Strona 6 z 32 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 76 do 90 z 466

Wątek: Big Turbo i tuning mechaniczny -luźne dyskusje

  1. #76
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Dobre podejście, aczkolwiek przy sprężarce o której ostatnio rozmawialiśmy jest potrzeba zmiany orurowania i pewnie FMICa w Twoim przypadku :/ Warto więc się zdecydowac i przymśleć przed większymi zakupami.
    Ktoś cos bedzie stroił, jakieś nowe mocne 1.8T się szykuje??
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  2. #77

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Na wiosnę mody planuję możliwe ze odkupił bym FMIC od Ciebie. Tylko jeden problem ze w CS w Krakowie nie dadzą ci gwarancji na moda jak sam sobie zamontujesz FMIC, a nie ten co oni zaproponują.

  3. #78
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    heheh a niby co ma taka gwarancja obejmowac?? Przecież nikt ci nie zagwaratuje, ze na gratach x, y, z wyjdzie powiedzmy 250PS. Tym bardziej nikt nie da gwarancji ze motor nie piardnie za jakiś czas... na tjuningi nima gwarancji Pomijam oczywiście jakies nidociągniecia w postaci wycieków, przedmuchów itp.

    Zresztą skończmy juz OT i przenieśmy dyskusje do watku o dużym turbo. W sumie cały ten temat można tam przenieśc bo do jedngo się to wszytko sprowadza
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  4. #79

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Ja się tylko martwię ze program będzie czepnięty żebym do nich wrócił.

  5. #80
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no dobra panowie bez obrazy ale temat jest o big turbo a nie o zrobieniu fmic pod k03s
    odnośnie fmic to zostałby ten co jest jedynie gdy temp w dolocie zacznie rosnąć to bym sprzedał w takiej postaci w jakiej go kupiłem a zamontował wydajniejszy, ale u Ericka 380km i daje radę więc myślę że u mnie na stage 1 też da radę odnośnie sprężarek to tak jak gadałem z kumplem to można wrzucić holseta takiego siakiego jak nie bedzie to samo to wrzucić garrett i będzie czarno na białym co dawało lepsze efekty, bo w tym wariancie że tak powiem mam zapewniony full serwis i dużo możliwych opcji a kupując kit z daleka to jeśli wytyczę sobie ścieżkę to nie bardzo mogę z niej zbaczać bo będzie rodziło to duże koszta...według mnie to jest spory argument że jak wyjdzie tak ;/ to że ziomek nie powie mi bujaj się lub płać 5 tys za nowa suszare tylko zciagamy zmieniamy i kolejne próby jak auto jedzie..

  6. #81
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jeżeli ten ziomek nie zmieni zdania i nie powie bujaj sie albo płać, to myślę że masz fajną drogę do poeksperymentowania w dziedzinie tuningu 20vt, wiec możesz sprobować, zawsze byłby to inny projekt niż te utarte przez lata, a jezeli okazało by się że mega udany, to punkt dla ciebie
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #82
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no dlatego to mnie zachęca że jeśli okaże że się jest **** blada i że żaden holset nie jest w stanie zrobić tego co garrett to powiedział mi że i tak włożymy takiego garretta jakiego sobie tylko wymarzę a odnośnie tej świnki to plus byłby taki że ma speców którzy to dobrze ogarniają i po jakimś czasie sam nawet bym sobie mógł to korygować a przy takich eksperymentach ważne jest też żeby mieć możliwość łatwego i szybkiego i taniego strojenia po każdej zmianie sprężarki,a na seryjnym sterowniku będzie to droga zabawa , nie wiem nie napalam się bo jak wiadomo jest to jakieś ryzyko bo jest to nowa niesprawdzona jeszcze droga...no cóż pewnie pewnie jeszcze przez długi czas bedę miał wątpliwości i nie przekonam się dopóki nie spróbuję, odnośnie garrettów że tak powiem jest wszystko jasne sprawdzone i mniej więcej wiadomo czego się spodziewać, tutaj jest jeden wielki X ale plus jest taki że jeśli wychodzi kibel( a jest to realne bo nie da się tego teoretycznie policzyć jak szybko turbo dmuchnie, a jedynie w przybliżeniu a ten bład może mieć ogromne znaczenie właśnie) więc jest możliwość szybkiej korekty
    więc na razie to można pisać epopeje a dopóki nie zaryzykuję to się nie dowiem:P

  8. #83
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Nie eksperymenty bo sa projekty 1.8T na Holsecie - fakt, nie w PL - imho jeżdzące bardzo słabo :/
    Pisząc, że możliwe iż bedziesz zmianiał FMIC miałem na mysli nie jego wydajnośc, tylko króćce podłączeniowe. Holset ma outside 3", Twoj FMIC z tego co wiem, sporo mnie, także sam rozumiesz....
    Poza tym myśle ze Holsety sa fajnymi sprężarkami, ale do większych jednostek. W Naszych małych 1.8T jest meeega lag!!!! Pomijam kwesie upchniecia tego pod maską TT ze względu na gabaryty, muszli i inlet 4"
    Ostatnio edytowane przez wowo ; 09-12-2010 o 17:04
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  9. #84
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no fmic ma 2.5 i całe orurowanie też ma miec tyle, odnośnie odmian holsetów to modeli turbin jest bardzo wiele i wielkości muszli też więc dopasowanie strony za kompresorem do 2.5 cala to bedzie pryszcz...na street racing dorwałem porównania jak wstają przy takim samym motorze to wychodziło że holsety wstają szybciej niż garrett...ale to jak będzie wstawać głównie by zależało od średnicy ścianek kolektora i pojemności częsci gorącej a tutaj mam możliwość zmian od mniejszych do większych za fee więc to kiedy turbina ma wstawać będzie zależało od tego jaka część się tam znajdzie...

  10. #85
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Tak jest tego multum, ale wszystkie gabarytowo przerastają np. popularne Garretty. Holsety ładują w serii do dużych ciężarówek
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  11. #86
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no sa też mniejsze, ponadto ja bym miał na twin scroolu i nie typową tylko policzoną na moje auto, a z drugiej strony taki 4 litrowy klekot pracuje w przedziale obrotów 1200- 2200 i te turbo tam wstaje momentalnie lecz przy takich obrotach nawet taki wielki klekot nie daje aż takiej dużej masakrycznej ilości gazów, a tak na marginesie to można gadać godzinami myśleć co czy zadziała czy nie zadziała, ja z tym mechanikiem już godzinami pie#@%limy o tym samym i tak na prawdę dopóki nie spróbujemy to nie zobaczymy co z tego wyjdzie, a w dodatku od tego gadania z nim i czytania tego co piszemy wcale nie ukierunkowuje się w daną stronę...jak to mówią jest ryzyko jest zabawa ale ryzyko nie jest wielkie bo turbinę mogę zmienić za free i tyle więc nie widzę wielkich przeszkód czemu by nie zrobić czegoś nowego bo w momencie gdy okaże się to klapą to z powodzeniem wrzucam garrett i mam to co wszyscy

  12. #87
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Tak, dizel generuje dużo więcej spalin. Policzoną na Twoje auto powiadasz?? Myśle, że nie tyle co policzoną, tylko z dobranym odpowiednim trim z mapy turbosprężarki.
    Cytat wypowiedzi kolesia od 1.8T Holset HX35 340PS
    Hy hit 22psi at about 4700, and the hx35 hit about 4900.
    It is from the 01 automatic truck, 7 blade impeller. 9cm exhaust housing
    Ostatnio edytowane przez wowo ; 09-12-2010 o 19:19
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  13. #88
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a widzisz jakies ryzyko jeśli włożę holseta i różne próby z tymi turbinami nie dadzą zamierzonego efektu, okaże się jednak kicha a potem zmienimy na garrett? i za zmiany tych turbawek nie bedę nic płacił? bo ja w tym problemu w sumię nie widzę, warsztat mam pod domem bo z 1km więc to jest też duży + no i w dodatku było by ciekawe porównanie jak spisują się różne turbiny w danym konkretnie silniku

  14. #89
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Ryzyka nie ma, ale bankowo pojawią się problemy typu:
    - przerobienie kolektora z możliwą zmianą położenia turbo
    - przerobienie inpipe
    - przerobienie wyjscia z turbo
    - przerobienie DP
    - przerobienie zasilania wodno/olejowego
    i pewnie jeszcze coś by doszło...
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  15. #90
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no jeśli wejdzie holset to w te miejsce garrett tym bardziej bo jest zdecydowanie mniejszy...odnośnie dp to bez zmian tylko flansze przy kolektorze i przy dp pozostałe przeróbki to uważam że to pikuś...ale wydaję mi się że jeśli nie przy pierwszej próbie z holsetem to przy drugiej ( zmiana części gorącej ) powinno być już ok a przeróbek wtedy nie ma tylko podmianka turbo no z tego co mi wiadomo coraz więcej driftowozów przesiada się na holsety gdyż szybciej wstają...jest już sporo projektów silników 2.0 z holsetami więc nasze 1.8t nie jest tak wiele mniejsze, ale panowie tak jak wspominałem mozna gadać że się uda lub nie że bedzie działać lub nie, po prostu trzeba wziąźć się za to spróbować i wtedy będzie można coś powiedzieć czy jest to dobre rozwiązanie czy nie...na pewno plusem tego jest że turbinę bedę mógł konfigurować do woli jak tylko bedę chciał, wyjdzie mnie połowa tego co garrett no a efekty to niema co gdybać, na podstawie jakiegoś tam nieudanego projektu z holsetem ciężko powiedzieć czy to wypali czy nie...uważam to za stratę czasu debatować czy garrett czy holset...garretty już siedzą u paru kolegów więc można by spróbować czegoś innego a co wyjdzie ...hmm czas pokaże

Podobne wątki

  1. DSG a tuning na duże moce - lużne dyskusje, opinie, poglądy
    Przez Arttur w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-03-2017, 08:45
  2. R8 - luźne dyskusje
    Przez lelek w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 01-11-2014, 15:44
  3. Small Turbo i tuning mechaniczny -luźne dyskusje
    Przez Messik w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 18-12-2013, 09:50
  4. 1/4 mili i inne wyścigi - luźne dyskusje
    Przez MichalTT w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 13:56
  5. Tuning Mechaniczny TT 180 KM
    Przez Madi w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-06-2008, 13:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •