Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 26

Wątek: jaki przebieg wytrzyma turbina po i lu tys.km.wymienic trzeba?

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2010
    Skąd
    irlandia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Posty
    26

    jaki przebieg wytrzyma turbina po i lu tys.km.wymienic trzeba?

    witam wszystkich mam pytanie kiedy naleazy wymienic turbine?po jakim przebiegu?jak sprawdzic czy dziala w 99 procentach turbo ?pytam o to poniewarz zebym mial jasnosc co do mocy mojej tt ki

  2. #2
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Wymieniasz jak powie papa
    Moc sprawdź na rolkach. Możesz sprawdzić luzy na wirniku, czy nie puszcza oleju i jak trzyma doładowanie, co da Ci jako taki pogląd na jej stan, choć nie wykluczy nagłej awarii :/
    Nie ma recepty na przebieg i zależy to od wielu czynników. Dla przykładu powiem Ci jak to wyglądało w moich poprzednich autach:
    - Audi A6 C5 2.5 TDI 150PS - 310tys.km program na 200PS Obecnie 450tys.km i spręzarka jeszcze nie ruszana i ma się dobrze
    - BMW e46 330xd - 200tys.km program na 240PS. Przy 250PS bez żadnych wcześniejszych oznak się wysrała - wymiana na nową
    - Audi TT 180PS - 112tys.km w zasadzie idealna. Zdemontowana, obejrzana i cieszy właściciela w innym aucie.
    K03S ma tendencje do spękać częswci gorącej i na to trzeba zwrócić uwagę.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  3. #3
    Awatar konyx74
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    sreberko
    Posty
    403
    ale jest pare patentow aby przedluzyc zywotnosc turbiny,ja po odpaleniu samochodu po postoju 12 godzinnym czekam 2-3 minuty az zlapie cisnienie a jak koncze jazde to i tak ja wygaszam te 2-3 minuty na wolnych obrotach i obojetne czy jezdze na wysokich czy niskich obrotach,mysle ze to pomaga w przedluzeniu zywotnosci rowniez.

  4. #4
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Uruchomienie i czekanie pare minut nie pomoże Ci w niczym, trym bardziej w seryjnym aucie Lepiej jest gdy silnik pracuje pod obciążeniem - szybciej olej łapie temperaturę. W autach mocno zdłubanych i wyczynowych jest troszke inaczej...
    Co do wygaszania, to po "normlanej" jeździe tez nie ma sensu czekać, gdyż silnik i tak pracował w podciśnieniu, więc wirniki nie dostawały po dupie.
    Podstawowa zasada, to nie gaszenie auta po dynamicznej jeździe, tylko danie mu czasu "na odsapnięcie" Zazwyczaj wystrczy tez spokojne dojechanie na osiedle, do garażu itp.
    Przede wszystkim to nie pałowanie auta na niedogrzanym silniku i używanie pełnego syntetyka. To samo tyczy się aut po mocnym programie, smigających na najwyższym przełożeniu w okolicach czerownego pola.... Oczywiście nic sie nie wysra się momentalnie jesli iles tam razy tego niedopilnujemy...
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no zgadzam się z wowo...jeśli nie chcemy czekać to jedziemy na lajcie do celu ostatnie 2-3 km stajemy 30s i wsio...a dodam tak że gdy ciecz rozgrzewa się już do 90 to olej ma około 60maks 70 stopni i nie wierzcie w te bajki że olej trzyma dłużej temp i po przerwie np godzinnej jeśli ciecz zchłodzi się do np 50 to że olej będzie miał np 60 ..za przeproszeniem góXXo prawda...mam zegar i widzę że jeśli ciecz mi spadnie do np 60 to olej także..ale za drugim razem już szybciej wraca lecz nigdy nie przegoni temp cieczy..no chyba że po dłuższej jeździe to się zwrówna lub przegoni ciutkę..ale nigdy nie po przerwie w jeździe..więc czekajcie do 90 stopni i jeszcze z 5 min ...ja tak robię bo majac zegar widzę wszystko jak na dłoni

  6. #6
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Podłącze się do tematu. Zauważyłem u siebie że nad turbo okolice rozpórki i karoserii samochodu jest wyraźne okopcenie. Czy jest to poprostu z ciepła od turba/kolektora czy może to wskazywać na jakieś problemy? Mam u siebie małą nieszczelność rzędu 0.05bar i nie mogę znaleźć przyczyny. Jak objawia się popękanie strony gorącej i czy zdarza się również w K04?

  7. #7

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Chyba chodzi o takie pęknięcia, na środku fotki jest jedno.


    Ostatnio edytowane przez ICE ; 13-11-2010 o 20:54

  8. #8
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Jesli jest okopcenie, to nie od temperatury, tylko od uciekających spalin = nieszczelność !!!
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  9. #9
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Dzięki za info. Nie byłem pewny czy to normalny objaw czy nie bo np przez prostą analogie do grzejników to nad nimi zawsze też robi się takie okopcenie a wiadomo trubo grzeje się jak piec hutniczy więc efekt większy U mnie takie okopcenie pojawiło się na dystanie 1tyś km. Skoro jednak w innych wozach tego nie ma to mam problem. Przy okazji czy w Waszych autach grzeje się też tunel? Po ok godzinnej jeździe jak dodtne gdzieś w okolice mocowań pasów to czuje że tunel jest ciepły czy to normalne?

  10. #10

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Mój jest ciepły ale nie gorący.

  11. #11
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Ok dzięki. Czyli z tunelem to normalne ale z kominem pod maską już nie pozdrawiam

  12. #12
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    jeśli masz 225 to zdejmij tą rurę co idzie dookoła silnika i wtedy popatrzysz gdzie te spaliny uciekają...

  13. #13

    Dołączył
    Dec 2008
    Płeć
    Skąd
    leszno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    99
    a ja mam takie pytanie. Moja TT ma już 160 k przejechane, turbo słychać głośniej jak silnik jest zimniejszy, potem gwizd jest mniejszy. Mam wskaźnik doładowania i doładowanie jest pomiędzy 0.55-0.6 bara w zależnosci od obrotów. Sporadycznie wchodzi trochę nad 0.6.
    Co jest dziwne, nigdzie a przeryłem chyba cały internet nie mogę znaleźć fabrycznych wartości doładowania. Mam więc pytanie jaka jest rzeczywista wartość doładowania w nowej seryjnej, nie przerobionej TT (180KM) . Druga sprawa przeważnie na IV i V biegu jak mocniej się przyciśnie tak powiedzmy ponad 140 i gaz do dechy to w kabinie zaczyna być czuć ale tak delikatnie zapach spalin (i to nie zawsze) ale w komorze silnika nie ma żadnych okopceń itp...

  14. #14
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Widocznie szukałeś bardzo słabo bo jeste troche temtaów o doładowaniu w sieci, na tym forum również.
    Seria 180PS 0,6-0,7bara.

    Jesli czujesz spaliny w kabinie, to gdzieś masz nieszczelność i zawiewa do środka. Trzeba szukać od kolektora, przynajmniej do kata. Na dalszej cześci jakakolwiek nieszczelność nie pienna powodować smrodku
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  15. #15

    Dołączył
    Dec 2008
    Płeć
    Skąd
    leszno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    99
    czyli ogólnie mam doładowanie "w normie" bo właśnie o,6 mi pokazuje. Kiedyś juz też pytałem na forum , ale własnie też napisał ktoś że 06-0,7 to norma, ale ma ktoś może konkretny link ?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 10-06-2011, 10:31
  2. Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 26-02-2011, 19:18
  3. Trzeba mieć fantazję
    Przez d_matys w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-10-2010, 17:26
  4. Trzeba modyfikowac TT aby nie bylo ...
    Przez unsuitable w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-09-2009, 19:00
  5. K03 ile wytrzyma
    Przez ZUCZEK w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-07-2008, 04:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •