Strona 12 z 32 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 166 do 180 z 466

Wątek: Big Turbo i tuning mechaniczny -luźne dyskusje

  1. #166
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Napisałem wyraźnie ze na tym wykresie jest 140PS czyli 330Nm przy 3000obr/min. To jest ewenement !!! Nikt jeszcze czegoś takiego nie widział i jest to na prawde wielka zagadka - wynik rewelacyjny.
    Moja wypowiedź odnośnie 230Nm tyczyła sie GT3071r i jej wysterowania, bo niestety tak to bedzie wyglądac :/
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  2. #167
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a no to ja z tymi 330nm pisałem odnośnie tego wykresu o którym mówisz..nawet mi przez myśl nie przeszło że na gt3071r można zrobić 330nm bo to było by jak na k04 ale ogólnie to kilka osób mi stwierdzało że różnica w wstawaniu będzie około 500 obrotów więc skoro gt2871r potrafi tak ładnie wstać no to doliczajac te 500 obrotów też było by fajnie a możesz coś wiecej napisać o projekcie? jaki kolektor jaki fmic jaka długość orurowania itp...bo kto stroił to wiem

  3. #168
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Garrett dokładnie jak mój, kolektor wydechowy również. DP3", wydech chyba 2,75", fmic około 50x25x7cm - Eltec - pomimo obecnych temperatur mało wydajny, bo auto puchło. Orurowanie 2", seryjna puszka filtra, pełna odprężająca kucizna - czyli w zasadzie standart. Jednak gdzies jest jakiś mały detal, który powoduje, ze turbo tak szybko się podnosi. Na chwile obecną pozostaje to wielką niewiadomą. Widziałem multum projektów na tych garrettach jak i mniejszych i nic nigdy nie podnosilo się tak jak w tym aucie!!! Zreszta to nie sa tylko moje slowa, ale równiez osób cieszących się autorytetem.
    Wynik końcowy 335PS 400Nm - zaczynało stukac :/
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  4. #169
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a do jakich obrotów kręcono? kurcze to szybko zaczeło stukać...a najlepszą metoda na stuki to podobno przyspieszenie zapłonu i podlanie więcej paliwa...no bo ja nie wiem czemu u nas od razu stuki a w innych motorach( w pl) dmuchali 2.2 bara i zrobili 680nm na silniku 2.2 czyli u nas i tak powinno być ponad 400

  5. #170
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    298hp na K-04 to nie jest rekord kompoty w tamtym sezonie trzasneli 302hp co nie zmienia faktu że to tylko k-04 i koniki ma herlawe, no ale wykres jest wykresem i co nie którzy mogą się trzepać na rożnych forach
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #171
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no szczerze to mnie to jakoś nie emocjionuje bo uważam że dobrym programem taki wynik jest do zrobienia...widze jak turbina u mnie trzyma doładowanie...ale to tylko cyferki w zimę a trzeba dodać że taka turbina długo nie pociągnie gdy dmucha maksa i WG zamkniety..równie dobrze mógłbym go zaspawać i lać paliwo do samego końca...300 by mogło pęknąć ale co mi z tego jak autem by się nie dało jeździć a żywotność turbiny skróciła by się z tysiecy km do kilkudziesięciu moto godzin

    a dzwoniłem do kompotów to stwierdzili że już się nie bawią w wyciskanie mocy z k04 bo to niema sensu wiecej zachodu niż pożytku..i jakoś po rozmowie miałem przeczucie że ta turbina się po prostu rozleciała..po co wykorzystywać 100% możliwości turba a potem mieć tylko problem jak padnie...skoro i tak wszystkie drogi prowadzą do big turbo
    no ale tak jak powiedziano da się lecz mija się to z sensem

    bardziej mnie interesuje czemu u nas tak szybko pojawiają się stuki bo np takie 2.0 saaby , dmuchają po 2 bary i zapitalają..czyżby czujniki stuków w 1.8t były nadto rygorystycznie ustawione? mam nadzieję że niebawem w pewnej firmie odpowiedzą na te pytanie bo jeśli serio stuki pojawiają się już tak szybko to montowanie dużych sprężarek w 1.8t nie ma sensu( mam na mysli u nas w pl gdzie paliwa są takie jakie są)
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 22-12-2010 o 17:55

  7. #172
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No to może trzeba jechać stroić auto do Dani , zrobili ostatnio 390KM na GT28RS lub kupić program ze stanów

    W czasach kiedy już miałem Garreta pod maską Bulit napisał na innym forum że firmy potrafiące wystroić wysoko na seryjnym kompie w PL można policzyć na '' palcu jednej ręki " , może teraz wszystko poszło do przodu i można już liczyć na palcach jednej ręki ..





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #173
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    heh ale podejrzewam że u nas paliwo też jest gorsze..albo tak tłumaczą się tunerzy którzy muszą na coś zwalić winę...(temat strojenia to i tak muszę chyba zostawić na później bo jak na razie to chyba za dużo wszystkiego na raz)

    a co sądzicie o turbinach ze zmienną geometrią? taki wariant że przy niskich obrotach pojemność muszli gorącej jest mała a przy wiekszym ciśnieniu w układzie uchylana jest klapka która zwiększa pojemność muszli a więc na wysokich obrotach turbina nie puchnie...porsche turbo podobno ma takie turbiny u siebie...no jest to według mnie dobra opcja ale co WY na to? nawet był taki holset 351ve lecz on miał zmienną pojemność komory z 9cm2 na 23cm( duzo za dużo ) ale chodzi o koncepcję

  9. #174
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Wsadz turbo od Prosiaka
    Pomysł jest oki, ale jakoś wykonanie tego i wystrojenie.... Trzeba by popytac, poszukać...
    Ostatnio edytowane przez wowo ; 23-12-2010 o 16:59
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  10. #175
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Seat Leon 1,8t AUQ 20v + GT35R - Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum
    No tak mam największa sprężarkę w Polsce
    Biorąc pod uwagę że poprzedni set-up na GT-30 miał podobno 340hp, więc byl mocno nie dopracowany, pewnie i z tego dużo nie będzie, no może poza och-ach na forum, a szkoda.
    Zauważyłem taki trend w śród światka tuningowego, że są dwa rodzaje projektow
    1-te o ktorych jest bardzo glośno, ale są w wiecznych fazach przekształceń i na ogół mało kto je widuje, bo borykają się z wiecznymi awariami, a moce są gdzieś w głowie ich projektantów, no ale jest grubo i wszyscy trzepią się przed kompami.
    2-te o ktorych malo słychać, być może z racji braku rozmachu, wielkich planów i dużych cyferek, lecz pokonujących duże ilości kilometrów dając dużo frajdy z jazdy, satysfakcji i radości ich stworzycielom
    Zapewne oba dają satysfakcję tworzenia czegoś, ale ja stanowczo podpisuje się pod tym drugim, uważnie śledząc poczynania tych pierwszych.
    Ot taka mała przedświateczna refleksja dla was panowie,
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #176
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Rafałek lubi dużo gadc :P Leon praktycznie nie jeździł na poprzednim setupie (nikt nie widział, same pogłoski) a z Gt30 mocy też nie bedzie - takie moje skromne zdanie.
    Ostatnio edytowane przez wowo ; 13-01-2011 o 09:38
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  12. #177
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    heh no gt35 to jak dla mnie porażka...ja się obawiam zapodać zwykłej gt3071r że będzie już mało przyjemnie a tutaj gt35 ..i to jeszcze w ośce...widziałem taki projekt golfa quattro lecz był kompresor + turbo a więc brak laga ale projekt gruby i dopracowany...ten projekt ze street racing przewertowałem i żeczywiście omijało hamownie i ciągle coś...według mnie jest tak jak piszesz..bardziej na popis że mam większe turbo i jestem lepszy a stanąłby z dobrze zestrojonym 1.8t na 2871r i by dostał baty ehehe

    a tutaj holset ze zmienną geometrią..
    YouTube - Holset HE351VE VGT Exhaust Housing Actuation Dodge Ram 07-08'
    to i tak tylko koncepcja bo te turbo jest mega wielkie ciężkie ale jak by tak dorwał coś podobnego i mniejszego to być może był by to całkiem niegłupi pomysł

  13. #178
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jeśli chodzi o turbiny o zmiennej geometrii to nadają sie tylko te zaprojektowane do pracy z silnikami benzynowymi .
    Turbiny od diesla a w zasadzie mechanizm zmiennej geometrii nie wytrzyma zbyt długo EGT silnika benzynowego .
    Odpowiednie wystrojenie to totalny eksperyment ale myślę że do zrobienia tyle że nie wiem czy jest sens się tak '' pałować '' przy obecnym wyborze ciekawych opcji





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #179
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no była by to kolejna rzecz która mogła by ulec awarii..bo wysterowanie to dodatkowy actuator który gdy np w kolektorze po uzyskaniu ciśnienia np 1.7 bar zwiększa pojemność muszli..ciutkę zwiększył turbo dalej pompuje do tego 1.7 bar i tak płynnie aż do odcinki...zmieniam bieg komora maleje od razu do min także ponownie turbo szybko wstaje...oczywiście i tak polecają mi auto zestroić na jakimś megaskuirt albo standalonie bo niby w pl każdy pięknie ogarnia seryjne sterowniki ale jak przychodzi zrobić moce powyżej 350km to już każdy widzi problem

  15. #180
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Mylisz się. Nie ma problemu by przekroczyć 350PS, trzeba tylko do tego podejśc z głową i zadbać o pewne detale, które niestety większość olewa Mało tego, nikt nie da na to gotowej recepty. Do pewnego wyniku dochodzi wiekszość przy składaniu auta w warunkach domowych. Wszystko powyżej to juz niestety wiedza i praktyka tjunera
    Ostatnio edytowane przez wowo ; 24-12-2010 o 12:24
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


Podobne wątki

  1. DSG a tuning na duże moce - lużne dyskusje, opinie, poglądy
    Przez Arttur w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-03-2017, 08:45
  2. R8 - luźne dyskusje
    Przez lelek w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 01-11-2014, 15:44
  3. Small Turbo i tuning mechaniczny -luźne dyskusje
    Przez Messik w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 18-12-2013, 09:50
  4. 1/4 mili i inne wyścigi - luźne dyskusje
    Przez MichalTT w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 13:56
  5. Tuning Mechaniczny TT 180 KM
    Przez Madi w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-06-2008, 13:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •