Strona 5 z 32 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 466

Wątek: Big Turbo i tuning mechaniczny -luźne dyskusje

  1. #61
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no jeszcze zadzwoniłem do pewnego tunera żeby zapytać jego opinię no i stwierdził że on tak samo wystroi na standardowym kompie jak i z szeroko pasmową sondą...ale tak czy siak przepływka musi zostać chyba że włożymy całkowicie inny komputer ( standalone, nie wiem jak sie pisze) ale w moim wypadku to bez sensu bo to auto uliczne , tak się rozgadał że kase mi zjadło i koniec pogawędki..czyli potwierdza się teoria gdzie 4 polaków tam 5 zdań hehe:P

  2. #62
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    W naszym przypadku szkoda kasy na swinie itp. bo seyjne ECU jest bardzo mądre i ogarnie nawet 500hp, więc po co kombinować
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #63
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    tak ale jak słucham tych polskich tunerów jakie oni problemy robią z rzeczy prostych i tłumaczą ile to zachodu trwa i jaką kasę sobie za to liczą to przychodzi na myśl żeby dać dodatkową jednostkę sterującą i stroić auto prawie samemu lub z osobą która to ogarnia a takich jest pełno...i się wypiąć na tych cudotwórców bo od gadki niektórych tunerów to aż się odechciewa grzebania..a mając taki wynalazek mogę sobie zmieniać turbiny co miesiąc za free i w zależności od moich oczekiwań ( inny wariant który też rozważam ) i korekty nie są wielkim problemem a mając seryjnego kompa za każdym razem będę bulił i musiał wierzyć na słowo to co mi tuner powie;/

  4. #64
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Tylko pamietaj, że na stand alone jednostka nie korzysta z tych wszystkich czujników i dobordziejstw jakie daje seryjne ECU. Jasne na śwonce wystroić auto jest bardzo prosto, ale równi szybko można go na niej posadzić :/
    Wg mnie kierujesz pytania do złych tunerów, bądź nie umiesz z nimi rozmawiać. Ja mam swojego guru :P i żadnych kłopotów
    Taa i jeszcze mi powiedz, że bedziesz zmieniał suszarki co miesiąc, heheheheh.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  5. #65
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    nie to że bedę ale wrzucając jedną mogę zestroić auto zobaczyć jak się jeździ i jeśli stwierdzę że ma kiepską górę albo zbyt dużego laga czy coś to ściągamy zmieniamy część gorącą na większą i kolejna próba jak jest teraz..ale to takie propozycje które otrzymałem...odnośnie tunerów chodzi mi nie o to że niby są nieprzyjemni czy coś ale że widzą dużo problemów a to spalanie stukowe a to coś tam i ciągle coś...że będzie lag itp ale że tak powiem pozbieram jeszcze trochę tych info potem prześpię się z tematem i będę musiał podjąć już decyzję co i jak ...

  6. #66
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    ... i kupisz kilka gorących stron dla testów???
    Wszystko zależy od tunera. Pewnie mało który zdradzi Ci tajniki, drobiazgowe info i nie powie że jest łatwo i przyjemnie bo:
    - złożysz setup sam i nie dasz zarobić na motażu i gratach
    - w razie jakichs wpadek i problemów nie bdzie gadki, że projekt miał trwac 10 dni a się przeciąga. miała być taka moc, a nie inna
    - oni też chcą żyć, a z tego mają chleb !!!

    Umawiając się z Witkiem na strojenie, zostałem poinformowany, że auto na 99% zostanie na 2 dni, więc żebym kołował transport, bądź nocleg. Oczywiście przystałem na to i byłem bardzo mile zaskoczony że udało się to zrobić w jeden dzień z całkiem fajnym skutkiem. Patrząc na te sytuacje z drugiej strony, byłbym niepocieszony i poirytowany, jeśli auto nie zostałoby wystrojone, musiałoby przenocować a ja bez uprzedzenia zostaje z ręką w nocniku :/ Także lepiej na zimne dmuchac...
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  7. #67
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    heh ja kupuje 1 sprężarkę którą policzy kolega mechanik..zakładamy stroimy jeździmy i jeśli stwierdzam ze kiepsko dmucha na górze albo coś nie sprostała moim oczekiwaniom to jade do niego zciagamy wysyłamy do pewnego magika który zmienia wedle zalecen kolegi np część gorącą na większą aby boost trzymała na wyższych obrotach i niestety później wstawała..turbo przychodzi montujemy stroimy i heja...koszt za free ...to miałem na myśli..w dodatku ( ja troszkę się upieram przy garrett bo jakoś w 1.8t ta sprężarka dominuje ) to że też możemy taką wrzucić..było by czarno na białym która turbina daje ciekawsze efekty.., poprostu piszę bo mam taką propozycję , warsztat blisko domu wszystko pod ręką i zastanawiam się czy nie spróbować zaryzykować z tym eksperymentem...

  8. #68
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Spoko, jesli ten magik od turbo ma na miejscu kilka stron zimnych i gorących to wykona. Osobiście mooooże z raz może bym sie z tym zabawił, nie więcej. Jest troche roboty i za kazdym razem nowe nakrętki, podkładki, uszczelki... Koszta rosną
    Każdy typoszereg garretta bazuje w zasadzie na jednej, lub dwóch stronach gorących. Muszle róznia sie tylko parametrem A/R. Ciekawiej i więcej kombinacji jest ze stroną zimną, tylko jest mały problem... W stronie zimnej w danym typoszeregu jest kilka wielkości wirników i muszli. Mając powiedzmy najmniejsza muszle strony zimnej, chcąc zamienić na wiekszą w tym samym typoszeregu mozemy się zdziwić... Róznica jest na tyle spora, że może się nie zmieściś pod/nad kolektorem wydechowym - oczywiście zależnie jaki bedzie zastosowany - tak było u mnie
    Co do kolektora to widze tendencje odchodzącą od rurowych z kwasiaka, które przynoszą wiecej szkody niż pozytku i stosowanie coraz powszechniej krótkich żeliwnych odlewów :P
    Ostatnio edytowane przez wowo ; 08-12-2010 o 20:26
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  9. #69
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no generalnie te holsety są i tak sporo większe niż garrett , a głównie operacja by polegała na stronie gorącej...
    odnośnie kolektora najmniej awaryjny byłby z czarnej stali bo ona bardziej potrafi pracować ale ze względu że to nie jest projekt na 1 -2 sezony takie rozwiązanie odpada, tak jak mówiłem to jest rozważane jako opcja bo w wypadku grzebania na miejscu w holsecie mam masę gratów na miejscu kąbinacji turba pod dostatkiem i ewentualne poprawki są robione szybko bezproblemowo i za free, natomiast zakładajac kit muszę założyć i ma od razu działać tak jak należy bo ewentualna korekta turbo i czegokolwiek nie wchodzi w gre...

  10. #70
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Niestety wady kolektora rurowego to nie tylko nieszczesne pękanie :/ i nie istotne czy jest z kasiaka, czy czarnej stali. Wszystkie mają te same niechciane przez nas cechy.
    Nikt nie każe zakładać Ci gotowego kita. Składasz sobie wszystko osobno i sspręzarke również odbierasz w czesciach pierwszych w kartoniku. Po montażu i strojeniu nic nie szkodzi na przeszkodzie by wyciągnąć, wykołować i założyć inną część gorącą - tylko sianko...
    Rozważ jeszcze co będzie u Ciebie dmuchać. Ja jeśli miałbym modowac jeszcze raz od poczatku, wybrałbym bankowo inny silnik. Jeśli 1.8T to oparłbym go na czymś z rodziny Forced Performance.

    Tak czy inaczej podzielam zdanie Zuczka, ze seryjne ECU jest najodpowiedniejsze do auta użytkowego.
    Ostatnio edytowane przez wowo ; 08-12-2010 o 20:45
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  11. #71
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Znając Pawła to ten biedny mechanik nie wie w co sie ładuje
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #72
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    oj tam muszę rozważyć wszystkie opcje żeby nie było rozczarowań no i dlatego muszę rozważyć te wszystkie warianty...obydwa warianty mają swoje wady i zalety dlatego chcę wybrać coś co według mnie będzie lepszym wariantem

  13. #73
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jesteście mistrzami OT Panowie . Zaczyna się od ECU i kończy na drutowaniu turbin

    Wracając do tematu .

    Bosch ME7 ECU to na tyle inteligentny wynalazek ze wszelkie pomysły dotyczące zastępowaniem go SA są delikatnie powiedziawszy niepoważne .
    Jeśli planujemy moce w okolicach 400 KM to wąskopasmowe ECU poradzi sobie bezproblemowo .

    Jednak przy większych mocach rzędu 500++ konieczne jest przejście na system szerokopasmowy .
    Oczywiście dalej na na seryjnym kompie tyle ze takim pracującym z sondą szerokopasmową .
    Wynika to z faktu że przy większych mocach potrzebne są precyzyjne dane jakich nie jest w stanie dostarczyć sonda wąskopasmowa .
    Rzeczywiście , w dobrym programie opartym na ciśnieniu i sondzie szerokopasmowej przepływka nie jest wymagana , jednak nie każdy tuner potrafi wywalic przepływke i zachować funkcjonalny uklad ESP .

    Program szerokopasmowy jest lepszym programem jednak do mocy i turbiny o jakiej ostatnio myślałeś ( Paweł ) bezproblemowo wystarczy Twoje ECU . Jeśli kiedyś będziesz chciał mieć 500+ to pomyślisz o szerokopasmowym , no chyba że już wiesz że będziesz chciał to rób od razu a później tylko dostroisz .





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #74
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Och , przecież nikt nic nie napisał o Golfie III z silnikiem diesla

    Mi bardziej chodzi o to ze nie chce jakiejś skorupy z wsadzonym mocnym silnikiem żeby tylko goniło na wprost kiepsko skręcając i wyglądając .
    Wole mocne i za razem niezawodne TT a że koszty większe , no cóż .................






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #75
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    nie no 500++ mi tutaj nie grozi bo jak komuś mówię 400 z małym haczykiem lub okolice tej mocy to każdy się łapie za głowę, graty mogę założyć z zapasem silnik przygotować na takie moce ale jestem pewien że i tak mi tego nikt na tyle nie zestroi ..niestety takie są realia...ale nie napalam się na cyferki na wykresie bo auto ma jeździć no więc rozumiem że niema co wymyślać dłubać tylko kompa zostawić w spokoju bo i tak nie wykorzystam tych rezerw które w nim tkwią jedynie poszukać osoby która to ładnie ogarnie i nie będzie robiła wielkich schodów z rzeczy oczywistych a są tacy i nie bedę wymieniał dniami tygodnia w głowie mam pewną osobę lecz czekam jak wyjdzie strojenie pewnego dobrze nam znanego auta..a odnośnie sprężarki to pomyślimy i tyle bo czasu na dumanie jeszcze trochę mam gdyż kupuję wszystko dookoła a turbo itp zostawię sobie na sam koniec

Podobne wątki

  1. DSG a tuning na duże moce - lużne dyskusje, opinie, poglądy
    Przez Arttur w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-03-2017, 08:45
  2. R8 - luźne dyskusje
    Przez lelek w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 01-11-2014, 15:44
  3. Small Turbo i tuning mechaniczny -luźne dyskusje
    Przez Messik w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 18-12-2013, 09:50
  4. 1/4 mili i inne wyścigi - luźne dyskusje
    Przez MichalTT w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 13:56
  5. Tuning Mechaniczny TT 180 KM
    Przez Madi w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-06-2008, 13:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •