Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Wątek: mój filmik 0-190 i małe testy wpływu zmiany kół na przyspieszenie

  1. #1
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782

    mój filmik 0-190 i małe testy wpływu zmiany kół na przyspieszenie

    hmm no więc nadeszła zima czas zmienić opony i tak mniej wiecej chciałem sobie pomierzyć czasy 0-100 0-200 i jaki wpływ na to mają koła i opony...pomiary oczywiście tak pirazy oko bo nagrywałem filmiki telem na fajerze i potem łapałem czasy od momentu puszczenia sprzegła do momentu kiedy wskazówka osiągneła zadaną prędkość ..do setki najlepiej udało mi się ruszyć na felgach 19tkach szer 8.5 cala et z dystasami po 2cm czyli z przodu wystaje opony około 1cm(felga teoretycznie tylko 2mm) a tył dopasowałem na równi i na to naciągnięta opona 223 na 35 i wyszło około 5.8-5.9s na zimówkach wychodziło podobnie lecz tutaj to większe miało znaczenie jak sprzęgło mi skleiło bo niestety przy ostrym ruszeniu na 1 biegu jest tak ospale;/
    na przyspieszenia 0-160 to zmiana kół nie miała wielkiego wpływu może 0.5 na niekorzyść 19tek
    lecz sam pomiar 160-200 to różnica 2s!!! na niekorzyść wystających 19 i niestety już zdezelowanymi oponami (jak jadę to już mocno dudnią i nawet zacząłem mieć myśli czy to nie tylny most ale po zmianie opon ucichło uff) opony zimowe to praktycznie nówki na fabrycznych felgach i wymiar to 205 na 50 z tego co pamiętam..ogólnie zimówki mają większe opory toczenia (tym bardziej nowe) niż letnie opony a i tak dużo mniejsze niż dużo szersze i wystające koła..waga felg jest na korzyść 19tek lecz ze stalowymi dystansami jest praktycznie równa..odnośnie masy to jest ona ważna ale także moment bezwładności względem osi obrotu ale skoro masa taka sama i czasy do setki są praktycznie identyczne a nawet na + dla felg 19 to można przyjąć że jest to samo lecz opory powietrza i toczenia takich już zdartych opon( głównie przez zabawy w modlinie a potem jeszcze powtórka) mają już bardzo duży wpływ na wysokich prędkościach..

    a tutaj jakiś tam filmik 0-190 na zimówkach z niekoniecznie najlepszym startem, niestety było to na ...i za krótki odcinek żeby złapać 2 paczki...
    YouTube - audi TT przyspieszenie 0-190
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 15-11-2010 o 11:19

  2. #2

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    O to ja nagram swój od 0-100 a potem dalej jak drogi styknie.

  3. #3

    Dołączył
    Sep 2009
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    159
    dobrze zamiata, ale zimowe koło wazy około 18kg a letnia 19 wazy z opona 24kg. Moje tt czuc ze lepiej idzie na zimowym głownie z dołu

  4. #4
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no tak ale ja mam zimówki na fabrycznych felgach 17 cali gdzie waga ich z oponą jest 24kg..jak kiedyś miałem stalówki 16tki to też pamiętam że były dużo lżejsze i wyraźnie było czuć że auto lepiej idzie...aż czasem żałuje że je sprzedałem bo na takie zabawy typu modlin były by idealne...

  5. #5
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jedzie zacnie
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #6
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    ładnie, mogłeś dociągnąć do 200
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  7. #7
    Awatar Arti
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Pojemność
    brak
    Rocznik
    1900
    Kolor
    brak
    Posty
    57
    Początkowe przyśpieszenie mnie "zatkało" . Dla mnie sekunda różnicy między oponami to żadna różnica. Auto lata, a o to właśnie chodzi.

  8. #8
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    nie mogłem dociągnąć do 200 bo to było na 10tce czekałem na poboczu i wstrzeliłem się w lukę pomiędzy autami które jechały gęsiego i po chwili dojeżdżałem do sznurka aut i po wyhamowaniu byłem z 10m za dupą auta które jechało gdzieś około 90... ale na innym filmiku wyszło mi 0-200 około 21-21.5s szału oczywiście niema ale tak jak mówiłem "program" na k04 jest takim chwilowym pocieszeniem zanim zrobię coś naprawdę z tym autem...
    a odnośnie strat na oponach i wystających kołach...przedział 160-200 i różnica 2s jak dla mnie to przepaść..powyżej 200 było by jeszcze więcej ale czego się nie robi dla reprezentatywnych 19tek:P a i dodam to że auto jedzie oczywiście około 1s szybciej niż na programie "krematora" tam ich "strojenie" 1.5 bar a tutaj seria na 1.2 bar:P
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 15-11-2010 o 19:29

  9. #9
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No rzeczywiście 2s straty przez koła to sporo , ciekawe jaki wynik by wyszedł na moich felgach , waga razem z oponami nie całe 18kg
    Generalnie autko odpycha się bardzo przyzwoicie jak na seryjną turbinę .






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #10
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no zapewne lepiej auto było...lecz tak jak pisałem to nie masa kół miała tu znaczenie bo fabryczne zimówki z 17tkami waża 24kg 19 tki z letnimi 22kg lecz z dystansem wychodzi praktycznie to samo..opony nie sa mega szerokie bo 225 ale naciągniętę nie na felgę 7.5 cala tylko 8.5 cala i jak porównywałem z letnimi oponami odzianymi na seryjną felgę to ta 225 na 8.5calowej feldze wyglądała jak minimum 245 przy tej seryjnej ..tutaj raczej straty tkwią z oporach toczenia i oporach powietrza jakie wytwarzają felgi( wiadra niby nie za duże ranty ale wystające poza auto) dodatkowo dodam że mam wrażenie że zużycie opon ma spore znaczenie bo po ostatnich zabawach w modlinie opony zrobiły się ząbkowane i ten efekt zamuły na wysokich zaczął się nasilać ( i mocne buczenie opon) a po założeniu zimówek auto zrobiło się wyraźnie żwawsze na wysokich prędkościach...
    Arttur a to te Twoje BBS CH 18tki z oponami tyle ważą? bo w sumie całkiem malutko...

  11. #11
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    To są BBS RSGT i sama felga bez opony waży 8,5 kg

    Zgadzam się że nie tylko waga robi swoje w Twoim przypadku .
    Większe opory toczenia i aerodynamika odgrywa dużą role przy wyższych prędkościach .




    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #12
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782

  13. #13
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Zawsze twierdziłem że 19-stki są za drogie

    Bardzo lekkie są też oryginalne koła audi te montowane seryjne w 225 po 2001 ( 17'' - te 5-cio ramienne z grubymi ramionami ).
    Jako nieliczne z seryjnych felg są to felgi kute i ważyły razem z oponami kilogram więcej od moich osiemnastek .

    Jak ktoś z was ma takie i myśli o wymianie to lepiej zostawić je na zimowe albo na spoty




    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #14
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Felgi 18 BBS RS GT ! NOWE komplet ! Audi BMW Mazda (1316761167) - Aukcje internetowe Allegro
    przy tej kasie te 2 tys to niewiele zmienia:P
    no ja chętnie bym się zamienił...tzn seryjne 6 ramienne na te 5 ramienne o których mówisz...ale nie wiem czy ktoś będzie chętny żeby się zamienić;/(oczywiście z moją dopłatą)

  15. #15
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    BBSy sa kozackie, ale jakoś nie przepadam ze mega szerokimi parapetami. Poza tym rant optycznie mocno pomniejsza felge.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


Podobne wątki

  1. MK2 [8J] Przyspieszenie 2.0 TFSI ...
    Przez thefirm w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-07-2015, 06:45
  2. srt i jego przyspieszenie
    Przez jzsho w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 26-04-2012, 12:39
  3. Modele opon na rok 2011, Testy i porównania. Wasze opinię.
    Przez MichalTT w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-05-2011, 10:56
  4. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-03-2011, 21:07
  5. TT - małe zmiany
    Przez jerzy_dabrowski w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-12-2007, 19:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •