji to klasyfikuje go do jednego z najlepszych silnikow 1.8 T do duzych modyfikacji

    pozdro

  12. #12
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Mysle ze dudi403 ma na mysli fakt ze stare 1.8T nie posiadaja MAP sensora ..
    Jednak nie widze w tym powodu sprzyjajacego do pracy z BOV-em .
    Genaralnie wiekszosc 1,8T bedzie pracowac z BOV-em ktory pozostaje zamkniety na biegu jalowym i jeszcze lepiej kiedy jest program pisany pod BOV ..

    Mimo to silnik dobrze pracujacy z BOV-em zawsze bedzie pracowal lepiej z DV ..
    Oczywiscie mam na mysli BOV-a w klasycznym tego slowa znaczeniu Splitter to nie jest BOV
    Odobiscie jestem zwolennikiem DV , po co nie potrzebnie dodawac naszym ECU wiecej '' roboty "

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #13
    Awatar Maru
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    536
    proponowałbym wykasować spam i zostawić sam instruktarz + krótkie "za/przeciw"

    Dodatkowo spytam, bo widac, ze wasza wiedza przewyzsza moją (totalny brak):

    mam 180km 99' bez quattro.

    Chciałbym sobie zamontować ww. blow-off. Czy zle mi sie wydaje ze jest to koszt ok. 200$ ?

    Co to jest BOV, co to jest to DV i czemu jest to lepsze od tego tutaj Blow Off'a? Czy majac taka TT jak moja, w ogole warto myslec o czyms innym niz blow-off ?

    Czy bede miał pozniej jakies negatywne konsekwencje z tego ? jakies "bledy" (od razu mowie, ze nie znam sie na tym, ale w przyszlosci mam zamiar sie wziac za ten caly "VAG"), braki w mocy lub jakies inne odczuwalne roznice - poza oczywiscie oczekiwanym "pssst" ?

    Pytam, z swiadomoscia, ze nic nie wiem - wiec gdybym w odpowiedzi mogl prosic o nie umieszczanie jakis hasel i szyfrow typu DV FSG489 lub - byłbym wdzieczny
    Gdy tankujesz z myślą o najbliższym czwartku bądź niedzieli to wiedź, że szatan się tobą interesuje

  14. #14

    Dołączył
    Dec 2008
    Płeć
    Skąd
    Gloucester
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    blue
    Posty
    121
    Hej, jesli chcesz aby syczało to najbezpieczniej jest zalozyc to
    http://www.allegro.pl/item551646560_...fmdvspltr.html

    Jesli nie koniecznie ma syczeć , to ten zaworek
    http://www.allegro.pl/item551651718_..._fmcl007p.html

    pozdrawiam

  15. #15
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Maru, Jestes na forum wystarczajacy czas zeby zorientowac sie w pewnych sprawach a pytasz co to jest DV i BOV Wiesz pewnie tez ze zawsze staram sie pomagac innym ale jesli mam pisac o tak podstawowych sprawach to nie czuje sie jakbym pomagal tylko robil cos za kogos

    Poczytaj te tematy prosze ..
    http://www.klubtt.pl/forum/topics2/b...eciw-vt464.htm

    http://klubtt.pl/forum/topics2/forge...-bov-vt823.htm

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Forge 007P DV vs. Forge Splitter Combination DV/BOV
    Przez Bartosz w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 20:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •