Strona 3 z 32 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 466

Wątek: Big Turbo i tuning mechaniczny -luźne dyskusje

  1. #31
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Podbij do Daniela, a na pewno Ci podpowie, wszystko wyjasni i będą to info z pierwszej ręki.
    Jeśli chodzi o koszty, to tak jak pisał Bullit... do kosztówe zakupu silnika silnika dodaj jeszcze 2xtyle na inne pierdoły, a potem jeszcze pomnóż przez 2
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  2. #32
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no tak myślałem że na racing napisze to na pewno ktoś doradzi...bo trzeba to podliczyć czy gra jest warta świeczki...bo ogarnięcie 1.8 na jakieś 330km to nie jest jakimś wielkim wyczynem (widać u CIebie że na lajtowym booście tyle wypluło) ale im dalej tym coraz większe schody..a faktycznie 400km robi się już problematyczne aczkolwiek do ogarnięcia.. czas mam więc trzeba rozważyć wszystkie opcje...bo jeśli VR podchodzi to mogę go sobie kupić rozebrać powoli składać wszystko ładnie skręcać itp a potem tylko przerzucić zestroić i wio...

  3. #33
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Podbijaj do Daniela, ale myśle że mniej więcej wyjdzie to tak...
    Silnik + napędy + 12tys. na uturbienie + 10tys na kpl zakucie + .... na dodatki w wersji optymistycznej
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  4. #34
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    heh napędy...właśnie pisałem że liczę że napędy by zostały moje...bo jeśli tak to niema to sensu że nówka sprzęgło sachs racing będzie na sprzedanie...

  5. #35
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    W VR6 ośka jest sprzegło 220mm a w 4motion... moze być 240mm ale trzeba to sprawdzić. Tylni dyfer Daniel ostatnio zakładał z S3, a sprzęgiełko miał bodajze jakieś twutarczowe.
    Przy planach na takie mody nie przywiązuj się do gratów. Czasem trzeba coś sprzedać by kupić coś innego...
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  6. #36
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    dlatego jeśli ma to być za dużo zachodu i wywalanie wszystkiego i robienie od nowa to lepiej zrobić to co początkowo miałem w planach i nie kombinować..bo jest to pewna sprawdzona droga i powinno się obyć bez większych komplikacji bo projektów 1.8 była masa a 2.8 w tt nie zawiele..co nie znaczy że nie warto brać wszystkich opcji pod uwagę...np silnik nicolasa 601km w mojej TT<lol>..co mi powiedzieli ...jasne że się da tylko tutaj to już inna liga...ale projekt byłby gruby...

  7. #37
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    TT z 2.7T nie bedzie skręcać. Mega rzeźba z upchaniem silnika. Adaptacja całego układu napędowego i Torsena
    YouTube - Audi TT RS4 Garrett GT42RS www.Materialmord.de
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  8. #38
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Swap jest dobrym wyjściem jeśli seryjnie siedzi w aucie kiepski i mało rozwojowy silnik .
    W przypadku 1.8T nie widzę większego sensu bo jest to silnik o wielkim potencjale i rozpracowany we wszystkie strony .

    Może VR turbo to kusząca opcja ale z uporem maniaka twierdzę że wyjdzie zdecydowanie drożej aby dojść w okolice 400+ niż 1.8T i na pewno taki VR będzie bardziej awaryjny .. Pomijam już wszystkie upierdliwości związane z adaptacją elektryki , ECU i zespołu napędowego . Zwiększona masa z przodu też jest dużym minusem tej opcji
    Oczywiście że wszystko da się zrobić tylko w tym przypadku pojawia sie pytanie po co ?

    2.7 to już totalna sztuka dla sztuki i do auta na co dzień opcja nie do przyjęcia .
    Zakres przeróbek żeby tylko wsadzić silnik do komory jest ogromny , po wszystkim miejsca jest tyle ze trudno '' palca wsadzić '' a przecież trzeba auto serwisować od czasu do czasu i raczej częściej jeśli jeździ na co dzień .

    Chcesz mieć niezawodne mocne auto to dłub 1.8T używając sprawdzonych i jakościowych gratów , nie szukając dróg na skróty . Dodatkową zaletą jest fakt że zawsze auto może przejść kolejny '' stage '' jeśli znudzi się aktualna moc lub będziesz chciał coś ulepszyć . Wybór jakościowych i sprawdzonych gratów do tego silnika jest olbrzymi
    400+ jak najbardziej może być autem na co dzień jeśli od początku realizacji projektu bedziemy mieć ten cel na myśli .
    Czasem będzie to wymagało wydania większej kasy jednak myślę że efekt końcowy jest ważniejszy niż oszczędności na projekcie .

    Jeśli chodzi o stuki ( wowo) to w sumie sie nie dziwie , z tego co czytam wynika że nawet renomowani tunerzy w PL nawet nie zaglądają do wnętrza intercoolera tylko patrzą na rozmiar , i w zasadzie nawet trudno kupić w europie FMIC z prawdziwego zdarzenia . Niestety jeśli chcemy iść w większe moce to za FMIC trzeba zapłacić 500$ a nie 500zł

    Napisałeś też że Twój setup (300+) to idealny kompromis do jazdy na co dzień a 400+ to już nie , nie wiem dla czego tak myślisz . Jeśli dołożysz to Twojego auta korby , zwiększysz doładowanie + głowica z większymi kanałami i do tego kolektor dolotowy to 400+ pęknie jak nic . Czy wtedy auto będzie mniej komfortowe i bardziej zawodne ?




    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #39
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Komfort się nie zmieni, a awaryjnośc?? być może, tego nie wiem... i mam nadziej że w przyszłości mnie to nie dotknie
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  10. #40
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Komfort nawet się poprawi bo turbo będzie pikować wcześniej a awaryjność to już sprawa obecnych gratów , nic się nie pogorszy bo to turbo nie jest w stanie dać takiego ''boosta'' żeby podnieść głowicę
    Jedynie układ przeniesienia napędu w ośce może być bardziej awaryjny ale z tego co wiem już nad tym pracujesz .





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #41
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    heh, obecne graty sa raczej z dobrej półki, a o motor juz sie nie martwie wiec bedzie dobrze
    Oczywiście trakcja będzie problemem, ale coś się wymylśli, tzn już jest wymyślone trzeba tylko powoli wdrażac w życie....
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  12. #42
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no jeśli będę dłubać moje 1.8( a wszystkie znaki na to wskazują i te chwilowe wątpliwości się rozwiewają bo jak patrzyłem na koszty zakucia innych silników uturbiania to wychodzi całkiem duża sumka a potem jeszcze adaptacja strojenie bla bla..chyba nie w tym aucie:P) to bedę robił z zakuciem dołu i wszystko bez głowicy( głowica kolektor dolotowy i być może wydajniejszy fmic na stage 3 ) i właśnie moce takie jak piszesz...a sprzęgiełko, spieka nie będzie bo już jest organiczne i tylko czeka na założenie
    ImageShack: Host and Share your Photos and Videos - zdjcia05801.jpg moment jaki przenosi to min 530NM (a może i ciut więcej ale chyba starczy:P) miałem je już zakładać ale stwierdziliśmy że nie ma sensu się babrać skoro i tak znowu bym chciał zwalać motor i rozbierać więc wrzucę je z nowymi gratami...a seryjne klei bardzo dobrze tylko przy ruszaniu z 3 tys obrotów i po puszczeniu sprzegła wciskam gaz do dechy to jest problem...ale jak ruszę z 2.5 i nie wcisnę za szybko gazu w opór to dobrze sklei...ale koła przy ruszeniu nigdy nie zapiszczą...dlatego te przyspieszenie 0-50 mogło by być zdecydowanie lepsze...

  13. #43
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Jak chcesz zakuwać dół, to rób od razu głowice. Dodatkowa robota i koszta dzieląc to na 2 etapy. Lepiej odwlec troszke w czasie i zrobić od razu cały motor, ale sam zdecydujesz i zrobisz jak uwazasz
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  14. #44
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no liczyłem dodatkowe koszta...uszczelka pod głowice szpilki(kupiłbym teraz w aso fabryczne 150zł a dopiero potem arp) uszczelka pod kolektor ..generalnie same części to groszowe sprawy...a robiąc całość to już w ogóle mega kasa...i nie wiem kiedy ja się z tym bym ogarnął ...a swoją droga wklejam jako ciekawostkę:
    AUDI S4 B5 5.0 TFSI - Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum
    heh tacy ludzie udowadniają że coś co by się wydawało niemożliwe staje się możliwe...a tak licząc sobie koszt zrobienia 1.8t od A do Z to wychodzi kasa za dobrego swapa(oczywiście nie takiego) tylko szczerze nie bardzo jest pomysł jaki motor który seryjnie ma już wystarczająca moc i jest poprzecznie w aucie..

  15. #45
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    W zasadzie to głowica i korby stoją pierwsze do odstrzału chcąc przekroczyć pewną granicę. Tłoki sobie do pewnego momentu poradzą.
    Tu grosz, tam grosz i się uzbiera jakaś sumka. Ja uważam, że lepiej zrobić od razu, ale tak jak piszesz każdy ma swoją drogę i wybierze to co wydaje mu się za najlepsze. Znowu zeszlismy z tematu... więc żeby nie było OT, fajnie jedzie :P
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


Podobne wątki

  1. DSG a tuning na duże moce - lużne dyskusje, opinie, poglądy
    Przez Arttur w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-03-2017, 08:45
  2. R8 - luźne dyskusje
    Przez lelek w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 01-11-2014, 15:44
  3. Small Turbo i tuning mechaniczny -luźne dyskusje
    Przez Messik w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 18-12-2013, 09:50
  4. 1/4 mili i inne wyścigi - luźne dyskusje
    Przez MichalTT w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 13:56
  5. Tuning Mechaniczny TT 180 KM
    Przez Madi w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-06-2008, 13:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •