Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: czy uszkodzony nastawnik wałka rozrządu może spowodować uszkodzenie przepływomierza?

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Dubaj, Z.E.A.
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    279

    czy uszkodzony nastawnik wałka rozrządu może spowodować uszkodzenie przepływomierza?

    Witam wszystkich,

    Mam problem z przepływomierzem (po raz kolejny w przeciągu miesiąca), przepływomierz był wymieniony po zakupie auta miesiac temu (kupiłem regenerowany w ASO) Natomiast własnie zamontowałem nowy nastawnik wałka rozrządu, po jego awarii i konieczności powrotu do domu na lawecie. Nastawnik działa poprawnie, niema żadnego hałasu spod pokrywy zaworów jak przed wymianą, pojawił się natomiast , już w momencie pojawienia sie problemu z nastawnikiem, błąd:
    16486 - Mass Air Flow Sensor (G70): Signal too Low
    P0102 - 35-00 - -
    Readiness: 0110 0101

    Czy jest możliwość, że przepływomierz padł przy okazji awarii nastawnika?

    Bloki pomiarowe Vag są dla mnie dość nie jasne, ponieważ blok 02 sugeruje zgon, natomiast w bloku 211 jest wartość prawidłowa (a może jest to wartość oczekiwana)
    Załącznik 319

    Proszę o Wasze opinie!

  2. #2
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Usterki nie mają ze sobą związku, chyba że ktoś przy rozbieraniu coś uszkodził. Sprawdż wtyczkę i wiązkę.
    Sprawdź grupę 002 pod obciażeniem
    Rozumiem że bład po wykasowaniu powraca.
    Pamiętaj, że na LMM z ASO masz gwarancje 2 lata. Wymieniają od ręki po przetestowaniu jej VASem.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no przepływki z aso też lubią zdechnąć..ale z gwarancją dokładnie..i jeśli masz jakąś inną wkładkę lub stożek to zmien na serię bo mogą się czepnąć pomimo że to nie ma wpływu na nagłe zdechnięcie przepływki..

  4. #4

    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Dubaj, Z.E.A.
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    279
    No to w sprawie przepływki wyjaśniło się tyle, że faktycznie była padnięta! Po zamontowaniu nowej pojawiły sie odczyty w bloku 02 oraz 211 w granicach 2.8-3g/s na wolnych obrotach. Niestety tutejszy dealer nie udziela gwarancji na sprzedawane części. Gwarancja wyłącznie na części montowane przez ASO. I znowu po kieszeni....
    Dobrze że nie kazali czekać kilku tygodni na dostawę części z niemiec

    Nadal zastanawia mnie zbieżność w momencie padnięcia przepływki i nastawnika rozrządu. Faktem jest, że auto dostawało wtedy mocno po du.. . A efektem uszkodzenia nastawnika był taki łomot spod dekla, że byłem pewien, że głowica do roboty i juz po zaworach. Na szczęście chyba wszystko z nimi w porządku, jutro test na drodze.

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no ja bym nie kupił przepływki bez gwarancji...a ta przepływka to kupiona w aso? tylko że gwarancji nie udzielają jeśli oni nie montują? no nie przejmuj się przepływką...żadne usterki nie spowodują jej awarii poza syfem w dolocie lub jakimiś zwarciami na kostce ....

  6. #6

    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Dubaj, Z.E.A.
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    279
    No niestety nie udzielają gwarancji. Ale nowa na szczęście działa i w końcu Vag nie wywala żadnych błędów.
    Jeszcze tylko zostało mi zamontować lampy przednie i zderzak i można jechać jazdę próbną. (lampy po czyszczeniu, świezo odpiekane w piekarniku!)

  7. #7
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    heh a jak powiedziałem że aso nie udziela gwarancji na części jeśli ich sami nie montują to ktoś mnie wyśmiał...z czujnikiem g251 miałem to samo...

  8. #8
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Dałeś się nabić w butelke i tyle, zresztą, nie Ty jeden!!! Nie znasz swoich praw konsumenta i wcisną Ci każdy kit i naciągną na kolejną kase !!! Niestety niewiedza i łatwowierność kosztuje, a pisałem już o reklamowaniu lmm w innym wątku. Nie dajcie się oszukiwać i nie bądzcie niereformowalni !!!!

    Proponuje zapoznać się z:
    Ustawa z dnia 27 lipca 2002r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz zmianie Kodeksy Cywilnego, Art. 8

    i ewentualnie sobie wydrukować. Jeśli koleś w ASO wyskakuje z przeciwem rzucasz mu to na stół i masz problem z głowy. Rekalmowałem lmm w ASO kilka razy i nigdy nie było problemów.

    Kupujesz lmm i moższ go reklamować - nie ma potrzeby, by był on montowany przez sprzedawcę - jest to część zamienna, a nie intergralna, nieodłączna część pojazdu.
    Ostatnio edytowane przez wowo ; 14-11-2010 o 18:47
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  9. #9
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no podsumowując to bez gwarancji to kicha bo ja robiłem wywiad i one się często psują..czy przez aso czy te oryginał bosch jeśli trafimy na kiepski egzemplarz to padnie i tyle wiec bez gwarancji niema opcji...lepiej od razu się ugadaj ze sprzedawcą bo jak padnie to będzie robił problemy...

  10. #10

    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Dubaj, Z.E.A.
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    279
    Chyba muszę trochę sprostować! Umknęła Waszej uwadze pewna informacja na mój temat, a mianowicie że mieszkam w Emiratach Arabskich, a tutaj jak coś ne jest na odwrót to na pewno zupełnie inaczej
    Jak mówią ze nie ma gwarancji to masz mozliwość kupić nowe u nich albo u kogoś innego, innych praw nie posiadasz!

    Pozdrawiam więc ciepło (u mnie nadal ponad 30 stopni w plusie)

  11. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    heh takiemu to dobrze...

Podobne wątki

  1. Nastawnik wałka rozrządu
    Przez gasoline w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-09-2017, 22:56
  2. Czujnik wałka rozrządu / brak korelacji.
    Przez Noiz w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-05-2017, 20:27
  3. 1.8T 225PS APX Q - Błąd 17939 - Czujnik wałka rozrządu
    Przez Moto_Fan w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-08-2013, 21:17
  4. nastawnik wałka rozrządu-sporadyczny
    Przez tomus00000 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-05-2012, 13:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •