Cytat Zamieszczone przez MichalTT Zobacz posta
Miło zawsze umilić sobie czas do porannej kawy dobrą lekturą.
Czyli w sumie mój GTX37 to nie taka zła turbina nie? Bo cieszy się, dużym lifespan-em czy nie?
To chyba możesz sam ocenić a nie patrzeć na zdanie innych, jest moc, działa nie psuję się, odnośnie samej nazwy to nie jest to typowy Garret dostępny na rynku, przypuszczam że zrobiony na bazie Gt37 z innym wirnikiem, być może jak w w.w. GtW doszły jeszcze jakieś patenty, w sumie jest to dobry sposób na osiągnięcie zakładanych efektów i często taka kombinacja zdaje egzamin.

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
No to spoko że ten największy
Racja, GTW to dość nowa seria i na ironię losu została wypuszczona żeby konkurować właśnie wyrobami PTE w kontekście wymiarów i sparowania wirników oraz ceny.
Ironia w tym jest taka że PTE zaczynało w 89r jako zwykły dystrybutor Garretta
Jeśli chodzi o PTE (Precision) to jestem Ciekawy Twojej opinii dlaczego preferujesz do sportu a nie do auta na co dzień .






To musisz zrozumieć że omawiamy ten specyficzny przypadek
W tej turbinie wirnik kompresora ma średnicę na wejściu 67.3mm, w środku 84.4mm do tego 10 łopatek, aerodynamicznie jest to najnowszy wirnik i ma być bardzo wydajny. Wirnik turbiny seryjnie, 76mm w środku, 64.6 mm na wyjściu. U Marcina jest powiększony. O ile ? Nie wiadomo.
Turbina ma potencjał 950 HP ( niech nawet będzie że jest zawyżony delikatnie).
Wymagane ustawione doładowanie to 1.6 Bara ( szacowałem 1,7) co nie jest wielkim wysiłkiem dla tej turbiny, więc nawet podczas największego przepływu i zapotrzebowania silnika WG będzie w jakimś stopniu otwarta żeby ograniczać to doładowanie do 1.6 Bara .

Porównując to do Twojej TD05 analogiczna sytuacja występowała by jakbyś docelowy boost ustawił w okolicach 0.7 -1 bara . Też nawet przy max przepływie otwierane by było WG bo jak wiesz turbo może więcej doładować i utrzymać do końca niż wartość zadanego doładowania.

Mam rację czy się mylę ?

Co do PTE to faktycznie wizualnie prezentuje się dużo lepiej ale cóż ....
Turbiny wszystkich producentów się psują i mogą zejść przedwcześnie najistotniejszy jest procent awaryjności i w tym Garrett bije wielu producentów na głowę.
Nie wiem czy kojarzysz fakt ale Garrett/Honeywell to największy dostawca turbin na rynek OEM ( czyli dla aut seryjnie produkowanych ) zaraz za nim jest BW i dopiero dalej Holset, MHI, i IHI.









Pozdrawiam
M
Jeżeli chodzi o moją opinię to chodzi o brak chłodzenia wodą, radiator olejowy nie sprawdza się w użytku codziennym, głównie w letnie upały kiedy latamy ze sklepu do sklepu, lub dopadnie nas korek przy 30+