Strona 14 z 32 PierwszyPierwszy ... 4121314151624 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 196 do 210 z 466

Wątek: Big Turbo i tuning mechaniczny -luźne dyskusje

  1. #196
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Ten wwykres to był jak auto Ericka trafiło po modyfikacjach w znanej warszawskiej firmie na litere V z uszkodzoną nowiutką turbiną, nie pamietam ale jakiś czujnik się upalił, auto dosyć dlugo Poniedziałek doprowadzał do formy i na nowej turbinie 2871r przy prawie seryjnych gratach wyplulo 379hp ok430nm i bardzo fajne kreski ktore osobiście widziałem, i potwierdzaly się na ulicy, gardlem zdaje się był kolektor ktory to mial po wymianie upuścić jeszcze kilka hp, Erick mówił coś własnie o 400hp, więc da się, ale panowie mało kto o tym słyszy i wie bo puki co własciciel używa auto już drugi sezon z bananem na gębie, kilukjąc to mocne auta, więc nie demaguje czy wydoli czy nie, a po prostu jezdzi i ma wszystkie te problemy w Du....p...
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 26-12-2010 o 22:33
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #197
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez wowo Zobacz posta
    Artur -> jako ze siedzisz w USA, a wiem, że tam to ogarniają, to moze znasz szczegóły jak zasterować systemem VVT?? W serii działa to chyba tylko na zimnym silniku ze względu na ekologie. Jest jednak możliwośc wysterować to tak, by chodziło w trakcie pracy silnika. Efekt...?? Szybciej wstające turbo. Przy 3tys.obr +20PS, 3,5obr +50PS

    W stanach nikt tego nie robi a jak by robili to pewnie nie wiedziałbym jak bo nie wiem jak praktycznie napisać taki program
    Większość zakłada głowicę AEB i wywala VVT . Nie sądzę też żeby można to było użyć w ten sposób aby były przyrosty jak napisałeś

    Poza tym nie dokończyliśmy polemiki o tłokach






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #198
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    I tu się Artur mylisz !!! Na pewno robi to 034 Motorsport i własnie dostałem info że byc może w PL juz niebawem ktoś to ogarnie i....
    http://www.034motorsport.com/images/...4_Cam_Test.jpg

    Co do tłoków, hmmmm.... nie wiem co powiedzieć, może faktycznie się myle, ale powtarzm jeszcze raz. W PL jest mi znanych i udokumentowanych 400+ 2 szt. Obie maja pełna kuciznę, nie wiem, moze bez powodu. Śmigają bezawaryjnie i kreski wyglądają ok.
    Jesli podasz mi pewne źródło, w którym jest jasno wyraźnie zaznaczone ze ori tłoki to kute Mahle, pochyle głowe i bede skruszony Kamień spadnie mi z serca i na pewno bede zadowolony i spokojniejszy.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  4. #199
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Ale przecież EFI z 034 to Stand Alone ECU i tjeszcze test robiony na walkach Cat Cam 3658 .
    Poza tym PTE5857 to nie mała turbina

    Na seryjnym ECU nikt w to się w stanach nie bawi , poważnie ...

    O tłokach Ci poszukam info ale jestem na 100% pewien .





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #200
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Jasne niech bedzie i wystrojone na śwince + np. jakies dodatkowe urządzonko ze sterownikiem. Zapytałem tylko czy wiesz coś na ten temat, bo ostatnio o tym troszke czytałem i temat wydaje się bardzo ciekawy
    Skoro mówisz, ze na seryjnym ECU to nie robią to oki, to chciałem wiedziec Być moze w PL będą szybsi :P
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  6. #201
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    wowo odnośnie tego wykresu to napisałem że to był jakiś początkowy który widziałem na forum, wcale się tym nie chwale ani nic bo przecież napisałem że to jakiś przed korektami i troszkę kiepski a że właśnie potem jak żuczek napisał auto wypluło 379km na seryjnych gratach i właśnie jestem ciekaw czy ktoś ma dostep do tego wykresu, a ten kiepski wkleiłem żeby pokazać że to nie ten wykres uważam że troszkę za dużo zamieszania zaczynasz tutaj robić...(takie moje skromne zdanie)

    odnośnie tych pewnych mocy 400+ to sądzę że bezawaryjność a raczej awaryjność tych projektów wynika głównie z ich wad mechanicznych kiepskiego przygotowania , kiepsko wyspawanych kolektorów itp...i to że w aucie które robił gto rozleciał się skrzynkowy kolektor atp ( przecież krążą słuchy że jest kiepski ) to co ma do tego tuner skoro zakłada gotowy produkt...nie to że go bronię ale mówisz jak by zrobienie 400km z 1.8t to były jakieś czary, chyba bedę musiał zakupić ten gotowy kit z usa ( na ciutkę zmodyfikowanym garrett ) wydać sporo sałaty ale pokazać że się da i że może być to bezawaryjne

  7. #202
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Nie sieje zamieszania tylko stwierdzam jakie sa fakty w PL, a sam wiesz jakie są...
    Co do Twojego projektu to bierz sie do dziela, bo czyta sie w kolko te same wywody. Ohy i ahy wszędzie odnosnie Twoje projektu sa juz na prawde meczące. Chyba pora przestac gadac a wziazc sie do roboty
    Ok, zaprzestane udzielania sie w tym watku bo przeciez nic nie wiem, smigam upadającą seria i sieje zament. Powodzenia w modach i przekroczenia 400PS....
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  8. #203
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    strasznie szybko się bulwersujesz...niema żadnego nawiązania ...a odnośnie brania się za robotę to chwilę temu zapłaciłem Artturowi za graty wiec są postępy...nikt nie pisał że jeździsz upadającą serią...ja nie robię wywodów och ach co to ja nie zrobie bo wcale mega się nie napalam że bedę robił jakieś mega wyniki..aczkolwiek nie ukrywam że po zrobieniu stage 2 uważam że powinno być zrobione 400+ bo wkład kasy będzie co tu dużo mówić sporawy, a co wyjdzie to się okaże ..

    odnośnie brania się do dzieła to może i się to przeciąga ale powiem krótko..każdy ma inna sytuację finansową..dla jednego wydać 20-30 tys na mody to pikuś płaci zamawia graty i ma, ja niestety jeszcze jestem studentem pw sam muszę to opłacać szkołe itp mam dopiero 23 lata na auto zbierałem 2 lata( i to tak że odmawiałem sobie wyjazdów na wakacje itp bo jestem dosyc uparty) i uzbieranie ponownie takiej sumy( gdzie mam auto jeżdże nim opłacam paliwo drogie i koszty życia mi się podniosły znacznie do tych jakie były gdy zbierałem na auto) jest dla mnie problemem , odmawiam sobie wielu rzeczy i jak by dłubanie przy aucie polegało tylko na pracy którą mam włożyć w to auto to już dano bym miał je zrobione na cacy( przykład to mój ural gdzie tam koszty to 10-20% a reszta to własna praca i pomysł ) w tym wypadku blokuje mnie tylko i wyłacznie kasa wiec trochę mnie irytuje jak mi piszesz że bierz się dłub moduj skoro jedynym problemem z jakim się borykam to po prostu kasa, i tak ostatnio jest dużo lepiej bo odkładam coś tam i zamawiam kolejne graty wiec sorry ale nie każdy może sobie pozwolić na to żeby kupić auto po chwili włożyć w nie sporo kasy bo podejrzewam że nasze możliwości finansowe są znacznie inne a tyle co ja procentowo wydaję na auto w stosunku do tego co zarabiam jest to na prawdę dużo wiec uszanuj to ale jeśli jakieś niezależne ode mnie przyczyny nie pokrzyżują mi planów to auto skończę a czy to będzie za miesiąc czy pół roku czy rok to będzie zależało tylko jedynie od kasy ale jak mówiłem jestem uparty i dam radę
    sorry za ot ale musiałem to napisać bo już mnie denerwuje te pośpieszanie mnie a niestety nie wszystko jest zależne ode mnie

  9. #204
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Panowie jeden z ciekawszych wątków na forum zaczyna zalatywać padliną więc przywoluje was do porządku i dalszego wypowiadania się na temat modyfikacji.
    Wykres Ericka polecial razem z awarią forum, ale może postaram się go odnależć w jednej z waszych ulubionych firm he he
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #205
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no to poszukaj będzie to dobry przykład ze niby niemożliwe( ja tego nigdy nie mówiłem ) jest możliwe i oto dowód...no i swoją drogą sam jestem ciekaw jak te kreski wyglądają i ich przebieg

  11. #206
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    wowoNikt nie chce tego abyś przestał się wypowiadać w tym temacie , po to jest forum żeby dyskutować i wymieniać swoje poglądy . Chodzi tylko o to żeby robić to bez zbędnych emocji rzeczowo i z wzajemnym szacunkiem .

    Ciekawe co powiecie na pomysł o bezawaryjnym do jazdy na co dzień 500+

    Z czasem przyzwyczaiłem się do mocy z GT2871 i teraz myśle o następnym stage

    W planach jest między innymi :
    powiększenie pojemności do 2.0 ze stopniem sprężania 9:1 , wymiana kolektora wydechowego + DP na kompatybilne z nową turbiną , wymiana wydechu na cały 3 calowy ( obecnie od połowy jest 2,75 ) , niebieski Haldex , LSD na tył , przejście na szerokopasmowe ECU i parę innych drobiazgów
    Jeśli chodzi o turbo to będzie HTA3076 lub GTX3076 z większym prawdopodobieństwem HTA


    Tylko nie pytajcie kiedy bo sam jeszcze nie wiem




    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #207
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no co my powiemy...działaj stary bo tak jak z Żuczkiem rozmawialiśmy zaczynamy CI deptać po piętach...kiedyś czytając Twój projekt patrzyłem heh co za kosmos a teraz samemu podobnie bedę modził..a w końcu jesteś nasz guru więc kto ma przodować jak nie TY
    a te turbiny o których rozmawialiśmy żeby u mnie się znalazły to mają jakieś inne oznaczenia ? czy oznaczenia te same a jedynie wirniki inne? i korpus też?

    a ma ktoś wiedzę na temat sprężarek borg warner czy jak się to pisze? już parę osób mi je polecają bo mają podobno fajny dół i dobry potencjał lecz w necie na ich temat jest niewiele

    odnośnie serii fp to nawet sprzedawca który je sprzedaje ( chyba znana firma ) to stwierdził że fajna opcja do evo bo pasuje plug & play( taki nasz eliminator ) a do innych aut nie warto się bawić skoro i tak mam robić wszystko od podstaw to lepiej wrzucić coś innego a ponadto cena jest jest wysoka i lepiej już wrzucić garrett jedynie jak powiedziałem mu że polecono mi borg warner ( rogal mi zachwalał te turbo i z paru innych źródeł też o tym słyszałem ) to żebym poszukał danych na ten temat i tą opcję rozważył bo podobno fajne turbo
    bo jakoś temat z holsetami mi już powoli przechodzi bo te turbo i tak nie wejdzie a pukanie grodzi gumowym młotkiem żeby zrobić miejsce na turbo mnie nie przekonuje...

  13. #208
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No pomysł jest dobry pewnie gorzej z wdrożeniem go w życie, walizka kasy niezbędna, ale znając ciebie jak ruszysz temat to będzie blisko 500, bezawaryjne 500+ po bułeczki w 1.8T jest dla mnie czarną magią, tak samo jak dwa lata temu 300+, no ale cóż idziemy na przód i pewnie tak jak teraz 300, tak 500 za jakiś czas bedzie dolną granicą przyzwoitości w świecie tuningu, jedno wiem jeżeli zdecyduje się ponownie na jakiś projekt będzie to zaturbienie VRa
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #209

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449

  15. #210
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Paweł , nie przesadzaj z tym guru

    Jeśli chodzi o Brog Warner to faktycznie fajne turbiny . Mimo że są na łożyskach ślizgowych to wstają nie gorzej jak GT , dzieje się tak dla tego że wirniki kompresora w tych turbinach są wyższe i większe i faktycznie charakteryzują się dobrą wydajnością.

    Przykładowo :
    S252 - Najmniejsza w granicach potencjału który Cie interesuje , może wycisnąć od 350 do 500KM i osiągnąć pełne doładowanie w okolicach 4000 obr.
    Odrobinę później jak GT3071 ale za to potencjał na górze większy , w porównaniu z HTA3071 to już inna historia .
    Wadą tych turbin jest fakt ze są chłodzone tylko olejem i to że ważą dobre parę kilo więcej od Garretów .

    Zuczek , to już nie będzie 500+ 1.8T tylko 2.0T. Choć oczywiście da się zrobić w 1.8 tyle że chcę aby to wstawało i miało moc i moment na dole jak teraz na 2871




    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. DSG a tuning na duże moce - lużne dyskusje, opinie, poglądy
    Przez Arttur w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-03-2017, 08:45
  2. R8 - luźne dyskusje
    Przez lelek w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 01-11-2014, 15:44
  3. Small Turbo i tuning mechaniczny -luźne dyskusje
    Przez Messik w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 18-12-2013, 09:50
  4. 1/4 mili i inne wyścigi - luźne dyskusje
    Przez MichalTT w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 13:56
  5. Tuning Mechaniczny TT 180 KM
    Przez Madi w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-06-2008, 13:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •