Strona 31 z 32 PierwszyPierwszy ... 2129303132 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 451 do 465 z 466

Wątek: Big Turbo i tuning mechaniczny -luźne dyskusje

  1. #451
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Garrett oferuje cała serię GTW do wyboru na ślizgach lub kulkach, nawet nie pomyślałem o jakiś podróbach
    Dodatkowo w GTW 38 oferują do wyboru 3 rozmiary wirników kompresora dlatego byłem ciekawy który wybrałeś i o ile jest większy od serii wirnik strony gorącej.
    Jeśli chodzi o Garrett > PTE to po prostu osobiście bardziej cenię i wolę Garretta
    PTE robi spoko turbiny i nawet procent awaryjności nie jest taki jak dawniej ( poprawa na + ) ale wciąż procentowo trochę odbiegają od Garretta







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #452
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Tematu dot forum nie będę i komentował bo jak słusznie przyznałeś nie jet to miejsce ( i dodałbym czas ).

    Zdecydowałem się na takie wtryski bo faktycznie chcę przyszłościowo mieć 2 programy na zwykle paliwo i na E85 ale najpierw chce wystroić pod zwykłe paliwo i pomyślałem też żeby dmuchnąć trochę więcej.
    Nie chciałem się już spierać czy się da czy nie ( bo wiesz jak to jest z takimi dyskusjami ) tylko wolałem zrobić i kiedyś tam pokazać że jednak się da.

    Jeśli chodzi o porównanie z Garrettem GT2871R to napisałem dokładnie tak ( poszukałem w wątku )
    ''Auto turla się porównywalnie do setupu z GT2871 z tym że zachowanie i prowadzenie auta poprawiło się diametralnie, tak więc krzywda mi się nie dzieje''
    A ta poprawa prowadzenia i zachowania to przez kompleksowe mody zawieszenia które były zrobione.

    Oczywiście że sam przyznam ze 6 lat to długo ( w zasadzie 6 stuknie w listopadzie ), ale nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek twierdził że mam ekspresowe tempo czy też czepiał się kogoś o jego tępo budowy auta.
    Uważam jednak że jest to wyłącznie moja sprawa jak długo buduję i będę budował to auto i nie widzę powodu abym się musiał co jakiś czas z tego tłumaczyć.
    Co innego gdybym przykładowo komuś wygarnął że wolno idzie to wtedy czepienie się mojego tępa uznałbym za uzasadnione

    Oczywiście że kiedyś będą konkrety bo nie po to buduję i wydaję kasę żeby nigdy nie skończyć,
    Rozumiem co masz na myśli z tym głodem i przyznam że chciałbym już ujeżdżać super szybką furę ale jest jak jest a ja jestem z tym OK .
    Jako takich wrażeń motoryzacyjnych mi nie brakuje bo TT jeździ a ostatnio pożegnaliśmy A3 8P i powitali A5 quattro tak więc jest urozmaicenie.




    Dość ciekawe turbo..
    Jaki rozmiar wirnika kompresora wybrałeś ? Kojarzę że są dostępne w 3 konfiguracjach..
    Ciekawi mnie też jakie teraz masz średnice wirnika turbiny po tym powiększeniu. No i finalnie na kulkach czy ślizgach ?
    Tak czy inaczej, jeśli miałbym typować bez analizy danych to myślę że nie zapcha się bo wstanie to dość dobrze a jak już będzie duży przepływ spalin na wysokich obrotach to doładowanie będzie już takie że EBC będzie otwierał WG aby ograniczać dalszy wzrost doładowania ponad ustalony poziom więc cześć spalin i tak będzie już szła bokiem
    Poza tym dla mnie Garrett > PTE








    Pozdrawiam
    Jak to doładowanie będzie już takie że ebc bedzie otwierał.
    Troche tego nie rozumiem. Fakt w srednim na pewno szybko wstanie i byc moze wg lekko sie uchyli. Ale obroty silnika i zapotrzebowanie na powietrze wzrosnie. Jesli wraz z tym wzrostem zapotrzebowania wzrosna obroty turbiny i wzrosnie przeplyw na stronie zimnej to wg moze pozostac w takiej pozycji. Natomiast jesli wydajnosc czesci zimnej zacznie spadac z racji sprawnosci wirnika itp no to wg musi sie jeszcze przynknac aby wzrosly obroty wirnika.
    Ja przeciez tak mam z td05 ktore super wstaje szybko buduje docelowy boost a potem niestety boost spada bo dalszy wzrost obrotow turbiny nie przeklada sie na wzrost przepływu i pomimo braku cisnienia na gruszce utrzymanie boosta nie jest mozliwe;/
    Wyniary wirnikow u Zuczka nie sa znane ale jak turbo lezy to mozna je pomierzyc. Tak czy siak mysle ze na 650 kunia powinna styknac ale osobiscie pt robilo na mnie lepsze wrazenie.
    Dziala bardzo spoko a co garretow to podobno sie teraz poprawili dajac nowe wieksze lozyska i moze bedzie lepiej niz kiedys.
    Jakos ja nie jestem przekonany do garrettow bo chociazby jakis czas temu pewien garrett sie po prostu skonczyl. Zobaczymy jak gtx3071 bedzie dzialal.
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 06-03-2017 o 10:16

  3. #453
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Wirnik kompresora jest ten największy, ale wymiarów nie znam, chciałem aby strona zimna miała jak największa wydajność. Odnośnie samego Precizion to super turbiny do sportu i jeżeli kiedykolwiek będę budował takie auto to tylko na Pte, seria Gtw jest stosunkowo nowym produktem, tak że potestujemy, zobaczymy.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #454
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No to spoko że ten największy
    Racja, GTW to dość nowa seria i na ironię losu została wypuszczona żeby konkurować właśnie wyrobami PTE w kontekście wymiarów i sparowania wirników oraz ceny.
    Ironia w tym jest taka że PTE zaczynało w 89r jako zwykły dystrybutor Garretta
    Jeśli chodzi o PTE (Precision) to jestem Ciekawy Twojej opinii dlaczego preferujesz do sportu a nie do auta na co dzień .




    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Jak to doładowanie będzie już takie że ebc bedzie otwierał.
    Troche tego nie rozumiem. Fakt w srednim na pewno szybko wstanie i byc moze wg lekko sie uchyli. Ale obroty silnika i zapotrzebowanie na powietrze wzrosnie. Jesli wraz z tym wzrostem zapotrzebowania wzrosna obroty turbiny i wzrosnie przeplyw na stronie zimnej to wg moze pozostac w takiej pozycji. Natomiast jesli wydajnosc czesci zimnej zacznie spadac z racji sprawnosci wirnika itp no to wg musi sie jeszcze przynknac aby wzrosly obroty wirnika.
    Ja przeciez tak mam z td05 ktore super wstaje szybko buduje docelowy boost a potem niestety boost spada bo dalszy wzrost obrotow turbiny nie przeklada sie na wzrost przepływu i pomimo braku cisnienia na gruszce utrzymanie boosta nie jest mozliwe;/
    Wyniary wirnikow u Zuczka nie sa znane ale jak turbo lezy to mozna je pomierzyc. Tak czy siak mysle ze na 650 kunia powinna styknac ale osobiscie pt robilo na mnie lepsze wrazenie.
    Dziala bardzo spoko a co garretow to podobno sie teraz poprawili dajac nowe wieksze lozyska i moze bedzie lepiej niz kiedys.
    Jakos ja nie jestem przekonany do garrettow bo chociazby jakis czas temu pewien garrett sie po prostu skonczyl. Zobaczymy jak gtx3071 bedzie dzialal.
    To musisz zrozumieć że omawiamy ten specyficzny przypadek
    W tej turbinie wirnik kompresora ma średnicę na wejściu 67.3mm, w środku 84.4mm do tego 10 łopatek, aerodynamicznie jest to najnowszy wirnik i ma być bardzo wydajny. Wirnik turbiny seryjnie, 76mm w środku, 64.6 mm na wyjściu. U Marcina jest powiększony. O ile ? Nie wiadomo.
    Turbina ma potencjał 950 HP ( niech nawet będzie że jest zawyżony delikatnie).
    Wymagane ustawione doładowanie to 1.6 Bara ( szacowałem 1,7) co nie jest wielkim wysiłkiem dla tej turbiny, więc nawet podczas największego przepływu i zapotrzebowania silnika WG będzie w jakimś stopniu otwarta żeby ograniczać to doładowanie do 1.6 Bara .

    Porównując to do Twojej TD05 analogiczna sytuacja występowała by jakbyś docelowy boost ustawił w okolicach 0.7 -1 bara . Też nawet przy max przepływie otwierane by było WG bo jak wiesz turbo może więcej doładować i utrzymać do końca niż wartość zadanego doładowania.

    Mam rację czy się mylę ?

    Co do PTE to faktycznie wizualnie prezentuje się dużo lepiej ale cóż ....
    Turbiny wszystkich producentów się psują i mogą zejść przedwcześnie najistotniejszy jest procent awaryjności i w tym Garrett bije wielu producentów na głowę.
    Nie wiem czy kojarzysz fakt ale Garrett/Honeywell to największy dostawca turbin na rynek OEM ( czyli dla aut seryjnie produkowanych ) zaraz za nim jest BW i dopiero dalej Holset, MHI, i IHI.









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #455
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Turbiny wszystkich producentów się psują i mogą zejść przedwcześnie najistotniejszy jest procent awaryjności i w tym Garrett bije wielu producentów na głowę.
    Nie wiem czy kojarzysz fakt ale Garrett/Honeywell to największy dostawca turbin na rynek OEM ( czyli dla aut seryjnie produkowanych ) zaraz za nim jest BW i dopiero dalej Holset, MHI, i IHI.
    Pozdrawiam

    Miło zawsze umilić sobie czas do porannej kawy dobrą lekturą.
    Czyli w sumie mój GTX37 to nie taka zła turbina nie? Bo cieszy się, dużym lifespan-em czy nie?

  6. #456
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    No to spoko że ten największy
    Racja, GTW to dość nowa seria i na ironię losu została wypuszczona żeby konkurować właśnie wyrobami PTE w kontekście wymiarów i sparowania wirników oraz ceny.
    Ironia w tym jest taka że PTE zaczynało w 89r jako zwykły dystrybutor Garretta
    Jeśli chodzi o PTE (Precision) to jestem Ciekawy Twojej opinii dlaczego preferujesz do sportu a nie do auta na co dzień .






    To musisz zrozumieć że omawiamy ten specyficzny przypadek
    W tej turbinie wirnik kompresora ma średnicę na wejściu 67.3mm, w środku 84.4mm do tego 10 łopatek, aerodynamicznie jest to najnowszy wirnik i ma być bardzo wydajny. Wirnik turbiny seryjnie, 76mm w środku, 64.6 mm na wyjściu. U Marcina jest powiększony. O ile ? Nie wiadomo.
    Turbina ma potencjał 950 HP ( niech nawet będzie że jest zawyżony delikatnie).
    Wymagane ustawione doładowanie to 1.6 Bara ( szacowałem 1,7) co nie jest wielkim wysiłkiem dla tej turbiny, więc nawet podczas największego przepływu i zapotrzebowania silnika WG będzie w jakimś stopniu otwarta żeby ograniczać to doładowanie do 1.6 Bara .

    Porównując to do Twojej TD05 analogiczna sytuacja występowała by jakbyś docelowy boost ustawił w okolicach 0.7 -1 bara . Też nawet przy max przepływie otwierane by było WG bo jak wiesz turbo może więcej doładować i utrzymać do końca niż wartość zadanego doładowania.

    Mam rację czy się mylę ?

    Co do PTE to faktycznie wizualnie prezentuje się dużo lepiej ale cóż ....
    Turbiny wszystkich producentów się psują i mogą zejść przedwcześnie najistotniejszy jest procent awaryjności i w tym Garrett bije wielu producentów na głowę.
    Nie wiem czy kojarzysz fakt ale Garrett/Honeywell to największy dostawca turbin na rynek OEM ( czyli dla aut seryjnie produkowanych ) zaraz za nim jest BW i dopiero dalej Holset, MHI, i IHI.









    Pozdrawiam
    Arttur o jakich 950km my rozmawiamy. Zejdźmy na ziemie. mój efr ma większe wymiary wirników i przy NAJWIĘKSZEJ dupce jest szansa zrobić 1000 hp. Ja mam prawie największą i przede wszystkim flansze t4 która pozwala na takie moce.
    T3 to jest dobra na 600 max 700hp. Kolega od którego kupiliśmy Marcina pte w r30 na 1/2 e85 zamknał ja na 730km. Dmuchalo więcej bo i 2.2 bara ale do 1.8 generowała moce a potem to tylko można sie na forum pochwalić ile to ja nie ładuje. Właśnie problemem jest tutaj mała dupka.
    Producent podaje np 950hp i to jest w przypadku t4 i żeliwa 1 albo 1.2 jeśli jest tam takie dostępne. Z taka mała dupka jak ma Marcin niema opcji zrobienia takiej mocy i może zapomnieć o 700 koniach na zwykłym paliwie. Poza tym z tego gtw to mysle ze 900 to jest bardzo optymistyczny wynik nawet na największym żeliwie ( zwykłe paliwo).

    Dlatego realnie podchodząc na tej dupce jest szansa zrobić 650 ale powyżej to bym się nie nastawiał. R32 ma duży flow a nawet bardzo duży. Moce w 4 cylindrówce robi się troszkę inaczej niż w wypadku r32. Weź pod uwagę ,że silnik sam z siebie ma większe straty wewnętrzne. Więcej tłoków więcej tarcia więcej mas wirujących dlatego dla przykładu rafałek zrobił 830km z takiego PTE jak ma Marcin a inny Rafał w r30 zapchał takiego samego pte na 730km (1/2 paliwa i 1/2 e85) z mocno dokoksowanym zapłonem. Pewnie większe żeliwo zrobiło by robotę bo przepustowość by wzrosła ale Marcinowi zależy na reakcji na gaz i aby auto fajnie jeździło w mieście a nie było autostradowym killerem.

    Dlatego przestańmy pisać mity o mocach 900km z r32 na dupce z flanszą t3 i a/r 0.83 bo to tak jakby robić 400km w 1.8t na seryjnym k04. Po prostu się nie da i czy to będą Stany czy Polska czy Ukraina. Mowa oczywiście o paliwach ze stacji czyli max 100 oktan.
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 07-03-2017 o 11:07

  7. #457
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Wszystko spoko Paweł tylko ten potencjał turbiny był podany jako suche dane techniczne tak jak rozmiary wirników Nie wiem o co chodzi z jakimiś mitami..
    Osobiście nawet nie słyszałem żeby gdzieś na świecie jeździł VR z taką mocą. Nie wykluczam ale nic mi o tym nie wiadomo...
    Dodatkowo tutaj z góry było założenie że auto będzie robione na 650KM.




    Michał, moim skromnym zdaniem Garretty można śmiało zaliczyć do jednych z bardziej długowiecznych turbin.






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #458
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    W Gdyni jeździł 1010KM i to 12v ! , chyba, że mówisz teraz o w pełni streetowym.

  9. #459
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Michał, moim skromnym zdaniem Garretty można śmiało zaliczyć do jednych z bardziej długowiecznych turbin.
    Pozdrawiam

    I to mnie pociesza w tym, w sumie to mój portfel mi krzyczy "dziękuje" i klaszcze.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez mlody_mk2 Zobacz posta
    W Gdyni jeździł 1010KM i to 12v ! , chyba, że mówisz teraz o w pełni streetowym.
    Bardzo dużo jest projektów garażowanych z mocą 1000+km, ale to nie street.

  10. #460
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez mlody_mk2 Zobacz posta
    W Gdyni jeździł 1010KM i to 12v ! , chyba, że mówisz teraz o w pełni streetowym.
    Jezdzil ale na lawecie. Streetowe auto to raczej nie było. Potem zaczal duzo urywac lamac i silnik sie turla w jakims aucie ze zmniejszona moca.

    Czy w pl jest duzo garazowych projektow na 1000+? Optymistycznie bo chyba nie tak wiele jesli sa. Kolega moj ma zlozone na 1000+ ale brakuje mu czasu na wystrojdnie wiec to sie nie liczy lecz gtx42 wyglada calkiem mesko

  11. #461
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Chyba nie tylko wystrojenie tu jest problemem, no i projekty 1000+ robią po 500km rocznie.
    Odnośnie turbin po wielu konsultacjach rozważe jednak opcję sprzedaży tej turbiny i zakup większej.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #462
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Ok na lawecie, ale przy mocy ok. 900 jeździł po drodze Tylko mówimy tu o 12v a nie 24 jak to jest w r32. Oczwiście nie robił też przebiegów o których mówicie

  13. #463
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    przede wszystkim (wg mnie) auto co ma XKM na innym paliwie jak to na stacji to nie do końca auto streetowe

  14. #464
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Dla mnie streetowe auto to jest tak ze jade na stacje zalewam paliwo( ja bede wrzucal kapsulki) i jade sobie na zlot lub na wakacje.
    Tym sie kieruje budujac swojego ulepa lecz na pewno na drodze nie bede uzywal pelnej mocy. Chyba ze sie pojawi godny rywal to po 15s juz mam docelowy boost

    Mysle ze zaden z tych mega mocnych projektow nie spelnial takich wymagan wiec o streetowosci nie ma mowy.

    To ze golf cieplaka jezdzil po drodze to wiadomo bo przeciez nie fruwal ale wszystkie zawody to byla laweta grana i to jest juz powod aby stwierdzic ze to nie jest streetowe auto.

  15. #465
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez STELMI Zobacz posta
    przede wszystkim (wg mnie) auto co ma XKM na innym paliwie jak to na stacji to nie do końca auto streetowe
    A liczy się podtlenek ELPIDŻI?
    Swoją drogą ostatnio coś Compsporty proponują metanol na codzień do jazdy w mocniejszych pakietach i w sumie to nie głupie zważywszy, że tanie jest jak barszcz i starcza na bardzo długo.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Czy w pl jest duzo garazowych projektow na 1000+?
    Dużo pojęcie względne - kilkadziesiąt, ale nie mówiłem tylko o VR'kach.

Podobne wątki

  1. DSG a tuning na duże moce - lużne dyskusje, opinie, poglądy
    Przez Arttur w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-03-2017, 08:45
  2. R8 - luźne dyskusje
    Przez lelek w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 01-11-2014, 15:44
  3. Small Turbo i tuning mechaniczny -luźne dyskusje
    Przez Messik w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 18-12-2013, 09:50
  4. 1/4 mili i inne wyścigi - luźne dyskusje
    Przez MichalTT w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 13:56
  5. Tuning Mechaniczny TT 180 KM
    Przez Madi w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-06-2008, 13:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •