Strona 7 z 32 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 105 z 466

Wątek: Big Turbo i tuning mechaniczny -luźne dyskusje

  1. #91
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Chyba nie sądzisz ze w miejsce Holseta wsadzisz Garretta i bedzie prawie na tip top. Te suszarki różnią się przecież budową i gabarytami. Każdy ale to kazdy z elementów który wymieniłem bedzie wymagał zmiany. Czy to jest pikuś?? Nie sądze, bo bedzie pasowanie cięcie i spawanie. Pikuś to jest upgrate K03 - K04 choć i tam jest troszke roboty
    Dobra już nie dyskutuje na ten temat, bo to nie ma sensu i jeszcze wyjdzie że jestem anty... Powodzenia
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  2. #92
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    w porównaniu do spawania całego kolektora od początku to zmiana końcowej flanszy to nie jest problem zresztą skoro dostałem taką propozycję bo kolega chce zrobić jakiś ciekawy projekt czuje się na siłach miał już sporo udanych projektów , widzę że nawet on chce bardziej niż ja to co mi szkodzi, to tylko osprzęt silnika jak by nie było więc zmiana to nie są jakieś kosmosy...

  3. #93
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Fakt, przecież upgrate na big turbo to też nie kosmos i robi się to na porządku dziennym...
    Ojj Paweł nie wiesz chyba o czym mówisz. Bedziesz składał swoje auto to zobaczysz czy takie zmiany to drobnostka, a skoro ten magik taki wporzo, to tylko korzystać z okazji.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  4. #94
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    robi nie robi ale jak czytam i były pewne porównania to jasno wychodzi że holset przy podobnych gabarytach i potencjale będzie tańszy ciężej go zajeździć będzie szybciej wstawał ale mniej punktów do respektu hehe...nie wiem panowie ale mało już zaczyna wynikać z tej rozmowy, a ja jak czytam porównania garrettów i holsetów to coraz bardziej jestem za...co prawda nie tyczą się one 1.8t ale ktoś musi być tym pierwszym w PL hehe

  5. #95
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798

    Thumbs up

    Paweł skończ już z tym nie ma sensu, lub po co gadać, sie nie spuszczać, bo po to jest forum żeby gadać i do bólu wyciągać kontrargumenty, do puki nie skaczecie sobie do gardeł rozmowa jest ciekawa, a przypominam ci że już w kilku tematach teoretyzujemy na temat twojego przyszłego projektu, więc to nam może być już dość, bo czekamy w końcu na efekt.
    Odnośnie tematu to bardziej przychylam się do opini wowo, że zamienioć holseta na garreta to nie jest pikuś, lecz jeżeli masz taką możliwość, o której piszesz, jestem za aby spróbować, najwyżej zlinczujemy cie na kresce, oby nie nastąpiło to wtedy kiedy stanę się dziadkiem
    Panowie na przyszły sezon potrzebny zlot dwudniowy, trzeba przegadać noc po wyścigach
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #96
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    trudno raz się wygrywa raz się przegrywa...no plan jest taki żeby w przyszłym roku to ogarnąć już bez przekładania na kolejny rok itp...jak na razie się na to zanosi więc dlatego już te głupoty mi w głowie:P

  7. #97
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    To sie nie uda :P
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  8. #98
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hehe dzięki za wiarę w mój projekt i za termin jego realizacji...

    a tak ma marginesie w gt był mały test sprężarek ,ktoś wkleił skany gazety, :
    http://www.racingforum.pl/index.php?...4&#entry862954
    no i wyszło jednoznacznie że garrett wstaje najszybciej...i ciekawie utrzymuje moment do odcinki
    ale spoko czasu jeszcze mam więc mogę sobie na spokojnie się dokształcić na temat tych sprężarek bo przyznam się że pare mies temu usłyszałem pierwszy raz o takiej sprężarce i jakoś tak bez przekonania, no i kwestia na ile ten test był wiarygodny bo jakoś dziwnie najmniejsza sprężarka wstała później niż te większe a to bardzo dziwne uważam że lepszym wyjściem było by strojenie na każdym setupie ale może się mylę, bo każde turbo wymaga innego programu ale nie wiem nie robie tego na codzień więc cóż pozostało mi zaufać temu co piszą
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 09-12-2010 o 23:55

  9. #99
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Czy ten test sponsorował Garrett?? - joke
    Na temat Holseta nikt Ci nic dokładnie nie powie, nie zagwarantuje, bo tych projektów jest nie wiele - droga w PL jeszcze nie przatarta. Wszyscy posiłkują się danymi zza ocenu skandynawii. Wertując ichnie strony można trafić na tekie projekty, jednak sa bez szału. Moja teoria jest taka, że gdyby to byłe udane projekty to przynajmniej w USA byłoby ich multum, chociazby ze powodu smiesznej ceny i dostępności tego turbo.

    Paweł -> szczerze, życze Ci bys projekt zrealizowal jak najszybciej, wynikiem powalił wszystkich na kolana i cieszył się bezawaryjną furą, tylko...
    Najczęściej jest jednak tak, że pomimo chęci projekt nie dochodzi do skutku i kończy się da drobnych przydomowych modach i biciu piany. Wg przyslowia: "Krowa która dużo ryczy...."
    Z tego co wiem, to temat Twojego projektu był poruszany na forum już jakies 8 miesięcy temu jak tylko zakupiłem TT Być może i wczesniej, tego nie wiem.

    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    a przypominam ci że już w kilku tematach teoretyzujemy na temat twojego przyszłego projektu, więc to nam może być już dość, bo czekamy w końcu na efekt.
    Zatem czekamy....
    Ostatnio edytowane przez wowo ; 10-12-2010 o 10:25
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  10. #100
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    niema takiej opcji żeby projekt nie doszedł do skutku, za dużo gratów leży na półce i zamawiam kolejne więc jeśli nie wynikną jakieś przyczyny losowe nie zależne ode mnie to prędzej czy później projekt powstanie a to z jaką turbiną to się okaże odnośnie przebudowy silnika jego zakucia itp i nawet głowicy mam już w głowie plan i ścieżkę jaką zamierzam podążać i jeśli nie będzie rozczarowania po rozbiórce to wszystko będzie tak jak sobie zamierzyłem, nie mam decyzji na 100% odnośnie turbo lecz jak widać vtg zmieniło 5 turbin w ciągu dnia więc czemu ja mam nie zmienić jednej po miesiącu


    no sobota wolna w wawię muszę siedzieć nauki na jutro niema więc postanowiłem coś policzyć, zabrałem się za liczenie map sprężarek która by mogła generalnie pasować. Jestem do tego sceptycznie nastawiony bo jak wiadomo na boost sprężarki jaka daje ma wiele czynników typu jej stan długość układu przepływy głowicy itp , generalnie masa czynników które powodują tylko że bład mnożymy razy błąd i wychodzi kiszka. No więc proste doświadczenie żeby sprawdzić czy liczenie ma sens to tzeba coś policzyć i potem to zweryfikować, znalazłem mapę sprężarki k04 więc policzyłem sobie doładowania (takie jakie mam ustawione w aucie) i wyszło mi gdzie się kończy jej efektywność:

    strona na street racing do wątku gdzie opisany jest prosty wzorek i wszystkie info:
    mapy kompresorów, surge line, itp... - Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum

    stronka z mapami turbin;
    Turbo and Supercharger Maps
    i widać tam mapę na k04( uogólnione bo było troszkę typów i rozmiarów no ale cóż aż tak dobrze to nie ma )
    ale licząc z tego wzoru na streetracing liczmy w jednostce wagi na minutę a wzór jest z m(sześciennych) na s ale znalazłem na innej stronie z turbinami i przeliczyłem że mniej więcej podzielić na 147 i będzie ok( niby jedno do drugiego się ciężko ma bo gęstość powietrza się mocno zmienia ale na tej stronie był tez kalkulator z turbinami więc podejrzewam że ten przelicznik będzie ok i w sumie mi wyszło dobrze)
    moje k04 policzyłem dla 1.2 bar lecz współczynnik VE dałem 88(komuś dla 1.8t tyle wyszło ale jak wiadomo jest to maks współczynnik a przy odcince będzie już niżej co potwierdził mi mój wynik) no więc przy 6.5 tys i doładowaniu 1.2 bar wychodzi że jestem praktycznie ciutkę poza mapą.
    w praktyce trzyma mi 1.3 bar do tych 6.5 tys i ten ciut większy wynik wyszedł zapewne że przy tych obrotach współczynnik VE jest gorszy niż 88 (to zależy od przepływów w głowicy)
    odnośnie wstawania turbiny wyszło mi że zacznie budzić się do życia już gdzieś przy 1700-1800 obrotów no i mniej więcej tak ma to miejsce gdyż ostatnio już przy 2200 obrotów był jeden bar
    oczywiście licząc to powinienem manewrować współczynnikiem VE w zależności od obrotów ale zostawiłem jak jest i potem odnosząc się do tego co mam w praktyce wychodzi mniej więcej to co pisano tam dalej.

    podsumowując te wypociny wychodzi że takie policzenie z tych prostych wzorków daje nam obraz czy dane turbo będzie się dobrze czuło w naszym silniku i w tym doładowaniu które chcemy uzyskać przy danych obrotach...
    więc teraz wypadało by poskakać po mapach turbin i poszukać czegoś dla siebie, dodam że licząc to takim sposobem wychodzi na to że 1.8t nie bardzo jest w stanie wykorzystać potencjału garrett gt3071 (mam na myśli kręcenie maks do 7 tys) gdyż przy samej odcince przy 1.5 bar dochodzimy do miejsca gdzie turbina zaczyna się dobrze czuć a silnik kończy swoje możliwości i nie jest w stanie wypluć więcej gazów...w praktyce wychodzi że te auta jeżdżą ale turbina pracuje głównie w lewej części wykresu a więc tam gdzie jej efektywność jest kiepska i nie bardzo ma ochotę dmuchać...

  11. #101
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Ja mam inną strone. Wklepujesz w niej dane, wybierasz turbo i na mapie sprężarki rysują sie nam gotowe kreseczki
    Wykresów 1.8T grubo powyżej 450PS przy około 6800 obr. na GT3071r jest multum. To jest bardzo popularna dmuchawka za oceanem
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  12. #102
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    tak ale do auta na codzień może być upierdliwa i jakoś w pl tych wykresów nie bardzo widziałem...a TY widziałeś jakieś takie wykresy?

  13. #103
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    W PL nie szukałem nawet. Wystarczy ze w Skandynawi i w USA jest tego multum w przeróżnych konfiguracjach.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  14. #104
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no fakt ale jakiś czas temu sam mówiłeś że na innych paliwach itp , a u nas mało kto się tego podejmuje ...i jak sam widziałeś takich wyników na 1.8t się nie spotyka albo jedynie deklaracje..

  15. #105
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Zgadza sie. Nie pozostaje nic innego jak zaopatrzyc się cysterne 116+ do tego beczke zimowego płynu do spryskiwaczy i wtedy jazda
    Typ od którego mam skrzynie, na wiosne bedzie sprzedawal swój setup na GT2871r i pakuje 3071r więc jakies kreski zapewne się pojawią :P
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


Podobne wątki

  1. DSG a tuning na duże moce - lużne dyskusje, opinie, poglądy
    Przez Arttur w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-03-2017, 08:45
  2. R8 - luźne dyskusje
    Przez lelek w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 01-11-2014, 15:44
  3. Small Turbo i tuning mechaniczny -luźne dyskusje
    Przez Messik w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 18-12-2013, 09:50
  4. 1/4 mili i inne wyścigi - luźne dyskusje
    Przez MichalTT w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 13:56
  5. Tuning Mechaniczny TT 180 KM
    Przez Madi w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-06-2008, 13:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •